صفحه 10 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 129
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی آبشور
    شماره عضویت
    4111
    سلام آقاسعید راستش شقایقم حالش بهتره ولی هنوزم خودشو جمع میکنه دلقکها هم کمتر به سمتش میرن

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط abc152 نمایش پست ها
    سلام آقاسعید راستش شقایقم حالش بهتره ولی هنوزم خودشو جمع میکنه دلقکها هم کمتر به سمتش میرن
    سلام دوست عزیز
    خوشحالم که میشنوم که حالش بهتره.
    دوست عزیز از تقویت کننده ها استفاده کن و هفته ای دوبار یک تیکه گوشت میگو خیلی ریز رو تو مولتی ویتامن بزار و بعد از یه ربع غوطه ور بودن در ویتامین بهش بده.
    همچنان شرایط آب رو هم در حد ماکزیمم قرار بده .
    مطمئنا بهتر میشه و دلقکها هم برمیگردن توش.
    موفق باشید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    سلام دوستان امروز متوجه شدم نوار مسیم سفیدک گرفته!!! البته فعلا دونه هاش خیلی کمه
    چیکار کنم؟از چه دارویی استفاده کنم؟حمام آب شیرین چطوریه واسش خوبه؟
    درمانش مثل ماهی های آب شیرین آسونه یا نه
    لطفا سریع
    ممنون

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    اگه ريف نداري دمارو ببر بالا تو تانك اصلي مداواش كن
    نوار مسي خيلي بد غذاست اگه هم خوبش كني احتمال اينكه
    از غذا نخوردن بميره زياده
    درباره داروهم من rid-ichكوردونو دارم ريف سيف نيست ولي دارويه خوبيه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    اگه ريف نداري دمارو ببر بالا تو تانك اصلي مداواش كن
    نوار مسي خيلي بد غذاست اگه هم خوبش كني احتمال اينكه
    از غذا نخوردن بميره زياده
    درباره داروهم من rid-ichكوردونو دارم ريف سيف نيست ولي دارويه خوبيه.
    ممنون
    راستش دیشب دما رو بردم بالا امروز صبح دیدم خبری از سفیدک نیست!!!!
    یعنی دیگه تموم شده؟
    غذا هم فعلا داره به صخره ها نوک میزنه به نظرتون از پاد ها میخوره؟
    به نظرتون اول کرم خونی رو امتحان کنم یا میگو خوراکی رو کدومش رو ترجیح میده؟

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    ممنون
    راستش دیشب دما رو بردم بالا امروز صبح دیدم خبری از سفیدک نیست!!!!
    یعنی دیگه تموم شده؟
    غذا هم فعلا داره به صخره ها نوک میزنه به نظرتون از پاد ها میخوره؟
    به نظرتون اول کرم خونی رو امتحان کنم یا میگو خوراکی رو کدومش رو ترجیح میده؟
    سلام
    خوش حالم که بهتر شده اما فعلا یه مدت دما رو بالا نگه دارید.
    هر دوش میتونه خوب باشه اما به نظر من نوار مسی میگو رو به کرم خونی ترجیح میده منتها موظب باشید چنانچه میگو خوراکی تو آب بمونه میتونه فسفات آب رو خیلی بالا ببره
    موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    بازم ممنون از محمد صادق عزیز که اینقدر سریع و کامل جواب میده:77::77::77:
    راستش از سفیدک دیگه خبری نیست اما یه چیزای سفید روی باله بالایی،دم و همچنین باله های کناریش زده!!!یه چیزی تو مایه های دم خوره ولی فرق داره انگار یه چیز سفید مثل ماسه چسبیده بهش!!البته اینم بگم از دیروز تا حالا زیاد نشده و ماهی هم کاملا سر حاله
    دما فعلا بالاس و مولتی ویتامین هم استفاده میکنم
    این دیگه چیه؟

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    بازم ممنون از محمد صادق عزیز که اینقدر سریع و کامل جواب میده:77::77::77:
    راستش از سفیدک دیگه خبری نیست اما یه چیزای سفید روی باله بالایی،دم و همچنین باله های کناریش زده!!!یه چیزی تو مایه های دم خوره ولی فرق داره انگار یه چیز سفید مثل ماسه چسبیده بهش!!البته اینم بگم از دیروز تا حالا زیاد نشده و ماهی هم کاملا سر حاله
    دما فعلا بالاس و مولتی ویتامین هم استفاده میکنم
    این دیگه چیه؟
    خواهش می کنم دوست عزیز کاری نکردم
    اگه دما بالاس و ماهی سر حاله و مریزی هم پیشرفت نکرده تو فکرش نباش خوب میشه
    دمای بالا مقاومت ماهی رو بالا میبره مولتی ویتامین رو هم که دارید روزانه اضافه می کنید
    انشالله به زودی خوب خوب میشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3761
    * بسیار مهم*
    * بسیار مهم*
    بررسی چند بیماری مخصوص و علائم شبیه هم دیگر و قابل شیوع در ماهیان آب شور بهمراه عکس :

