نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: طرح رو چطور ارزیابی میکنید؟

رأی دهندگان
9. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • خوبه

7 77.78%
  • جای کار داره

1 11.11%
  • بده

1 11.11%
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 22
    همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط malmir نمایش پست ها
    سلام. یه سوال در مورد آب شیرین چطور اونم حورندگی داره؟ چون یه طرح دیگه مدنظرم هست اما دارم روش فکر میکنم. البته خودم دنبال آب شیرین هستم. و در رابطه با بیوبال 100 درصد حرف شما درسته.
    سلام
    هر سیالی خورندگی داره ولی کم و زیاد ، آب هم در هنگام عبور مثل سوهان فلز رو میسابونه ولی کم و چون سیفون در آب شیرین هذینه کمی داره زیاد بهش توجه نمیشه ولی آب شور جدا از قضیه ساییده شدن ،املاح آب باعث حل شدن فلز تو آب میشه و در نتیجه سرعت این کار زیاد میشه و آبزیان آب شور به وجود فلز در آب بسیار حساسند و باید از حل شدن فلز تو آب پیشگیری کرد

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط benyamin نمایش پست ها
    بسیار ممنون جناب مالمیر نکات پایه ای و کلیدی بسیار خوبی بود فقط با اجازتون یک نکته ی بسیار مهم هم من اضافه کنم

تمام عزیزانی که خودشون میخوان سامپ رو طراحی کنن یا بسازن یا بدن بیرون براشون بسازن حتما به این نکته دقت داشته باشن که:
    اول تمامی تجهیزات تانک تهیه بشه" یک نقشه ی کامل برای سامپ کشیده بشه و بعد از اون با توجه به تجهیزات خونه های سامپ با توجه به روش های بالا و با رعایت نکات پایه ای دسته بندی و ساخته بشن.

چند تا نکته کلیدی دیگه:
    اول اینکه دوستان روش برلین یا متد های اصلی فیلتراسیون شیمیایی رو مطالعه کنن و به هیچ عنوان در سامپ هیچ جایی برای انواع مدیای فله ای ( نخودی سیپورکس و تمام مدیاهای بی استفاده ی این چنینی) در نظر نگیرن چون این روش منسوخ هستش و دورانش گذشته یه مقدار بحثش سنگین و پایه ای هستش اما از یک جا توقف این کار غیر اصولی باید شروع بشه.
    اولین جایی که در سامپ در نظر میگیرید محل فیلتراسیون فیزیکی و کیسه های فیلتری باشه.
    بعد از اون محل اسکیمر رو در همون خونه یا مرحله ی بعدی در نظر بگیرید و بعد از اون راکتور کربن GAC و راکتور فسفات GFO رو در نظر بگیرید حالا اگر خود اسکیمر و این راکتور ها همگی در یک خونه یا یک فضا در سامپ هم باشن هیچ مشکلی پیش نمیاد و روش خونه بندی 5 مرحله ای و 7مرحله ای و...... فقط در ایران استفاده میشه و اون هم به خاطر فرهنگ غلط استفاده از مدیای فله ای در سامپ هستش که نه تنها موثر نیست بلکه ریشه ی بسیاری از مشکلات تانکهای ماست از جمله نیترات بالا و استیبل نبودن چرخه .
    و بعد از اون که همه ی عزیزان استاد هستن مرحله ی ریترن پمپ یا همون پمپ برگشتی هستش حالا در این بین اگر رفیوجیوم هم طراحی بشه یا در انتهای سامپ باز هم به همین صورت میشه کار رو پیش برد.
    نکته ی اخر اینکه عزیزان هر کدوم از تجهیزات اصلی رو نداشتن میتونن سامپ رو به همون میزان کوچیکتر در نظر بگیرن یعنی اگر شما کلا یه اسکیمر قدرتمند رو تانکتون داشتین و هیچ راکتور " رف یا ..... در سامپ توانایی ایجادش رو نداشتین خیلی ساده فقط یک خونه برای اسکیمر و فیلتراسیون فیزیکی در نظر میگیرین و یک خونه برای پمپ بازگشتی همون طوری که تمام سامپ های درجه 1 دنیا و اخرین روش های دنیا همگی به این صورت هستن و با وجود هر چیز اضافه ای در سامپ شدیدا مخالفت میشه.......

