صفحه 6 از 22 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 220
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15798
    سلام میشه اثرات کلسیم زیاد و تو آب بفرمایید ؟

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan144 نمایش پست ها
    سلام میشه اثرات کلسیم زیاد و تو آب بفرمایید ؟
    کلسیوم بالا تو اکواریوم های ریف خطرناکه و تو فیش اونلی تاثیری نداره
    تو مقادیر خیلی بالا باعث سوختن ریفا میشه،رسوب کردن رو پروانه موجساز و واتر پمپ و ...و شکسته شدن اونها،سفت شدن شن کف
    بعلاوه اینکه وقتی از حد نرمال بالا بره تعادل بین کلسیوم،منیزیوم،کی اچ بهم میخوره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15798
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    کلسیوم بالا تو اکواریوم های ریف خطرناکه و تو فیش اونلی تاثیری نداره
    تو مقادیر خیلی بالا باعث سوختن ریفا میشه،رسوب کردن رو پروانه موجساز و واتر پمپ و ...و شکسته شدن اونها،سفت شدن شن کف
    بعلاوه اینکه وقتی از حد نرمال بالا بره تعادل بین کلسیوم،منیزیوم،کی اچ بهم میخوره
    ممنونم فربد جان بابت جوابت ..راستش من برای آک خودم که ۱۳۰ لیتر میشه فقط از نخودی و خورده مرجان استفاده کردم و فقط نیم کیلو از همین استوانه های سوراخ سوراخ که باور کن اسمشم نمیدونم استفاده کردم حالا با این حرفهایی که زدیم میخوام بدونم با نخودیها دچار مشکل
    حالا به نظر شما مدیا چی استفاده کنم که باکتری سازی زیادی داشته باشه
    راستی عذر میخوام توی پیج شما سوال پرسیدم آقا امین اصلا حواسم نبود
    ویرایش توسط ehsan144 : 8th July 2014 در ساعت 01:19 PM

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan144 نمایش پست ها
    ممنونم فربد جان بابت جوابت ..راستش من برای آک خودم که ۱۳۰ لیتر میشه فقط از نخودی و خورده مرجان استفاده کردم و فقط نیم کیلو از همین استوانه های سوراخ سوراخ که باور کن اسمشم نمیدونم استفاده کردم حالا با این حرفهایی که زدیم میخوام بدونم با نخودیها دچار مشکل
    حالا به نظر شما مدیا چی استفاده کنم که باکتری سازی زیادی داشته باشه
    راستی عذر میخوام توی پیج شما سوال پرسیدم آقا امین اصلا حواسم نبود
    من اینجا جواب میدم مدیران زحمت انتقالشو بکشن لطفا
    به نظر من از ماتریکس استفاده کنید بجاش نیم لیترش برای 200 لیتر استفاده میشه،ماتریکسو بزارین تو سامپ بعد هر هفته یک مقدار از نخودی کم کنید که به سیستم شک وارد نشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16184
    نه دوستان عزیز
    تازه این بحث هایی که در این قسمت انجام می گیرد اطلاعات من رو هم بالا می برد
    در ضمن مدیران را به زحمت نندازید
    ویرایش توسط amin-qaz : 8th July 2014 در ساعت 06:19 PM

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    سلام پی اچ تانک همیشه ثابت نیست،شب و روز چند دهم درجه اختلاف داره به نظرم همون تو دراز مدت کفایت میکنه که نخودی رو مقداری حل کنه و کلسیوم ازاد کنه
    من به شخصه شاید 5 یا 6 تا تانک دیدم که با استفاده از نخودی تو حجم زیاد بعد گذشت 7 8 ماه کلسیوم 700 800 داشتن
    سلام من هم موافقم که نخودی مدیای قوی و خوبی نیست اما ph تانک تغییر جزیی داره یعنی باید کاری کنین که تغییر جزیی داشته باشه وگرنه اثر مخربی داره و البته این رو هم بگم که آب شور هیچ وقت اسیدی نمیشه اگه هم دقت کنین در کلسیوم ری اکتور نخودی میزارن چون اونجا اسیدی میشه و کلسیوم تولید میشه
    اگه به تانک رفیوجیوم یا ats متصل باشه که همون تغییر جزیی ph رو هم مشاهده نمیکنیم

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط afro.samurai نمایش پست ها
    سلام من هم موافقم که نخودی مدیای قوی و خوبی نیست اما ph تانک تغییر جزیی داره یعنی باید کاری کنین که تغییر جزیی داشته باشه وگرنه اثر مخربی داره و البته این رو هم بگم که آب شور هیچ وقت اسیدی نمیشه اگه هم دقت کنین در کلسیوم ری اکتور نخودی میزارن چون اونجا اسیدی میشه و کلسیوم تولید میشه
    اگه به تانک رفیوجیوم یا ats متصل باشه که همون تغییر جزیی ph رو هم مشاهده نمیکنیم
    بله نخودی داخل کلسیوم رکتور به ph 6.5 برای حل شدن نیازه ولی نمیدونم چرا تو اب شور حل میشه!شاید بعدا یه سرچی بکنم نتیجرو اعلام کنم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    آکواریم آب شور
    شماره عضویت
    15602
    دوستان بحث جالب و تخصصی کردین . درود
    در خصوص آزاد کردن کلسیم در آب شور حق با دوستان هست و نخودی در پی اچ پایین در آب حل میشه و کلسیم آزاد میکنه. اما نه نخودی که آب به راحتی اطرافش جریان داره.

