صفحه 23 از 38 نخستنخست ... 4567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 221 به 230 از 376
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    سلام اقا یونس اف بی اف تو اب شور کارایی نداره و من رو تانکای شور جز یه فروم ایرانی که دستور ساختش توش هست دیگه هیچ جا ندیدمپیشنهادهمیشگیم کاری که قرار در اخر انجام بدیم تو ابشور قبل از متحمل شدن هزینه های اضافی و از اول انجام بدیم
    سلام آقا فربد دوسته عزیز و گرامی . من میخام دو عدد راکتور که در آبشور بسیار متداول هستشرو بسازم این کار از نظر شما اشکالش کجاست ؟ من متوجهه اون قسمت از پیغامه شما نشدم که فرمودید ، کاری که قرار هستش در آخر انجام بدیم قبل از متحمل شدنه هزینه های اضافی، انجام بدیم !؟ بله شما درست میفرمایید و فرمایشه شما رو باید با طلا نوشت ولی این فرمایشه شما زمانی صدق میکنه که همه چیز در کشور ما درست و اصولی باشه .... وقتی که من میرم و یک ممبران میخرم به قیمته اصل و بعد از کمی دقت و متحمله هزینه متوجه میشیم فروشنده با هزارو یک قصم بازم جنسه تقلبی بهمون داده چطور میشه که همه چیز اصولی و سر جایه خودش انجام بشه . من با شما موافقم ولی وقتی دوستان و فروشندگانه آب شوریه ما اونقدر نا انصاف هستند و یک جنسه نامرغوبرو به قیمته اصل و بالاتر به مشتری میدن و زمانی که این دوستانه گرامی لوازمه مورد نیاز مارو به چندین برابر قیمت بهمون میندازن چطوری میشه اصولی کار کرد با این هزینه ها . ببخشید فربد جان من احترامه خاصی برایه شما و دوستان دارم و اینم میدونم شما از رویه دلسوزی و کمک این مسائلرو میگید ولی خدایش الالن من سر انگشتی حساب کردم و تازه خیلی از هزینه هارو حساب نکردم ، اگر دوستی و هموطنی بخواد در این زمانه یک آکواریومه 300 لیتری و با شرایط اصولی و همه تجهیزات و لوازمه نسبتا مرغوب فراهم بکنه حدود 8/000/000 الی 10/000/000 باید هزینه کنه که تو این شرایط من فکر نمیکنم هر کسی بتونه این کارو انجام بده. و این یعنی دوستانی که به این مبحث علاقه دارن باید برن و از پسته ویترینه فروشگاهها لذت ببرن که دیگه ..........منم تازه تنگمرو راه اندازی کردم و حدود 2 ماه هستش که از استارته کار میگذره و سعی میکنم با یک هزینه معقول که بهم فشار نیادش کارامو با استفاده از تجربیاته دوستانی مانند شما پیش ببرم و در این راه البته که هزینه هم باید کرد ولی نه هزینه هایی که دوستانه فروشنده میفرمایند . خیلی از لوازمرو ما به کمکه هم میتونم بسازیم و از کارایشم راضی باشیم چون با کمی دقت میبینیم که اصوله اولیه این لوازم از ساده هستند و با کمی صبر و دقت میشه با کمترین هزینه ساختشون ولی در این میان هزینه هاییم هستش که از دسته ما خلارج هستش و در دسته فروشندگانه عزیز هستش که دیگه خودتون میدونید .... ببخشید من زیاد صحبت کردم ، ولی دوستان ما باید در این مکانها کمک کنیم تا دوستانی که علاقه به این مباحث دارن بتونن با هر درآمدی و هر سطحی از جامعه بتونه این تفریحه زیبارو تجربه کنه و نباید با هزینه هایه فراوان. این تفریحرو مختص به تعدادی از هموطنانه متمول بدونیم . بازم ممنون از راهنمایتون .
    ویرایش توسط یونس58 : 16th October 2014 در ساعت 04:47 PM

