صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 67
    تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط s---j نمایش پست ها
    سلام
    با تشکر از شما
    ببخشید جناب فلاح دقیق منظور شما را متوجه نشده ام یعنی اگر کبوتر های یک دسته هر کدام از یک سو و به اصطلاح پخش پرواز کنند بهتر است؟ من خیلی ها را می شنا ختم فقط به خاطر این که بعضی از کبوتر هایشان جدا از گله و به خودشان جدا و در سو های مختلف پرواز می کردند ان ها را جدا می کردند(حداقل اینجا هر کسی را می شنا ختم دوست داشت کبوتر هایش با هم ومنظم پرواز کنند)

کبوتر هایی که دور از محل نگهداری پرواز می کنند منظورم بیشتر کبوتر های پلاکی( بنا به دلایلی به نظر من اکثرا پلاکی اصیل نیستند)است که سریع پرواز کردن از خصوصیات ان هاست (خودم به شخصه طرفدار این گونه کبوتر ها هستم) که اگر هر دو مولد پلاکی باشند جوحه هایشان هم این طور پرواز می کنند.(حداقل من هر چی دیده ام این جوری بوده) که بقیه کبوتر ها(این جا به خانگی معروفند)اکثرا توان پرواز کردن با ان ها را ندارند و به شخصه کبوتر هایی که با پلاکی ها پرواز داده ام (کبوتر های غیر پلاکی) همه یک جا کم اورده اند و چون پلاکی ها این ها را به دور از محل نگهداری برده اند همه گم می شوند. پلاکی ها هم هر چی من دیده ام زیاد اوج نمی گیرند و اگر بقیه کبوتر هایی که با انها پرواز می کنند توان پریدن با انها را داشته باشند به صورت گروهی و دسته ای پرواز می کنند
    برای بدست اوردن بهترین نتیجه از پرش کبوتر باید کبوتران بصورت جدا و هر یک توانایی های خود را به نمایش بگذارد که در این صورت مشخص میشود که هر کبوتر چه میزان قدرت و نیرو برای پرواز در اسمان را دارد .مهمتر از این کبوتران اگر بصورت گروهی و نزدیک به زمین پرواز کنند نمیتوانند بازی بزنند ولی در اوج پرواز برای کبوتر بهتر و با بازی زدن خستگی خود را رفع میکند
    در مورد کبوتر (پلاکی ) بله درست میفرمایید که بنده منظور شما رو با کبوتران (گوراز پر ) اشتباه برداشت کردم و خاصیت کبوتران (پلاکی) این نوع پرواز هستش که به مسافتهای دور رفت و برگشت دارند
    در این عکسها نوع پرواز اصولی و مورد پسند پرورش دهندگان کبوتران مسابقه نمایش داده شده

عکس از نر (پشت خال پیس) ماده (ابلق سیاه)

نر (قاره. در اسمان دست پر سیاه دیده میشود ) ماده (ابلق سیاه )

پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15992
    با تشکر از شما آقای فلاح
    در مورد کبوتر پلاکی که برای من کلا رفع ابهام شد.
    و در مورد ان افرادی که گفتم دوست دارند کبوتر ها یشان گروهی بپرند و اصلا جدا نپرند ان هایی بود که کبوتر ها را برای خودشان و بدون در نظر گرفتن هیچ مسابقه ای پرواز می دهند و این جور که از فر مایشات شما برداشت کردم منظور شما کبوترهایی که برای مسابقه می خواهند انتخاب شوند است که طبق فرمایش شما پخش و جدا بپرند بهتر است و راحت تر انتخاب می شوند. که در کل این جور که من برداشت کردم شما برای اهداف مسابقه ای را می گفتین و من برای اهداف کاملا غیر مسابقه ای.