اما نخودی هایی که لایه لایه روی هم در سامپ ریخته شده گاها بینشون فضایی وجود می آد بدون جریان کافی و اونجا باکتریهای بی هوازی مواد آلی و نیترات رو میخورن و حاصل این تجزیه که گاز co2 هست محیط رو اسیدی میکنه و چون آب اون نقطه جریان نداره به اندازه ای اسیدی میشه که میتونه نخودی رو در اون نقطه حل کنه.

این فرایند زمان زیادی میخواد و این افزایش کلسیم بسیار تدریجی و کندی انجام میگیره
    و الله و اعلم
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    نقل قول نوشته اصلی توسط kimiyayie نمایش پست ها
    دوستان بحث جالب و تخصصی کردین . درود
    در خصوص آزاد کردن کلسیم در آب شور حق با دوستان هست و نخودی در پی اچ پایین در آب حل میشه و کلسیم آزاد میکنه. اما نه نخودی که آب به راحتی اطرافش جریان داره.

اما نخودی هایی که لایه لایه روی هم در سامپ ریخته شده گاها بینشون فضایی وجود می آد بدون جریان کافی و اونجا باکتریهای بی هوازی مواد آلی و نیترات رو میخورن و حاصل این تجزیه که گاز co2 هست محیط رو اسیدی میکنه و چون آب اون نقطه جریان نداره به اندازه ای اسیدی میشه که میتونه نخودی رو در اون نقطه حل کنه.

این فرایند زمان زیادی میخواد و این افزایش کلسیم بسیار تدریجی و کندی انجام میگیره
    و الله و اعلم
    موفق باشید
    سلام جناب کیمیایی ممنون بابت توضیحاتتون .
    این مطلبی رو که فرمودید اثبات شده هست یا در حد فرضیه ؟ چون با توجه به حجم ابی که از سامپ و به طبع از نخودی ها میگذره و نوع ساختاره و شکل نخودی اجازه بوجود اومدنه باکتری های بی هوازی وجود نداره . مگر در زمانی که جریان کم و حجم نخودیها نسبت به حجم اب زیاد باشه که در این صورت شبیه حالتی که در در راکتور بوجود میاد شکل میگیره . پس میشه نتیجه گرفت که در تانکهایی که واتر پمپ ضعیف و جریان اب کم این پدیده رخ میده و کلسیم بیشتری ازاد میشه.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    آکواریم آب شور
    شماره عضویت
    15602
    نقل قول نوشته اصلی توسط hektor 7 نمایش پست ها
    سلام جناب کیمیایی ممنون بابت توضیحاتتون .
    این مطلبی رو که فرمودید اثبات شده هست یا در حد فرضیه ؟ چون با توجه به حجم ابی که از سامپ و به طبع از نخودی ها میگذره و نوع ساختاره و شکل نخودی اجازه بوجود اومدنه باکتری های بی هوازی وجود نداره . مگر در زمانی که جریان کم و حجم نخودیها نسبت به حجم اب زیاد باشه که در این صورت شبیه حالتی که در در راکتور بوجود میاد شکل میگیره . پس میشه نتیجه گرفت که در تانکهایی که واتر پمپ ضعیف و جریان اب کم این پدیده رخ میده و کلسیم بیشتری ازاد میشه.
    سلام. خواهش میکنم استفاده میکنم از مطالب و بحث های مفید شما
    بله ثابت شدست فقط فرصتی برای گشتن و لینک منبع نیست . عفو بفرمایید.
    هر جایی که جریان خیلی ضعیف باشه و اکسیژن زیر 1 ppm (اگه اشتباه نکنم ) امکان بوجود آمدن با باکتریهای بی هوازی هست. عمق 3 سانتی لایو راک ( تو بحث دوستان بود و خیلی خوب بود ) یا عمق 5 سانتی بستر شنی یا لایه های کم جریان مدیا. فرقی نمیکنه.
    هر جایی که دو لایه امکان تشکیل داشته باشه. لایه رویی باکتریها اکسیژن رو مصرف کنند ( نیتریفیکیشن) و برای لایه زیری اکسیژنی نرسه باکتری بی هوازی مجبور به خوردن تیترات میشه برای به دست آوردن اکسیژن هاش. نخودی ساختار کربنات کلسیم داره و در Ph پایین حلالیتش به شدت بالا میره و کم کم در آب حل میشه.

بله حق با شماست. تانک هایی که جریانهای داخلی و عبوری ضعیفی دارند زودتر با مشکل بالا رفتن کلسیم روبرو میشوند.

ضمنا نخودی رو نباید دست کم گرفت من عکس هایی دیدم که تو لایه های زیرن لایه anoxic هم تشکیل شده و تولید گاز H2s

البته خدا همه واقعیت رو میدونه!
    موفق باشید

صفحه 6 از 22 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)