صفحه 33 از 38 نخستنخست ... 14151617181920212223242526272829303132333435363738 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 321 به 330 از 376
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    نقل قول نوشته اصلی توسط Drax777 نمایش پست ها
    سلام
    دوست من
    اینهمه افزودنی می خوای چی کار؟ برای غذای ماهیات همون اساره سیر و مولتی ‌ویتامین کافیه، برای آب هم فکر نکنم اینهمه مواد بخواد، من خودم یه المنتال دارم می زنم که می شه تفکیکش کرد و یه پودر قویتر هم بود که من حوصله ریختنش رو نداشتم چون زمانبر بود و منیزیوم می زنم، با باکتری، شکر خدا تقریباً تمام مشکلات تانکم هم حل شده ، حالا باز بزرگان چی بگن اما در کل فکر نمی کنم اینهمه احتیاج باشه
    در مورد نمک هم من خودم کلا از محصولات برایتول استفاده می کنم و ازش خیلی راضیم. مشکل حل نشدن نداشتم تا حالا ، حتی یه ذره.
    موفق باشی

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
    سلام . داداشه گلم شما دقت کنی میبینی که من اقلامیرو که دارم هر کدوم کار خاصه خودشونو انجام میدن و ربطی بهم ندارن ، مثال ، مکمل آهن ، محلوله کربن برایه فعال کردنه باکتریها ، محلول باکتری، پی اچ بافر واسه بالا بردنه پی اچ ، ، محلوله لایوراک ، محلوله عناصر کمیاب ، حتی غذایه ریف من فقط یدونه پلانگتون دارم که در قصمته دوم صحبته قبلیم تعدادی از غذاهایه مورد نیاز ریفهارو بیان کردم تا از بینشون بهترینهارو انتخاب کنم ، منم قصد ندارم با این هزینه ها کلکسیونه املاح ایجاد کنم ، و با سیفونه مرتب خیلی از املاح به آکواریومم اضافه میشه ،
    با این تفاصیر من فکر میکنم جایه برخی موارد در لیسته داشته هام خالیه که باید تهیه بشه ، تا در دراز مدت ریفها و ماهیا به مشکل نخورن ، نگهداریه این موجودات برایه یه مدته طولانی باید اصولی باشه و داشتنه ریفهایی شاداب و خوش رنگ ، این مواردرو هم میطلبه ، . موفق باشید .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    سلام . داداشه گلم شما دقت کنی میبینی که من اقلامیرو که دارم هر کدوم کار خاصه خودشونو انجام میدن و ربطی بهم ندارن ، مثال ، مکمل آهن ، محلوله کربن برایه فعال کردنه باکتریها ، محلول باکتری، پی اچ بافر واسه بالا بردنه پی اچ ، ، محلوله لایوراک ، محلوله عناصر کمیاب ، حتی غذایه ریف من فقط یدونه پلانگتون دارم که در قصمته دوم صحبته قبلیم تعدادی از غذاهایه مورد نیاز ریفهارو بیان کردم تا از بینشون بهترینهارو انتخاب کنم ، منم قصد ندارم با این هزینه ها کلکسیونه املاح ایجاد کنم ، و با سیفونه مرتب خیلی از املاح به آکواریومم اضافه میشه ،
    با این تفاصیر من فکر میکنم جایه برخی موارد در لیسته داشته هام خالیه که باید تهیه بشه ، تا در دراز مدت ریفها و ماهیا به مشکل نخورن ، نگهداریه این موجودات برایه یه مدته طولانی باید اصولی باشه و داشتنه ریفهایی شاداب و خوش رنگ ، این مواردرو هم میطلبه ، . موفق باشید .
    سلام
    ان شاءالله که تانکت همیشه سالم باشه
    اما یه سوال ، اون محلول لایوراک چیه و چه کار می کنه؟
    و چه جوری لایوراک هات رو بنفش کردی؟

ویرایش توسط Drax777 : 2nd December 2014 در ساعت 03:25 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    سلام
    ان شاءالله که تانکت همیشه سالم باشه
    اما یه سوال ، اون محلول لایوراک چیه و چه کار می کنه؟
    و چه جوری لایوراک هات رو بنفش کردی؟

