نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    16245

15 مشکل مقعدی گربه م ازارش میده و درد میکشه لطفا کمکم کنید

سلام من یه بچه گربه دارم خیلی کوچیک و ضعیفه فک میکنم یکی دوماهش بیشتر نباشه حدودا یک هفته س کهاز دوستم گرفتمش امروز دیدم از مقعدش یک چیز گوشتی بیرون زده و خون ریزی هم داره مشخصه که درد داره و راه که میره پاهاش و باز نگه میداره و یه چیزی انگار که شبیه بیضه شه که اومده بیرون به خاطر همین زائده نمیتونه مدفوع کنه خیلی نگرانشم خیلی بهش وابسته شدم نمیخوام مشکلی واسش پیش بیاد خواهش میکنم سریع بهم جواب بدین میترسم چیزیش بشه

همکار قدیمی انجمن گربه

نوع حیوان خانگی
    Persian cat and Dsh
    شماره عضویت
    11464
    سلام دوست عزیز

من فکر میکنم این مشکل گربه ی شما مربوط به کیسه های مقعدی یا غده های مقعدی اون باشه و این کیسه ها پر شدن و به احتمال زیاد فیبر کافی بهش نرسیده تا بتونه این کیسه ها رو تخلیه کنه.اگر کیسه های مقعدیش آبسه کرده باشه باید حتما ببریدش پیش یک دامپزشک و اون تخلیه کنه.این مشکل تو این سن کمه گربه جای نگرانی داره ، (لطفا پیش یک دامپزشک ببریدش.)اگر آبسه باشه براش خیلی دردناکه .
    دمش و قسمت مقعدیش رو میلیسه و گاز میگیره؟
    بوی بدی هم میده؟ مقعدش رو روی زمین میکشه و راه میره؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    16245
    خیلی خیلی ممنونم از جوابتون اره دائما قسمت اطراف مقعدش رو میلیسه و روی زمین میکشه علتش چی میتونه باشه ؟
    تو شهر من فقط یه دامپزشکی هست که امروزم تعطیله فردا و شنبه هم که تعطیله میترسم واسش اتفاقی بیفته هیچ چاره ای نداره که این چند روز یکم حالش بهتر بشه تا یکشنبه ببرمش دامپزشکی???

همکار قدیمی انجمن گربه

نوع حیوان خانگی
    Persian cat and Dsh
    شماره عضویت
    11464
    شما مطمئن هستید که دامپزشک دیگه ای تو شهرتون نیست؟ یکم پیگیری کنید.
    علائمش که آبسه غدد و کیسه مقعدی رو نشون میده ، من هم فکر میکنم همین باشه. وقتی ببریدش دامپزشکی دیگه جای نگرانی نیست و اون ها کیسه ها رو تخلیه میکنند و دیگه دردی نخواهد داشت.
    اگر هم دامپزشک نبود شما فعلا با یک پارچه تمیز و مرطوب شده با آب گرم و یا بتادین رو روی مقعدش تا 15 دقیقه بذارید و تا روزی که میخواهید ببریدش دامپزشکی ، اینکار رو انجام بدید.
    باید حتما آنتی بیوتیک مصرف کنه اما باید این با دستور دامپزشک باشه و به هیچ وجه بدون مشورت با دامپزشک بهش دارو ندید.فقط تا جایی که میتونید نذارید اون محل آلوده بشه و با چایی پر رنگ و بتادین و آب گرم اون منطقه رو ضد عفونی کنید.اگر هم میبینید که غده ها ورم کرده به آرامی با انگشت اشاره و شستتون اون قسمت رو( خییلیی آروم ) فشار بدید تا اگر چرک کرده ،چرک ها بیرون بریزن و دوباره با پارچه تمیز و آب گرم و بتادین و یا چایی پررنگ (اگر بتادین نداشتین از چایی استفاده کنید ولی خیلی براش بهتره اگر بتادین باشه) اون محل رو تمیز کنید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16242
    سلام
    دوست عزیزمان توضیحات کاملو دادن فقط اضافه کنم این مشکل از اسهال هم پیش میاد باعث ورم و سرخ شدن معقد میشه که بعضی وقتا هم با خونریزی همراه هست و اگر گربتون خیلی کوچیکه که خودش به تنهایی نمیتونه مدفوع کنه و با ماساژ شکم و معقد باید به مدفوعش کمک کنین که این کارو مادر گربه با لیسیدن معقد و شکم به بچه ها کمک میکنه
    در صورت امکان یه عکس ازش بزارین تا بهتر راهنمایی کنم و از اون دوستتونم بپرسین چی داده تو این مدت و ایا نشانه های اسهال داشته یا نه حدالامکان اب تازه در اختیارش قرار بدین

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    16245
    نهال جون ممنونم از راهنماییتون حتما پیگیری میکنم خیلی خوب بود امیدوارم حالش بهتر بشه تا یکشنبه
    آنای عزیز حتما عکسشو میذارم از اینکه کمکم کردی ممنونم

همکار قدیمی انجمن گربه

نوع حیوان خانگی
    Persian cat and Dsh
    شماره عضویت
    11464
    نقل قول نوشته اصلی توسط setarejoon66 نمایش پست ها
    نهال جون ممنونم از راهنماییتون حتما پیگیری میکنم خیلی خوب بود امیدوارم حالش بهتر بشه تا یکشنبه
    آنای عزیز حتما عکسشو میذارم از اینکه کمکم کردی ممنونم
    خواهش میکنم ستاره جان
    بازم سوالی داشتی تا زمانی که نبردیش دامپزشکی بپرس تا جایی که میتونیم کمکت کنیم.البته گربه منم بعضی وقت ها که یبوست داره ، از مقعدش خون می آید .یکم که میوه میخوره خوب میشه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    21706
    سلام
    من یه گربه سه ماهه دارم
    غذا بهش میک مرغ و سویا و سیب زمینی و برنج پخته میدم ولی اکثر اوقات مدفوعش شله ولی در حدی نیست که بهش بچسبه،امروز نفح داشت ،بعد از مدفوع ،مقعدش یه کم خونی بود ولی مدفوعش خونی نبود
    چی کار کنم
    خیلی نگرانم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)