صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 69
    همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط foood نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ماشروم من چند روزه باز نمیشه و پارامترهای آب هم خوبه غیر از فسفان و فکر کنم سیانو باکتزی تو تانکم زیاد شده ولی هسچ غذای به ماشروم نمیدم به نظرتون چیکار کنم هم برای ماشروم هم برای سیانو ممنون
    سلام:
    دوست عزیز فسفات بالا برای مرجان ها به شدت مضر هست .حتما با سیفون و استفاده از فسفات گیر و در صورت نداشتن ایجاد رفیجیوم یا ats فسفات رو در حد نرمال نگهدار.ماشرومها اکثرا از جمله مقاوم ترین ریفها هستند .برای تغذیه هم از غذاهای اماده حاوی فیتوپلانکتون ها و زئو پلانکتون ها میتونی استفاده کنی .همینطور از تکه های خیلی کوچک میگوی اب شور به هر کدوم از ماشروم ها میتونی بدی(البته هر چند مدت مثلا هفته یا دو هفته یکبار)ماشروم ها جریان زیاد اب رو دوست ندارند و ممکنه اگه جریان زیاد باشه خوب باز نشند.همینطور اکثرا به نور متوسط نیاز دارند بهتره زیر نور شدید در بالای اکواریوم هایی که شدت نورشون زیاده قرار نگیرند.استفاده از ید و عناصر کمیاب هم براشون لازمه.
    موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    سلام دوستان غذادهی به ریف ها باید روزانه انجام بشه یا این که مثلا هفته ای دو بار؟
    اگه روزانه غذادهی کنیم اسکیمر غذاها رو جمع نمیکنه؟موقع غذا دادن باید اسکیمر خاموش باشه؟اگه اره چه مدت؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    سلام دوستان غذادهی به ریف ها باید روزانه انجام بشه یا این که مثلا هفته ای دو بار؟
    اگه روزانه غذادهی کنیم اسکیمر غذاها رو جمع نمیکنه؟موقع غذا دادن باید اسکیمر خاموش باشه؟اگه اره چه مدت؟
    مهدی جان بهترین حالت اینه که روزانه انجام بشه
    در روز فیتو پلانکتون
    در شب زئوپلانکتون
    بهتره کل جریان تانک با سامپ قطع بشه بعد فقط موج سازها روشن باشن . بعد از نیم ساعت میتونی دوباره جریان رو برقرار کنی و بزاری اسکیمر کارش رو بکنه و باقیمانده غذارو جمع کنه .

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    مهدی جان بهترین حالت اینه که روزانه انجام بشه
    در روز فیتو پلانکتون
    در شب زئوپلانکتون
    بهتره کل جریان تانک با سامپ قطع بشه بعد فقط موج سازها روشن باشن . بعد از نیم ساعت میتونی دوباره جریان رو برقرار کنی و بزاری اسکیمر کارش رو بکنه و باقیمانده غذارو جمع کنه .
    سعید جان این که روزانه دو بار غذادهی انجام بشه به نظرت برای ریفی مثل مرجان حبابی که 90% انرژی اش رو از فتوسنتز به دست میاره لازمه؟!به این متن در توضیحات مرجان بابل دقت کن:

It will also benefit from additional feedings fed weekly in the form of brine shrimp or micro-plankton.
    گفته هفته ای یکبار اگه میکروپلانکتون یا میگو بدید بهتره .بعد روزی دوبار به نظرم برای همه ی ریفها مناسب نیست و یا حداقل لازم نیست. چون هزینه ی این غذاها زیاد میشه و برای کسی که مرجانهای خاصی رو داره بهتره بررسی کنه و متناسب با نوع مرحان ها تغذیه انجان بشه.مثال های دیگه ای هم در سایت liveaquaria هست مثل مرجان مشعلی و همر و پلیپ ها و ... که هفتگی نیاز به غذادهی دارن اما بعضی ریفها مثل الگانس یا برینها روزانه نیاز به غذادهی دارن.
    ممون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    حسین جان از لحاظ هزینه کاملاً قبول دارم
    ولی شما با توجه به کارکرد اسکیمر و سایر فیلتر ها در نظر داشته باشید که مابقی غذا خیلی زود از دسترس مرجانها خارج میشه .و تانک رو فقیر میکنه .
    من وقتی از ریف اسنو یا کورال فلوید استفاده میکنم ظرف اسکیمر رو خالی میکنم و اونو سرجاش میزارم بعد از 12 ساعت تقریبا همه کورال فلوئید رو جمع میکنه یا خیلی ازش توی فیلتر وول گیر میکنه .
    در مورد ریف ها هم من اعتقاد دارم که توی تانک ریف نباید از تراکم جمعیت پلانکتونها کم بشه تا ریف هر لحظه که اراده کرد بتونه تغذیه کنه .
    از طرفی ما تو اقیانوس یا دریا ها چیزی به اسم پلانکتون هفتگی یا غذاا دهی به صورت هفتگی و ماهانه نداریم . همه چیز 24 ساعته در اختیار آبزیان قرار داره .

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    میزان ریف داخل اکواریوم هم خیلی مهمه و اگه تعداد زیاد باشه به روزی دوبار هم میرسه اگه حرفه ای بخواهید غذا دهی کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6374
    سلام
    غذا برای برین چه پیشنهاد میکنید و شرایط تگهداری از برین چطوریه ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    سلام
    غذا برای برین چه پیشنهاد میکنید و شرایط تگهداری از برین چطوریه ممنون
    دوست عزیز میتونی از همین غذاهای ریف استفاده کنی غذای خاصی نداره شرایط نگهدارین هم تقریباً متوسطه
    نیاز اصلی واسه سلامتیش تثبیت kh , ph کنترل سطح کلسیم و منیزم استفاده منظم از ید و تریس .
    همه اینها رو که گفتم نیاز نیست تهیه کنی در صورتی که ریفها زیاد نباشن همون تعویض آب مرتب کافیه .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6374
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    دوست عزیز میتونی از همین غذاهای ریف استفاده کنی غذای خاصی نداره شرایط نگهدارین هم تقریباً متوسطه
    نیاز اصلی واسه سلامتیش تثبیت kh , ph کنترل سطح کلسیم و منیزم استفاده منظم از ید و تریس .
    همه اینها رو که گفتم نیاز نیست تهیه کنی در صورتی که ریفها زیاد نباشن همون تعویض آب مرتب کافیه .
    غذای ریف کورال فلوئید اینجا گیر نیاوردم ریف اسنو برایت ول و اگر غذایه دیگه خوبه لطفا" بگید تا تهیه کنم ممنون

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    غذای ریف کورال فلوئید اینجا گیر نیاوردم ریف اسنو برایت ول و اگر غذایه دیگه خوبه لطفا" بگید تا تهیه کنم ممنون
    سلام
    اگه ریف اسنو برایت ولو گرفتی میکروور اونم بگیر نیازی به غذایه دیگه نداری

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)