صفحه 94 از 102 نخستنخست ... 4475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 931 به 940 از 1017
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماههههههههههههههی
    شماره عضویت
    18665
    سلام دوستان
    فروشگاه آكوا كاسپين از يه نوع نور ledبراي تانكاش استفاده ميكنه كه تانكاش هم خيلي بزرگ هستند و پر مرجان و خيلي هم سرحال هستند حتي sps ها !!!
    و هم چنين قيمت مناسبي هم دارند!
    ميخواستم نظرتون رو در موردش بدونم ؟؟؟

با تشكر

Sent from my iPhone using Tapatalk

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط poriya fa نمایش پست ها
    سلام دوستان
    فروشگاه آكوا كاسپين از يه نوع نور ledبراي تانكاش استفاده ميكنه كه تانكاش هم خيلي بزرگ هستند و پر مرجان و خيلي هم سرحال هستند حتي sps ها !!!
    و هم چنين قيمت مناسبي هم دارند!
    ميخواستم نظرتون رو در موردش بدونم ؟؟؟

با تشكر

Sent from my iPhone using Tapatalk
    دوست عزیز اسمش اکواپرو لایف هست ،که اصلش ایتالیاییه ولی سیستم نورش وچندتا جنسش ایرانیه اینها من برای تانک گیاهی یکسری اوردم وبنظرم مناسب نیست وهمچنین اصلا نمی ارزه شما نگاه به مترش نکن به تعداد وات ونوع ال ای دی هاش وهمچنین کاراییش که فقط یه کلید خاموش وروشن داره مثلا۹۰سانتش فکر کنم ۲۰تا ال ای دی یک وات داره که بخواد به وات نور رادیون برسه ۷عدد باید بزاریدبعد بزار کنار یه سیستم نور رادیون با بهترین ال ای دیها وکارایی خوب ،طیف کامل و۱۵۰وات ، میبینید که از لحاظ قیمت هم نمی ارزه

البته اگه بخواید صرفا برای روشنایی وحداکثر بخواید چندتا مرجان که نگهداری راحتی داشته باشه نگه دارید خوبه..
    منم چند باری رفتم این فروشگاه ولی هیچ وقت ندیدم که مرجانها سرحال داشته باشه نمیدونم شاید حواسم نبوده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18709
    سلام دوستان بنده ی اکواریوم به ابعاد150*50*80دارم که از دو عدد والواشر ال ای دی سفید و ابی برای نورش بهره میگیرم راستش زیاد از نورش راضی نیستم و میخوام دوتا لامپ متال 150وات 14000 کلوین بهش اضافه کنم داخل اک پر شده از سیانو میخوام بدونم اولاایا وجود سیانو به نورم ارتباط داره و دوم اینکه با اضافه کردن دوتا متال مشکلم با سیانو برطرف میشه یا نه لطفا راهنماییم کنید ممنون.
    ویرایش توسط مهدیf.v : 22nd December 2015 در ساعت 12:16 AM

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدیf.v نمایش پست ها
    سلام دوستان بنده ی اکواریوم به ابعاد150*50*80دارم که از دو عدد والواشر ال ای دی سفید و ابی برای نورش بهره میگیرم راستش زیاد از نورش راضی نیستم و میخوام دوتا لامپ متال 150وات 14000 کلوین بهش اضافه کنم داخل اک پر شده از سیانو میخوام بدونم اولاایا وجود سیانو به نورم ارتباط داره و دوم اینکه با اضافه کردن دوتا متال مشکلم با سیانو برطرف میشه یا نه لطفا راهنماییم کنید ممنون.
    سلام دوست عزیز.