(میبخشید اول کاری در این انجمن بسیار خوب پر حرفی کردم )

ممنون آقا بنیامین
    من با مطالب شما تو سایت های دیگه یه آشنایی کوچیک دارم و خوشحالم که اینجا هم میبینمتون
    خواهشا اگه براتون امکان داره یه تاپیک ایجاد کنید و انواع متد ها را در صورت داشتن عکس و .... توضیح بدید

من خودم جزء کسایی هستم که دنبال بروز بودن و علمی بودن متد های فیلتراسیون هستم و حاضرم براش هزینه کنم
    امیدوارم از شما مطالب بیشتری ببینیم
    موفق باشید
    ویرایش توسط mjd-s : 26th July 2014 در ساعت 04:58 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    بسیار ممنون جناب مالمیر نکات پایه ای و کلیدی بسیار خوبی بود فقط با اجازتون یک نکته ی بسیار مهم هم من اضافه کنم

تمام عزیزانی که خودشون میخوان سامپ رو طراحی کنن یا بسازن یا بدن بیرون براشون بسازن حتما به این نکته دقت داشته باشن که:
    اول تمامی تجهیزات تانک تهیه بشه" یک نقشه ی کامل برای سامپ کشیده بشه و بعد از اون با توجه به تجهیزات خونه های سامپ با توجه به روش های بالا و با رعایت نکات پایه ای دسته بندی و ساخته بشن.

چند تا نکته کلیدی دیگه:
    اول اینکه دوستان روش برلین یا متد های اصلی فیلتراسیون شیمیایی رو مطالعه کنن و به هیچ عنوان در سامپ هیچ جایی برای انواع مدیای فله ای ( نخودی سیپورکس و تمام مدیاهای بی استفاده ی این چنینی) در نظر نگیرن چون این روش منسوخ هستش و دورانش گذشته یه مقدار بحثش سنگین و پایه ای هستش اما از یک جا توقف این کار غیر اصولی باید شروع بشه.
    اولین جایی که در سامپ در نظر میگیرید محل فیلتراسیون فیزیکی و کیسه های فیلتری باشه.
    بعد از اون محل اسکیمر رو در همون خونه یا مرحله ی بعدی در نظر بگیرید و بعد از اون راکتور کربن GAC و راکتور فسفات GFO رو در نظر بگیرید حالا اگر خود اسکیمر و این راکتور ها همگی در یک خونه یا یک فضا در سامپ هم باشن هیچ مشکلی پیش نمیاد و روش خونه بندی 5 مرحله ای و 7مرحله ای و...... فقط در ایران استفاده میشه و اون هم به خاطر فرهنگ غلط استفاده از مدیای فله ای در سامپ هستش که نه تنها موثر نیست بلکه ریشه ی بسیاری از مشکلات تانکهای ماست از جمله نیترات بالا و استیبل نبودن چرخه .
    و بعد از اون که همه ی عزیزان استاد هستن مرحله ی ریترن پمپ یا همون پمپ برگشتی هستش حالا در این بین اگر رفیوجیوم هم طراحی بشه یا در انتهای سامپ باز هم به همین صورت میشه کار رو پیش برد.
    نکته ی اخر اینکه عزیزان هر کدوم از تجهیزات اصلی رو نداشتن میتونن سامپ رو به همون میزان کوچیکتر در نظر بگیرن یعنی اگر شما کلا یه اسکیمر قدرتمند رو تانکتون داشتین و هیچ راکتور " رف یا ..... در سامپ توانایی ایجادش رو نداشتین خیلی ساده فقط یک خونه برای اسکیمر و فیلتراسیون فیزیکی در نظر میگیرین و یک خونه برای پمپ بازگشتی همون طوری که تمام سامپ های درجه 1 دنیا و اخرین روش های دنیا همگی به این صورت هستن و با وجود هر چیز اضافه ای در سامپ شدیدا مخالفت میشه.......

