صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 64
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    سلام دوستان اگه atsبزنم دبگه تو تانک اصلی جلبک نمبزنه؟
    ابن جلبک های سبز و قهوه ای رو شیشه پدر ما رو دراورده!!!! آخه نیتراتم بد جوری بالاس!!!!
    در کل واسه کاهش نیترات ats بهتره یا رفرجیوم

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    سلام دوستان اگه atsبزنم دبگه تو تانک اصلی جلبک نمبزنه؟
    ابن جلبک های سبز و قهوه ای رو شیشه پدر ما رو دراورده!!!! آخه نیتراتم بد جوری بالاس!!!!
    در کل واسه کاهش نیترات ats بهتره یا رفرجیوم
    سلام
    بله اگه ats داشته باشید جلبک تو تانکتون خیلی کم میشه
    هر دو روش خوبن اگه جا دارید ریفیجیوم برنید و اگر جا کم دارید ats
    ریفیجیوم هزینه راه اندازیش بالا تره ولی زیبا تره و رسیدگی کمتر میخاد
    ats ارزون تر درمیاد ولی رسیدگی میخاد یعنی باید تمیز بشه مدام
    بعد بعضی ماهی هایی رو که تو تانک اصلی نمیشه نگهداری کرد میشه تو ریفیجیم گذاشت

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    منم با رفيجيوم موافق ترم از نظر هزينه هم زياد خرج نداره
    فقط بايد جاشو داشته باشي

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Marine Fish
    شماره عضویت
    4028
    البته شايان ذكر است كه در ats قدرت جذب نبترات و فسفات و آهن و ... به مراتب بيشتر از رفيوجيوم هست
    و در صورتي كه ats شما فعال شده باشه ميتونيد از جلبكهائي كه از صفحه ميتراشيد به عنوان يك منبع غذائي براي جراح ها استفاده كنيد البته قبلش بايد جلبك رو بذاريد خشك بشه و هر موقع خواستيد به جراح ها غذا بديد ميتونيد با چند قطره مولتي ويتامين خيسش كنيد و بهشون بديد بخورن

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    4801
    من ۱ هفتست که ats رو راه اندازی کردم از روز دوم دیاتومها خودشون رو نشون دادن تو این هفته ۲ بار توری رو شستم بار اخر که شستم خیلی قهوه ای شده بود منتهی ۲ تا سوال داشتم اولیش این هست که بخاطر خراشهای عمیقی که رو توری ایجاد کردم دیاتومها کاملا از روی توری پاک نشدن میشه گفت فقط ۳۰% دیاتومها پاک شدن چون کاملا تو شکافها جا خوش کردن و نمیشه درست پاکشون کرد ایا مشکلی پیش نمیاد دوم اینکه ایا در زمان ۶ ساعت خاموشی ats باید در تاریکی مطلق باشه یا اگه کمی نور بهش بخوره ایرادی نداره

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط persiangulff نمایش پست ها
    من ۱ هفتست که ats رو راه اندازی کردم از روز دوم دیاتومها خودشون رو نشون دادن تو این هفته ۲ بار توری رو شستم بار اخر که شستم خیلی قهوه ای شده بود منتهی ۲ تا سوال داشتم اولیش این هست که بخاطر خراشهای عمیقی که رو توری ایجاد کردم دیاتومها کاملا از روی توری پاک نشدن میشه گفت فقط ۳۰% دیاتومها پاک شدن چون کاملا تو شکافها جا خوش کردن و نمیشه درست پاکشون کرد ایا مشکلی پیش نمیاد دوم اینکه ایا در زمان ۶ ساعت خاموشی ats باید در تاریکی مطلق باشه یا اگه کمی نور بهش بخوره ایرادی نداره
    البته در حضور کاوه خان که ما راجع به ats حرفی نداریم ولی خوب تا ایشون تشریف بیارن و نظر اصلی رو بفرمایند من فقط بگم که
    صفحه رو میتونید با یه مسواک تمیز کنید اینجوری اون شکاف ها هم تمیز میشن
    اون 6 ساعت برای اینه که به اصطلاح جلبک ها استراحت کنند و بجای عمل فتوسنتز اکسیژن مصرف کنن اگه تاریک تر باشه خیلی بهتره ( ولی باز نظر دقیق نظر کاوه خان هست)

