صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 25
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آک شور
    شماره عضویت
    14682
    اینا واقعا هزینه میکنن واسه تانکاشونو

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheil68 نمایش پست ها
    اینا واقعا هزینه میکنن واسه تانکاشونو
    دقیقا اقا سهیل هزینه میکنن و ازش لذت میبرن
    البته هزینه درست و کار امد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahii
    شماره عضویت
    11652
    دوستان جند نکته:
    اسکیمر قدرتمند اولین و مهمترین فیلتراسیون تانک شماست و تانک رو با توجه به هزینه ای که برای اسکیمر میکنید راه اندازی کنید.
    به دنبال تانک بزرگ نباشید چون تانک هرچی بزرگتر باشه هزینه هاش بیشتره " بیشترین هزینه رو برای اسکیمر بکنید/ جرا؟
    چون اولین فیلتراسیون شیمیایی شما در مقابل مواد ارگانیک و به اصطلاح برخی پروتئین ها اسکیمر هستش و اسکیمر قدرتمند تمام مواد ارگانیک رو قبل از تبدیل شدن به مواد مضر در آب از آب جدا میکنه و دلیل راحت بودن کنترل نیترات در تانک هایی که اسکیمر خوب دارن همین هستش.

چرا در تانک های ایرانی نخودی "سیپورکس و مدیا در حجم زیاد استفاده میشه؟
    چون اکواریست های ایرانی و به خصوص فروشنده های کم سواد که عامل اصلی این داستان هستن در ذهن خودشون این رو جا انداختن که در این مدیاهای فله ای ناکارامد باکتری هایی به وجود میان که امونیاک و نیتریت رو صفر میکنن اما به این فکر نمیکنن که همیشه نیترات آب بسیار بالاست و سیستم شدیدا مشکل داره.
    حالا برای اینکه خود صورت مسئله پاک بشه باید از اسکیمر قدرتمند استفاده کرد و آب رو نسبت به این مواد فقیر کرد و شن و صخره های تانک جای کافی برای تشکیل باکتری هارو دارن و دیگه نیازی به اینجور مدیاها نیست.

اگر در جایی دیدید اسکیمر در ارتفاع بالاتری قرار داده شده و یا خود اسکیمر پایه ای داره که ارتفاعش رو بیشتر میکنه ویا چهارچوب شیشه ای یا پلاستیکی زیر پایه اسکیمر قرار دادن این عمل برای انجام فرایند سوپر اسکیمینگ هستش که شدیدا مواد ارگانیک رو از اب خارج میکنه و آب رو بسیار فقیر میکنه اکواریست های حرفه ای بین بچه های خودمون هم اینکارو میکنن البته اگر سوپر اسکیمینگ انجام بدین میبینید که کاپ اسکیمر سریع پر میشه و شاید مجبور بشید چند بار در روز تخلیش کنید.

واقعا چرا نباید از مدیای فله ای مثل سیپورکس"نخودی"سرامیک ها یا حتی بیوبال در تانک استفاده کنیم؟
    آیا اصلا مشکلی پیش میاد؟
    خب ما ایرانیها عادت داریم از این مدیاها استفاده کنیم اسکیمر قدرتمند هم میگیریم که با خیال راحت به تانکمون برسیم ایا اینجوری نمیشه؟
    ما راکتور کربن که مرحله دوم فیلتراسیون شیمیایه و رفیجیوم قدرتمند هم داریم نمیشه سیپورکس و بیوبال هم در حجم زیاد استفاده کنیم؟

جواب کاملا مشخصه: خیر! و این کار شدیدا غلطه
    ببینید هر مدیا"هر جسم و هر قطعه ی اضافی که در فیلتراسیون تانک وجود داشته باشه در ابتدای کار جدا از هرگونه فعالیت مفیدی که انجام میده به عنوان """یک فیلتر فیزیکی""" عمل میکنه.
    یعنی هر چیز اضافه ای در اب وجود داشته باشه از غذای ماهی و مرجانها گرفته تا...... بین این مدیاها به دام میفته حالا هرچقدر هم فیلتر فیزیکی شما قدرتمند باشه باز هم نمیتونه موادی رو که قبلا بین بیوبال ها گیر افتاده جذب کنه در نتیجه نیترات آب بالا میره و تمام تعادل تانک به هم میریزه و کنترل پارامتر ها کاری بسیار دشوار و نشدنی میشه.

