نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    14736

آيا فنچ ها فكر ميكنند؟

• فكر ميكنن چون آدم های غریبه رو از آشنا تشخیص میدن و وقتی که غریبه ای به قفسشون نزدیک می شه خیلی مضطرب شده و خودشون رو به در و دیوار قفس می زنن.
    • فكر ميكنن چون این قوه تشخیص رو دارن که صاحبشون رو بشناسن و وقتی می خواد براشون آب و دونه بذاره یا آب برای آبتنی زیاد مضطرب نشن.
    • فكر ميكنن چون هر وقت که نزديك اون ها ميوه و سبزيجات مورد علاقشون رو بخورين میان اون قسمتی از قفس که نزدیک تر به شما باشه و به طور واضح به چیزی که شما می خورين نگاه میکنن.
    • فكر ميكنن چون متوجه تغییر محیط میشن و اگر اوضاع محیط جدید روبراه باشه حسابی شادی و سر وصدا می کنن.
    • فكر ميكنن چون با سلیقه هستن و هر کدومشون تو درست کردن و آراستن لونه سلیقه خودشون رو دارن شايد ديده باشين که فنچ نر تو لونه رفته و تغییراتی داده که فنچ ماده فورا فهمیده و لونه رو به وضعیت قبل برگردونده. بعضی وقتها هم که می دونه آقا با آوردن یک پر خیال خرابکاری داره اجازه ورود نمیده و پر رو خودش از فنچ نر می گيره و اون جایی که میخواد قرار میده.
    • فكر ميكنن چون بعضي وقت ها كه تعداد جوجه ها و به طبع تعداد مدفوع هم زياد باشه فنچ ماده مدفوع هاي تازه رو به ديواره هاي لونه مي چسبونه.
    • فكر ميكنن چون اين قوه تشخيص رو دارن كه جفت واقعي خودشون رو بشناسن.
    • فكر ميكنن چون وقتي يكيشون رو از قفس در ميارين و جايي ميبرين كه هم ديگه رو نبينن، فنچ نر مدام ماده اش رو با آواي خاصي صدا ميكنه.
    • فكر ميكنن چون وقتي جوجشون از لونه خارج ميشه با درآوردن سر وصدا بيقراري ميكنن.
    • فكر ميكنن چون وقتي ميگيريدشون و ميتونن از دستتون فرار كنن صداي مخصوصي از خودشون در ميارن كه انگار دارن به خاطر رهايي شادي ميكنن.
    • فكر ميكنن چون وقتي جوجه ها ميفهمن مامانشون بهشون غذا نميده ديگه به مامان التماس نميكنن و دنبال بابا ميرن.
    • فكر ميكنن چون وقتي شما به قفس نزديك ميشين جوجه ها خودشون رو جمع ميكنن و به خيال خودشون مخفي ميشن.
    • فكر ميكنن و ميفهمن چون جوجه مرده رو از قفس بيرون ميندازن.
    • فكر ميكنن چون وقتي فنچ ماده احساس ناامني ميكنه فنچ نر جاي خودش رو به اون ميده در حالي كه اين جا رو به هيچ عنوان به جوجه هاش نميده.

فنچ ها هم مانند ديگر جانوران قابل احترام هستند و در صورت خريد آن ها مالك آن ها نمي شويم بلكه تنها مسئول مراقبت از آن ها هستيم.

وبلاگ نگهداري و پرورش فنچ (با كمي تغيير در نوع جملات)

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام.دوست عزیز بیشتر مطالبی که دلیل بر فکر کردنشون آوردید بیشتر غریزه هست.
    بخصوص غرایز مربوط به زاد وولد که باعث میشه نسبت به جوجه ها و لونه واکنش نشون بدن از بیرون انداختن جوجه ی مرده،لانه سازی،کنار زدن مدفوع از روی جوجه ها،غذا گرفتن جوجه از والدین.
    تا حالا شده فنچی رو دیده باشید که راه باز کردن در برای خروج از قفس رو پیدا کرده باشه؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    14736
    سلام، من هم مثل شما فكر مي كردم. ولي سه بند اول اين مطلب كمي فراتر از غريزه است. البته من هم غريزه رو در درجه اول مي دونم. در مورد باز كردن در قفس بله. يكي از فنچ هاي من به همين طريق با بالا زدن در قفس بوسيله نوكش از قفس بيرون اومد. حتي من فنچي داشتم كه با خارج كردن سروگردنش از ميله هاي قفس سعي داشت به قفس ديگه نزديك جفتش بره.
    ویرایش توسط apameh : 6th July 2014 در ساعت 10:56 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط apameh نمایش پست ها
    سلام، من هم مثل شما فكر مي كردم. ولي سه بند اول اين مطلب كمي فراتر از غريزه است. البته من هم غريزه رو در درجه اول مي دونم. در مورد باز كردن در قفس بله. يكي از فنچ هاي من به همين طريق با بالا زدن در قفس بوسيله نوكش از قفس بيرون اومد. حتي من فنچي داشتم كه با خارج كردن سروگردنش از ميله هاي قفس سعي داشت به قفس ديگه نزديك جفتش بره.
    فرمایش شما کاملا صحیح اما طبق فرمایش خودتون برای رسیدن به جفتش سعی برای رفتن به قفس دیگه داشت.
    درمورد سه بند اول هم شما هرپرنده ای روجابجا کنید اوایل استرس جابجایی داره ولی با گذشت زمان به محیط و اطرافیانش عادت میکنه.
    شما اگر دقت کنید همیشه فنچ ها برای رسیدن به خوراکی هایی تلاش میکنن که یا قبلا تجربه کرده باشن یا همرنگ خوراکی های تجربه شدشون باشه.

ارسال شده از huawei g525-u00 با استفاده از تپاتالک 2

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    14736
    سلام، ممنون به خاطر توضيحاتتون. شايد من نبايد اين مطلب رو درج ميكردم ولي هدفم اين نبود كه بگم فنچ ها قدرت تفكر دارن، چيزي شبيه انسان ها. حتي نويسنده هم فكر نمي كنم چنين قصدي داشته. بالاخره تمامي كاربراني كه اين مطلب رو مطالعه كنن ميتونن درك كنن كه خيلي از كارهاي فنچ غريزي است. هدف من فقط اين بود كه اين استدلال رو كه بعضي از ما انسان ها مطرح مي كنيم كه چون پرندگان چيزي نمي فهمن و درك نمي كنن پس ميتونيم هر طور دوست داريم يا حوصله داريم باهاشون رفتار كنيم رو كمي تقليل بدم. چرا كه من حس مي كنم اون ها مي فهمن و فهم مي تونه نشونه اي از نوعي فكر باشه. به هر حال اگه باعث شدم كه دانسته ها در مورد غريزي بودن رفتار پرندگان به گمراهي كشيده بشه عذرخواهي ميكنم.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام.اتفاقا کاربسیار خوبی کردید.این مطالب و بحث در موردشون خیلی به رفتارشناسی پرنده ها میتونه کمک کنه.

ارسال شده از HUAWEI G525-U00 با استفاده از تپاتالک 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)