صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 54
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556

تانک اب شور 420 لیتری شایان

سلام
    من قبلا 3 عدد اکواریوم داشتم که فقط برای تجربه راه اندازی کرده بودم
    دو عدد تانک در سایز 120 در 50 در 80 و یک تانک نانو ماهیران
    در حال حاضر فقط یک تانک نانو دارم و در حال ساخت تانک اصلی هستم
    برای ساخت این تانک خیلی تلاش کردم که بهترین باشه
    بعضی از وسایل این تانک از خارج از کشور از سایت Amazon.com خریداری شده و بزودی به دستم میرسه
    لطفا تا اتمام تانک پست نزارین.ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    سلام
    بعضی از این وسایل هنوز خریداری نشدن
    ولی بیشترشون خریداری شدن

مشخصات تانک :

طول : 120 عرض :50 ارتفاع : 80 (73 سانت ابگیری میشه)
    ظرفیت : 420 لیتر
    تانک دوم : طول: 50 عرض: 50 ارتفاع: 50 (این تانک برای نگه داری از اسب دریایی ساخته شده و مثل رفیجیوم تایم نورش برعکس تانک اصلی هست.این تانک همراه با پایه کنار تانک اصلی قرار داره و از طریق سامپ تانک اصلی تصفیه میشه)
    ظرفیت تانک دوم : 100 لیتر
    مجموع ظرفیت تانک ها:520 لیتر
    لایو راک : هنوز مشخص نیست (ولی تصمیم دارم خیلی کم از لایو راک استفاده کنم)

ضخامت شیشه :10 میل

اندازه اورفلو : 20 در 20 ( ارتفاع 73)
    فیتینگ : سایز 40 ساخت ایتالیا
    لوله کشی اب از فیتینگ اورفلو : PVC سایز 40 و استفاده از زانو رزوه ای و بوشن رزوه ای (به همدیگه پیچ میشن) و همچنین استفاده از شیر فلکه برای جلو گیری از عبور اب

اندازه و نوع پایه تانک اصلی : پایه فلزی با قوطی 4 در 4.ارتفاع پایه از زمین 90 سانتی متر
    اندازه و نوع پایه تانک دوم : پایه فلزی با قوطی 2 در 2.ارتفاع پایه از زمین 90 سانتی متر
    نوع کمد تانک اصلی : MDF درجه یک (رنگ استریل تیره)
    نوع کمد تانک دوم : MDF درجه یک (ست پایه ی تانک اصلی)

نوع شن بستر : ماسه اکلیلی مشکی رنگ (کاملا طبیعی--مضر نیست)
    سامپ :

طول : عرض : ارتفاع : هنوز مشخص نیست

مدیا ی سامپ : برایت ول اکسپورت ساب استرات 3 کیلو گرم (Brightwell XportSubstrat) ولی هنوز گیرم نیومده

لوازم :

اسکیمر : ریف اختاپوس (Reef Octopus Regal DC-200SSS) مخصوص 1500 لیتر-همراه با کنترلر برای کنترل قدرت واتر پمپ و تنظیم ارتفاع اب داخل اسکیمر

واتر پمپ : اکواریوم سیستم (Aquarium Systems New Jet NJ-4500) قدرت 4600 لیتر در ساعت

موج ساز : Jebao Wave Maker WP-25 این موج ساز مثل WaveBox جریان رفت و برگشت ایجاد میکنه-کنترلر هم داره و چندین حالت موج ایجاد میکنه

بخاری : Jager 300W (این بخاری از برند ایهایم نیست)

دنیتراتور :استفاده نمیکنم

کلسیم راکتور : استفاده نمیکنم

چیلر : در حال تحقیق در مورد برند و مدل

فن : استفاده نمیکنم

کنترلر دما: Hydor (ساخت ایتالیا)

تایمر برق: در حال تحقیق

سیستم نور تانک اصلی:

لامپ متال: Giesemann وات:150W کلوین :14.500 (دو عدد)

