صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 66
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    بنظر من نباید ازن رو به خونه اسکیمر(که قبل از مدیا ها هست) بزنید چون باعث مرگ باکتری ها میشه. بهترین جا در محل پمپ آب هستش که هم داخل لوله ورودی به آب رو ضد عفونی میکنه و هم بلافاصله وارد تانک میشه
    تعبیه کردن ورودی گاز ازن روی اسکیمر دو تا مزیت مهم داره .
    1) آب با پیچشی که داره خیلی راحت ازن رو تو خودش حل میکنه و به راحتی توی اسکیمر هر تکسلولی باهاش برخورد کنه از بین میره. چون بیشترین تماس رو آب داره
    2) ازن با خاصیت ناپایداری که داره با همون کف از قسمت کاپ خارج میشه و مقدار بسیار ناچیز اون یه خروجی میرسه و اونو میشه با فاصله دادن بین لوله خروجی اسکیمر و سطح اب حباب تولید کرد و اونم بشه یه خروجی واسه ازن.
    من الان دو هفتس که ازن رو نصب کردم و مشکلی با آمونیاک و نیتریت ندارم و اونو به ورودی اسکیمر دادم و خروجی اسکیمر هم خونه دوم سامپ قرار دادم .
    نکته جالب اینکه امونیاک با برخورد با ازن و نیتریت با برخورد با ازن خیلی سریع اکسید میشن . حتی سریع تر از باکتری های توی سامپ
    یه نکته دیگه که میگن ازن زیاد استفاده نشه اینه که قدرت اکسید کنندگی بسیار بالایی داره و میتونه توی بلند مدت بدنه پلاستیکی دستگاه ها رو دچار پوسیدگی کنه . مخصوصاً اسکیمر .

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    تعبیه کردن ورودی گاز ازن روی اسکیمر دو تا مزیت مهم داره .
    1) آب با پیچشی که داره خیلی راحت ازن رو تو خودش حل میکنه و به راحتی توی اسکیمر هر تکسلولی باهاش برخورد کنه از بین میره. چون بیشترین تماس رو آب داره
    2) ازن با خاصیت ناپایداری که داره با همون کف از قسمت کاپ خارج میشه و مقدار بسیار ناچیز اون یه خروجی میرسه و اونو میشه با فاصله دادن بین لوله خروجی اسکیمر و سطح اب حباب تولید کرد و اونم بشه یه خروجی واسه ازن.
    من الان دو هفتس که ازن رو نصب کردم و مشکلی با آمونیاک و نیتریت ندارم و اونو به ورودی اسکیمر دادم و خروجی اسکیمر هم خونه دوم سامپ قرار دادم .
    نکته جالب اینکه امونیاک با برخورد با ازن و نیتریت با برخورد با ازن خیلی سریع اکسید میشن . حتی سریع تر از باکتری های توی سامپ
    یه نکته دیگه که میگن ازن زیاد استفاده نشه اینه که قدرت اکسید کنندگی بسیار بالایی داره و میتونه توی بلند مدت بدنه پلاستیکی دستگاه ها رو دچار پوسیدگی کنه . مخصوصاً اسکیمر .
    شما ازن رو با چه دوزی برای چند لیتر در آب وارد میکنید؟

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    راستی پس برای چی روی کاتالوگ باکتری ها میزنن که ازن و یو وی از مدارک خارج بشن؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    شما ازن رو با چه دوزی برای چند لیتر در آب وارد میکنید؟
    دستگاهی رو که به صورت diy ساختم رو بردم پیش همسایمون که تو آزمایشگاه دانشکده شیمی رازی کرمانشاه کار میکنه اونجا دستگاه رو به یه اندازه گیر که اسمش رو گفت ولی یادم نمیاد وصل کردیم مقدار خروجی دستگاه 150 ppm بود این در دمای محیط 27 درجه بود ولی طرف میگفت اگه دما پایین تر باشه مقدار تولید شده گاز ازن بیشتره .
    در حال حاضر دستگاه به صورت دو تا نیم ساعت در روز فعالیت داره و در حال حاضز زیر تست هستش و به محض اینکه کاملاً خیالم از کارکردش راحت شه میزارم دوستان استفاده کنن.
    واسه استریل کردن 500 لیتر آب به طور متوسط به 100 ppm تا 150 ppm ازن در ساعت نیاز داریم البته با تهویه کافی .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    راستی پس برای چی روی کاتالوگ باکتری ها میزنن که ازن و یو وی از مدارک خارج بشن؟
    به طور یقین uv نمیتونه روی باکتری های توی سامپ و روی سنگها تاثیر بزاره چون فقط باکتری ها و تکسلولی های شناور که توسط واتر پمپ به داخل uv تزریق میشه رو میتونه از بین ببره .
    در زمان استفاده از محلول باکتری کاملا درسته چون این مواد به صورت محلوله و در آب حل میشه و از طریق واتر پمپ وارد uv و از طریق اسکیمر در معرض گاز ازن قرار خواهند گرفت که به طور چشم گیری تعادشون کاهش پیدا میکنه.