در واقع سامپ و سیستم گردش اب تانک جوری باید طراحی بشه که هر چیز اضافه ای در اب (تیکه های غذای ماهیا" انواع میگو و........) اگر در سیستم رها شد :
    1.گردش اب در تانک اصلی توسط موج سازها به صورتی باشه که هیچ سکونی در هیچ کجای تانک اصل وجود نداشته باشه که چیزی ساکن بمونه
    2.واتر پمپ اصلی قدرتمند باشه و توانایی گردش آب صحیح رو داشته باشه
    3.مهترین نکته :هیچ چیزی در سیستم وجود نداشته باشه که مواد لا به لاش گیر کنن و فقط فیلتر فیزیکی باشه که توانایی اینکار رو داره.

((برای بهتر متوجه شدن این موضوع وقتی دارید تانک آب شورتون رو خالی و جابجا میکنید:
    1.بیوبال هارو داخل یک لگن بریزید و با آب بشورید علاوه بر بوی بدی که دارن رنگ آب کاملا عوض میشه.
    2.هر مدیای فله ای که داخل سامپ دارید وقتی که میخواین از آب خارجشون کنید رنگ آب سامپ شدیدا تغییر میکنه که علتش هم مشخص شد.......))

همکار قدیمی (کاربر ویژه انجمن دیسکس)

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    سلام خدمت دوستان گرامی
    دوستانی که دستی تو کار دارند و از قیمت ها اطلاع دارند میتونند لطف کنند هزینه حدودی چند تا از سامپ هایی که تصاویرش رو قرار دادند چقدر میشه؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.icehot نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان گرامی
    دوستانی که دستی تو کار دارند و از قیمت ها اطلاع دارند میتونند لطف کنند هزینه حدودی چند تا از سامپ هایی که تصاویرش رو قرار دادند چقدر میشه؟
    بسته به مارک تجهیزات از 2 3 میلیون تا10 15 میلیون متغییره

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    سلام آقا بنیامین
    راکتور کربن ، روزی چند ساعت باید روشن باشه؟ چون کربن بعد از یکی دو روز که آب از روش رد بشه اشتباع میشه ، و هزینه زیادی میخواد که مدام کربن داخل راکتور عوض بشه

و اینکه راکتور کربن بیشتر برای تانکهای اس پی اس استفاده میشه ، بازم نیازه تو تانکهای ما که اکثرا ال پی اس داریم استفاده بشه

ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahii
    شماره عضویت
    11652
    نکته ی بسیار مهمی رو اشاره کردین مجید جان اول یه قسمت ترجمه شده از مقالات معتبر از joe jaworski weblog در زیر دوستان میتونن بخونن:

باورها افسانه ها و تصورات غلط راجع به اکتیویتد کربن (کربن فعال_GAC )...

1.کربن عناصر کمیاب را از آب خارج می کند: غلط

کربن نزدیکی بیشتری به مواد ارگانیک تا عناصر کمیاب دارد اما برخی از عناصر کمیاب را جمع آوری میکند. از طرفی دیگر جمع آوری پروتئین(توسط پروتئین اسکیمر) و مصرف طبیعی عناصر کمیاب

توسط اعضای تانک به میزان قابل توجهی بسیار بیشتر از کربن از میزان عناصر کمیاب می کاهد.آکواریستی که نگران به اتمام رسیدن عناصر کمیاب می باشد می بایست این عناصر را بصورت

مکمل به تانک خود اضافه کند حالا چه از کربن استفاده کند و چه استفاده نکند.