باز هم تشکر
    ویرایش توسط SAE!D : 27th July 2014 در ساعت 02:32 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی -دیسکس-کبوتر
    شماره عضویت
    3369
    سلام به همه ی دوستان...
    اقا احسان شما گرو هم می بندین؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط M_2k2 نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان...
    اقا احسان شما گرو هم می بندین؟؟؟
    سلام خدمت شما دوست عزیز
    ببخشید جای این سوال در این تاپیک بنظر صحیح نیست و در پی ام خصوصی برای شما ارسال کردم . باز هم بنده رو ببخشید
    ممنون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کبوتر-سهره-خمسه-(بلبل هزار-لاری)
    شماره عضویت
    10212
    sسلام احسان جان.بازهم لطفت شامل حالمون شد و مارو مفتخر به دیدن دردانه هات کردی.ازین بابت سپاسگذارم.در مورد عکسها فقط بگم یکم رفتی توی کار مخالف تن کردن.تن کردن سوسکی با خال سبز یا ابلغ......البته شما خال سبز رو نزدیک به سوسکی میدونی حتی با تفاوت رنگ چشم ولی ما نمیدونیم.البته یک نکته رو خیلی خوب مدنظر قرار دادی (در 2جفت آخری)پرسیاه یا بقول قمی ها بوربوری از خال پیس هست و شما بدرستی اون رو با یک خال سبز(ابلغ سبز)تن کردی که معمولا حرفه ایها اینکارو میکنن.هرچند راستشو بخوای من هنوز توی کتم نرفته خال سبز چشم سیاه وخال پیس چشم سیاه از یک جنسن.شاید غرابتی بهم دارن .ولی خوب تن کردی هرچند میشد نرهای قلدرتری رو تن کرد که صلابت بیشتری داشته باشن.یک نکته مهم:عموما جوجه کبوتری که مادهاش شبیه به نر باشه بهتر از جوجه ای میشه که نرش شبیه به ماده ها بشه وصلابت کافی رو در نشان دادن صفات ظاهری کبوتر نر داشته باشد.........و یک نکته هم دوست جدیدمون فرمودند مشخصه که ایشون دقیقا تفاوت شکل پرش کبوتران قزوینی با کبوتران پرشی(تهران قم کاشان )را خوب متوجه نشدن وعلت اون هم اینه که در قزوین یا بعضی شهرهای دیگه کبوترانی که تیپی میپرن وفاصله زیادی از بوم میگرن در آن شهرها به پرشی معروفن..بازم از اقا احسان گل سپاسگذارم

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    سلام

نر (پشت پیس) ماده (گرگی)

اقا امید این 2 عکس رو بخاطر شما قرار دادم که میفرمایید خال مخالف جفت کردیم (بابت کیفیت عکس و محیط نگهداری دوستان بنده رو ببخشید)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی -دیسکس-کبوتر
    شماره عضویت
    3369
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام

نر (پشت پیس) ماده (گرگی)

اقا امید این 2 عکس رو بخاطر شما قرار دادم که میفرمایید خال مخالف جفت کردیم (بابت کیفیت عکس و محیط نگهداری دوستان بنده رو ببخشید)

سلام به همه ی دوستان...
    اقا احسان خسته نباشید...
    اقا شما با این مدل جوجه کشی مشکلی ندارین ؟ نر ها زیاد باهم درگیر نمیشن؟؟ مثلا نمیرن تو جفت کن هم دیگه تخمی بشکن جوجه ی چند روزه رو تلف کننبر اثر در گیری؟؟؟ ماده ای از مستی زیاد با نر دیگه ای تن بره وووووو......
    ممنون...

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط M_2k2 نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان...
    اقا احسان خسته نباشید...
    اقا شما با این مدل جوجه کشی مشکلی ندارین ؟ نر ها زیاد باهم درگیر نمیشن؟؟ مثلا نمیرن تو جفت کن هم دیگه تخمی بشکن جوجه ی چند روزه رو تلف کننبر اثر در گیری؟؟؟ ماده ای از مستی زیاد با نر دیگه ای تن بره وووووو......
    ممنون...
    سلام
    اکثر جفتها یکدیگر رو می شناسند و اگر زمان تغذیه و فضای بزرگ که 2 برابر جفتها کلک قرار بگیرد فراهم باشد مشکلی نخواهد داشت البته همه این موارد نیاز به رسیدگی و نظارت کامل شما هم دارد که تا به حال خیلی کم از این نوع اتفاقات که شما گفتبد برای ما پیش امده

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    سلام
    عکس از کبوتران جوجه دار و علاقه مندی به گل شور و املاح معدنی در دوره تکثیر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15992
    سلام
    با تشکر از شما که این عکس ها را قرار دادین . استاد اگه درباره خصوصیات هر کدام از نر و ماده جفت ها (از لحاظ پیشینه و پرش و...) توضیح بدهید که هر کدام چه خصوصیاتی داشته اند که با هم جفت کرده اید و جوجه هاشون دارای چه خصوصیاتی می شوند عالی می شود.

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)