سلام شبت بخیر ، داداش من اسمتم نمیدونم و داداش صدات میکنم ، اون محلول عناصری مانند منیزیم و کلسیم و .... داره که برایه رشد کرلاینها لازم هستش . البته این محلولرو من مدتی قبل تهیه کردم ولی اگر از مارکه کنت و یا برایتول استفاده کنی کمک میکنه تا صخرهات زودتر بنفش بشن ، البته فقط با این املاح صخرها بنفش نمیشن و همه عوامل در این امر دخیل هستند ازجمله نور و ثبات در شرایطه آکواریوم و این املاحم کمک میکنن ،
    من دوست دارم چندتا موردرو برات توضیح بدم تا در مورد صحبته قبلیمون همه چی روشن بشه ، اون املاحی که من تهیه کردم هر کدوم کار خاصی انجام میدن و بودنشون خیلی کمک میکنه در بهبود شرایط ، مکمل آهن برایه گیاهها و ریفها واجبه ، عناصر کمیاب نقشه مهمی در سلامته موجوداته تانگت داره ، باکتری که داستانش مشخصه ولی محلوله کربن برایه افزایش تعداد باکتریها خیلی مهم هستش ، و محلوله ید در یک آکواریومه ریف. از واجبات هستش که فقر این مورد در تانگ موجبه از بین رفتنه موجودات در دراز مدت میشه ، پی اچ بافر هم واسه بالا بردنه پی اچ بکار میره ، پلانکتونم که واسه تغذیه ریفها هستش ، من تعدادی از املاحرو هم نام برده بودم که قصد خرید دارم که میشه از بینه اونا چندتا رو که از همه مهمتر و کارآمدتر هستندرو انتخاب کنیم تا در تغذیه و نگهداریه ریفهامون به مشکل بر نخوریم ،
    یه نکته هم که مهم هستش اینه که این موجودات در شرایطه عادی هم زنده میمونن ولی نباید ازشون توقعه رشد و رنگهایه زیبا داشته باشی و با کوچکترین شک از بین میرن ، ولی دوستانی که در دراز مدت از این موجودات نگهداری میکنن و موفق هستند زحماته زیادی میکشن و هزینه هایه فراوان میکنن ، امیدوارم تونسته باشم کمکی بکنم ،

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    سلام شبت بخیر ، داداش من اسمتم نمیدونم و داداش صدات میکنم ، اون محلول عناصری مانند منیزیم و کلسیم و .... داره که برایه رشد کرلاینها لازم هستش . البته این محلولرو من مدتی قبل تهیه کردم ولی اگر از مارکه کنت و یا برایتول استفاده کنی کمک میکنه تا صخرهات زودتر بنفش بشن ، البته فقط با این املاح صخرها بنفش نمیشن و همه عوامل در این امر دخیل هستند ازجمله نور و ثبات در شرایطه آکواریوم و این املاحم کمک میکنن ،
    من دوست دارم چندتا موردرو برات توضیح بدم تا در مورد صحبته قبلیمون همه چی روشن بشه ، اون املاحی که من تهیه کردم هر کدوم کار خاصی انجام میدن و بودنشون خیلی کمک میکنه در بهبود شرایط ، مکمل آهن برایه گیاهها و ریفها واجبه ، عناصر کمیاب نقشه مهمی در سلامته موجوداته تانگت داره ، باکتری که داستانش مشخصه ولی محلوله کربن برایه افزایش تعداد باکتریها خیلی مهم هستش ، و محلوله ید در یک آکواریومه ریف. از واجبات هستش که فقر این مورد در تانگ موجبه از بین رفتنه موجودات در دراز مدت میشه ، پی اچ بافر هم واسه بالا بردنه پی اچ بکار میره ، پلانکتونم که واسه تغذیه ریفها هستش ، من تعدادی از املاحرو هم نام برده بودم که قصد خرید دارم که میشه از بینه اونا چندتا رو که از همه مهمتر و کارآمدتر هستندرو انتخاب کنیم تا در تغذیه و نگهداریه ریفهامون به مشکل بر نخوریم ،
    یه نکته هم که مهم هستش اینه که این موجودات در شرایطه عادی هم زنده میمونن ولی نباید ازشون توقعه رشد و رنگهایه زیبا داشته باشی و با کوچکترین شک از بین میرن ، ولی دوستانی که در دراز مدت از این موجودات نگهداری میکنن و موفق هستند زحماته زیادی میکشن و هزینه هایه فراوان میکنن ، امیدوارم تونسته باشم کمکی بکنم ،
    ممنون
    اسم علی هست و فامیلیم فرزین راد
    ممنون غز راهنماییت