لامپ مهتابی T5 اکتنیک : Giesemann مدل: Pure Actinic سایز :115 سانتی متر وات: 54W (دو عدد)

سیستم نور تانک دوم:

LED
    برند :
    Cree
    تعداد :
    40
    وات :
    3W
    10 عدد از مدل : XP-E Blue
    10 عدد از مدل : XT-E Royal Blue
    20 عدد از مدل : XT-E Cool White

سیستم کاهش مضرات اب :

راکتور برای کاهش نیترات : در حال تحقیق درباره ی انتخاب برند و مدل
    مدیا نیترات گیر:
    Brightwell Xport NO3 300g

راکتور برای کاهش فسفات و سیلیکات :
    در حال تحقیق درباره ی انتخاب برند و مدل
    مدیا فسفات و سیلیکات گیر : Brightwell Extrax Phos 600g

راکتور کربن:
    در حال تحقیق
    کربن : در حال تحقیق

زئولیت راکتور :
    در حال تحقیق
    زئولیت: در حال تحقیق

ats
    : خیر
    رفریجیوم
    :
    خیر

مکملها : Brightwell Aquatics

Calcion کلسیوم
    Magnesion منیزیوم
    Potassion پتاسیوم
    Strontion استرانسیوم
    Iodion ید
    Ferrion اهن
    Boron بورون
    Replenish عناصر کمیاب
    KoralColor رنگدانه های بیولوژیکی
    Korall-VM مولتی ویتامین برای ریف ها
    CoralAmino امینو اسید برای ریف ها
    Restor تقویت بافتهای ریف ها

غذاهای ماهیها : Ocean Nutrition

Formula One Pellets
    Formula Two Flakes
    Prime Reef Flakes
    Brine Shrimp Plus Flakes
    Spirulina Flakes
    Green Marine Algae
    Red Marine Algae
    Brown Marine Algae
    مکمل تقویتی برای ماهی ها: Brightwell Aquatics

VitaMarin-M مولتی ویتامین
    AminO**** امینو اسید ها و اسید های چرب (امگا 3)
    GarlicPower عصاره سیر

غذاهای ریف : Brightwell Aquatics

Macrovore
    Microvore
    ReefSnow
    ZooPlanktos
    PhytoChrom

شوری سنج : شوری سنج نوری (چشمی) ردسی Red Sea Refractometer و شوری سنج نوری (چشمی) مارین سورس Marine Source Refractometer

تسترها : از برند Salifert

کلسیوم
    منیزیوم
    پتاسیوم
    استرانسیوم
    ید
    بورون
    در حال تحقیق درباره ی تست اهن (موجود در بازار ایران)
    PH
    KH
    امونیاک
    نیتریت
    نیترات
    فسفات
    سیلیکات

نمک : استفاده ی مساوی از دو نمک (Red Sea Coral Pro و BrightWell Aquatics)