2.کربن مواد ارگانیک را به آب بازمی گرداند: غلط

زمانی که منافذ کربن اشباع می شوند باکتری slime و detritus روی تکه های کربن انباشته می شوند و آن را به یک فیلتر ضعیف بیولوژیکی تبدیل می کنند در حالی که مواد ارگانیک در لایه های

زیرین حبس می باشند.

3.کربن فقط باید چند روز در ماه استفاده شود: غلط

این افسانه به احتمال زیاد با نظریه "توانایی کربن برای از بین بردن رنگ زرد و بو در تانک در همان 48 ساعت ابتدایی مصرف" شروع شده است( یا شاید سازنده ای که می خواهد به شما کربن

بیشتری بفروشد) غلظت بالای مواد ارگانیک بیرنگتر و بی بوتر هستند و زمان بیشتری برای تماس مستقیم نیاز دارند تا اینکه کربن بصورت موقت استفاده شود و بعد ذخیره شود. و البته همان لحظه

ای که کربن از آکواریوم خارج می شود شروع به گرفتن آلودگی هوا می کند. قرار دادن کربن مرطوب در پلاستی مهرو موم شد هم فایده ندارد....

4.پخش شدن کربن به آکواریوم آسیب میرساند: غلط

گرانول های کربن که به صورت اتفاقی در آکواریوم پخش میشوند سریعا توسط باکتری slime اشباع می شوند و اثرات بیولوژیکی آنها مانند دانه های شن( as a grain of gravel ) می شود. این

شاید زشت به نظر رسد ( * آب تانک سیاه میشود*) اما قطعا بدون ضرر است.

همان طور که دیدیم استفاده از اکتیویتد کربن قسمت مهمی از نگهداری و سلامت آکواریوم های ماهی و ریف میباشد.این تنها مدیای فیلتر کننده میباشد که می تواند به میزان اساسی از مواد

زائد متابولیک (ارگانیک) بکاهد

منبع: joe jaworski's weblog

ببینید در واقع استفاده از راکتور کربن در سیستم به اندازه ی خود اسکیمر مهم هستش چون علاوه بر نقش موثرش به عنوان دومین فیلتراسیون شیمیایی تانک در مواجه شدن با مواد ارگانیک تنها وسیله ای هستش که ثمره ی کلیه ی تلاش ها و زحمت های شما برای یک تانک رو نشون میده چون فقط کربن هستش که آب تانک رو کریستالی و کاملا شفاف میکنه و تمام رنگ و بوی آب رو از بین میبره و اجازه میده شما زیباییهای تانکتون رو به صورت تمام و کمال ببینید ( البته این وظیفه ی اصلی راکتور کربن نیست و کار جانبیش هستش).
    به همین علت هستش که در تانک های سبک جدید که ساخته میشن هرچقدر هم ساده و معمولی باشن راکتور کربن عضو جدانشدنی اونها هستش......
    البته رلکتور کربن همیشه و 24 ساعته باید روشن باشه و ماهی یکبار مدیاش تعویض بشه مقدار کربن هم با توجه به تانک به راحتی محاسبه میشه.....

عزیزانی که ز راکتور های two little fish و کیسه های فیلتری فیزیکی و نحوه ساخت اونا پرسیده بودن سامپ های زیر نمونه های بسیار خوبی هستن.....

ویرایش توسط benyamin : 14th August 2014 در ساعت 02:13 AM

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    بنظر من استفاده از راکتور ها و وسایل گرون قیمت موقعی خوبه که

اولا تو بازار فروشگاه هایی باشه که نمایندگی برندهای معتبر باشن و خیالمون از نظر اسپرپارت این وسایل راحت باشه
    من هفته پیش تهران بودم
    خودم یه واتر پمپ اکواریوم سیستم 6000 و یه دوزینگ پمپ مارین سورس خریدم وقتی از فروشنده پرسیدم شما قطعات این وسایل را دارید گفت نه
    حالا اگه خراب شد دوباره باید هزینه کرد یعنی ارزش داره
    حالا فرض بگیرید یه اسکیمر ریف اکتاپوس خریدی اگه خراب بشه یعنی قطعات واتر پمپش گیر میاد یا میشه یه واتر پمپ دیگه براش گرفت باهمون کیفیت