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    سلام آقا فربد دوسته عزیز و گرامی . من میخام دو عدد راکتور که در آبشور بسیار متداول هستشرو بسازم این کار از نظر شما اشکالش کجاست ؟ من متوجهه اون قسمت از پیغامه شما نشدم که فرمودید ، کاری که قرار هستش در آخر انجام بدیم قبل از متحمل شدنه هزینه های اضافی، انجام بدیم !؟ بله شما درست میفرمایید و فرمایشه شما رو باید با طلا نوشت ولی این فرمایشه شما زمانی صدق میکنه که همه چیز در کشور ما درست و اصولی باشه .... وقتی که من میرم و یک ممبران میخرم به قیمته اصل و بعد از کمی دقت و متحمله هزینه متوجه میشیم فروشنده با هزارو یک قصم بازم جنسه تقلبی بهمون داده چطور میشه که همه چیز اصولی و سر جایه خودش انجام بشه . من با شما موافقم ولی وقتی دوستان و فروشندگانه آب شوریه ما اونقدر نا انصاف هستند و یک جنسه نامرغوبرو به قیمته اصل و بالاتر به مشتری میدن و زمانی که این دوستانه گرامی لوازمه مورد نیاز مارو به چندین برابر قیمت بهمون میندازن چطوری میشه اصولی کار کرد با این هزینه ها . ببخشید فربد جان من احترامه خاصی برایه شما و دوستان دارم و اینم میدونم شما از رویه دلسوزی و کمک این مسائلرو میگید ولی خدایش الالن من سر انگشتی حساب کردم و تازه خیلی از هزینه هارو حساب نکردم ، اگر دوستی و هموطنی بخواد در این زمانه یک آکواریومه 300 لیتری و با شرایط اصولی و همه تجهیزات و لوازمه نسبتا مرغوب فراهم بکنه حدود 8/000/000 الی 10/000/000 باید هزینه کنه که تو این شرایط من فکر نمیکنم هر کسی بتونه این کارو انجام بده. و این یعنی دوستانی که به این مبحث علاقه دارن باید برن و از پسته ویترینه فروشگاهها لذت ببرن که دیگه ..........منم تازه تنگمرو راه اندازی کردم و حدود 2 ماه هستش که از استارته کار میگذره و سعی میکنم با یک هزینه معقول که بهم فشار نیادش کارامو با استفاده از تجربیاته دوستانی مانند شما پیش ببرم و در این راه البته که هزینه هم باید کرد ولی نه هزینه هایی که دوستانه فروشنده میفرمایند . خیلی از لوازمرو ما به کمکه هم میتونم بسازیم و از کارایشم راضی باشیم چون با کمی دقت میبینیم که اصوله اولیه این لوازم از ساده هستند و با کمی صبر و دقت میشه با کمترین هزینه ساختشون ولی در این میان هزینه هاییم هستش که از دسته ما خلارج هستش و در دسته فروشندگانه عزیز هستش که دیگه خودتون میدونید .... ببخشید من زیاد صحبت کردم ، ولی دوستان ما باید در این مکانها کمک کنیم تا دوستانی که علاقه به این مباحث دارن بتونن با هر درآمدی و هر سطحی از جامعه بتونه این تفریحه زیبارو تجربه کنه و نباید با هزینه هایه فراوان. این تفریحرو مختص به تعدادی از هموطنانه متمول بدونیم . بازم ممنون از راهنمایتون .
    اقا یونس یه بحثی هست که ابشور اصولی داره و اون اصول هم هزینه بره حالا من کاری به فروشندگان و بی انصاف بودن ندارم فعلا این جو حاکم تو کشور و فقط برای من و شما نیست برای همه هست و اگه بخوایم یه تانک شور موفق داشته باشیم بهتره با چشم باز بیایم جلو و بدونیم خرج این تفریح اصلا کم نیست
    اما در رابطه با اون حرفی که زدم فروما تو این روزا اطلاعات خوبی دارن و با یه گشت ساده میشه خوب و از بد به راحتی تشخیص داد بله اگه 5 سال پیش بود که من تانک اب شور راه انداختم اون زمان به منم super peat که فکر میکنم برا تانک گیاهی هست دادن برا اب شور گذاشتم اب تانکم شد رنگه چای و خیلی چیزای دیگه
    از موضوع اصلی خارج نشیم
    منظور من از اون حرف این بود که شما به جای هزینه کردن برای اف بی اف و نتیجه نگرفتن به جاش راکتور مدیا یا چیز دیگرو درست کنید که یه هزینه اضافی متحمل نشیدبرا اون کار
    البته ما اینجا فقط بر حسب رنگ کاربری که داریم و تجربه انجام وظیفه میکنیم و پیشنهاد میدیم تا جلوی ضررهای احمالی گرفته شه انتخاب با خود کاربر هست
    موفق باشید