باکتری استارتر (لایو باکتری) :Brightwell MicroBacter7
    ویرایش توسط s H a Y a N : 5th August 2014 در ساعت 09:00 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    قصد دارم ساخت تانکم رو مرحله به مرحله همراه با عکس توضیح بدم
    قبل از این کار در مورد وسایلی که انتخاب کردم و دلیل انتخابم توضیح میدم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    اکواریوم و پایه:
    من دو عدد اکواریوم ساختم
    سایز تانک اصلی 120 در 50 در 80 و سایز تانک دوم 50 در 50 در 50 هست
    در اکواریوم اصلی جریان اب زیاده و نمیشه از اسب های دریایی و ابزیان مشابه نگهداری کرد
    به همین دلیل یک تانک کوچک برای این کار در کنار تانک اصلی درست کردم که امکان نگهداری از این ابزیان رو داشته باشم
    همینطور که میدونید شبها که نور اکواریوم خاموش میشه ph اب کاهش پیدا میکنه
    برای همین تایم روشن و خاموش شدن تانک دوم برعکس تانک اصلی میشه و این کار باعث میشه ph اب در شب کاهش پیدا نکنه
    هر دو تانک از پایه های MDF همرنگ و از نظر ارتفاع هم اندازه هستند و در کنار همدیگه ظاهر خوبی دارن.
    روی تانک ها از تاج MDF استفاده شده.ولی این تاج ها سقف ندارن (روی اکواریوم پوشیده نیست فقط دور تا دور اکواریوم پوشیده شده)
    هر دو اکواریوم از طریق سوراخ کف اورفلو اب رو به سامپ انتقال میدن.اورفلو ها از یک طرف اب را از پایین میکشن و طرف دیگر از بالا ولی ارتفاع شیشه های دیواره ی سامپ یکی نیست
    در واقع اب بیشتر از کف اکواریوم کشیده میشه
    برای پوشاندن اورفلو از کارتن پلاس مشکی استفاده شده
    پشت اکواریوم از برچسب مشکی مات استفاده کردم
    بعد از ساخت اکواریوم و پایه اول از همه برای اسکیمر تحقیق کردم
    متوجه شدم اگه بتونم از خارج از کشور تهیه کنم خیلی ارزونتر میشه
    بین اسکیمر های Deltec و Reef Octopus خیلی شک داشتم . من فقط از کانادا میتونستم خرید کنم و هیچ اطلاعاتی در مورد فروشگاه های اونجا نداشتم تصمیم گرفتم از طریق فروشگاه های اینترنتی اونجا خرید کنم.البته این کار هم خیلی ریسک بزرگیه.خیلی از سایت های خارجی توسط هکرها ساخته شدن و اگه از طریق گرین کارت کسی از اون سایت خرید میکردم سرم کلاه میرفت (چیزی ازسال نمیشه و یا گرین کارت طرف خالی میشه) .برای همین یک سایت معتبر رو انتخاب کردم(Amazon.com)
    این سایت کانادایی نیست امریکاییه ولی به کانادا هم ارسال میکنه.
    مدتها در سایت ریف اختاپوس تحقیق کردم که یک مدل مناسب برای خودم پیدا کنم و بعدش در سایت های خارجی و فروم های خارجی و همچنین با استفاده از کلیپ های یوتیوب مدل Regal DC-200SSS رو انتخاب کردم.من این اسکیمر رو حدودا دو میلیون و چهارصد خریدم.تنها مشکلی که هست بسته بندی اون هست.در فرودگاه ها خیلی با چمدونها بد رفتار میکنن.باید دور تا دورش با یه چیز محکم پوشانده بشه.هنوز در این مورد به نتیجه ای نرسیدم.اگه مخزن اسکیمر بشکنه دیگه درست نمیشه.اگه کسی راهنماییم کنه ممنون میشم.

قدرت واتر پمپ این اسکیمر به صورت الکتریکی کنترل میشه و از طریق این کنترلر میشه ارتفاع کف داخل اسکیمر رو تنظیم کرد
    این اسکیمر برای تانک های 600 تا 1500 لیتری هست.
    بعد از اسکیمر دنبال یه چیز به درد بخور میگشتم که همراه اسکیمر برام بفرستن(فرصت رو از دست ندادم)
    به دلیل این که قصد دارم در تانکم sps نگه دارم و قیمت موج سازهای رفت و برگشت در ایران خیلی زیاده تصمیم گرفتم یک موج ساز هم انتخاب کنم
    اول از همه ورتک انتخابم بود ولی توی یکی از فروشگاه های اصفهان اتفاقی شنیدم یه نفر میگفت این موج ساز ها یه چیزی دارن که باید چند ماه یکبار عوض بشه.نفهمیدم منظورش دقیقا چی بود.ولی خب قیمتش هم خیلی زیاد بود.برای همین تصمیم گرفتم wave box تانزی بگیرم.در حال تحقیق بودم که متوجه شدم خارجی ها از موج ساز Jebao خیلی تعریف میکنن.در بعضی از کلیپ ها میگفتن این موج ساز از ورتک و تانزی خیلی بهتره.البته کارکردنش برای خود من هم خیلی جالب بود.ظاهرا خیلی بهتر از تانزی کار میکنه.برای همین تا جایی که تونستم در موردش تحقیق کردم و مدل WP-25 رو انتخاب کردم و گفتم این رو هم برام بیارن.با این که ساخت چینه خیلی چیز خوبیه و البته قیمتش هم خیلی مناسبه(200 تومن)