دوما مرجانهای باکیفیت تو بازار پیدا بشه که ارزش این همه هزینه را داشته باشه
    هفته پیش هیچ فروشگاهی نبود که ماهی و مرجان داشته باشه اگر هم داشت خیلی بیکیفیت بودن فقط آکواریوم آبی اگه اشتباه نکنم تو تانک ویترین یه الگانس و یه فراگ اسپان خوش رنگ داشت که قیمتهای فضایی داشن باقی مغازه هم پر بود از همر های بی رنگ و قهو ه ای که حتی رنگ خوبی زیر نور اکتینیک نداشن

سوما شهرستانها هم کیفیت فروشگاههای تهران را داشته باشن
    (حالا این قسمت با کمی اغماض قابل حله ، نهایت از تهران خرید میکنیم ولی کسانی که از تهران فاصله زیادی دارن واقعا مشکل دارن و به فرض وسایل را بتونن اینترنتی خرید کنن ولی ماهی و مرجان با کیفیت هیچ موقع نمیتونن بخرن

من بهیچ عنوان اصل قضیه را نقض نمیکنم بلکه مشکلات و چالشهایی که سر راهش هست را یکم هایلایت کردم

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    بنظر من استفاده از راکتور ها و وسایل گرون قیمت موقعی خوبه که

اولا تو بازار فروشگاه هایی باشه که نمایندگی برندهای معتبر باشن و خیالمون از نظر اسپرپارت این وسایل راحت باشه
    من هفته پیش تهران بودم
    خودم یه واتر پمپ اکواریوم سیستم 6000 و یه دوزینگ پمپ مارین سورس خریدم وقتی از فروشنده پرسیدم شما قطعات این وسایل را دارید گفت نه
    حالا اگه خراب شد دوباره باید هزینه کرد یعنی ارزش داره
    حالا فرض بگیرید یه اسکیمر ریف اکتاپوس خریدی اگه خراب بشه یعنی قطعات واتر پمپش گیر میاد یا میشه یه واتر پمپ دیگه براش گرفت باهمون کیفیت
    (این بخشم موافقم)
    دوما مرجانهای باکیفیت تو بازار پیدا بشه که ارزش این همه هزینه را داشته باشه
    هفته پیش هیچ فروشگاهی نبود که ماهی و مرجان داشته باشه اگر هم داشت خیلی بیکیفیت بودن فقط آکواریوم آبی اگه اشتباه نکنم تو تانک ویترین یه الگانس و یه فراگ اسپان خوش رنگ داشت که قیمتهای فضایی داشن باقی مغازه هم پر بود از همر های بی رنگ و قهو ه ای که حتی رنگ خوبی زیر نور اکتینیک نداشن(من با این بخشش کاملا موافقم)

سوما شهرستانها هم کیفیت فروشگاههای تهران را داشته باشن
    (حالا این قسمت با کمی اغماض قابل حله ، نهایت از تهران خرید میکنیم ولی کسانی که از تهران فاصله زیادی دارن واقعا مشکل دارن و به فرض وسایل را بتونن اینترنتی خرید کنن ولی ماهی و مرجان با کیفیت هیچ موقع نمیتونن بخرن

من بهیچ عنوان اصل قضیه را نقض نمیکنم بلکه مشکلات و چالشهایی که سر راهش هست را یکم هایلایت کردم
    ....................................

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    ذغال رو نیاز نیست پس از غیرفعال شدنش بندازید دور15 دقیقه داخل اب بجوشونید فعال میشه و چند لحظه بندازید توی آب سرد تا سیاهی کمی که به خاطر جوشیده شدن دفع میکنه از بین بره.
    من الان دارم ذغال یک سال و نیم پیش رو هنوز استفاده میکنم و هنوزم عالی جواب میده.
    این تاپیک و مطالبش حرف نداره 20 20
    ویرایش توسط StarFish : 14th August 2014 در ساعت 03:13 AM

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)