صفحه 8 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 115
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي آب شور گربه
    شماره عضویت
    18649
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    سیستم بایوپلت به هیچ عنوان نمیتونه روی نیترات 50 تاثیر بزاره ، شما باید با روشهای دیگه مثل سیفون نیترات رو به زیر 10 برسونید تا این سیستم از بالا رفتن دوبارش جلوگیری کنه

send by tapatalk
    ممنون از راهنماییتون

حدود دو هفته ای هست که نیترات تغییری نکرده با توجه به اینکه هیچ متریال نیترات گیری در تانک ندارم نشانه این نیست که بایو پلنت بنده تغییرات را ثابت نگه داشته ؟؟

ارادتمند
    نوید

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط شادکامی نمایش پست ها
    دوست عزیز شما ۴۰۰گرم همون اول ریختید داخل راکتور بعد یه هفته دوباره ۵۰۰گرم بایوپلت ریختید،بایو پلت را باید کم کم به راکتور اضافه کرد وانواعی که من استفاده کردم هفته ای۵۰میل بوده..

فسفات گیرتون چیه ؟اگه فسفات گیر دارید و واقعا فسفاتتون صفر هست (که فکر نکنم واینجور که تو چندتا از نوشته هاتون معلومه تست سرایی که دارید جواب خوبی نمیده) پایین امدن فسفات ونیترات تو این روش بهم ارتباط داره ودر صورتی که فسفات صفر باشه نیترات بخوبی پایین نمیاد در ضمن فسفات نباید صفر باشه ونزدیک صفر باشه برای نگهداری از مرجانها نیازه.

این فرمولی که میگین در رابطه با نیترات صدق میکنه فقط که اگه نیترات شما صفر باشه فسفات کم نمیشه و عکس اون اتفاق نمیوفته

سلام
    سیستم بایوپلت به هیچ عنوان نمیتونه روی نیترات 50 تاثیر بزاره ، شما باید با روشهای دیگه مثل سیفون نیترات رو به زیر 10 برسونید تا این سیستم از بالا رفتن دوبارش جلوگیری کنه

send by tapatalk

سیستم بایوپلت نیترات 80 هم صفر میکنه و اتفاقا هرچی نیترات بالاتر باشه زودتر فعال میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط navidgh نمایش پست ها
    سلام

ممنونم از راهنماییتون

من نمیدونستم که در صورتی که فسفات صفرباشه تاثیرات به نیترات کم میشود

من گرانول فسفات گیر شرکت continuum را داخل سامپ قرار دادم

می فرمایید که فسفات گیر را از سامپ خارج کنم

این که اول 400 ریختم وبعد از یک هفته 500 به توصیه فروشنده عمل کردم
    ایشون می گفت که بعد از ریختن 500 گرم دوم حدود 35 تا 40 روز دیگه شاهدتاثیر ش خواهم بود

نکته دیگر اینکه می گفت متریال شرکت برایت ول جاذب است ولی متریال شرکت ریف اختاپوس باکتری ساز است و حجم متربال به مرور زمان ( حدود 9 ماه ) کم می شود که این مساله در بایو پلنت بنده مشهوده یعنی حجم متریال من حدودا 10 درصدی کم شده
    ایشون می گفت که اسکیمر باید خرده متریالهاتو جمع کنه که این مساله برا ی من اتفاق نیفتاده ودر انتهای اسکیمر خرده های ریز حاصل از چرخش بایو پلنت دیده می شه
    وقتی این مساله رو با فروشنده مطرح کردم گفت باید اسکیمری با حداقل 3 برابر لیتراژ تانکت می گرفتی ؟ که به دلیل کمبود فضای سامپ این امر امکان پذیر نبود

ایشون تاکید داشت که بایو پلنت نباید بیش از 3 ساعت خاموش باشه که در اینصورت حجم زیادی از باکتری به تانک تزریق می شه و به ریفها آسیب میرسه می گفت این توصیه شرکت ریف اختاپوسه ولی من تو سایتش این مطلب و ندیدم ؟؟؟ الله اعلم

ارادتمند
    نوید

شما باید حداقل دو ماه به بایوپلت زمان بدین تا استارت بخوره
    احتیاج به دراوردن راکتور فسفات و کم کردن مدیای بایو پلت نیست فقط زمان بدین بهش تا استارت بخوره
    ویرایش توسط farbodb : 4th December 2015 در ساعت 08:53 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    15086
    سلام
    بایوپلت روی فسفات هم تاثیر داره
    میخوام رآکتور فسفاتمو تبدیل به بایوپلت کنم

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط candy نمایش پست ها
    سلام
    بایوپلت روی فسفات هم تاثیر داره
    میخوام رآکتور فسفاتمو تبدیل به بایوپلت کنم