باز هم تمام تلاشم رو کردم که از این وضعیت نهایت استفاده رو ببرم.قصد داشتم تست های salifert رو هم بگیرم که وارد بازار ایران شد و از همینجا تهیه کردم.این برند از api هم بهتره
    بعدش نوبت شوری سنج رسید.شوری سنجهای شناور که اصلا به درد نمیخورن.شوری سنج های عقربه ای هم که همشون خطا دارن و بعد از مدتی از کار میافتن.کلی بخوایم حساب کنیم شوری سنج خوب توی بازار ایران پیدا نمیشه.فقط یک مدل شوری سنج توی ایران هست که خوبه اون هم شوری سنج چشمی شرکت مارین سورس هست.
    من این شوری سنج رو به قیمت 170 تومن خریدم
    ولی خب با این حال گفتم از کانادا یک شوری سنج چشمی ردسی هم برام بیارن

این شوری سنج ها خیلی از اون معمولی ها دقیق تر هستن و مثل عقربه ای ها بعد از یه مدت از کار نمیافتن
    قیمتش 250 هزار تومن شد
    در کنار این ها یدونه کنترلر دما hydor هم گرفتم.این کنترلر به بخاری و یا چیلر وصل میشه و به موقع اونها رو خاموش و روشن میکنه
    البته 400 هزار تومن هزینه ی انتقال این چهار تا وسیله از امریکا به کانادا شد ولی باز هم راضی هستم

در مورد نمک تصمیم گرفتم از نمک های برایت ول و نمک ریف ردسی به صورت برابر استفاده کنم
    شاید بعضیا با این کارم مخالف باشن ولی خب در این مورد خیلی تحقیق کردم
    نمک برایت ول و ردسی هر دو نمک های خوبی هستن.ولی هرکدومشون یک ایراد دارن
    نمک برایت ول سختی خیلی پایینی داره و نمک ردسی سختی خیلی بالایی داره.برای همین از هر کدوم به یک اندازه استفاده میکنم که سختی اب در حد متوسط باشه

