صفحه 12 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 111 به 120 از 170
    همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط Abn2a نمایش پست ها
    دوستان من دارم یه رف به اندازه 55*30*80 راه می اندازم واسه نور چیکار کنم ؟
    نمی خوام متال باشه نظرتون در مورد مهتابس پی ال چیه؟
    می خوام حدود نصف قدشو شن بریزم
    دوستان نظرشون راجع به لامپ های پی ال خیلی مثبت بود م معمولا راضی بودن ازش
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : 18th February 2013 در ساعت 01:00 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی شور وشیرین
    شماره عضویت
    10471
    آقای بهمنش پی ال دایمکس یا همه مدل پی ال
    ایا این لامپ ها هم 6400 کلوین دارن؟
    یه سفید یه صورتی کافیه؟
    صورتی چند کلوینه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط Abn2a نمایش پست ها
    آقای بهمنش پی ال دایمکس یا همه مدل پی ال
    ایا این لامپ ها هم 6400 کلوین دارن؟
    یه سفید یه صورتی کافیه؟
    صورتی چند کلوینه
    از لامپهای pl استفاده کن به شرطی که 6400 باشه . تو فکر صورتی و سفیدش نرو چون نورش به درد رف نمیخوره این نور فقط محرک جلبکه من بعد از کلی جستجو ان فهمیدم و رشد یه جلبک مزاحم رو به نام bryopsis رو تحریک میکنه که کمتر از یک ماه تمام تانکو میگیره .
    اون ارتفاع شن هم خیلی زیاده بهتره 4 تا 5 سانت باشه . تو اون حالت تشکیل سولفید هیدروژن صورت میگیره که بسیار مهلک هستش .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    سلام من میخوام یه رفیجیوم بسازم البته بیرون سامپ وردر کنار تانک یه جا واسش پیدا کردم میخواستم ببینم این سایز خوبه:
    80 یا 70 طول عرض 25 ارتفاع 40
    نور 6500 کلوین سفید یا آبی چی خوبه ؟در مورد نور شخصا نمیدونم چی بگیرم!!
    واتر پمپ هم شنیدم باید سه برابر رف باشه رف من که الان 80 لیتره باید واتر پمپ 240 لیتر در ساعت واسش بزارم؟
    در ضمن ورودی رف رو باید از خونه دوم و کنار اسکیمر بگیرم و خروجی رو تو خانه آخر بغل واتر پمپ بریزه؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    سلام. ابعاد رو میگن هرچی بزرگتر باشه بهتره. ولی به نظر من از یه مقدار که بگذره بد میشه. چون نیترات فسفات مورد نیازش رو نمیتونه تامین کنه. ابعاد به نظر منباید بین ۱۵-۲۵٪ تانک باشه. در مورد ارتفاع و عرضتون هم خوبه ولی یکم عرضتون اگه بیشتر بشه قشنگ تره. در مورد نور شما از این مهتابی های زیر کابینتی یک عدد سفید بگیری کافیه ولی اگه خاستی خیلی بهش حال بدی طورتی و آبی هم بکیر. باید تو همون ابعاد داشته باشه. در مورد واتر پمپ هم بله درست فرمودید. البته اگه با اون قدرت پیدا کنید. اگه پیدا نکردید میتونید یک شیر سر راه رف و پمپ بذارید و با اون تنظیم کنید. ولی یکم به پمپ فشار میاد که به نظر من مشکل خاصی نیست و خیلی کمه. در مورد ورودی رف هم به نظر من باید بعد از خونه مدیا و قبل از خونه واترپمپ اصلی باشه. چون کار مدیا ها تبدیل نیتریت nh3 به no2 و بعد به نیترات هست و کار رف هم مصرف این نیتراته. خروجی رف هم باید به خونه واتر پمپ الی بریزه. باز اساتید میتونن اگه اشتباهی دارم اصلاح کنن. پیروز باشید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط imaan نمایش پست ها
    سلام. ابعاد رو میگن هرچی بزرگتر باشه بهتره. ولی به نظر من از یه مقدار که بگذره بد میشه. چون نیترات فسفات مورد نیازش رو نمیتونه تامین کنه. ابعاد به نظر منباید بین ۱۵-۲۵٪ تانک باشه. در مورد ارتفاع و عرضتون هم خوبه ولی یکم عرضتون اگه بیشتر بشه قشنگ تره. در مورد نور شما از این مهتابی های زیر کابینتی یک عدد سفید بگیری کافیه ولی اگه خاستی خیلی بهش حال بدی طورتی و آبی هم بکیر. باید تو همون ابعاد داشته باشه. در مورد واتر پمپ هم بله درست فرمودید. البته اگه با اون قدرت پیدا کنید. اگه پیدا نکردید میتونید یک شیر سر راه رف و پمپ بذارید و با اون تنظیم کنید. ولی یکم به پمپ فشار میاد که به نظر من مشکل خاصی نیست و خیلی کمه. در مورد ورودی رف هم به نظر من باید بعد از خونه مدیا و قبل از خونه واترپمپ اصلی باشه. چون کار مدیا ها تبدیل نیتریت nh3 به no2 و بعد به نیترات هست و کار رف هم مصرف این نیتراته. خروجی رف هم باید به خونه واتر پمپ الی بریزه. باز اساتید میتونن اگه اشتباهی دارم اصلاح کنن. پیروز باشید.
    یعنی من الان که تانکم 130 طول 45 عرض و 70 ارتفاع داره ریف 80 لیتری خوبه اندازش یا نه؟
    در ضمن گفتین نو سفید زیر کابینتی بگیرم کلوینش باید 6500 باشه؟نور آبی و صورتی کلوینش چقدر باشه؟
    همچنین من یه واتر پمپ سوبو 2000 لیتر دارم این زیاد واسش پس واتر پمپ با چه سرعتی بگیرم واسش؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    یعنی من الان که تانکم 130 طول 45 عرض و 70 ارتفاع داره ریف 80 لیتری خوبه اندازش یا نه؟
    در ضمن گفتین نو سفید زیر کابینتی بگیرم کلوینش باید 6500 باشه؟نور آبی و صورتی کلوینش چقدر باشه؟
    همچنین من یه واتر پمپ سوبو 2000 لیتر دارم این زیاد واسش پس واتر پمپ با چه سرعتی بگیرم واسش؟
    در ضمن گیاه باید چی بگیرم و ارتفاع شن باید چقدر باشه؟شن مخصوصش پیدا میشه چنده قیمتش؟