سفیدک دریایی ، که با نام علمیه ocellatumAmyloodiniumآن را می شناسند.. عضو یک گروه بزرگی از انگل های تاژکدار هستند.چرخه زندگی این انگل که به درجه حرارت آب بستگی دارد می تواند در 6 تا 12 روز به پایان برسد.
    این بیماری به گونه ای است که می تواند به سرعت در محیط بسته آکواریوم شیوع پیدا کند که درصورت تشخیص ندادن و درمان نکردن منجر به مرگ تک تک ماهیان آکواریوم خواهد شد

چرخه عمر ادینیوم:
    تخم انگل از کیست آزاد شده و در جستجوی ماهی میزبان می گردد به طور معمول این انگل ها می توانند تا 8 روز بدون میزبان زنده بمانند اما ممکن است در درجه حرارت پائین تا 30 روز زنده بمانند.
    زمانی که آنها یک میزبان را مورد تهاجم قرار می دهند ابتدا از بافت نرمی که در داخل آبشش می باشد استفاده می کنند.بعد از اینکه انگل ها جای خود را در بدن میزبان تثبیت کردند نوبت به فرو بردن پایه های تغذیه ای انگل در بدن میزبان می باشد.
    میزبان پس از 3 تا 7 روز تغذیه تبدیل به انگلی بالغ می شود که در این حالت هم می تواند شروع به تخم ریزی کند و هم می تواند پایه های تغذیه ای خود را عمیق تر در بدن میزبان فرو ببرد و در این حالت میزبان صدمه بیشتری می بیند. این بیماری بسیار مسری می باشد.

علائم بیماری:
    انگل اودینیوم در ابتدا به آبشش حمله کرده.ماهیان مبتلا به این انگل ممکن است دارای علائمی مانند: تنفس سریع، بی حالی در مجموعه آکواریوم،و یا کشیدن بدن به اشیاء داخل آکواریوم باشد که این حالت ناشی از تهاجم انگل به آبشش و ایجاد موکوس های اضافی در آن است.
    تشدید این حمله باعث میشود که ماهی تعادل مناسبی در آکواریوم نداشته باشد و ممکن است ماهی بر روی سطح آب بی حال حرکت کند و یا در منطقه ای در آب آکواریوم حرکت کند که جریان فوق العاده کمی داشته باشد
    بیماری کم کم بعد از آب شش به طرف باله ها و بدن پیش می رود.
    این کیستها به شکل دانه های نمک بر روی بدن و باله ها ظاهر می شود و در این حالت که در مرحله پیشرفته بیماری نیز می باشد تولید موکوس بیشتر شده و ماهی نسبت به غذا خوردن بی میل می شود.
    در این حالت معمولا دیگر دارو تاثیر زیادی نخواهد داشت و پایان عمر ماهی کم کم فرا خواهد رسید.

موثرترین درمان ها برای ادینیوم:
    بالا بردن دما بین ۳۰تا ۳۲ درجه سانتیگراد بامشورت مشاور
    حمام آب شیرین محتوی دارو یابدون دارو با دماد ۳۴درجه حدودسه دقیقه سه روزروزی یک بار با مشاوره
    استفاده از داروهایی که دارای ترکیبات مس باشند (حتما بر طبق دستورالعمل استفاده گردد).در هنگام استفاده از دارو بهتر است که نور آکواریوم خاموش شود و اکسیژن دهی به میزان کافی انجام شود
    توجه:داروهایی که دارای ترکیبات مس می باشند برای ریف ها و میگو ها و لایو راک کشنده است.

پیشگیری:
    خالی نمودن آکواریوم به مدت 4 هفته. در این حالت انگل میزبانی ندارد که از بدن آن تغذیه کند و از سوء تغذیه تلف خواهد شد.
    استفاده از تمیز کننده های آکواریوم نسبت به حجم ماهی ها (راس آرایشگر و میگو کلینر)
    قرنطینه کردن ماهیان جدیدی که به آکواریوم اضافه می شوند
    استفاده از دستگاه UV در آکواریوم

کریپتوکریون چیست؟
    [این بیماری از خیلی جهات شباهت به بیماری ادینیوم دارد.این بیماری از گونه هایی است که اگر به سرعت تشخیص داده شود به راحتی قابل درمان است اما اگر در ابتدا این بیماری جدی گرفته نشود به سرعت در آکواریوم شیوع پیدا کرده و موجب مرگ ماهیان خواهد شد.این انگل جزء انگل های ریشه دار می باشد که در صورت بی توجهی موجب مرگ ماهیان خواهد شد

چرخه عمر کریپتوکریون( (Cryptocaryon irritans :]انگل بعد از خروج از کیست به دنبال میزبان میگردد، تقریبا اگر تا 2 روز میزبانی برای خود پیدا نکرد به حالت مرگ در می آید.بعد از اتصال به میزبان که معمولا به بدن یا آبشش است مرحله بعدی فرو بردن ریشه ها و تغذیه ازبافت بدن میزبان است.
    پس از بالغ شدن دست از فعالیت بر داشته و خود را در ماده مخاطی میزبان نگه می دارد ودر عرض 6تا10 روز شروع به تکثیر خود میکند و پس از تکثیر کیست پاره شده و چرخه دوباره شروع می شود با این تفاوت که این بار با تعداد بیشتری شروع به آسیب رسانی می کنند.