در مورد سیستم نورپردازی هم که همه میدونم برند گیسمان در بازار ایران بهترینه.دو عدد متال 14.500 کلوین 150 وات گیسمان تهیه کردم و دو عدد مهتابی T5 مدل Pure Actinic 115 سانت
    قاب مهتابی رو اکوالایت گرفتم و قاب متال رو هم هنوز تصمیم نگرفتم.
    در مورد نور تانک دومم نمیتونستم از مهتابی استفاده کنم.قبل از ساخت تانک ها هدفم این بود که از لامپ مهتابی استفاده کنم ولی بعد از ساخت تانک ها متوجه شدم لام کوچک تر از 60 سانت توی بازار نیست.برای همین سریعا گفتم از کانادا برام ال ای دی cree بگیرن.در مورد مدل هایی که انتخاب کردم هیچ اطلاعاتی ندارم.تصمیم گیری رو در این باره به عهده ی اقای مرادی گزاشتم.ایشون گفتن این ها رو بگیرم من هم گرفتم
    در مرد تایمر هم هنوز اطلاعات کاملی ندارم
    از اونجایی که من تست (کلسیوم-منیزیوم-پتاسیوم-استرانسیوم-ید و بورون رو تهیه کردم از مکمل های میکس استفاده نمیکنم
    مکمل های میکس هیچ کدومشون به درد نمیخورن.اضافه کردن این مکمل ها بدون حساب و کتاب کار خیلی اشتباهیه که خیلی ها انجام میدن
    مثلا مکمل برایت ول Liquid Reef درصد زیادی کلسیوم داره.ولی مقدار منیزیوم و استرانسیوم و پتاسیوم در مقایسه با کلسیوم خیلی کمه در صورتی که مقدار پتاسیوم در اب دریا خیلی بیشتر از کلسیومه. من نمیدونم واقعا بعضیا چجوری از این مکمل ها استفاده میکنن.
    با این حال من با تست هایی که گرفتم کارم خیلی راحت شده.برای همین همه ی این مکمل ها رو دونه دونه گرفتم.
    داشتن این تستها برای تانک های ریف خیلی ضروزیه.ولی متاسفانه در ایران کسی به این چیزا توجه نمیکنه.
    برای اضافه کردن این مکمل ها به تانک قصد دارم دستگاه دوزینگ تهیه کنم.هنوز در این مورد تحقیق نکردم(تقریبا هیچی نمیدونم)
    اب تانکم رو از دستگاه اسمز معکوس میگیرم.دستگاه من 6 مرحله ای هست.TDS این دستگاه در حالت عادی 110 هست.ولی من یک ممبران اضافه تهیه کردم که به دستگاهم اضافه کنم.
    وقتی ممبران رو اضافه کردم تی دی اس صفر شد.در ضمن فیلتر ششم رو از دستگاه حذف کردم.بعضی از دوستان با استفاده از رزین تی دی اس رو صفر میکنن که من این کار رو نکردم.من با استفاده از دو ممبران TDS صفر گرفتم.هزینه ی این کار 120 تومن شد.
    وسایل لازم این کار (یک عدد هوزینگ ممبران-یک عدد فیلتر ممبران از برند فیلم تک-سه عدد زانو)
    نصبش هم خیلی سادست.خروجی ممبران دستگاه رو به ورودی ممبران جدید وصل میکنیم.همین
    در مورد فیلتر مکانیکی بهترین روش استفاده از کیسه هایی هست که خارجی ها استفاده میکنن و هر هفته این کیسه ها رو تعویض میکنن.ولی خب توی ایران این کیسه ها گیر نمیاد.از نظر من نوع فیلتر مکانیکی زیاد مهم نیست.کیسه و پد زیاد با همدیگه فرق ندارن.ولی به شرطی که پد ها هر هفته عوض بشن.در ضمن نیازی به گذاشتن پد داخل سامپ نیست.من قصد دارم پدهام رو داخل اور فلو بزارم.
    کف اور فلو رو با نوعی بیوبال پر میکنم که مخصوص همین کار هست.این بیوبال ها توپی شکل نیستن.بیشتر شبیه ابر هستن.ولی جنسشون از پلاستیکه(ابر نیستن)روی این بیوبال هم از بیوبال های معمولی استفاده میکنم.نصف اور فلو با بیوبال پر میشه و نصف دیگه ی اون با پد و پد ها به صورت هفتگی تعویض میشن
    در مورد مدیا بیولوژیکی هم قصد دارم از برایت ول اکسپورت ساب استرات استفاده کنم.ولی هنوز گیرم نیومده.

ادامه دارد...

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    چند راهی برق
    برای تانکم دنبال یک سه راهی برق میگشتم که هر پریز یک کلید قطع و وصل داشته باشه
    از سایت دیجیکالا یک مدل سه راهی خریدم که اینجوریه و در ضمن کیفیت خیلی خوبی داره
    سه عدد از این سه راهی ها خریدم.قیمت هر کدام 30 تومن ولی الان شده 27 تومن
    اسم مارکش Cordia هست

برای لوله کشی از اور فلو از سایت نسیم یاس چند تا چیز تهیه کرم که خیلی به درد میخوره.مخصوصا موقع جابجایی!!!
    اگه فیتینگ رو به لوله بچسبونید برای جابجایی باید از اول لوله کشی کنید.ولی اگه لوله به فیتینگ پیچ بشه راحت باز و بسته میشه.
    من به وسیله ی این بوشن این کار رو انجام میدم