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    دستگاهی رو که به صورت diy ساختم رو بردم پیش همسایمون که تو آزمایشگاه دانشکده شیمی رازی کرمانشاه کار میکنه اونجا دستگاه رو به یه اندازه گیر که اسمش رو گفت ولی یادم نمیاد وصل کردیم مقدار خروجی دستگاه 150 ppm بود این در دمای محیط 27 درجه بود ولی طرف میگفت اگه دما پایین تر باشه مقدار تولید شده گاز ازن بیشتره .
    در حال حاضر دستگاه به صورت دو تا نیم ساعت در روز فعالیت داره و در حال حاضز زیر تست هستش و به محض اینکه کاملاً خیالم از کارکردش راحت شه میزارم دوستان استفاده کنن.
    واسه استریل کردن 500 لیتر آب به طور متوسط به 100 ppm تا 150 ppm ازن در ساعت نیاز داریم البته با تهویه کافی .
    اینجور که شما میگی که ماله شما باید 24 ساعت روشن باشه من تجربه اش رو دارم اگه بیشتر از 30 دقیقه روشن بزارم کل خونه رو بوی ازن بر میدارهشما مدل پمپ هوات چیه(دبی هوای ورودیت چقدر هست که مقدار خروجی 150 گرم در 1 میلیون لیتر بهت میده خیلی کمه خازنت رو تقویت کن(بجای ترانس از خازن استفاده کن)

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    پمپ هوا رو نمیدونم هیچی روش نزده از ماهیران 4 تومن گرفتم .
    چرا باید 24 ساعته روشن باشه ؟
    و در نهایت متوجه ظرفیت خازن نشدم ؟؟؟:smile (41):

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    پمپ هوا رو نمیدونم هیچی روش نزده از ماهیران 4 تومن گرفتم .
    چرا باید 24 ساعته روشن باشه ؟
    و در نهایت متوجه ظرفیت خازن نشدم ؟؟؟:smile (41):
    سعید جان شما میگی که خروجی ازنایزرت 150ppm هستش که این عدد که شما گفتی 150 گرم در 1000 متر مکعب هوا هستش.پمپ هوای شما احتمالا آتمن هستش سایز کوچک که دولولش با هم 6 لیتر در دقیقه هوا تولید میکنه (در ساعت میشه360 لیتر هوا ) پس شما میتونی با سیستمتون53 میلی گرم در ساعت ازن تولید کنی حالا شما طبق استاندارد به 100 میلی گرم در1000 لیتر آب در ساعت برای سالم سازی ازن نیاز دارید یعنی شما باید 50 میلی گرم در ساعت برای 500 لیتر نیاز دارید پس باید 24 ساعت حداقل روشن باشه درسته آقاسعید؟ ماله من 500 میلی گرم در ساعت ازن تولید میکنه برای همین برای تانک 420 لیتری و سامپ 170 لیتری نیاز به روشن گذاشتن 2 ساعت در طول شبانه روز دارم ولی 15 دقیقه روشن میکنم حالا MSDS ازن رو هم نگاه میکنم ببینم تا چه PPM برای موجود زنده ضرری نداره چون اینه که مشخص میکنه شما میتونی مثلا کلا دوز رو تو 2 ساعت وارد کنی یا نه باید تو 5 مرتبه در روز به آب اضافه بشه.
    در مورد خازن هم شما برای اولید جرقه مگه از خازن استفاده نمیکنی؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    احمد جان من این دستگاه رو با همین پمپ هوا بردم و تست کردم و با توجه به شرایط پمپ هوا(مقدار هوا دهی) اون مقدار 150 ppm رو به من داد .
    پس اگه پمپ هوا رو کم تر کنم مقدار تولیدی گاز کمتر میشه و اگه بیشتر کنم به خاطر کوچیک بودن محفظه جرقه مقدار هوا نسبت به ازن بیشتر میشه .
    در مورد خازن هم بازم متوجه فرمایشتون نشدم .
    خازنی که من استفاده کردم تو مدار تایمر هستش و نمیتونه تو میزان گاز تولید شده موثر باشه ولی میمونه یه چیز اونم شاید منظور شما از خازن محفظه جرقه باشه چون اگه بخوایم از لحاظ فیزیک بحث کنیم یه خازم محسوب میشه که اونم احتمالاً بزرگترش کنم ولی باید یه فکری واسه خنک کردنش بکنم .