نشانه ها:کریپتوکریون در ابتدا به صورت دانه های نمک است و به بدن و باله ها حمله می کندو پس از بلوغ کم کم به سمت آبشش حمله میکند
    ماهی در زمانی که انگل پایه های خود را در بدن میزبان فرو می برد در تلاش است تا با کشیدن سطح بدن خود به اشیاء داخل آکواریوم انگل را از بدن خود جدا کند.
    در این حالت ماهی بی میل می شود،از غذا خوردن امتنا می کند و شاید کمی از رنگ بدن خود را از دست بدهد.
    در برخی موارد ناراحتی شدید تنفسی نیز گزارش شده است.
    در صورتی که انگل در حالت کیست باشد ممکن است علائم به صورت غبار بر روی بدن میزبان نمایان گردد.

توصیه های درمان:
    ر اینجا نیز میتوان از داروهایی با ترکیبات مس استفاده نمود
    اما بهترین و موثرترین روش درمان حمام آب شیرین می باشد که به سرعت بر روی کریپتوکریون تاثیر می گذارد.]

جلوگیری :]قرنطینه قبل از ورود به آکواریوم اصلی حداقل به مدت 10 روز.کاهش استرس ماهی در شرایط قرنطینه و آکواریوم اصلی زیرا استرس در این نوع بیماری به معنای استارت بیماری است.تنظیم نمودن پارامتر های آب و پایدار نمودن درجه حرارت آب آکواریوم مانند دیگر بیماری ها در این بیماری نیز تغذیه یکی از مهمترین عوامل در پیشگیری این بیماری است

[/COLOR]

[COLOR=#******]نام بیماری :brooklynella
    ریشه بیماری : انگل
    جزو انگلهای ریشه دار می باشند، که از پوست میزبان استفاده می کنند و آن را با نام بیماری دلقک ماهی می شناسند. البته این به این معنا نیست که فقط دلقک ماهی دچار این بیماری می شود و سایر گونه های ماهیان نیز دچار این بیماری می شوند.
    این انگل جزو آن دسته است که می تواند ماهی بیمار را به سرعت از پای در آورد.
    تکثیر در این نوع انگل از طریق دوتایی شدن می باشد پس به سرعت می تواند تکثیر شود برای همین امر است که تشخیص در این بیماری مهم ترین اصل است،تا از ازدیاد این انگل جلوگیری شود.

علائم:
    تنفس سریع برای ماهی. تقریباً ماهی کم تعادل می شود و در سطح آب حرکت می کند.
    امتناع از خوردن غذا، کم رنگ شدن بدن ماهی، و مهم ترین علامت غبار یا غشایی است که بر روی بدن ماهی دیده می شود که این ها تماماً نشانه های ضایعاتی پوستی از حملات این انگل است.
    ماهی در صورت حاد بودن این بیماری به حالت سر به هوا در می آید، به دلیل حمله این انگل ماهی مقدار زیادی از آب بدن خود را از دست می دهد.

پیشگیری:
    خرید از فروشگاه های معتبر زیرا در فروشگاه های معتبر ماهی قبل از فروش قرنطینه می شود.
    قبل از ورود ماهی به سیستم اصلی آکواریوم آن را تا یک هفته در قرنطینه خانگی نگه داری کنید.
    استفاده از غذائی مناسب با ترکیبات متفاوت گوشتی و گیاهی.
    استفاده حداقل 20 روز یکبار از دستگاه UV

درمان:
    یکی از بهترین درمان ها حمام آب شیرین می باشد 4 روز و در روز 3 مرتبه به مدت 5/1 تا 3 دقیقه بسته به تحمل ماهی، در برخی مقالات آمده که داروهای با ترکیبات مس نیز برای درمان مناسب است. استفاده از قرص مترونیدازول برای این بیماری بسیار موثر می باشد.
    استفاده از داروهایی با ترکیبات مالاشیت گرین و در برخی موارد فرمالین نیز تاثیر خوبی بر روی این بیماری دارد.

[/COLOR]

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    سلام
    بازم ازm.jan بابت پست مفیدش ممنون
    نوار مسی من الا پنج شیش روزه که سفیدک زده با این که دما رو بردم بالا ولی بازم اثری نداشته البته علائم بیشتر نشده و ماهی هم خوب غذا میخوره و خوبم میچرخه
    بیشتر نگران شقایقم هستم که تو این دمای بالا تلف نشه آخه بعضی وقتا خیلی خودش رو جمع میکنه!!!
    به نظر دوستان حمام آب شیرین رو شروع کنم یا بازم صبر کنم؟
    مهدی

صفحه 10 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)