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    دوستان راجع به بحثی که پیش اومد میخواستم بگه درسته هذینه های اب شور بالاس
    ما تو کشورمون خیلی چیزها رو در دسترس نداریم فروشنده ها گاها اطلاعات غلط میدن و....
    ولی خدا رو شکر تو فروم دوستانی داریم که بی هیچ منتی تجربیاتشون رو روی سایت قرار دادن و میدن تا بتونیم ازشون استفاده کنیم و تو این اوضاع قیمت ها هذینه اضافی رو دست خودمون نظاریم
    من خیلی قبول دارم که یه چیزایی رو خودمون درست کنیم و شدیدن هم نه تنها من همه دوستان فروم دیدم که از این طرح حمایت می کنن
    نمونه هاش رو تو بخش diy میتونید زیاد ببینید
    ولی بعضی چیزا دیگه الان دنبال کردنشون بی فایدس مثل اینکه الان کسی بخاد دنیتراتور بسازه
    در حالی که شاید مثلا حدود 5 سال پیش کلی راجع به نحوه ساختش بحث بود تو فروم ها
    اف بی اف هم الان مثل همینه یه دوره ای چند سال پیش دوستان اقداماتی کردن و.... اما الان دیگه دورش گذشته و تقریبا خیلی از دوستان به این نتیجه رسیدن که برای تانک ابشور نیازی بهش نیست و...
    آزموده را آزمودن خطاست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    سلام .من از فربد عزیز و جنابه بهمنش ممنونم که به دوستان لطف میکنن و راهنمایی میفرمایند و این کار شما دوستان جایه قدر دانی و تشکر فراوان داره . دوستان. تا اونجا که من یادمه من از دوستانه سایت و بزرگوارانی که به دوستان کمک میکنن و راهنمایی میفرمایند کمک و همفکری طلب کردم تا اگر کسی از دوستان برای ساختنه. 2عدد راکتور فکری و نظری و انتقادی داره بگه تا ازش استفاده کنیم و من اصلا اسرار نکردم که اف بی اف خوبه یا بد و آیا کارایی داره یا نه من خواستم از نظرات و پیشنهاداته دوستان در مورد راکتور و برخی مدیاها استفاده کنم و این بحثها هستند که دسته آخر موجبه کارآمدتر شدنه یک فکر و ایده میشن. . شاید یا بهتر بگم مطمعنأ منم اشتباهاتی میکنم ولی دوست دارم قبل انجامه هر کاری از دوستان همفکری بگیریم و بعد با بهترین گزینه اون کارو انجام بدم . منم فرمایشاته شمارو قبول دارم و شاید کمی در بیانه بعضی مطالب اشتباههی رخ میده و مططلبرو بد بیان میکنیم که گه گاه موجبه این بحثها میشه .

در آخر : دوستان لطف میکنید نظ تونو بفرمایید و بگیدد که اصلا راکتور ساختن درسته یا کار عبث و بیهوده ای هستش و ممنون میشم کمی هم توضیح بدید در مورد نظرتون . براتون آرزویه موفقیت میکنم و پیروزی

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    سلام .من از فربد عزیز و جنابه بهمنش ممنونم که به دوستان لطف میکنن و راهنمایی میفرمایند و این کار شما دوستان جایه قدر دانی و تشکر فراوان داره . دوستان. تا اونجا که من یادمه من از دوستانه سایت و بزرگوارانی که به دوستان کمک میکنن و راهنمایی میفرمایند کمک و همفکری طلب کردم تا اگر کسی از دوستان برای ساختنه. 2عدد راکتور فکری و نظری و انتقادی داره بگه تا ازش استفاده کنیم و من اصلا اسرار نکردم که اف بی اف خوبه یا بد و آیا کارایی داره یا نه من خواستم از نظرات و پیشنهاداته دوستان در مورد راکتور و برخی مدیاها استفاده کنم و این بحثها هستند که دسته آخر موجبه کارآمدتر شدنه یک فکر و ایده میشن. . شاید یا بهتر بگم مطمعنأ منم اشتباهاتی میکنم ولی دوست دارم قبل انجامه هر کاری از دوستان همفکری بگیریم و بعد با بهترین گزینه اون کارو انجام بدم . منم فرمایشاته شمارو قبول دارم و شاید کمی در بیانه بعضی مطالب اشتباههی رخ میده و مططلبرو بد بیان میکنیم که گه گاه موجبه این بحثها میشه .

