صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 59
    همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط khofash نمایش پست ها
    چی بگیرم غذا ؟؟؟..............
    با سلام:
    ماهی برای غذا خور شدن ممکن تا حدود یه هفته زمان برای سازگاری با اکواریوم لازم داشته باشه. غذاخور بودن ماهی یعنی هنگامی که از فروشنده ماهی رو میخواید بخرید براش غذا ریخت غذا بخوره یا حداقل واکنش نشون بده به غذا .دقت کنید جراح ابی موقع خرید کاملا سالم باشه و سفیدک نداشته باشه .برای غذاخور کردن ساده تر ماهی ها بهتره به جای غذای اماده در ابتدا از غذاهای محرک استفاده کنید .برای جراح ها استفاده از کاهو و قرار دادنش در اکواریوم راهکار خوبی هست.کاهو را به سنگی ببندید و تا 24 ساعت بذارید در اکواریوم بمونه بعد عوضش کنید. اسپرولینا هم که غذای گیاهی هست برای جراح ها غذای مناسبیه. علاوه براین ها ارتیمیا برای اکثر ماهی ها برای غذاخور کردن استفاده میشه .
    بعد از غذاخور شدن ماهی ها از انواع غذاهای اماده میتویند استفاده کنید مثل پولکی و گرانول از برندهای شناخته شده که من شخصا اوشین نوتریشن و nls رو توصیه میکنم .در زیر هم توضیحات بیشتری رو میتونید از دوستان سایت بخونید:
    http://www.parsipet.ir/thread25125-3.html#post211665

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    9088
    این یه تانک پیرم کرد.
    نئون بعد از 6 روز کلا ناپدید شد و حدود 2 روزم صبر کردم دیده نشد و کلا سنگارو در اوردم بازررسی کردم ولی هیچ به هیچ .
    اصن حالم گرفتس .یعنی 1 هفته اضاف میردن اینجوری نمیشدم که الان اینطوریم

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    این یه تانک پیرم کرد.نئون بعد از 6 روز کلا ناپدید شد و حدود 2 روزم صبر کردم دیده نشد و کلا سنگارو در اوردم بازررسی کردم ولی هیچ به هیچ .اصن حالم گرفتس .یعنی 1 هفته اضاف میردن اینجوری نمیشدم که الان اینطوریم
    سلامدوست عزیز طبیعیه وقتی ماهی داخل اکواریوم بمیره به دلیل باکتری ها به سرعت تجزیه و خورده میشه و حداکثر تا نصف روز سالم بتونی پیداش کنی. نگران تلفات اول راه اندازی نباش فقط تست امونیاک و نیتریت و نیترات خوب تست بزن .جنازه ماهی هم تا جایی که ممکنه نذار توتانک بمونه که فسفات و نیترات و بالا میبره .موفق باشی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواريوم
    شماره عضویت
    16332
    سلام دوسته عزيز اول بابته آکواريومت بهت تبريک ميگم . دوسته من آکواريوم آبشور و موجوداتي که ميتوني داخلش قرار بدي بسيار زيبا هستند و هم ميتوني ازشون لذت ببري و هم ميتوني واسه خودت دردسر درست کني که من اميدوارم به نکاتي که دوستان بهتون انتقال ميدن دقيقا دقت کنيد و از تجربياته دوستان استفاده کنيد و اي چندتا مطلبيرو که من تجربه کردمرو بهش دقت کنيد . منم تازه آکواريوممرو راه انداژي کردم ولي چند ساله قبل يک تجربه تلخ داشتم و الانم ازهمون تجربه قبليم و کمک دوستان دارم استفاده ميکنم تا به مشکل بر نخورم .
    دوسته خوبم در خريدات و انتخابه لوازم و ماهي و غيره... اصلا به فروشندها اعتماد صدرصد نکن در خريدات اصلا عجله نکن و بر هميشه تو کارات باشه . و قبلاز هر کاري از دوستان مشورت بگير .
    در مورد ماهيه گم شدت احتمالا داخله يکي از لايوراکات مرد که جسدشو پيدا نکردي من قبلا يک بلنيم در حدود يکماه تو سوراخه سنگام بودش که

