صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 32
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360

آکواریوم وست لایف vestlaif aqua

سلام به همگی دوستان ...
    بعد از گذشت مدتی اومدم توی تاپیک ماهی ها هم ماهی هامو بگم در کنار بی تجربگیم هم شما رو در این زیبایی سهیم کنم و هم از تجربیات شما استفاده کنم ... البته با یه سرشکستگی بزرگ که در ادامه میگم براتون....

یه تانک دارم (داشتم دیگه ندارم ) به ابعاد 30*70*40 . صاحب این آکواریوم ابتدا یه اسکار و یه نایف و یه سر سوسماری بود ... این سه دوست دوران طفولیت رو باهم گذروندن و وارد سن بلوغ شده بودند . .. بعد از مدتی بنا به شرایط بد آب توی نبودم اسکار فوت کرد و سر سوماری هم پدر نایف رو درآورد و اونم مرد ... بعد یه نایف دیگه خریدم دیدم اونم کشت خلاصه این تانک قاتل پرور ما با یه سرسوماری سال ها رو سپری کرد ... امروز بعد از مدتها تصمیم گرفتم یه آروانا که مدتا توی فکرش بودم رو بگیرم ... رفتم خوراک بخرم برای سرسوسماری که دلمو زدم به دریا و خریدمش ...
    خیلی خوشحال و سرخوش اومدم که بندازمش توی تانک دیدم تانک کثیفه و تصمیم گرفتم سیفون 100 درصد بزنم . ..

همه وسایلو آماده کردم ماهی رو انتقال دادم . آب رو 100 درصد خالی کردم . شیشه برای شست و شو به داخل حمام انتقال دادم اما چشمتون روز بد نبینه از فاصله 2 سانتی سطح زمین افتاد و کفش ترک خورد فجیه ... حاله من هم بد ، اعصاب خورد ... بعد از اون همه امید نا امید شدم ...نمیدونم الان چیکار کنم . آروانا رو داخل یه سطل و سر سوسماری رو داخل یه دیگ بزرگ انداختم و هوا باهاشون گذاشتم . شانس آوردم جفتشون کامل سیر بودن . نمیدونم چیکار کنم بدجور کنف شدن .... این لاکی هم دید حالم بده هی میگه بابا بوس بوس علیرضا بوس بوس دلم میخواد خفش کنم دیگه توی این اعصای خوردی منو میخندونه ...

یه سری تصاویر میذارم تا بیشتر در جریان باشید ...:

اینایی که دیدید قبل عمل بود ... توی تاپیک لاکی هم عکس گذاشته بودم از این خونخوار...

از حالا به بعد عکس های بعد از عمل هست و دسته گل ما ...:

خب این عکس ها موقع خالی کردن آب بود ... و درنهایت دسته گل ما ....

با تشکر از نگاه های زیباتون ....
    حالا به نظرتون چیکار کنم ؟ یکی گفت با کاتر شیشه کف رو جدا کن بعد اندازه بزن ببر شیشه بری براش شیشه بگیر با چسب آکواریوم بچسبون ... حالا موندم چیکار کنم ؟ کاری که به ماهی ها هم فشار نیاد جاشون بده ...

ممنون . موفق باشید
    ویرایش توسط vestlaif : 23rd July 2014 در ساعت 11:20 PM

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    اوه اوه کف که خورد شده
    راحت کنده میشه الان،جاشم با کاتر تمیز میکردی سریع شیشه میگرفتی درست میکردیشون تا فردا شبم خشک میشد فکر کنم
    درکت میکنم من این قضیه رو با تانک شورم داشتم
    تو لگن با سنگ هوا کلی ماهی و ریف

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    اصلا بهتره یه تانک نو بخری و بزرگتر به خصوص بزرگتر از این برای آروانات
    سرسوسماری رو چرا انداخت توی آبکش؟ میخوای کبابش کنی؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    اصلا بهتره یه تانک نو بخری و بزرگتر به خصوص بزرگتر از این برای آروانات
    سرسوسماری رو چرا انداخت توی آبکش؟ میخوای کبابش کنی؟
    آبکش کجا بود دوست عزیز ؟ اوت یه دیگ هست که تهش نچسبه واسه همون اونطوریه . فعلا از ساخت تانک بزگتر معذورم چون اگر دقت کنی مبینی کلبه دارم و آکواریوم مناسب کلبه فقط همین اندازه هستش . البته تا یک ماه دیگه یه تانک بزرگتر لز کسی قراره بگیرم تو این مدت هم که انقدر بزرگ نمیشن میدونم کوچیکه ولی چاره ندارم دوست عزیز . کلبه رو میتونم بفروشم ؟ به نظرتون چقدر قیمت داره ؟

