صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567
نمایش نتایج: از 61 به 67 از 67
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    سلام آقا فربد . شما درست میفرماید . ولی من چیزیرو که تو تصویر دیدمرو مطرح کردم ، بنظر من در شرایط فعلی اگر دوستی بخواد یک آکواریوم با این شرایط تهیه کنه هزینش خیلی خیلی بالا در میادش ، از شیشه خود آکواریوم که از بهترین نوعه شیشه هستش تا کوچکترین لوازم . این نمایی که ما از این آکواریوم میبینیم نتیجه استفاده از بهترین لوازم و تجهیزات هستش ،البته بنظر من این آکواریوم هم یک سری اشکال داره مثال اون مرجانهایی که زیر صخره قرار دارند اصلا بهشون نور نمیرسه که در آیند فکر میکنم از بین برن مگر اینکه اصلا به نور نیاز نداشته باشه. البته شاید بازم من اشتباه میکنم .
    یه سری مرجانها تاریکی رو ترحیح می دن، من توی تانکم رو ‌ببینی دوتا مرجان قرمز دارم که جفت اینا نور متوسط رو به کم می خوان تا قرمزتر بمونن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    نقل قول نوشته اصلی توسط Drax777 نمایش پست ها
    یه سری مرجانها تاریکی رو ترحیح می دن، من توی تانکم رو ‌ببینی دوتا مرجان قرمز دارم که جفت اینا نور متوسط رو به کم می خوان تا قرمزتر بمونن
    سلام ، من خوشحال میشم این مرجانهایه شمارو ببینم . حتما منم از اینجور مرجانها تهیه میکنم ، خیلی خوبه اگه این مرجانها نور لازم نداشته باشن ، چون تو عکس مشخصه که تعدادی از شقایق سنگها و مرجانها دقیقا جایی قرار دارن که بهشون نور اصلا نمیخوره و زیر صخره چسبانده شده اند . بازم ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    تانکدمنو ببین، دو تا قرمز رنگ هست
    خواستی بهت آدرس می دم بری بگیری
    سمت راستی رو ۱۴۰ خریدم، سمت چپی رو یادم نیست

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    اکواریوم زیباییست.ولی اگه دوقلم از وسایلش١۶تومان در بیاد این اک کمتر از ۴٠تومان نمیشه رو هم کرد.ولی با۴٠تومان میشه یه اک بسیار بزرگ با ریفهای زیاد وسیستم های نسبتا خوب راه اندازی کرد که زیباتر از این باشه وبرای ریفها وماهیها محیطی خوب وارام باشه,که هر وقت نگاهش کنیم یک صحنه جالب ببینیم

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    مرجانهای این تانک به مشکل نخوردن و صحیح و سلامت دارن رشد میکنند همه
    تنها ایرادی که میشه به این تانک گرفت ارتفاع زیاد سنگهاست که مرجانهای اس پی اس در صورت رشد کردن سر از اب بیرون میارن و جا برای قد کشیدن ندارن
    باید ارتفاع سنگها تا نصف تانک یا سه چهارم تانک باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahii
    شماره عضویت
    11652
    نقل قول نوشته اصلی توسط Drax777 نمایش پست ها
    سلام عزیز
    تانک فوق العاده است، خیلی عالیه اما از قیمتهای وسایلش خبر داری؟
    یه تک چراغش ( ماله ایشون جفت هست) دونه ای ۵۴۰ هزار تومن، خوده تانک معمولی ما توی ایران، چیزی شبیه تانک من حدود ۲/۵ میلیون، خب این تانک به نظرت بدون هیچیش چند؟؟؟ این سیستم، یه اسکیمر فوق العاده می خواد، یه اسکیمر مایکرو باز توی حجم ۳۵۰ لیتر حدود ۴۰۰ تومنه، خب بقیه چیزا...
    مرجانها و‌شقایقهای بزرگ، من یه کرال فسقلی خریدم ۱۷۰ تومن، وای به حاله اون بزرگها
    این سیستم حداقل ۲۵ میلیون تومن آب خورده، فقط تانک و‌ وسایلش، داخلش بماند، اونوقت چه‌جوری می شه پرخرج نباشه؟؟؟

سلام ممنونم از شما.بله با قیمت ریز به ریز تجهیزاتش آشنا هستیم.
    ولی مشکل به هیچ عنوان این موضوع نیستش.
    ببینیداینکه تانکای بچه های ایرانی تو این سطح از کیفیت نیستن هیچ ربطی به این موضوع نداره که تجهیزات خیلی گرون قیمت هستن. شما لازم نیست برای یه تانک 1.5 متری 6 میلیون موج ساز ورتک و 12 میلیون ال ای دی بخرید با قیمت خیلی خیلی کمتر از این حرفا میشه یک سیستم کاملا حرفه ای و در همین سطح داشت این سیستم که میبییند دیگه به عنوان یه الگو و یه نهایتی ساخته میشه که همه واقعا ازش لذت میبرن .

اولا اصلی ترین نکته اینه که ما تو ایران حجم تانک رو خیلی بیش از توان مالیمون در نظر میگیریم یعنی 90 درصد از بچه ها که تانک ریف راه اندازی میکنن اگر تانک 500 لیتری راه اندازی میکنن خرجی که میکنن برای تانک زیر 100 لیتر مناسبه.
    تانک 100 لیتری با شرایط عالی مرجانها خیلی زیباتر از تانک 500 لیتری با شرایط بد و مرجانای قهوه ای هستش
    ثانیا ما سواد راه اندازی صحیح تانک ریف رو نداریم. هر چیزی با متد خاص و مشخصی راه اندازی میشه. ما متد تانکامون متد برلین هستش. کجای متد برلین مدیا و سیبورکس و بیوبال اینجور چیزها مطرح میشه؟
    میبینید که همه چیز قیمت تجهیزات نیست.
    یه نکته ی بسیار مهم تر از اون.شما تصور میکنید الان 25 میلیون دست بیش از 90 درصد ریف دارای ایرانی باشه میتونن تانک مثل تانک بالا رو راه اندازی کنن؟!
    اصلا محال هستش همونطوری که خیلیا خیلی بیش از 30 40 میلیون هم برای تانکشون خرج کردن اما یک دهم تانک بالا زیبایی نداره.

ریف داری صحیح و بعد از اون مدرن مثل یک نیروگاه هسته ای میمونه که به جز متخصصینش هیچکس توانایی راه اندازیش رو نداره حالا تصور کنید یک فردی عادی بره داخل نیروگاه و ازش وان اون رو راه اندازی کنه. بله تمام تجهیزات مدرنه و همه چیز عالیه ولی اینا نصف داستان هستش.
    این موضوع هیچ ارتباطی با هزینه نداره با 4 میلیون هم میشه یک تانک نانو ریف حرفه ای راه اندازی کرد.....
    حالا خدارو شکر بچه ها همه استاد شدن زحمت میکشن مطالب عالی ای بین بچه ها داره رد و بدل میشه فروشگاهارو کلافه کردن که این خودش عالیه و باید منتظر تانکای حرفه ای بچه ها باشیم.....
    ویرایش توسط benyamin : 9th November 2014 در ساعت 04:04 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    سلام آقا بنیامین گل ، ممنون که هر از گاهی یه موضوع ایجاد میکنید تا دوستانی که ساکن موندن یه حرکتی به خودشون بدن و از مطالبه مطرح شده و بحثهایه ایجاد شده کماله استفادرو ببرن ، البته بیشتر رویه صحبتم با خودمه . خوبه که گه گاه یه موضوعه ساده هم باعثه حرکتی در ما بشه . بازم ممنون

صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)