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    9088
    اقا یه 2-3 تا مشکل در مورد خرید ماهی ؟
    یکی اینکه بادبانی دِسجاردین پیدا نمیشه یا پیدا میشه بزرگ هست ؟!(عاشق این ماهیم )+ناسو +بلوتانک+جراح قهوه ای
    یکی اینکه اصن تو یه مغازه نمیشه این 4 تا ماهی که میخوامو با هم داشته باشه و یه اندازه باشه(خرید از مغازه گوناگون مشکل ساز میشه ؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    اقا یه 2-3 تا مشکل در مورد خرید ماهی ؟
    یکی اینکه بادبانی دِسجاردین پیدا نمیشه یا پیدا میشه بزرگ هست ؟!(عاشق این ماهیم )+ناسو +بلوتانک+جراح قهوه ای
    یکی اینکه اصن تو یه مغازه نمیشه این 4 تا ماهی که میخوامو با هم داشته باشه و یه اندازه باشه(خرید از مغازه گوناگون مشکل ساز میشه ؟
    در مورد خرید ماهی باید چند بار مراجعه کنید تا ماهی مورد نظر رو پیدا کنید و اگه بخواهید اصولی کار کنید باید ماهی تازه وارد رو قرنطینه کنید و معمولا همه ما از چند فروشگاه مختلف خرید میکنیم ولی باید به صورت جداگانه آب به آب بشه

send by Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    9088
    اقا امروز رفتم ماهی بگیرم ...
    دنبال بادبانی دسجاردینی بودیم که فقط سایز بزگ بود .
    میگشتیم دیدم یه جراح ناسو و قهوه ای خیلی شاد و شنگولن .به صاب مغازه گفتیم غذا بریزه ،خوردن .حدودا اندازه 3 بند انشگست دونهای 40 تومن (فروشنده خیلی غر میزد)قیمتش چه جوریاست
    اوردنی ناسو کلا سیاه شده بود و لکههای سفید خداییش ترسیدم .قهوهای هم که فقط میخواست نایلونو سوراخ کنه بره تو تانک
    سریع انداختمشون تو تانک .ناسو انی درست شد .خلاصه سری مسکن گزیدن یه قسمتی و کلا دوتایی با همنم
    پدر سنگارو در اوردن از بس نوک زدن و یه چیزایی شکار کردن:دی
    فقط...
    من قبلا انگوری تو تانک اصلی داشتم که بعد رفو را انداختم تکو و توک گوشه کنار تانک در اومد .همرو قلع و قَم کردن !!!!!(رفم نورم ضعیفه اکثرا زیریا سفید میشن )اگه واقعا خوش خوراک بکنم یه قسمتی بزارم تو تانک
    بلو تانک و بادبانی و کلینر .
    کدوم ارو به ترتیب بگیرم و دیگه چی گیرم ؟؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام
    بلوتانک ماهی آرومیه ک معمولا با جراحهای دیگه درگیر نمیشه ولی جراح زرد و جراح قهوه ای و دستجاردینی و یا باله بادبانی هر سه از خانواده (Zebrasoma scopas) هستند و احتمال درگیری بینشون زیاده
    در ابتدا جراح آبی رو وارد کنید بعد باله بادبانی و در نهایت جراح زرد رو
    ولی امیدوارم با این همه جراح به مشکل نخورید

send by Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    9088
    سلامی مجدد .
    یعنی میگید حداکثر یه جراح دیگه وارد کنم ؟؟؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلامی مجدد .
    یعنی میگید حداکثر یه جراح دیگه وارد کنم ؟؟؟؟؟
    اگه میخوای خیالت راحت باشه آره و جراح ها نیاز به فضای شنای زیادی دارن و هم خانواده خودشون رو تحمل نمیکنن و نگهداری از تعداد زیادی از جراحها همراه با ریسکه
    ریسکهایی مثل درگیری و بعدش استرس و سفیدک و خدای نکرده مرگ و میر
    دوستانی هستند که تعداد زیادی جراح رو نگهداری میکنن ولی رفتار آبزیان همه مثل هم نیست و در هر آکواریومی ممکنه یه نوع رفتار از خودشون نشون بدن

send by Tapatalk

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)