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    ممنون
    اسم علی هست و فامیلیم فرزین راد
    ممنون غز راهنماییت

علی جان من خوشحال میشم بتونم به دوستانم کمک کنم ، من قبلا یبار در مقوله آبشور شکست خوردم حدود 5ساله پیش ، اون موقع هم چندتا ریف داشتم و مدتی زنده بودن ولی یدفعه شروع میکردن به خراب شدن و دیگه کاری از دستم بر نمیومدش و تا من بتونم راهی پیدا کنم همشون تلف میشدن ، به همین دلیل دوست ندارم این مشکل واسه هیچکدوم از دوستانم پیش بیادش ، و قصدمونم از جمع شدن در اینجا همینه که از تجربیاته هم استفاده کنیم و به هم کمک کنیم تا از داشتنه آکواریوم لذت ببریم و این موجوداته زیبارو براحتی از بین نبریم . من در خدمتم . موفق باشی علی جان ،

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant نمایش پست ها
    اقا من زياد اينور اونور درباره برايت ويل شنيدم اين حرفارو ايا واقأ صحت داره كه خيلي از محصولات اين شركت اون چيزي كه ميگه نيستن??

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
    سلام اونی که تو ایران میگن تقلبیه این حرفا به نظر من شایعست و بس
    اما اونی که من راجعبش گفتم یه سری از محصولات که 6 7 تا هستن و چند تاش هم نام بردم رو مورد ازمایش قرار دادن و گفتن ادعای شرکت الکیه مثلا یه مورد پودر منیزیوم که امکان تهیه پودر با همچین
    درجه خلوصی وجود نداره و دوز که پشت لیبل نوشتن توانایی بالا اوردن به اون مقدار رو نداره و و و در کل بحث کاملا تخصصی هست و میشه گفت مو شکافی کردن اما قسمت بعدی خنده دار برایتول اعداد اعشاری هست که رو لیبل پکینگه بسته بندی زده اگه درست خاطرم باشه 4 رقم بعد اعشار داره و این قضیه مورد تمسخر قرار گرفته که خدا هم با همچین دقتی عناصر رو تو نمک اب دریا جدا نکرده که کریس برایتول این کارو کرده
    در کل این برند بد نیست ولی تو رنکینگا حتی جزو 7 8 تای اول هم حساب نمیشه

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    آقا فربد سلام
    یعنی این المنتال الکیه؟
    اونم از شرکت برایتول ؟؟؟
    مطمئنی اینو ؟
    اگه صحت داره من برای بنفش شدن صخره هام چی کار کنم پس؟؟؟

برای پیدایش جلبک کرولاین شما احتیاج به ثبات کلسیوم منیزیوم و سختی داری وقتی همه اینا تو یه پودر خلاصه شه نمیتونید عناصر رو تک تک تغییر بدین و یکیش همیشه ثابت نمیشه مثلا مصرف منیزیوم تو تانک نسبت به کلسیوم یک ششم هست و یا بعضی تانکا مصرف سختی بالاتری نسبت به کلسیومشون دارن که در حال حاضر و برای شروع اون سیفون مرتب اون رو جبران میکنه بعد از پیدایش افت شدید سختی رو دارین که اون زمان دیگه سیفون جوابگو نیست وشما باید کتارش از بافر های سختی استفاده کنید نمونش تانک اقا مجید هست ماشاالله
    شما سعی کنید سیفون مرتب داشته باشین یه تیکه سنگ پر کرولاین هم بگیرین اونو جلو موجساز خراش بدین تا به اصطلاح تانک رو با بذرش تغذیه کنید در صورت ثابت بودن موارد بالا و کم بودن نیترات و فسفات تانک شروع به زدن کرولاین میکنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    سلام دوستایه گلم ، چندتا عضو جدید آکواریومم داره که تصاویرو میزارم .

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    سلام آقا یونس
    مبارک باشه ، کم کم داره سیر صعودی تانک ریف طی میشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام آقا یونس
    مبارک باشه ، کم کم داره سیر صعودی تانک ریف طی میشه
    سلام ، مجید جان ممنون نظر لطفته داداش ، ولی تا این گوساله گاو شود دله صاحبش آب شود .

صفحه 33 از 38 نخستنخست ... 14151617181920212223242526272829303132333435363738 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)