در آخر : دوستان لطف میکنید نظ تونو بفرمایید و بگیدد که اصلا راکتور ساختن درسته یا کار عبث و بیهوده ای هستش و ممنون میشم کمی هم توضیح بدید در مورد نظرتون . براتون آرزویه موفقیت میکنم و پیروزی
    سلام دوست عزیز:
    در مورد راکتور fbf که دوستان بالا توضیح دادن .امروز با توجه به انواع مدیاهای پیشرفته ساخت شرکتها که سطح بسیار گسترده باکتری سازی رو فراهم میکنه عملا دیگه fbf هیچ توجیهی نداره و راههای خیلی ساده ترو در دسترسی برای تکثیر باکتری در اکواریوم وجود داره که میشه هزینه کرد.
    در مورد سوالتون که راکتور کاربرد داره یا نه هم که خیلی کلی هست .راکتورهای مختلفی وجود داره که هر کدوم برای یه تانک میتونه مفید یا کم کاربرد باشه باید با توجه به نیازهای تانک تصمیم بگیرید. مثلا کلسیم راکتور رو در برخی تانکهای حرفه ای sps با توجه به مصرف بالای کلسیم و سختی راه اندازی میکنن که توجیه داره ولی برای تانکهایی که کلسیم مصرف پایینی داره به راحتی با راه های جایگزین مثل سیفون و محلولها میشه نیاز تانک رو برطرف کرد و هزینه ی بالایی برای راکتور نداشته باشیم.
    سایر راکتور ها هم به همین صورت شما بهتره سوالاتتون رو در بخش مربوط به هر راکتور جداگانه بپرسید و مباحث قبلیش رو بخونین .راکتورهای gfo و کربن و ... هم در سایت در بخش جداگانه بحث شده که احتمالا مشاهده کردید . بین سهولت و هزینه و کارامدی روشهای مختلف باید خودتون به نتیجه برسید و یک راه رو انتخاب کنید .اکثر راکتورها روش های جایگزینی هم دارن مثلا راکتور gfo برای کاهش فسفات اب هست و مخصوص مدیاهای خاص کاهش فسفات شرکتی حالا اگر تانک شما با داشتن یه رفریجیوم و سیفون مشکل فسفات نداره خوب نیازی هم به این راکتور نخواهید داشت و میشه هزینه ی اضافی . معمولا در اکواریوم ها توصیه میشه هفتگی یا هر دوهفته 10 تا 20 درصد اب رو سیفون کنید که به پایداری بسیاری از پارامترها کمک میکنه نمیدونم شما اینکار رو انجام میدید یا نه ولی بهتره قبل از هزینه های دیگه در مورد سیفون مرتب بررسی کنید و بعد تصمیم به خرید تجهیزات کمکی بگیرید.
    تعداد و حجم غذایی که به ماهی ها میدید و نوع غذا در میزان تولید فسفات و نیترات تاثیر داره شاید با کنترل این موارد وضعیت تانکتون بهتر بشه.
    داشتن رفریجیوم و ats و یا تقویت و تصحیح سیستمی که دارید میتونه به کنترل فسفات کمک کنه.
    تمامی موارد و راه کارهای ساده تر رو ابتدا امتحان کنید و اگر همچنان پاسخ نگرفتید استفاده از راکتور مسلما راهکار نهایی خواهد بود که بسیاری از دوستان حرفه ای هم روی تانکهاشون به نسبت نیاز از این راکتورها استفاده میکنن .
    برای استفاده ی همه ی بازدیدکننده ها بهتره سوالات در بخش تخصصی مطرح بشه به ادرس زیر نگاهی داشته باشید
    سیستم های فیلتراسیون
    ویرایش توسط حسین میرنژاد : 16th October 2014 در ساعت 07:34 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    سلام . دوستان من بعد از اضافه کردنه مقداری لایوراک آکواریومم شروع کرد به دیاتوم زدن الان قسمتی از ماسه و بعضی قصمتهایه لایوراکام داره دیاتوم میزنه ، به همین دلیل یکسری تست زدم تا ببینم شرایط چگونه هستش که به این شکل هستش آمونیاک :0نیتریت. : 0 نیترات :40 فسفات : 0/5 کا اچ. : 10. پی اچ. : 8. الی 8/2مدتی قبل کا اچ رسیده بود به 12 که دلیلش افزودنه بیش از حد املاح در طیه هفته بود که الان با کم کردنه دز مصرفی کا اچ رسیده به 10 ، و همینطور پی اچ هم رسیده بود به 7/8 که با اضافه کردنه یک سنگه هوا در داخله رف مشکل برطرف شده است و پی اچ رسیده به 8/2 . و الان مشکل شده دیاتوم ، به همین دلیل مهتابیه اکتنیکرو خاموش کردم و و مدته روشنایرو مقداری کم کردم و مقداری هم. سیفون زدم و در طیه چند روز آینده هم مقداری سیفون انجام میدم تا شرایط بهتر بشه چون نیترات دوبرابر شده است. بازم با شرایطی که بیان کردم خوشحال میشم از راهنماییهایه دوستان بهرمند بشم ...