بله سیانو به نور هم ارتباط داره ولی دلایل دیگه ای هم میتونه داشته باشه مثل تانک تازه تاسیس شده وشرایط اب ،
    مشخصات نورتون را بگید تا بیشتر بشه راهنمایی کرد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18709
    سلام اقای شادکامی بنده این والواشرهارو از لاله زار از ی بنده خدا گرفتم که فقط خودش تو لاله زار والواشر اب شور میساخت و متاسفانه از مشخصاتش چیزی نمیدونم جز اینکه هرکدوم 36 ال ایدی داره با ترکیب مساوی سفید و ابی حقیقت پارامتر های ابم خوبن یعنی عالین اسکیمرم خوب کار میکنه جریان ابم تو تانک قابل قبوله راستش خیلی به نورم شک دارم دوتا سوال دارم اول اینکه میشه متال رو با ال ای دی ترکیب کرد و دیگه از مهتابی اکتنیک استفاده نکرد دوم اینکه دوتا متال 150 برای ابعاد ذکر شده اکواریومم 150*50*85 ارتفاع کافیه .

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    سلام اقای شادکامی بنده این والواشرهارو از لاله زار از ی بنده خدا گرفتم که فقط خودش تو لاله زار والواشر اب شور میساخت و متاسفانه از مشخصاتش چیزی نمیدونم جز اینکه هرکدوم 36 ال ایدی داره با ترکیب مساوی سفید و ابی حقیقت پارامتر های ابم خوبن یعنی عالین اسکیمرم خوب کار میکنه جریان ابم تو تانک قابل قبوله راستش خیلی به نورم شک دارم دوتا سوال دارم اول اینکه میشه متال رو با ال ای دی ترکیب کرد و دیگه از مهتابی اکتنیک استفاده نکرد دوم اینکه دوتا متال 150 برای ابعاد ذکر شده اکواریومم 150*50*85 ارتفاع کافیه .
    دوست عزیز تا مشخصات ونوع ال ای دیها نباشه نمیشه نظر داد .در هر صورت این تعداد ال ای دی برای اک شما اگه بخواید اکتون را ریف کنید کمه وباید نورتون را عوض یا کامل کنید درضمن ارتفاع اک شما زیاده با عرض نسبتا کم واین دو مشکل درست میکنه ،میتونید متال اضافه کنید ولی بنظر من دوتا۲۵۰وات باکلوین۱۶۰۰۰بگیرید

درضمن هر وقت دوستان پست شما را ببینند جواب خواهند داد مگر اینکه اطلاعی در مورد سوال شما نداشته باشند پس نیازی نیست که بخواید سوال شما جواب داده شود
    ویرایش توسط شادکامی : 22nd December 2015 در ساعت 06:23 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18709
    نقل قول نوشته اصلی توسط شادکامی نمایش پست ها
    دوست عزیز تا مشخصات ونوع ال ای دیها نباشه نمیشه نظر داد .در هر صورت این تعداد ال ای دی برای اک شما اگه بخواید اکتون را ریف کنید کمه وباید نورتون را عوض یا کامل کنید درضمن ارتفاع اک شما زیاده با عرض نسبتا کم واین دو مشکل درست میکنه ،میتونید متال اضافه کنید ولی بنظر من دوتا۲۵۰وات باکلوین۱۶۰۰۰بگیرید

درضمن هر وقت دوستان پست شما را ببینند جواب خواهند داد مگر اینکه اطلاعی در مورد سوال شما نداشته باشند پس نیازی نیست که بخواید سوال شما جواب داده شود
    سلام اقای شادکامی ارتفاعی که ذکر کردم بدون شن و فضای خالی از اب بالای اکواریوم بود الان ارتفاع از کف شن تا سطح اب 62 سانتی متر هستش.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18709
    نقل قول نوشته اصلی توسط شادکامی نمایش پست ها

درضمن ببخشید اگر خلاف قوانین عمل کردم زیاد به ضوابت اشنا نیستم کم کم راه میاوفتم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آبزیان آب شور
    شماره عضویت
    18354

