صفحه 5 از 38 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 376
    همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    به سلامتی به نظر من 40 هم زیاده همینطور نیترات15
    مشکل از کجا بود؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواريوم
    شماره عضویت
    16332
    دوستان امروز شرايط آبه آکواريومرو تست کردم که واستون مينويسم .... آمونياک 0 نيتريت کمتر از 0/25 . نيترات بالايه ١٠٠.. پ هاش ٧/۵ . ممنون ميشم راهنماييم کنيد . تشکر ..

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواريوم
    شماره عضویت
    16332
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    به سلامتی به نظر من 40 هم زیاده همینطور نیترات15
    مشکل از کجا بود؟
    سلام فربد جان . من ميدونم اين مقدار تي دي اس و نيتراتم خوب نيستش ولي با بستنه شير ميکس که کاملا بسته هستش و باز کردنه کامله فاضلاب و يه مسيرورميگفت اشتباه هستش درستکردنش . اين ارقام بدست اومدند که منم زياد ازش راضي نيستم . ولي ديگه نتونستيم کمتر از اينرو بدست بياريم . ولي اين دوستمونم زياد حوصله کار کردن نداشت و چون کمي شلنگهايه دستگاه بهم پيچيده بودش فکر ميکنم زياد دقت نکرد و يه جورايي سنبلش کرد البته به فرمايش خودشون من اين صحبترو نقل ميکنم . حالا دارم سعي ميکنم رفرجيوم رو گياه دارش کنم و مقداري از آبرو سيفون کنم و نيتراترو به پاينترين حد برسونم . حالا چقدر موفق بشم خدا ميدونه.

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    اقا یونس تاپیک شما دو تا عکس خوشگل کم داره زودتر دست به کار شین ما هم ببینیم لذت ببریم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواريوم
    شماره عضویت
    16332
    سلام . دوستان بنظر شما من الان که هيچ موجود زنده اي داخله تنگم ندارم واسه پايين اوردنه نيترات چيکار کنم اصلا نيتراته بالايه ١٠٠به اين راهتي و با رف و يا ats يا مواده افزودني نيترات گير پايين ميادش ؟ بنظرتون من الان رفرجيومرو گياه دارش کنم يا الان زود هستش . با مقياصهايي که در پست قبل از آب آکواريومواستون نوشتم بهترين کار و پيشنهاد چي هستش تا از دسته نيترات و دياتوم راحت بشم . امروز ديدم رويه ماسه ها دياتوم زده بود .. دوستان من امروز ميخواستم اتصالاته پمپرو محکم کنم و زماني که شلنگه متصل به پمپرو دست زدم رويه شلنگ يه ماده لزجي پوشونده بود که منرو به فکر فروبردش . بنظرتون اين ماده لزج چي هستش کسي تجربشو داره .. ممنون ميشم راهنمايي کنيد .

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط يونس۵٨ نمایش پست ها
    سلام . دوستان بنظر شما من الان که هيچ موجود زنده اي داخله تنگم ندارم واسه پايين اوردنه نيترات چيکار کنم اصلا نيتراته بالايه ١٠٠به اين راهتي و با رف و يا ats يا مواده افزودني نيترات گير پايين ميادش ؟ بنظرتون من الان رفرجيومرو گياه دارش کنم يا الان زود هستش . با مقياصهايي که در پست قبل از آب آکواريومواستون نوشتم بهترين کار و پيشنهاد چي هستش تا از دسته نيترات و دياتوم راحت بشم . امروز ديدم رويه ماسه ها دياتوم زده بود .. دوستان من امروز ميخواستم اتصالاته پمپرو محکم کنم و زماني که شلنگه متصل به پمپرو دست زدم رويه شلنگ يه ماده لزجي پوشونده بود که منرو به فکر فروبردش . بنظرتون اين ماده لزج چي هستش کسي تجربشو داره .. ممنون ميشم راهنمايي کنيد .
    بهترین راه برای پایین اوردن اون نیترات سیفون با اب جدید دستگاهتون هست
    در اصل شما اب تانکو با اب شهری که پر از سیلیکات فسفات و نیترات هست پر کردین چون عملا دستگاه کاری برا شما انجام نداده پس کم کم با سیفون 30 درصد 30 درصد نیترات پایین بیارین
    رف و ats و هیچ چیزی تو این نیترات جوابگو نیست
    یه چیز دیگه اگه نورتون ال ای دی هست باید همیشه فسفات شما صفر باشه چون با کمترین فسفات هم با ال ای دی دیاتومو دارین
    ماده لزج هم به احتمال زیاد برای همین بالا بودن نیترات به وجود اومده