(میبخشید اول کاری در این انجمن بسیار خوب پر حرفی کردم )
    سلام اقا بنیامین
    ممنون بابت مطلبی که توضیح دادید منم تا حدودی مطالب شما رو تو سایت... دیگه خوندم و اینکه اعتقاد به بروز بودن سیستم ها رو دارید و منم به شخصه معتقدم نباید روش ازمون و خطا و روشهای منسوخ شده رو ادامه داد.ولی از طرفی هم هیچ گونه مطالب کامل در مورد متدهای و روشهایی که بهترین بازدهی رو دارند. تو سایت های خودمون وجود نداره که اگر هم دوستانی بخوان اجرا کنن واقعا منبع کامل اطلاعاتی وجود نداره که مورد استفاده قرار بگیره .و حقیقتا نمیشه بدون علم و دانش روز انتظار تانکهای بروز از دوستان داشت. من از خواهش میکنم اگه مایل هستید به مرور که وقتتون اجازه داد این مطالبو تو تایپیکهای مخصوص قرار بدید تا همه استفاده کنیم . دو تا سوالم واسم پیش اومده .
    اول اینکه با توجه به اینکه گفتید تمام مدیا و... باید حذف بشه و فقط فیلتر فیزیکی و اسکیمر کفایت میکنه پس سامپ هم رو هم میشه در پشت یا بغل تانک اصلی تعبیه کرد ؟ دوم اینک با نبود مدیا وظیفه مصرف نیتریت ( توسط باکنریهای مربوطه) به عهده کدوم قسمت از تانکه؟.
    در اخر هم میخوام لطفا اگه نمونه ای از تانکها بچه های خودمون که با این سیستم ها کار میکنن حالا یا تانک خودتون یا دوستان . امکانش هست یا عکس یا لینکی قرار بدید تا کمکه بیشتری بکنه . شرمنده طولانی شد باز هم ممنون

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام
    در ادامه توضیحات امیر عزیز باید بگم تو همین سایت سامپ یکی از بچه ها هیچ گونه مدیا داخلش نداره ولیکن به نظر من حدود یه سال از راه اندازی تانک باید گذشته باشه و لایوراک به اندازه کافی تو تانک باشه و بنیامین عزیز هم گفتن از مدیای فله ای و نخودی نباید استفاده بشه و نه مدیای مرقوب
    مدیای خوب هر لیترش برای 200 لیتر آب تانک کفایت میکنه

Send by Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    به دنبال ساخت آکواریوم
    شماره عضویت
    15386
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    در ادامه توضیحات امیر عزیز باید بگم تو همین سایت سامپ یکی از بچه ها هیچ گونه مدیا داخلش نداره ولیکن به نظر من حدود یه سال از راه اندازی تانک باید گذشته باشه و لایوراک به اندازه کافی تو تانک باشه و بنیامین عزیز هم گفتن از مدیای فله ای و نخودی نباید استفاده بشه و نه مدیای مرقوب
    مدیای خوب هر لیترش برای 200 لیتر آب تانک کفایت میکنه