با سلام و کسب اجازه از جناب شادکامی گرامی
    دوست بزرگوار ظهور سیانو باکتری در آکواریوم در دلیل آخر مربوط به نور است در واقع نور نامناسب فرایند تشکیل سیانو باکتری رو کامل تر میکنه
    شما منظورتون از اینکه اسکیمر خوب کار میکنه و جریان آب قابل قبوله دقیقا چه مدل اسکیمر و چه جریان آبیه؟
    وجود مواد آلی و مغذی معلق در آب که ناشی از حل شدن مواد زائد و غذای مانده در آکواریوم است زمینه تشکیل این نوع جلبک مهاجم را به وجود میاره که داشتن یک اسکیمر قوی جلوی این اتفاق رو میگیره
    اگر ریف دارید 3 روز و اگر ندارید تا 10 روز به تانک خاموشی مطلق دهید. دو سه بار سیفون کنید (فیزیکی و شیمیایی) پد هارو زود به زود شستشو و تعویض نمایید. جریان آب را هم بیشتر کنید (منظور اینکه به قسمت هایی که آب در گردش نیست). در صورت نیاز به صورت هفتگی یا شبانه از دارو Anti Red به مقدار لازم استفاده کنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18709
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad.G نمایش پست ها
    با سلام و کسب اجازه از جناب شادکامی گرامی
    دوست بزرگوار ظهور سیانو باکتری در آکواریوم در دلیل آخر مربوط به نور است در واقع نور نامناسب فرایند تشکیل سیانو باکتری رو کامل تر میکنه
    شما منظورتون از اینکه اسکیمر خوب کار میکنه و جریان آب قابل قبوله دقیقا چه مدل اسکیمر و چه جریان آبیه؟
    وجود مواد آلی و مغذی معلق در آب که ناشی از حل شدن مواد زائد و غذای مانده در آکواریوم است زمینه تشکیل این نوع جلبک مهاجم را به وجود میاره که داشتن یک اسکیمر قوی جلوی این اتفاق رو میگیره
    اگر ریف دارید 3 روز و اگر ندارید تا 10 روز به تانک خاموشی مطلق دهید. دو سه بار سیفون کنید (فیزیکی و شیمیایی) پد هارو زود به زود شستشو و تعویض نمایید. جریان آب را هم بیشتر کنید (منظور اینکه به قسمت هایی که آب در گردش نیست). در صورت نیاز به صورت هفتگی یا شبانه از دارو Anti Red به مقدار لازم استفاده کنید.
    سلام محمد جان ممنون از راهنمایی اما ی نکته ای هست اینکه مگر پارامتر های شیمیایی اب گویای همه چیز نیست من پارامتر ها رو میگم شما قضاوت کن که چطور در نهایت به نور مشکوک شدم امونیاک و نیتریت صفر نیترات بین صفر تا پنج فوسفات صفر کی هاش روی هشت قطره رنگش عوض شد تمامی تست ها با تستر api گرفته شده در مورد اسکیمر خودش چینیه و بدون کلکی که من بهش زدم خوب کار نمیکرد ولی با اضافه کردن ی پمپ هوا هوا رو به صورت مصنوعی بهش رسوندم و با تعجب دیدم درست مثل اسکیمرهای چند صد هزار تومانی شروع کرد به کف کردن و جمع کردن مواد ضاعد به رنگ قهوه ای تیره ی موج ساز سوبو 300 و ی پمپ اب برای اب اکواریوم به حجم 8000 لیتر در ساعت حالا اگر شما هم مثل بنده با این اوصاف به نور شک داری اگر ممکنه راهنمایی کن که بدونم ی قاب خوب برای دوتا متال صدو پنجاه و دوتا اکتنیک تقریبا چنده البته بدون لامپ ابعاد تانک هم 150*50*80 ارتفاع هست که حجم ابگیری 60سانت هستش ببخشید که طولانی شد.

صفحه 94 از 102 نخستنخست ... 4475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)