صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از 41 به 45 از 45
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahii
    شماره عضویت
    11652
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    بنیامین اینی که میگی یکم با عقل جور در نمیاد
    5تا 10 برابر حجم اب!!اینکه هم اندازه واتر پمپ اصلی هست!!این اب بیاد تو یه فضای کوچیک مثل رف اصلا کارایی رف صفر میشه دیگه پادی تولید نمیشه!!همه گیاهارو اب با خودش میبره
    اب کل سیستم نباید بیشتر از دوبار در ساعت تو رف بچرخه
    اگه یادت باشه من با این قسمت حرفات تو د-ل-ت-ا هم مشکل داشتم
    مثالی هم که برام زدی همون تانکی بود که گفتی 800 لیتره 400 لیتر براش رف وسط سامپ زدیم
    اونجا هم من گفتم رف پر جریان کارایی نداره

دقیقا فربد بهترین نتیجه ای هم که خودم گرفتم از تانکایی بود که حجم رفیوجیوم بسیار بالای داشتن تانک 800 لیتری و تانک حدودا 1200 لیتری رفیوجیوم کامل در جریان سامپ بود.
    نظر من در این رابطه 100% ممکنه غلط باشه رفرنس هایی هم که برای حجم 5 و 10 برابر گردش آب الان دیدم برای 2005 2006 بودن.

البته یک نکته ی بسیار مهم در این ایده برای ساخت رفیوجیوم وجود داره:
    وقتی شما رفیوجیوم رو در جریان خود سامپ و به عنوان یک خونه ی سامپ در نظر میگیرید دیگه به اون به عنوان یک فیلتر مستقل مثل دنیتراتور و سولفور دنیتراتور نگاه نمیکنید که از آب خروجیش تست نیترات بگبرید و اگر 0 بود کاراییش ثابت بشه بلکه رفیوجیوم در تانک رو دقیقا مثل اکوسیستم موجود در خود دریا بهش نگاه میکنید یعنی مقداری گیاه در تانک شما وجود داره که میزان نیترات و فسفات رو به حد اقل میرسونه دیگه اصلا بحث گردش آب مطرح نیست و بیشتر نور مد نظر هستش.
    البته بازهم نمیشه یکی رو کامل غلط معرفی کرد و یکی رو کامل درست چون دقیقا تانک های بسیار خوبی که از هر 2 روش وجود دارن تعدادشون برابره یکی از رفیوجیوم در خود سامپ استفاده کرده یکی هم جدا برای مثال شرکتی هایی که سامپ آماده درست میکنن مثل سینرجی یه سریشون رفیجیوم رو در جرین طراحی کرد و یک سری جدا و زیاد رو این موضوع بحث نمیشه البته اگر ثابت بشه یکیش بهتره حتما همه از اون روش استفاده میکنن.......

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط benyamin نمایش پست ها
    دقیقا فربد بهترین نتیجه ای هم که خودم گرفتم از تانکایی بود که حجم رفیوجیوم بسیار بالای داشتن تانک 800 لیتری و تانک حدودا 1200 لیتری رفیوجیوم کامل در جریان سامپ بود.
    نظر من در این رابطه 100% ممکنه غلط باشه رفرنس هایی هم که برای حجم 5 و 10 برابر گردش آب الان دیدم برای 2005 2006 بودن.

البته یک نکته ی بسیار مهم در این ایده برای ساخت رفیوجیوم وجود داره:
    وقتی شما رفیوجیوم رو در جریان خود سامپ و به عنوان یک خونه ی سامپ در نظر میگیرید دیگه به اون به عنوان یک فیلتر مستقل مثل دنیتراتور و سولفور دنیتراتور نگاه نمیکنید که از آب خروجیش تست نیترات بگبرید و اگر 0 بود کاراییش ثابت بشه بلکه رفیوجیوم در تانک رو دقیقا مثل اکوسیستم موجود در خود دریا بهش نگاه میکنید یعنی مقداری گیاه در تانک شما وجود داره که میزان نیترات و فسفات رو به حد اقل میرسونه دیگه اصلا بحث گردش آب مطرح نیست و بیشتر نور مد نظر هستش.
    البته بازهم نمیشه یکی رو کامل غلط معرفی کرد و یکی رو کامل درست چون دقیقا تانک های بسیار خوبی که از هر 2 روش وجود دارن تعدادشون برابره یکی از رفیوجیوم در خود سامپ استفاده کرده یکی هم جدا برای مثال شرکتی هایی که سامپ آماده درست میکنن مثل سینرجی یه سریشون رفیجیوم رو در جرین طراحی کرد و یک سری جدا و زیاد رو این موضوع بحث نمیشه البته اگر ثابت بشه یکیش بهتره حتما همه از اون روش استفاده میکنن.......
    سلام
    از این حرفهای شما پس میشه نتیجه گرفت که گفته های من غلط نبوده و هر دو روش مرسومه !

Send by Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahii
    شماره عضویت
    11652
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    از این حرفهای شما پس میشه نتیجه گرفت که گفته های من غلط نبوده و هر دو روش مرسومه !

Send by Tapatalk

جناب نوروزی من هنوز هم با جریان کم مخالفم اون تانکایی هم که رفیجیوم رو جدا میسازن عرض کردم جریان رو بسیار زیاد در نظر میگیرن و علت جدا ساختن رفیوجیوم کنترل دقیق این جریان هستش به جز موارد خاص که از گیاه خاصی در رف استفاده میشه که به جریان کمی نیاز داره تو عکسای سامپای جدید چند تا عکس از این جور رف ها هستش....

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9721
    دوستان
    به نظرم بهترین الگو برای تعیین جریان رف ؛ خود طبیعت است

در طبیعت سرعت و نوع حرکت آب بر روی گیاهان به چه شکل است ؟

نحوه قرار گیری گیاه و تپه مرجانی به شکل است ؟ آیا در کنار هم هستند یا کلا منطقه رشد آنها از هم مجزا است ؟

پاسخ به این سوالات میتونه بهترین الگو رو برای تعیین جریان رف مشخص کنه

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط mobomas نمایش پست ها
    دوستان
    به نظرم بهترین الگو برای تعیین جریان رف ؛ خود طبیعت است

در طبیعت سرعت و نوع حرکت آب بر روی گیاهان به چه شکل است ؟

نحوه قرار گیری گیاه و تپه مرجانی به شکل است ؟ آیا در کنار هم هستند یا کلا منطقه رشد آنها از هم مجزا است ؟

پاسخ به این سوالات میتونه بهترین الگو رو برای تعیین جریان رف مشخص کنه
    سلام مسعود جان به نظر من تو این یه مورد نمیشه به دریا رجوع کرد چون ما میخوایم سرعت اینکارو بالا ببریم ممکنه تو طبیعت همین حجم زمان بیشتری برای رشدش طول بکشه
    برای مثال یه مرجان اس پی اس ممکنه 6 ماه طول بکشه تا به یه حدی برسه اما شرکتایی که فرگ میکنند این کارو تو 3 4 ماه انجام میدن اونم با استفاده از تغییر یه سری پارامترها که فقط روی رشد مرجان فوکوس میکنه و نسبت به خود دریا زودتر رشد میکنه گیاه رفم تو اکواریوم یه همچین چیزیه

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)