صفحه 14 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 131 به 140 از 153
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    sth
    شماره عضویت
    12272
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    هیچی ، شن و لایوراک اگه به اندازه کافی باشه احتیاجی به بیوبال نیست و باکتریها داخل شنها و لایوراک ها به اندازه کافی تکثیر میشن و برای احتیاط در ابتدای راه اندازی از دو لیتر مدیای خوب استفاده کنید و اگه برای ورود ماهی عجله نداشته باشید همین مدیا هم لازم نیست ، آکواریوم من رو نگاه کن صفحه هفت من از هیچ مدیا و بیوبالی استفاده نمیکنم

send by tapatalk
    میشه لینک آکواریومتونو بزارین

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mdra1 نمایش پست ها
    میشه لینک آکواریومتونو بزارین
    http://www.parsipet.ir/thread17663-7.html
    پست 63 به بعد

send by tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    sth
    شماره عضویت
    12272
    http://www.parsipet.ir/thread17663-7.html
    پست 63 به بعد

send by tapatalk
    ببخشید سوالام زیاد شد
    رفرجیوم چی هستش؟
    کارش چیه؟ و چطور باید ذرستش کنم؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mdra1 نمایش پست ها
    ببخشید سوالام زیاد شد
    رفرجیوم چی هستش؟
    کارش چیه؟ و چطور باید ذرستش کنم؟
    خواهش میکنم
    این بخش رو مطالعه کن و سعی کن هر سوال رو در بخش خودش بپرسی

http://www.parsipet.ir/forum88.html

send by tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6842
    با توجه به مطالعه ای که تو این تایپیک انجام دادم دیدم اساتید کلا مدیای داخل سامپ رو توصیه نمیکنن
    تانک من که در شرف راه اندازی هست که در حال حاضر در حال ساخت سامپ هستم به چهار بخش تقسیم میشه پس احتیاجی به مدیا پیدا نمیکنم درسته یا من بد متوجه شدم ؟ ۱.پد و اسفنج ۲. اسکیمر ۳. رفرجیوم ۴. پاور هد

سوال بعدی این راکتور کربن و راکتور فسفات رو دیدم که از استوانه های شفاف فیلتر های دستگاه های آب RO گویا درست شده

۱.من هم میتونم دو تا از این فیلتر ها شیشه ای که در خیابان سعدی موجود هست بخرم به هم وصل کنم و با یه پاور هد آب رو به داخلشون هایت کنم و سرازیر کنم دوباره به داخل سامپ ؟ یا تکنولوژی خاصی دارن ؟

۲.راکتور کربن و راکتور فسفات برای آک ریف باید به کار بره با تانک فیش اونلی هم کاربرد داره ؟

۳. دستگاه دیگری هم داریم تو آب شور که من تا حالا چشمم بهش نخورده به طور مثال این راکتور فسفات و کربن رو اینجا دیدم که بدونم همچین چیزی هم هست

۴ . راکتور فسفات رو میشه تو آب شیرین هم به کار برد که تانک پلنت برای اینکه فسفات بالا نره جلبک نزنه ( البته جاش اینجا نبود ولی دیدم تو پلنت اشاره ای نشده بهش گفتم اطلاعات بچه خای اینجا شاید بیشتر باشه )

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نقل قول نوشته اصلی توسط meis نمایش پست ها
    با توجه به مطالعه ای که تو این تایپیک انجام دادم دیدم اساتید کلا مدیای داخل سامپ رو توصیه نمیکنن
    تانک من که در شرف راه اندازی هست که در حال حاضر در حال ساخت سامپ هستم به چهار بخش تقسیم میشه پس احتیاجی به مدیا پیدا نمیکنم درسته یا من بد متوجه شدم ؟ ۱.پد و اسفنج ۲. اسکیمر ۳. رفرجیوم ۴. پاور هد

سوال بعدی این راکتور کربن و راکتور فسفات رو دیدم که از استوانه های شفاف فیلتر های دستگاه های آب RO گویا درست شده

۱.من هم میتونم دو تا از این فیلتر ها شیشه ای که در خیابان سعدی موجود هست بخرم به هم وصل کنم و با یه پاور هد آب رو به داخلشون هایت کنم و سرازیر کنم دوباره به داخل سامپ ؟ یا تکنولوژی خاصی دارن ؟

۲.راکتور کربن و راکتور فسفات برای آک ریف باید به کار بره با تانک فیش اونلی هم کاربرد داره ؟

۳. دستگاه دیگری هم داریم تو آب شور که من تا حالا چشمم بهش نخورده به طور مثال این راکتور فسفات و کربن رو اینجا دیدم که بدونم همچین چیزی هم هست