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Marine Fish
    شماره عضویت
    4028
    دوستان لطف دارن شرمنده ميكنن
    اون دياتومها رو آروم بشوريد تا وقتي كه جلبكهاي سبز رنگ روش ديده بشن و اونها رو هم آروم بشوريد تا وقتي جلبكهاي روش فقط با تيغ پاك بشن
    نور كم زياد مهم نيست اگه منظورت اينه كه نور از يه لايه دودي رنگ رد ميشه كه مهم نيست بذار جلبكها فكر كنن كه امشب مهتابيه
    فقط مواظب باش كه اگه جلبكات خيلي احساساتي باشن ممكنه كه بخوان بيان بيرون و زير نور مهتاب قدم بزنن

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    4801
    نقل قول نوشته اصلی توسط كاوه زنگنه نمایش پست ها
    دوستان لطف دارن شرمنده ميكنن
    اون دياتومها رو آروم بشوريد تا وقتي كه جلبكهاي سبز رنگ روش ديده بشن و اونها رو هم آروم بشوريد تا وقتي جلبكهاي روش فقط با تيغ پاك بشن
    نور كم زياد مهم نيست اگه منظورت اينه كه نور از يه لايه دودي رنگ رد ميشه كه مهم نيست بذار جلبكها فكر كنن كه امشب مهتابيه
    فقط مواظب باش كه اگه جلبكات خيلي احساساتي باشن ممكنه كه بخوان بيان بيرون و زير نور مهتاب قدم بزنن
    کاوه جان به سختی میتونم بیشر از 30% دیاتومها رو پاک کنم چون رفتن داخل شکافهایی که روی توری ایجاد کردم مگر اینکه با مسواک بیوفتم به جونش ایا این عمل صحیح هست یا همون پاک کردن 30% کافیه
    1 سوال دیگه داشتم اونم اینه که ایا امکان داره هیچوقت جلبک سبز ایجاد نشه؟

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    7486
    سلام خدمت دوستان
    من قصد دارم در قسمت زیرین تانک 2 طبقه ایجاد کنم
    قسمت بالا رو به رفریجیوم و ats اختصاص بدم و قسمت پایین رو به سامپ یعنی آب از قسمت مدیا پمپ شه بیاد بالا و سطح ats رو پوشش بده بعدش وارد رفریجیوم بشه در واقع ats مجاور دیواره انتهایی رفریجیوم قرار میگیره به نظرم اینکار هم باعث میشه با نور دهی مشترک ( حالا سیستم نوری که نیاز هر دو رو پوشش بده) هر دوی این ها رو داشت و همچنین در صورتیکه کاور این قسمت شیشه ای باشه منظره قشنگیو زیر تانک ایجاد میکنه همچنین میشه رفریجیومی با عمق کم ساخت طوریکه نور دهی خوبی به گیاهاش بشه داد
    لطفا راهنمایی کنید
    ممنونم

کاربر عالی

شماره عضویت
    5880
    نقل قول نوشته اصلی توسط pd1980 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    من قصد دارم در قسمت زیرین تانک 2 طبقه ایجاد کنم
    قسمت بالا رو به رفریجیوم و ats اختصاص بدم و قسمت پایین رو به سامپ یعنی آب از قسمت مدیا پمپ شه بیاد بالا و سطح ats رو پوشش بده بعدش وارد رفریجیوم بشه در واقع ats مجاور دیواره انتهایی رفریجیوم قرار میگیره به نظرم اینکار هم باعث میشه با نور دهی مشترک ( حالا سیستم نوری که نیاز هر دو رو پوشش بده) هر دوی این ها رو داشت و همچنین در صورتیکه کاور این قسمت شیشه ای باشه منظره قشنگیو زیر تانک ایجاد میکنه همچنین میشه رفریجیومی با عمق کم ساخت طوریکه نور دهی خوبی به گیاهاش بشه داد
    لطفا راهنمایی کنید
    ممنونم
    سلام
    شما میخواهید که ریف و ats رو باهم داشته باشین که برای اول کار جواب میده ولی در طولانی مدت و بخاطر کم شدن املاح و چیز های که ریفرجیوم مصرف میکته باید یکی از این دوتارو جمع کنی تا اون یکی خوب کار کنه به نظرم فکر جالبی نیست هر دوتاشونو باهم راه بندازی

صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)