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    آبکش کجا بود دوست عزیز ؟ اوت یه دیگ هست که تهش نچسبه واسه همون اونطوریه . فعلا از ساخت تانک بزگتر معذورم چون اگر دقت کنی مبینی کلبه دارم و آکواریوم مناسب کلبه فقط همین اندازه هستش . البته تا یک ماه دیگه یه تانک بزرگتر لز کسی قراره بگیرم تو این مدت هم که انقدر بزرگ نمیشن میدونم کوچیکه ولی چاره ندارم دوست عزیز . کلبه رو میتونم بفروشم ؟ به نظرتون چقدر قیمت داره ؟
    همون آبکشه دیگه
    راستش کلبه چند سالی هست که مشتری کمتر داره اما بلخره میشه فروختش
    ببین من که نمیدونم آروانات چقدره طولش ام برای این که راحت باشه و شاداب بمونه حداقل باید طول تانکت 90 باشه

کلبه رو تنها بخوای بفروشی فکر کنم 50 60 تومنی بتونی ردش کنی البته باید تاج هم داشته باشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    همون آبکشه دیگه
    راستش کلبه چند سالی هست که مشتری کمتر داره اما بلخره میشه فروختش
    ببین من که نمیدونم آروانات چقدره طولش ام برای این که راحت باشه و شاداب بمونه حداقل باید طول تانکت 90 باشه

کلبه رو تنها بخوای بفروشی فکر کنم 50 60 تومنی بتونی ردش کنی البته باید تاج هم داشته باشه
    ممنون از راهنماییت یه تانک یه متری شهرستان داریم باید برم ببینم میتونم بیارمش ... برای روی تانک حتما باید شیشه بذار برای اینکه آروانا بیرون نپره ؟ یعنی همون تاج کلبه کافی نیست ؟ اخه جهش های وحشتناکی میکنه یهو خیلی تیزه و پر جنب و جوش . بیچاره سر سوسماری دلت میاد آروم و بی آزار . الان رفتم چکاب کردم جفتشون سالم بودم دوتا خوراک برای جفتشون ریخت گ سرسوسماری که نمیتونه بخدره آروانا هم خورد یه آبم روش .. شیشه کف رو چند میل بگیرم ؟ 6 میل کافیه ؟
    سوال بعدی اینکه کف تانک من از سنگی های ریزی هست کع از رودخونه جمع کرده بودم 5 اپساله توی تانکه برای آروانا مشکلی نداره ؟
    برای جلوگیری از افتادگی چشم گل گیاه مصنوعی رو جمع کنم ؟لامپ چشمک زن یا توپ پینگ پنگ روی آب لازمه ؟ یانه ؟
    ببخشید ادلین تجربه نگهداریم از این حیوان درنده هم هست . کثافت چشمش هم شکست آب رو نداره توف کنه مستقیم میخوره به هدف ...
    جل الخالق..

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییت یه تانک یه متری شهرستان داریم باید برم ببینم میتونم بیارمش ... برای روی تانک حتما باید شیشه بذار برای اینکه آروانا بیرون نپره ؟ یعنی همون تاج کلبه کافی نیست ؟ اخه جهش های وحشتناکی میکنه یهو خیلی تیزه و پر جنب و جوش . بیچاره سر سوسماری دلت میاد آروم و بی آزار . الان رفتم چکاب کردم جفتشون سالم بودم دوتا خوراک برای جفتشون ریخت گ سرسوسماری که نمیتونه بخدره آروانا هم خورد یه آبم روش .. شیشه کف رو چند میل بگیرم ؟ 6 میل کافیه ؟
    سوال بعدی اینکه کف تانک من از سنگی های ریزی هست کع از رودخونه جمع کرده بودم 5 اپساله توی تانکه برای آروانا مشکلی نداره ؟
    برای جلوگیری از افتادگی چشم گل گیاه مصنوعی رو جمع کنم ؟لامپ چشمک زن یا توپ پینگ پنگ روی آب لازمه ؟ یانه ؟
    ببخشید ادلین تجربه نگهداریم از این حیوان درنده هم هست . کثافت چشمش هم شکست آب رو نداره توف کنه مستقیم میخوره به هدف ...
    جل الخالق..
    کلا آروانا ها در طبیعت نخسوزن آمازون حشرات رو میشکارند
    حشراتی که روی شاخه ها هستن و آروانا یکم دورخیز میکنه و با گام هایی بلند میپره هوا و حشرات رو میخورن
    برا همینه که توی آکواریوم هم میپرن بالا و شما بهتره روی تانکت یا شیشه بزاری یا تاج رو محکم ببندی تا آروانا فرار نکنه
    الان توی این سطل و این چیزا هستن بهتر بود غذا نمیدادی مخصوصا این موقع شب که هضمش خیلی طول میکشه
    تا فردا غذا نمیخوردن هیچیشون نمیشد
    در مورد شن و ماسه کلا کف تانکت هیچی بستر نداشته باشی کارتون در مورد حفظ کیفیت اب راحت تره !
    الان سیکل رو چجوری میخوای یه روزه طی کنی؟ فردا برو محلول باکتری یا قرص باکتوزیوم بخر