در ضمن سر راه لوله یدونه از این شیر فلکه ها قرار میدم که در مواقع ضروری بشه جلوی اب رو گرفت

بعد از نصب شیر فلکه یک تبدیل یک به دو قرار میدم تا از دو طرف اب وارد خانه ی اول سامپ بشه

ویرایش توسط s H a Y a N : 6th August 2014 در ساعت 02:53 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    در مورد چیلر هم تا حدودی تحقیق کردم ولی ترجیح میدم در مورد چیلر بیشتر احتیاط کنم
    از اونجایی که تا حالا کار کردن هیچ چیلری رو از نزدیک ندیدم و از اونجایی که کیفیت چیلر خیلی مهمه و البته خیلی گرونه تا از کیفیت یک چیلر مطمئن نباشم نمیخرم.برای همین اصلا عجله نمیکنم
    خرید چیلر رو میزارم برای اخر کار ولی قبل از ورود ابزیان به تانک حتما میخرم
    در مورد یووی هم قصد داشتم از کانادا تهیه کنم ولی خب برند هایی که اونجاست اینجا نیست و لامپ یدکش گیر نمیاد.برای همین مجبورم جی بی ال بگیرم(18 وات)
    البته من از این برند خیلی بدم میاد.چون خیلی چیزا از این برند گرفتم و اخرش پشیمون شدم
    برای حذف نیترات قصد دارم از راکتور استفاده کنم و داخل راکتور مدیا برایت ول اکسپورت NO3 بریزم (300g)
    در مورد راکتور هم هنوز اطلاعات کاملی ندارم برای همین زیاد عجله نمیکنم

برای حذف فسفات و سیلیکات از راکتور استفاده میکنم
    برای راکتور فسفات از این مدیا به مقدار 600 گرم استفاده میکنم.این مدیا فسفات و سیلیکات رو جذب میکنه

در مورد راکتور هم مثل راکتور نیترات اطلاعاتم کافی نیست برای همین عجله نمیکنم تا یک راکتور با کیفیت گیرم بیاد
    در مورد راکتور های زئولیت و کربن هم در حال تحقیق هستم.هنوز نظرم در این مورد قطعی نیست که از این راکتور ها استفاده کنم یا نه

ویرایش توسط s H a Y a N : 6th August 2014 در ساعت 03:21 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    سلام
    من دیشب عکس یکی از وسایلم رو اشتباه گزاشتم

سه راه برقی که تهیه کردم اینه
    ویرایش توسط s H a Y a N : 6th August 2014 در ساعت 10:11 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    قاب متال
    امروز دو عدد قاب برای متال ها گرفتم که ساخت اسپانیا هستن
    این قابها مخصوص اکواریوم نیستن ولی کیفیتشون حرف نداره.
    پرژکتور و قاب و ترانس و سویچ استارتر همگی از برند LAYRTON اسپانیا هستن
    ترانس و همه ی چیزایی که ظاهرشون خوب نیست داخل قاب قرار دارن.جلوی متال شیشه قرار داره که میتونه خیلی مفید باشه
    قیمت هر قاب 150 هزار تومان

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    سلام دوست عزیز شما چجوری از کانادا خرید میکنی؟اشنا داری اونور یا خودت از اینجا داری لوازماتو میخری؟؟؟
    ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز شما چجوری از کانادا خرید میکنی؟اشنا داری اونور یا خودت از اینجا داری لوازماتو میخری؟؟؟
    ممنون
    سلام
    خواهرم کانادا زندگی میکنه
    میخواست بیاد ایران منم گفتم برام اینارو بیاره.از اینجا نمیشه خرید!!!!
    40 عدد ال ای دی رو که میخواست برای من ارسال کنه هزینه بار بریش شد 2 میلیون تومن!!!!!!برای همین نفرستاد

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)