این قسمت برگرفته از مقاله ماهیران در مورد ازنایزر هستش :

آكواريوم فقط ماهى: 250 ميلى گرم اُزُن در ساعت به ازاى هر 5/ 0 متر مكعب ( به همراه تهويه كافى)
    - آكواريوم گياهى: 350 ميلى گرم اُزُن در ساعت به ازاى هر 5/ 0 متر مكعب ( به همراه تهويه كافى)
    - آكواريوم تازه راه اندازى شده: 500 ميلى گرم ازُن در ساعت به ازاى هر 5/ 0 متر مكعب (به همراه تهويه
    كافى)
    آب شور
    جهت عملكرد بهتر دستگاه با توجه به اندازه هاى پيشنهادى، استفاده از يك فيلتر نيز توصيه مى گردد.
    - آكواريوم فقط ماهى: 150 ميلى گرم اُزُن در ساعت به ازاى هر 5/ 0 متر مكعب (به همراه تهويه كافى)
    - آكواريوم مرجانى: 100 ميلى گرم ازُن در ساعت به ازاى هر 5/ 0 متر مكعب (به همراه تهويه كافى)
    با توجه به كيفيت آب، مقادير فوق را مى توان تا 50 ميلى گرم افزايش يا كاهش دهد.

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    احمد جان من این دستگاه رو با همین پمپ هوا بردم و تست کردم و با توجه به شرایط پمپ هوا(مقدار هوا دهی) اون مقدار 150 ppm رو به من داد .
    پس اگه پمپ هوا رو کم تر کنم مقدار تولیدی گاز کمتر میشه و اگه بیشتر کنم به خاطر کوچیک بودن محفظه جرقه مقدار هوا نسبت به ازن بیشتر میشه .
    در مورد خازن هم بازم متوجه فرمایشتون نشدم .
    خازنی که من استفاده کردم تو مدار تایمر هستش و نمیتونه تو میزان گاز تولید شده موثر باشه ولی میمونه یه چیز اونم شاید منظور شما از خازن محفظه جرقه باشه چون اگه بخوایم از لحاظ فیزیک بحث کنیم یه خازم محسوب میشه که اونم احتمالاً بزرگترش کنم ولی باید یه فکری واسه خنک کردنش بکنم .

این قسمت برگرفته از مقاله ماهیران در مورد ازنایزر هستش :

آكواريوم فقط ماهى: 250 ميلى گرم اُزُن در ساعت به ازاى هر 5/ 0 متر مكعب ( به همراه تهويه كافى)
    - آكواريوم گياهى: 350 ميلى گرم اُزُن در ساعت به ازاى هر 5/ 0 متر مكعب ( به همراه تهويه كافى)
    - آكواريوم تازه راه اندازى شده: 500 ميلى گرم ازُن در ساعت به ازاى هر 5/ 0 متر مكعب (به همراه تهويه
    كافى)
    آب شور
    جهت عملكرد بهتر دستگاه با توجه به اندازه هاى پيشنهادى، استفاده از يك فيلتر نيز توصيه مى گردد.
    - آكواريوم فقط ماهى: 150 ميلى گرم اُزُن در ساعت به ازاى هر 5/ 0 متر مكعب (به همراه تهويه كافى)
    - آكواريوم مرجانى: 100 ميلى گرم ازُن در ساعت به ازاى هر 5/ 0 متر مكعب (به همراه تهويه كافى)
    با توجه به كيفيت آب، مقادير فوق را مى توان تا 50 ميلى گرم افزايش يا كاهش دهد.
    سعید جان ولتاژ بالای محفظه جرقه رو مگه با خازن تامین نمیکنی اون رو میگم.
    در مورد میزان دوز هم شما درست اعلام کرده بودید من فقط ازش استفاده کردم برای راهنمایی در خصوص تایم استفاده.
    از اینها بگذریم همت شما و خلاقیتتون 500 هزار ppm میارزه که من بازم تبریک میگم و البته غبطه میخورم:85:

صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)