آروانا یه بار بیشتر نداشتم اونم به درد نمیخورد ردش کردم رفت 70 خریدم 30 فروختم سود خالص !
    میگن برای جلوگیری از افتادگی چشم آروانا باید غذا رو آبی باشه کیفیت آب خوب باشه.

آکواریوم یک متری هم که میخری اگر 100*50*50 باشه خوبه
    شیشه 10 میل با یک پل کف و تسمه کف و دو پل بالا و تسمه ی بالا کفایت میکنه و چسبکاری خوب با چسب خوب مثلا سیستا یا پاتکس
    شیشه کف هم همون 10 باشه کافیه
    توپ پینگ پنگ یکی از دوستان میندازه توی اب برا ماهیش اما لامپ چشمک زن من استفاده نکردم نمیدونم خوبه یا نه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    کلا آروانا ها در طبیعت نخسوزن آمازون حشرات رو میشکارند
    حشراتی که روی شاخه ها هستن و آروانا یکم دورخیز میکنه و با گام هایی بلند میپره هوا و حشرات رو میخورن
    برا همینه که توی آکواریوم هم میپرن بالا و شما بهتره روی تانکت یا شیشه بزاری یا تاج رو محکم ببندی تا آروانا فرار نکنه
    الان توی این سطل و این چیزا هستن بهتر بود غذا نمیدادی مخصوصا این موقع شب که هضمش خیلی طول میکشه
    تا فردا غذا نمیخوردن هیچیشون نمیشد
    در مورد شن و ماسه کلا کف تانکت هیچی بستر نداشته باشی کارتون در مورد حفظ کیفیت اب راحت تره !
    الان سیکل رو چجوری میخوای یه روزه طی کنی؟ فردا برو محلول باکتری یا قرص باکتوزیوم بخر

آروانا یه بار بیشتر نداشتم اونم به درد نمیخورد ردش کردم رفت 70 خریدم 30 فروختم سود خالص !
    میگن برای جلوگیری از افتادگی چشم آروانا باید غذا رو آبی باشه کیفیت آب خوب باشه.

آکواریوم یک متری هم که میخری اگر 100*50*50 باشه خوبه
    شیشه 10 میل با یک پل کف و تسمه کف و دو پل بالا و تسمه ی بالا کفایت میکنه و چسبکاری خوب با چسب خوب مثلا سیستا یا پاتکس
    شیشه کف هم همون 10 باشه کافیه
    توپ پینگ پنگ یکی از دوستان میندازه توی اب برا ماهیش اما لامپ چشمک زن من استفاده نکردم نمیدونم خوبه یا نه
    اون محلوله و قرصه توی پلاسکو پیدا میشه ؟ قیمتش حدودا چقدره از زمان آبگیری چقدر باید بگذره ؟ خوراک آنچنانی نبود تا بچه ماهی کوچکتر از بند انگشت . ممنون از رهنماییت اما برای این تانک فعلی 10 میل زیاد نیست فکر کنم دیواره ها 4 میل یا 6 میل باشه ها . برای انم که فعلا پل و کف و تسمه لازم نداره ... درسته ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام دوستان . یه تانک با اندازه 60 در 50 در 30 خریدم مجبور شدم وقتی هست . آبگیری شد کامل و شن سفید رو گرفتم ده دور با آب ولرم و یه دور با آب جوش شستمش . تانک رو آماده کردم دوتا محلول گرفتم یکی برای آماده کردن آب که قوطیش کوچیک زرده مارک tetra به نام aquaSafe .
    دورجشو کامل ریختم داخل آب .
    یه محلول هم ایرانی به اسم محافظ آب آکواریوم کع نوشته قابلیت از بین بردن سریع کلر و کلرامین و آمونیاک رو در کمتر از 5 دقیقه داره . حالا بعد از یک ساعت سرسوماری رو وارد تانک کردم ولی آروانا رو داخل یه پلاستیک گذاشتم روی آب . به نظرتون آروانا رو هم وارد تانک کنم ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    فقط یادم رفت بگم سرسوماری یکم گیجه به نظرتون مشکلی داره ؟مشکلش کجاست ؟ آروانا رو تا چه موقع نگه دارم توی پلاستیک ؟

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)