نسبت 16 به 1
    16 تا نیترات 1 فسفات

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام فربد
    در اینکه زمان بیشتری از من صرف میکنی در برسی منابع خارجی بر همگان معلومه ولی من در جمع دوستان ندیدم کسی با نیترات بالا از سیستم بایو نتیجه گرفته باشه ، حالا یه توضیحی بده که روشن شه و یه مطلب جدید یاد بگیریم

send by tapatalk

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    سلام فربد
    در اینکه زمان بیشتری از من صرف میکنی در برسی منابع خارجی بر همگان معلومه ولی من در جمع دوستان ندیدم کسی با نیترات بالا از سیستم بایو نتیجه گرفته باشه ، حالا یه توضیحی بده که روشن شه و یه مطلب جدید یاد بگیریم

send by tapatalk
    سلام
    نمیدونم منظورتون از توضیح بیشتر چیه آقای نوروزی
    اما منابع کربنی همه قادر به کم کردن نیترات 80 یا حتی بالاتر هم هستن یا بهتر این طور بگم منابع کربنی تنها قادر به کم کردن همچین نیتراتی هستن ، فقط بایوپلت با سرکه و د ک ا فرقش اینه چون شما دستی دوز نمیکنی اون پلت ها طول میکشه تا مصرف بشن و جمعیت باکتری ها به حدی برسه که نیترات رو کم کنه
    نمونه داخلی زیاد دارم یکیشم تانک خودم که نیترات 60 اون الان صفر هست و دارم زور میزنم نیتراتو بالا بیارم نمونه خارجی هم یه سرچ کنید فراوون یافت میشه
    در رابطه با سرکه هم که من همیشه پیشنهاد کردم اکثرا نتیجه همینه نمونش توفیق که تو همین سایت هم فک کنم باشه و توسط این متد نیترات بالای 50 اون خیلی کم شده که الان دقیق نمیدونم چنده
    سوالی بود در خدمتم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    سلام
    اما منابع کربنی همه قادر به کم کردن نیترات 80 یا حتی بالاتر هم هستن یا بهتر این طور بگم منابع کربنی تنها قادر به کم کردن همچین نیتراتی هستن ، فقط بایوپلت با سرکه و د ک ا فرقش اینه چون شما دستی دوز نمیکنی اون پلت ها طول میکشه تا مصرف بشن و جمعیت باکتری ها به حدی برسه که نیترات رو کم کنه
    نمونه داخلی زیاد دارم یکیشم تانک خودم که نیترات 60 اون الان صفر هست و دارم زور میزنم نیتراتو بالا بیارم نمونه خارجی هم یه سرچ کنید فراوون یافت میشه
    در رابطه با سرکه هم که من همیشه پیشنهاد کردم اکثرا نتیجه همینه نمونش توفیق که تو همین سایت هم فک کنم باشه و توسط این متد نیترات بالای 50 اون خیلی کم شده که الان دقیق نمیدونم چنده
    سوالی بود در خدمتم
    من نیترات 80 رو صفر کردم با سرکه و الان هم تانک بزرگم که نیترات به بالای 160 رسیده رو با سرکه پایین میارم

فرستاده شده از SM-G925Fِ من با Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي آب شور گربه
    شماره عضویت
    18649
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    سلام
    سوالی بود در خدمتم
    ممنونم از اطلاعاتیکه دادید

تقریبا 4 هفته از نصب بایو پلیت بنده می گذره انشالله گزارش نهایی را در انتهای ماه دوم خدمتتون عرض می کنم

نیترات تانک من 50 است و طی این مدت تغییری نکرده

ارادتمند
    نوید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    398
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant نمایش پست ها
    من نیترات 80 رو صفر کردم با سرکه و الان هم تانک بزرگم که نیترات به بالای 160 رسیده رو با سرکه پایین میارم

با سلام دوست عزیز
    توضیح میفرمایید به چه شکلی با سرکه میشه نیترات پایین آورد؟
    ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نقل قول نوشته اصلی توسط HOSSEIN نمایش پست ها
    با سلام دوست عزیز
    توضیح میفرمایید به چه شکلی با سرکه میشه نیترات پایین آورد؟
    ممنون

میتونید از این چارت استفاده کنید.
    سرکه رو از ترشی و خیار شور فروشیها تهیه کنید من هر 1لیتر ونیم و 1000 تومن میخرم.
    سرکه هم سرکه سفید باشه.
    توی تانک 600 لیتری خودم چون موجود زنده نداشتم واسه همین اوردوز استفاده کردم و در 3 هفته نیترات 180 رو الان به 40 رسوندم و در تانک ریف 300 لیتری چون دستم اومده استفاده از سرکه جای دوز هفتگی دوز رو هر دو روز میرفتم که جواب هم گرفتم و صفره الان

صفحه 8 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)