Send by Tapatalk
    جالب شد. البته مشتاقانه بنده هم منتظرم آقای بنیامین بیاد و ازشون بتونیم استفاده کنیم. البته اگر رفرنس هم بدن انگلیسی باشه میخونیم.
    و به نظر بنده هم شاید تاکید بیشتر روی مرغوب بودنش باشه چون من زئولیت قیمت گرفتم 100 هزار تومن برای یک کیلو و الان یکی دوتا فروشگاه هست شما میتونید قیمتش رو ببینید و مقایسه کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahii
    شماره عضویت
    11652
    بله دوستان نکات بسیار عالی ای رو اشاره کردین چون اولین و پایه ای ترین مشکل تانک های ما ایرانیها ناقص بودن فیلتراسیون شیمیایی و استفاده نادرست مدیاهای بی استفاده هست.
    برای همین ابتدا باید فیلتراسیون شیمیایی و چرخه ی نیتروژنی رو دقیق بدونیم یعنی:
    مواد ارگانیک اضافی در اب(اضافی غذا و.....) ابتدا بدیل به امونیاک شده و بعد از اون توسط باکتری نیتروسوموناس به نیتریت تبدیل میشه و نیتریت توسط باکتری نیت*****را جذب شده و به نیترات تبدیل میشه حالا همگی به دنبال روش هایی هستن که این نیترات از اب خارج بشه.
    برای تشکیل کلنی های باکتری ها در چرخه سطح لایوراک ها و شن اکواریوم کاملا کفایت میکنه یعنی در واقع:
    1.به بیوبال و هیچ فیلتر خشک و تر دیگه ای نیاز نیست همون طور که استفاده از بیوبال سالهاست که در سطح اول ریف داری فراموش شده و امروز به عنوان یک خاطره از اون یاد میکنن. که همین استفاده ی ما از بیوبال فراوون در اور فلو و نداشتن فیلتر مکانیکی قدرتمند در اولین مرحله ی خروج اب از تانک اصلی مهمترین عامل نیترات بالا و چرخه های غیر پایدار تانکهامون هستش.
    عزیزان میتونن مقاله زیر که توسط مجتمع یونیک کورالز ( اقای اسکات فلمن که بیشتر عزیزان میشناسن ایشون رو) در رابطه با دوره جدید ریف داری نوشته شده رو بخونن:

From trend to mainstay..A look back at the "Modern" era of reef keeping..

2.استفاده از مدیاهای ناکارامد و فله ای که اولا به خاطر گیر انداختن مواد معلق در اب باعث به هم خوردن چرخه میشن و ثانیا مشکل نیترات رو برای ما چند برابر میکنن. دوستان برای تشکیل باکتری در تانک به هیچ عنوان نیاز به این مقدار فضا نیست! بلکه باکتری ها در لایوراک ها و شن کلنی سازی میکنن حالا مهمترین کاری که باید انجام بشه استفاده از یک منبع کربنی برای تغذیه( یا هر اسمی که روش میزارن) این باکتری ها و گسترش کلنی باکتری ها هستش تا در تانک یک چرخه ی پایدار به وجود بیاد.

حالا استفاده از منبع کربنی مثل ودکا یا محلول های نظیر ریف بایو فیول و یا متد هایی مثل استفاده از راکتور بایوپلت یا متد زئوویت که باکتری ها به منبع کربن دسترسی دارن و رشد میکنن اصلی ترین مبنای راه اندازی تانک های امروزی هستن.
    بعد از این اسکیمر قدرتمند مهمترین مبنای راه اندازی تانک اب شور هستش چون اولین مرحله ی خروج مواد ارگانیک از اب و جلوگیری از تبدیل شدن اونا به امونیاک اسکیمر هستش و همیشه دوستان سعی کنن بیشترین هزینه ای که برای تانک میخوان بکنن حتما برای اسکیمر باشه چون با اسکیمر ضعیف نمیشه یه تانک رو در بهترین شرایط نگهداری کرد الان خدارو شکر دلتک " ریف اکتوپوس و مارین سرس در ایران میشه پیدا کرد.