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام . دوستان من بعد از اضافه کردنه مقداری لایوراک آکواریومم شروع کرد به دیاتوم زدن الان قسمتی از ماسه و بعضی قصمتهایه لایوراکام داره دیاتوم میزنه ، به همین دلیل یکسری تست زدم تا ببینم شرایط چگونه هستش که به این شکل هستش آمونیاک :0نیتریت. : 0 نیترات :40 فسفات : 0/5 کا اچ. : 10. پی اچ. : 8. الی 8/2مدتی قبل کا اچ رسیده بود به 12 که دلیلش افزودنه بیش از حد املاح در طیه هفته بود که الان با کم کردنه دز مصرفی کا اچ رسیده به 10 ، و همینطور پی اچ هم رسیده بود به 7/8 که با اضافه کردنه یک سنگه هوا در داخله رف مشکل برطرف شده است و پی اچ رسیده به 8/2 . و الان مشکل شده دیاتوم ، به همین دلیل مهتابیه اکتنیکرو خاموش کردم و و مدته روشنایرو مقداری کم کردم و مقداری هم. سیفون زدم و در طیه چند روز آینده هم مقداری سیفون انجام میدم تا شرایط بهتر بشه چون نیترات دوبرابر شده است. بازم با شرایطی که بیان کردم خوشحال میشم از راهنماییهایه دوستان بهرمند بشم ...
    سلام
    شما اول علت بالا رفتن نیترات و فسفات رو پیدا کنید ، مگه چندتا ماهی دارید و چقدر غذا میدی که نیترات و فسفات رفته بالا
    خوب البته شما نوشتی که بعد اضافه کردن لایوراک که دلیل اصلی تصفیه نبودن لایوراکها بوده و بعد ورود لایوراک ها بافتهای مرده اون شروع به تبدیل آمونیاک کرده که در نهایت فسفات و نیترات رفته بالا
    اگه ریف نداری که زیاد خطر ناک نیست و با سیفون میتونی تنظیم کنی پارامترها رو و سیفون بزنید تا نیترات بیاد زیر 20 اگه تو رف گیاه به اندازه کافی داشته باشی بعد این رف شرایط رو کنترل میکنه
    تو تانک من با وجود اینکه غذا دهی بیشتر شده ولی دو هفتس نیترات روی 10 ثابته و انگوریها هر روز بیشتر میشن که تا یه دو هفته دیگه کل رف پر میشه

send by Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    شما اول علت بالا رفتن نیترات و فسفات رو پیدا کنید ، مگه چندتا ماهی دارید و چقدر غذا میدی که نیترات و فسفات رفته بالا
    خوب البته شما نوشتی که بعد اضافه کردن لایوراک که دلیل اصلی تصفیه نبودن لایوراکها بوده و بعد ورود لایوراک ها بافتهای مرده اون شروع به تبدیل آمونیاک کرده که در نهایت فسفات و نیترات رفته بالا
    اگه ریف نداری که زیاد خطر ناک نیست و با سیفون میتونی تنظیم کنی پارامترها رو و سیفون بزنید تا نیترات بیاد زیر 20 اگه تو رف گیاه به اندازه کافی داشته باشی بعد این رف شرایط رو کنترل میکنه
    تو تانک من با وجود اینکه غذا دهی بیشتر شده ولی دو هفتس نیترات روی 10 ثابته و انگوریها هر روز بیشتر میشن که تا یه دو هفته دیگه کل رف پر میشه