۴ . راکتور فسفات رو میشه تو آب شیرین هم به کار برد که تانک پلنت برای اینکه فسفات بالا نره جلبک نزنه ( البته جاش اینجا نبود ولی دیدم تو پلنت اشاره ای نشده بهش گفتم اطلاعات بچه خای اینجا شاید بیشتر باشه )
    دوست عزیز درسته. فقط خونه اسکیمر رو بعد از خرید اسکیمر و با توجه به ابعاد اسکیمر طراحی کنید و سعی کنید تو خونه اسکیمر جا برای راکتورها هم در نظر بگیرید. در آینده اگر یک درصد مشکل باکتریایی داشته باشی میتونید یک بسته مدیا هم بذارید توش.
    ۱.بله از هوزینگهای دستگاه های تصفیه میتونید استفاده کنید. فقط ورودی و خروجیش ۱/۲ باید باشه و اگر فلزی بودن باید قمت فلزی رو باز کنید و پلاستیکی نصب کنید. برای واتر پمپمش هم یک واتر پمپ ۱۸۰۰ یا حداکثر ۲۰۰۰ لیتر بگیرید و بین واتر پمپ و هوزینگها یک شیر پلاستیکی هم بگذارید.
    ۲. راکتور فسفات و کربن بیشتر برای ریف استفاده میشه ولی برای ماهی هم خوبه که باشه. مخصوصا فسفاتش. چون هیچ کار که نکنه از جلبک مویی جلوگیری میکنه و اگر مثل من باهاش درگیر شده باشید میفهمید گه بلاییه این جلبک مویی.
    ۳. دستگاه زیاده ولی فعلا اکثرا دیگه خیلی که میخان خوب کار کنن همین فسفات و کربن رو میذارن.
    ۴. اینسوال آخرتون رو در مورد آبشیرین اطلاعاتی ندارم.
    موفق باشید.

مدیر انجمن آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    8685
    سلام به همه اساتید دوستان برای یک اکواریوم
    با ابعاد 240.90.100
    چه سامپی با چه حجم و اندازه ای پیشنهاد میکنید
    تانک فیش اونلی و گردش اب 12000 لیتر بر ساعت هستش
    موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط tone mahi نمایش پست ها
    سلام به همه اساتید دوستان برای یک اکواریوم
    با ابعاد 240.90.100
    چه سامپی با چه حجم و اندازه ای پیشنهاد میکنید
    تانک فیش اونلی و گردش اب 12000 لیتر بر ساعت هستش
    موفق باشید
    سلام
    تو قسمت آلبوم تانکت جواب این سوال رو دادم

نقل قول نوشته اصلی توسط imaan نمایش پست ها
    دوست عزیز درسته. فقط خونه اسکیمر رو بعد از خرید اسکیمر و با توجه به ابعاد اسکیمر طراحی کنید و سعی کنید تو خونه اسکیمر جا برای راکتورها هم در نظر بگیرید. در آینده اگر یک درصد مشکل باکتریایی داشته باشی میتونید یک بسته مدیا هم بذارید توش.
    ۱.بله از هوزینگهای دستگاه های تصفیه میتونید استفاده کنید. فقط ورودی و خروجیش ۱/۲ باید باشه و اگر فلزی بودن باید قمت فلزی رو باز کنید و پلاستیکی نصب کنید. برای واتر پمپمش هم یک واتر پمپ ۱۸۰۰ یا حداکثر ۲۰۰۰ لیتر بگیرید و بین واتر پمپ و هوزینگها یک شیر پلاستیکی هم بگذارید.
    ۲. راکتور فسفات و کربن بیشتر برای ریف استفاده میشه ولی برای ماهی هم خوبه که باشه. مخصوصا فسفاتش. چون هیچ کار که نکنه از جلبک مویی جلوگیری میکنه و اگر مثل من باهاش درگیر شده باشید میفهمید گه بلاییه این جلبک مویی.
    ۳. دستگاه زیاده ولی فعلا اکثرا دیگه خیلی که میخان خوب کار کنن همین فسفات و کربن رو میذارن.
    ۴. اینسوال آخرتون رو در مورد آبشیرین اطلاعاتی ندارم.
    موفق باشید.
    قدرت واترپمپ بستگی به مدیای داخل هوزینگ داره مثل بایوپلت که باید کمی در تلاطم باشه ولی فسفات گیر برایت ول نوشته که جریان باید طوری باشه که مدیا از جاشون حرکت نکنن و به نظر میاد یه واترپمپ 1000 لیتر در ساعت کفایت کنه ، من هوزینگ گرفتم و کاتریج بایوپلت هم گرفتم و هفته دیگه که برگردم مشهد راه میندازم راکتور رو و خبرش واترپمپ رو میدم به دوستان

send by tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    سلام
    تو قسمت آلبوم تانکت جواب این سوال رو دادم

قدرت واترپمپ بستگی به مدیای داخل هوزینگ داره مثل بایوپلت که باید کمی در تلاطم باشه ولی فسفات گیر برایت ول نوشته که جریان باید طوری باشه که مدیا از جاشون حرکت نکنن و به نظر میاد یه واترپمپ 1000 لیتر در ساعت کفایت کنه ، من هوزینگ گرفتم و کاتریج بایوپلت هم گرفتم و هفته دیگه که برگردم مشهد راه میندازم راکتور رو و خبرش واترپمپ رو میدم به دوستان.

send by tapatalk
    علیرضا جان منم یک راکتور با هوزینگ درست کردم. اول یک واتر پمپ ۱۲۰۰ لیتری داشت و با اینکه مقدار مدیا ها یک سوم هوزینگ بود ولی فقط یکم از جاشون تکون میخوردن و خلاصه خیلی قدرت کم بود. الان یک واتر پمپ ۲۰۰۰ لیتر گرفتم که اون هم باز قدرتش زیاده و شیر رو کمی بستم. ولی اگر این دوستمون بخان دو راکتور ففات و کربن رو به هم وصل کنن باید واتر پمپ قدرت بیشتری داشته باشه. تازه میتونن مثل من دستگاه یووی هم اگر داشته باشن به همین واتر پمپ وصل کنن. فقط جای قرار گیری uv در سیستم رو باید با توجه به نوع مدیای فسفاتی که میخان استفاده کنن انتخاب کنن.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اب شور
    شماره عضویت
    17970

Sent from my iPhone using Tapatalk

صفحه 14 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)