امیر جان در رابطه با استفاده نکردن از سامپ ببینید یک مشکل اینه که اسکیمر قدرتمند رو در بک فیلتر و فیلتر پشت نمیشه جا داد. مشکل بعدی اینه که راکتور های کربن فعال و راکتور فسفات که نیازهایی ابتدایی تانک ریف قوی هستن ( که راکتور کربن و تعویض هر ماه کربن نیاز هر تانک اب شوری هست) باز هم جاگیر هستن و حتما به سامپ احتیاج هست.

در رابطه با مدیا هم ببینید اصلا بحث قوی و ضعیف بودن مدیا نیست بحث اینه که اصلا استفاده از مدیا به این صورت لازم نیست. تو انجمن دلتا با دوستان یک سری عکس گذاشتیم از سامپ های به روز دنیا حتما دوستان ببینن و دونه دونشون رو بررسی کنن در انتهای صفحه این عکس ها قرار داره:

http://***********.ir/f178/%D8%AA%D8...html#post49377

این مبحث بسیار خوبه ایشالا تو تاپیک مخصوص اساتید بزرگوار همگی نظرشون رو بگن.....

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلاماین بحث جالب شد ولی متاسفانه از موضوع تایپیک منحرف شد ! من با نداشتن مدیا در ابتدای راه اندازی مخالفم چون به نظر من یک جور ریسکه ، مقدار جریانی که در سامپ و در مدیا هست در ابتدای راه اندازی شرایط رو مهیا میکنه برای تکثیر باکتریها و انجام سیکل و در درون تانک به علت کمتر بودن جریان این عمل کندتر صورت میگیره و بهتره در ابتدای راه اندازی مدیا داشته باشیم تا خدای نکرده به تلفات نخوریم

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    دوستان لطفا از ادامه این بحث در این تایپیک خودداری کنیدمن به مدیریت پیام دادم ببینم آیا میشه پستها رو جابجا کرد که فکر کنم نمیشه که بعدش یه تایپیک به عنوان مباحث پیشرفته سامپ ایجاد کنم که مرتبط به موضوع باشه و پستها رو به اونجا انتقال داده بشه و در مورد کربن راکتور و ... بحث بیشتری بشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahii
    شماره عضویت
    11652
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلاماین بحث جالب شد ولی متاسفانه از موضوع تایپیک منحرف شد ! من با نداشتن مدیا در ابتدای راه اندازی مخالفم چون به نظر من یک جور ریسکه ، مقدار جریانی که در سامپ و در مدیا هست در ابتدای راه اندازی شرایط رو مهیا میکنه برای تکثیر باکتریها و انجام سیکل و در درون تانک به علت کمتر بودن جریان این عمل کندتر صورت میگیره و بهتره در ابتدای راه اندازی مدیا داشته باشیم تا خدای نکرده به تلفات نخوریم
    دقیقا صحبتتون صحیح هستش جناب نوروزی و استفاده از مدیا در ابتدای راه اندازی تانک در برخی از مواقع میتونه کنک بکنه از جمله:
    تانک های بسیار حجم بالا و با لایوراک یا صخره های بسیار کم
    تانکهایی که اصرار وجود داره سریعا موجودات زنده بهشون اضافه بشه
    تانکهایی که با متد های جدید راه اندازی میشن و در اونها از لایوراک( به خاطر ریسک وجود انواع موجودات مختلف و یا انتقال بیماری و هزاران چیز دیگه حتی لایوراک تصفیه شده) به هیچ عنوان استفاده نمیشه و فقط از صخره های مرده و کاملا تصفیه شده استفاده میشه تا در پس از مدتی روی اونها کلنی های باکتری تشکیل بشن و نبدیل به لایو راک بشن
    البته اگر سیستم کاملا صحیح راه اندازی بشه و مراحل مختلف چرخه دقیق کنترل بشه و در راه اندازی زیاد عجله در کار نباشه حتی در ابتدای کار هم هیچ نیازی به مدیا نخواهد بود.
    البته بازهم اگر سیستم گردش اب تانک صحیح باشه و اسکیمر قدرتمند هم در سیستم باشه دیگه قطعا هیج مشکلی پیش نمیاد چون در واقع استفاده از مدیا کاملا غلطه و باید از سیستم حذف بشه اما واقعیت اینه که در ایران اکواریست های ما هنوز جرات این کار رو ندارن و حق هم دارن چون از نزدیک همچین سیستم هایی رو ندیدن اما این مژده رو به دوستان میدم که راه اندازی این جور سیستم ها شروع شده و به وقتش ایشالا تاپیک جدا هم برای این تانکا ساخته میشه....
    این مقاله رو خیلی از دوستان مطالعه کردن عزیزانی هم که نخوندن دقیق بررسیش کنن یکی از بهترین " کاملترین و به روزترین راهنماهای راه اندازی تانک ریف هستش و میتونید ببینید از مدیا و این روش های اینچنینی هم خبری نیست