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    در ضمن گیاه باید چی بگیرم و ارتفاع شن باید چقدر باشه؟شن مخصوصش پیدا میشه چنده قیمتش؟
    سلام دوست عزیز
    بله 80 لیتر بد نیست
    بهترین نور برای رشد گیاهان 6500 کلوین هستش
    این نور میتونید از ترکیب نور آبی و سفید بدست بیارید
    دوستان از لامپ های pl خیلی راضی بودن
    واتر پمپتون هم خیلی قوی هست برای این کار!

استفاده از شن مخصوص ضروری نیست و ب توجه به اینکه معمولا قیمت بالایی داره نیازی به استفاده ازش نیست
    ارتفاع شن رو هم اگه راه داره زیاد بگیرید خالی از لطف نیست!
    در اغاز گیاه نگیرید بزارید یکم بگزه
    اما باز هالیمدا به نظر من از همه گیاها بهتره برای ریفیجیم
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : 10th December 2013 در ساعت 12:02 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    14853

گیاه بیشتر دوستان انگوری ، هالمیدا و کاهویی استفاده میکنن.. یکم سلیقه ای هستش.البته توی تاپیک http://www.parsipet.ir/thread289.html میتونی همه مطالب در این مورد رو بخونی.پند تا نکته هست که بایس در نظر بگیری و منم از اساتید پارسی پت یاد گرفتم.برای رفیجیوم محلول اهن و منیزیوم استفاده کنی خوبه.اگه نیترات تانکتون خیلی بالاس یه دور سیفون کنید تا یه مقدار پایین تر بیاد بعد ریفجیوم بهتر جواب میده .اگر ارتفاع شن رو 10 سانت بگیری خویه.چون ریشه ها تو آب هم باشن گاها رشد میکنن.
    شن مخصوص هم پیدا میشه.من قیمت دیروز رو دارم.بسته 1.4 کیلویی حدود 60000 تومن.که به نظرم گرونه .شما میتونید از شن معمولی هم استفاده کنی.یا مثل من یه مقدار از شن رف بگیری با شن معمولی تانک قاطی کنی.اگر پیدا نکردی بگو تا بهت شماره پخ کنم عزیز.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط parsa0361 نمایش پست ها
    گیاه بیشتر دوستان انگوری ، هالمیدا و کاهویی استفاده میکنن.. یکم سلیقه ای هستش.البته توی تاپیک http://www.parsipet.ir/thread289.html میتونی همه مطالب در این مورد رو بخونی.پند تا نکته هست که بایس در نظر بگیری و منم از اساتید پارسی پت یاد گرفتم.برای رفیجیوم محلول اهن و منیزیوم استفاده کنی خوبه.اگه نیترات تانکتون خیلی بالاس یه دور سیفون کنید تا یه مقدار پایین تر بیاد بعد ریفجیوم بهتر جواب میده .اگر ارتفاع شن رو 10 سانت بگیری خویه.چون ریشه ها تو آب هم باشن گاها رشد میکنن.
    شن مخصوص هم پیدا میشه.من قیمت دیروز رو دارم.بسته 1.4 کیلویی حدود 60000 تومن.که به نظرم گرونه .شما میتونید از شن معمولی هم استفاده کنی.یا مثل من یه مقدار از شن رف بگیری با شن معمولی تانک قاطی کنی.اگر پیدا نکردی بگو تا بهت شماره پخ کنم عزیز.
    ممنون دوست عزیز نه من نیتراتم رو تستر 20 نشون میده البته با تست دلتا مارین ایرانی سیفونم همین 2 هفته پیش 25 درصد زدم در ضمن من شنیدم که عمق شن کف باید بین 3 الی 6 سانت باید باشه اکه بیشتر باشه تولی سولفید هیدروژن میشه که خیلی خطرناکه
    در ضمن گیاه دوشیزه مویی چطوره باید نیترات چند باشه؟

صفحه 12 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)