send by Tapatalk

سلام علیرضا جان . من هر هفته تستهارو انجام میدم قبل از افزودنه لایوراک و دوتا ماهی آخر نیترات 15 و فسفات زیر 0/25 بود ولی بعد از افزودنه اینها الان که تست زدم نیترات 40 و فسفات 0/5 شده . من سایز رفم کوچیکه ولی الان پر از انگوریه ولی فکر نمیکنم قدرته پاین آوردنه نیترات و فسفاترو داشته باشه چون هم مقدارش در تنگ زیاد هستش و هم هر روز داره تولید میشه و الانم وقتی ممبرانرو باز کردم و نگاه کردم و لایه هایه ممبرانرو شمردم 10 لایه بود در صورتی که به گفته دوستان باید 16 لایه باشه و این خود باعث شده که من نتونم تی دی اسه آبه ورودی به آکواریوممرو به صفر برسونم به همین خاطر مقداری نیتراتم از این طریق وارد تنگم میشه ، اول باید ممبرانرو تعویض کنم اگر ممبرانه اصل و مرغوب پیدا کنم و بعد چند سیفون بزنم تا بعد رف بتونه درست کارکنه و من قصد دارم یک ای تی اس هم راه اندازی کنم تا کمی به رف باشه .
    بازم من منتظر پیشنهاداته دوستانه عزیز هستم تا ازشون استفاده کنم . ممنون .

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام علیرضا جان . من هر هفته تستهارو انجام میدم قبل از افزودنه لایوراک و دوتا ماهی آخر نیترات 15 و فسفات زیر 0/25 بود ولی بعد از افزودنه اینها الان که تست زدم نیترات 40 و فسفات 0/5 شده . من سایز رفم کوچیکه ولی الان پر از انگوریه ولی فکر نمیکنم قدرته پاین آوردنه نیترات و فسفاترو داشته باشه چون هم مقدارش در تنگ زیاد هستش و هم هر روز داره تولید میشه و الانم وقتی ممبرانرو باز کردم و نگاه کردم و لایه هایه ممبرانرو شمردم 10 لایه بود در صورتی که به گفته دوستان باید 16 لایه باشه و این خود باعث شده که من نتونم تی دی اسه آبه ورودی به آکواریوممرو به صفر برسونم به همین خاطر مقداری نیتراتم از این طریق وارد تنگم میشه ، اول باید ممبرانرو تعویض کنم اگر ممبرانه اصل و مرغوب پیدا کنم و بعد چند سیفون بزنم تا بعد رف بتونه درست کارکنه و من قصد دارم یک ای تی اس هم راه اندازی کنم تا کمی به رف باشه .
    بازم من منتظر پیشنهاداته دوستانه عزیز هستم تا ازشون استفاده کنم . ممنون .
    ممبران هیچ وقت تی دی اس صفر نمیده و اگه بخوای تی دی اس صفر داشته باشی باید بعد دستگاه از رزین استفاده کنی

send by Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    ممبران هیچ وقت تی دی اس صفر نمیده و اگه بخوای تی دی اس صفر داشته باشی باید بعد دستگاه از رزین استفاده کنی

send by Tapatalk
    علیرضا جان من میدونم ممبران نمیتونه تی دی اسه صفر بهمون بده ولی این ممبران نیتراترو نمیتون زیر 15 یا 20 بیار و تی دی اسه آب هم زیر 30 نمیادش که فکر میکنم از جنسه نا مرغوبه ممبران هستش و به پیشنهاد دوستان ممبرانرو بازش کردم و لایه هاشو شمردم که 10 لایه بود در صورتی که ممبران خوب باید لایه هاش بیشتر از ایت تعداد باشه تا فیلتراسیونش بالاتر بره . اولین قدم اینه که بتونم توسط دستگاهه ro تی دی اسرو به زیر 10 برسونم و بعد توسطه رزین اونو به صفر برسونم و در مرحله بعد توسطه رف و ای تی اس و برخی مدیا ها یا لایوراک نیترات و فسفاترو کنترل کنم ، . داداش من غذا زیاد تو آک نمیریزم و فقطمقداری میریزم که همه ماهیها بخورن و چیزی ته نشین نشه و البته با دقت و حوصله و آرام این کارو انجام میدم و فقط روزی یکبار به ماهیام غذا میدم . من هنگامه غذا دادن به نکته جالبی بر خوردم که راس دراگونه در هنگامه غذا دادن به دیگر ماهیام میاد و از اسپرولینیا و گرانول تغذیه میکنه .

صفحه 23 از 38 نخستنخست ... 4567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)