How to set up a saltwater reef aquarium tank- REEFEDITION

( این مطالب رو مدیران بزرگوار اگر لطف کنن به یک تاپیک جدا انتقال بدن بسیار عالی میشه که از مباحث خوب جناب مالمیر جدا بشه)

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    Fish, reef
    شماره عضویت
    16631
    دقیقا صحبتتون صحیح هستش جناب نوروزی و استفاده از مدیا در ابتدای راه اندازی تانک در برخی از مواقع میتونه کنک بکنه از جمله:
    تانک های بسیار حجم بالا و با لایوراک یا صخره های بسیار کم
    تانکهایی که اصرار وجود داره سریعا موجودات زنده بهشون اضافه بشه
    تانکهایی که با متد های جدید راه اندازی میشن و در اونها از لایوراک( به خاطر ریسک وجود انواع موجودات مختلف و یا انتقال بیماری و هزاران چیز دیگه حتی لایوراک تصفیه شده) به هیچ عنوان استفاده نمیشه و فقط از صخره های مرده و کاملا تصفیه شده استفاده میشه تا در پس از مدتی روی اونها کلنی های باکتری تشکیل بشن و نبدیل به لایو راک بشن
    البته اگر سیستم کاملا صحیح راه اندازی بشه و مراحل مختلف چرخه دقیق کنترل بشه و در راه اندازی زیاد عجله در کار نباشه حتی در ابتدای کار هم هیچ نیازی به مدیا نخواهد بود.
    البته بازهم اگر سیستم گردش اب تانک صحیح باشه و اسکیمر قدرتمند هم در سیستم باشه دیگه قطعا هیج مشکلی پیش نمیاد چون در واقع استفاده از مدیا کاملا غلطه و باید از سیستم حذف بشه اما واقعیت اینه که در ایران اکواریست های ما هنوز جرات این کار رو ندارن و حق هم دارن چون از نزدیک همچین سیستم هایی رو ندیدن اما این مژده رو به دوستان میدم که راه اندازی این جور سیستم ها شروع شده و به وقتش ایشالا تاپیک جدا هم برای این تانکا ساخته میشه....
    این مقاله رو خیلی از دوستان مطالعه کردن عزیزانی هم که نخوندن دقیق بررسیش کنن یکی از بهترین " کاملترین و به روزترین راهنماهای راه اندازی تانک ریف هستش و میتونید ببینید از مدیا و این روش های اینچنینی هم خبری نیست

How to set up a saltwater reef aquarium tank- REEFEDITION

( این مطالب رو مدیران بزرگوار اگر لطف کنن به یک تاپیک جدا انتقال بدن بسیار عالی میشه که از مباحث خوب جناب مالمیر جدا بشه)

اقا حق داريم بترسيم من ٣ كيلو از ١٠كيلو نخودي كه خونه اول سامپ بود در اوردم ٢ تا موريش كه كه با نظر و نماز شب خوندن غذا خور شده بودن مردن الان يه هفتس سيا ميپوشم

Sent from my iPhone using Tapatalk

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)