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواريوم
    شماره عضویت
    16332
    سلام فربد جان . فرمايشاته شما درسته ولي من ميخام به همراه سيفون از راههاي ديگه براي کمک به تعادل رسيدنه آکواريوم کمک بگيرم . مثلا بايد مقداري ماتريکس تهيه کنم از کاهندهايه نيترات و فسفات هم بايد استفاده کنم تا بتونم زودتر سيکلرو تموم کنم و محيط برايه وارد کردنه اولين ميهمان آماده کنم . وليبا اين شرايط آبه آکواريومه من اين به اين زودي ميسر نميشه مگر با همفکري و کمک شما دوستان . من الان دارم مقداري آب ذخيره ميکنم تا فردا صبح يه سيفونه ٣٠ درصدي انجام بدم .

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط يونس۵٨ نمایش پست ها
    سلام فربد جان . فرمايشاته شما درسته ولي من ميخام به همراه سيفون از راههاي ديگه براي کمک به تعادل رسيدنه آکواريوم کمک بگيرم . مثلا بايد مقداري ماتريکس تهيه کنم از کاهندهايه نيترات و فسفات هم بايد استفاده کنم تا بتونم زودتر سيکلرو تموم کنم و محيط برايه وارد کردنه اولين ميهمان آماده کنم . وليبا اين شرايط آبه آکواريومه من اين به اين زودي ميسر نميشه مگر با همفکري و کمک شما دوستان . من الان دارم مقداري آب ذخيره ميکنم تا فردا صبح يه سيفونه ٣٠ درصدي انجام بدم .
    شما اول با سیفون نیترات تا 30 40 بیارین بعد برین دنباله مدیا فسفات گیر نیترات گیر در غیر این صورت اون مدیا زود اشباع میشه به درد نمیخوره
    ماتریکسم زودتر بزارین تو سامپ
    الان چون موجود زنده ندارین مورد نداره ولی اب نمکی که برا سیفون استفاده میکنید باید 24 ساعت هوادهی بشه بعد استفاده کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواريوم
    شماره عضویت
    16332
    اقا یونس تاپیک شما دو تا عکس خوشگل کم داره زودتر دست به کار شین ما هم ببینیم لذت ببریم
    من خيلي دوست دارم چندتا عکس بذارم ولي فعلا چون با گوشيم وارد سايت ميشم نميتونم عکس بذارم . يه دليله ديگشم اينمه من پر چي عکس مينذازم با گوشيم تصويرام همش آبي ميشن نميدونم دليلش چيه فکر کنم بخاطر ال اي دي هايه آبي که استفاده کردم باشه . نور مورد استفادم ٣۶عدد ال اي ديه سفيد ۶٧٠٠کلوينه اديسون و ٣۶عدد ال اي دي آبي ۴۶٠نانومتر هستش که جا واسه يه تعداد ال اي ديه رويال بلو خالي گذاشتم که با ترکيبشون نورمو کاملتر کنم ولي الان بيشتر فکرم شده شرايط آب .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواريوم
    شماره عضویت
    16332
    شما اول با سیفون نیترات تا 30 40 بیارین بعد برین دنباله مدیا فسفات گیر نیترات گیر در غیر این صورت اون مدیا زود اشباع میشه به درد نمیخوره
    ماتریکسم زودتر بزارین تو سامپ
    الان چون موجود زنده ندارین مورد نداره ولی اب نمکی که برا سیفون استفاده میکنید باید 24 ساعت هوادهی بشه بعد استفاده کنید
    . فربد جان فرمايشتون صحيحه من بايد آبنمکرو مدتي بذارم بمونه تا آماده سيفون کردن بشه ولي الان همونطور که گفتيد موجود زنده ندارم ولي بازم حدود ١٢ساعت ميذارم بمونه تا جابيفته و بعد سيفون ميکنم .
    ماتريکسم فردا حتمن تهيه ميکنم بنظرتون چقدر بگيرم تا جواب بده و قيمتشرو اطلاع داريد چند هستش ؟ . من واسه سيفون يه مقدار نمکه ردسي دارم ولي واسه دفعاته بعد بايد نمک تهيه کنم بنظرتون از چه مارکي استفاده کنم يا همين ردسيرو دوباره تهيه کنم ..

صفحه 5 از 38 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)