صفحه 76 از 102 نخستنخست ... 26575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889909192939495 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 751 به 760 از 1017
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant نمایش پست ها
    ال اي دي شركتي خارجي مثل رادون و داخلي مثل دلفيران مشخص ميكنن كه واسه تا چه عمقي معثر هستش و شما با توجه به اين قضيه و عمق تانكتون متونيد به اون ارتفاع بديد ويا مرجان ها رو بچينيد و در ال اي دي دست ساز شما با ازمون و خطا ساده به اين موضوع ميرسيد و فرقشون تقريبأ همينه و منم بسيار اك هاي خارجي ديدم با ال ايدي هاي دست ساز كه انگشت به دهن موندم و من يك ال ايدي شركتي رو بردم واسم منتاژ كنن و تمام مشخصات و طيف نوري و... رو دادم و كمتر از نصف هزينش ميشد و وسايلش گير نميومد

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
    بله ممنون البته نظر من ارتفاع منبع نور تا سطح اب بود .نه ارتفاع و عمق اب . البته یه جدول پیدا کردم یه سری اطلاعات داره ممکنه واسع دوستان مفید باشه

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    سلام امیر خان من جواب سوالاتتون رو جلوشون میزارم که گفتگومون به بیراه نره
    نقل قول نوشته اصلی توسط hektor 7 نمایش پست ها
    سلام
    خوب این بحث یه مقداز سوال اصلی من دور شد.اقا فربد شما اعتقاد داری ساخت سیستم های نوری زیاد سخت نیست فقط باید لوزمش موجود باشه ولی من نضر دیگه ای دارم چون در این صورت مفهوم گریدa واسه شرکتهای معتبر دنیا مثل رادیون.هیدرا .جیسمان بی معنی میشد و شرکتهای گرید پایین تر هم مثل sobo این لوازمو تهیه و سیستم مشابهی با نام مشایه تولید میکردند(اقا امیر درک شرکت ها از اب شور متفاوته اگه اینطور که شما میگین سایپا هم بره لوازم بی ام دبلیو رو بخره تولید کنه ایا امکان داره؟؟شرکتهای چینی فقط به فکر فروش محصول هستن واصلا قابل قیاس با برندهای امریکایی و اروپایی نیستن البته یه مورد موجساز جباو دارن محصولات چینی که عالیه منم فکر میکنم اولین نفری بودم که اونو تو ایران گرفتم و تست کردم که واقعا رو دست وورتک زده تو همه نظر سنجیا. برای ساخت یه سیستم دقیق و کامل علاوه برلوازمگریدa مثل شرکت cree یا osrsm به یه تخصص هم واسه جمع کردن این محصدلات نیاز هست(دقیقا اما تخصص این کار اونقدرا هم که فکر میکنید سخت نیست همین الان هم تو ایران همه دارن ال ای دی جمع میکنند اما با چیپ ست نا معتبر درسته؟) هر چند که این شرکتها واسه معرفی محصول مشخصات led ها رو از جمله وات . تعداد .nm .شرکت سازندهled رو تو سایت قرار میدن ولی از شدت نور خروجی ویا ارتفاع که مبحس خیلی مهمی هست واکثرا به اون اهمیت نمیدن صحبتی نمیکنن(به نظر من شما اطلاعات کمی از محصولات مد نظرتون دارین و قبلا هم چندین بار گفتم برای این موضوعات از پار که باعث فوتوسنتز تو مرجانها میشه استفاده میکنند و شرکت رادیون هم که مد نظر شماست تو همه ی مدلهای خودش پار خروجی رو تو ارتفاع مختلف مشخص کرده حتی مشخص کرده تو جدید ترین مدل اون اگه از لنز 120 درجه استفاده کنیم 900پار روی سطح اب میده و اگر از 90 درجه 1100 یا 1200روی سطح اب تو ارتفاع7 تا 10 اینچی به شما میده) یا حداقل من ندیدم.که این همون قسمت گمشده پازله که واسه من سواله . .یک مثال خارج از مبحث واسه مساله مونتاز بزنم. شرکت خودرو پزو ماشینی رو مسازه و بعد شرکت ایران خودرو اونو منتاز میکنه ایا ایران خودرو میتونه بگه سلخت این ماشین اصلا کاره سختی نیست فقط باید قطعلتش سر هم بشه. نمیدونستم تونستم منضورمو خوب توضیح بدم یا نه . ولی به هرحال این موضوع اصلی سوال من نبود . انشا .. تو پست بعدی با یکم توضیح بیشتر سوالو باز تر میپرسم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط hektor 7 نمایش پست ها
    خوب اقا فربد من نمیدونم چطوری سوالمو پرسیدم که شما به این نتیجه رسیدی کخ من دنباله وات هستم . نه دوست عزیز مقدار وات و کلوین و nm, و... این ها رو همه تو خوده وشخصات اولیه سیستم ها توضیح میدن چون در واقع این اطلاعات اولیه این سیستم هاست من خروجی نهایی مده نضرمه .شما میگی بچه های اون طرف لوازمو میگیرن جمع میکنن بعد با دیمر شدت نورو تنضیم میکنن و با پار متر اونو تست میکنن (دقیقا همینطوره). درست خوب من دقیقا میخوام بدونم چه اعدادی رو معیار درستی کار میدونن(ظاهرا شما پست هارو چشم بسته میخونید من قبلا هم گفتم این اعداد بسته به نوع مرجانی که نگه میدارین متفاوته مثلا استایلو پورا به 400 تا 450 پار نور نیاز داره و غیره برای همین میگم به پار متر نیاز دارین که پار نوری تو قسمتای مختلف تانک رو بدونید که باعث کورال بلیچینگ و سوختن مرجانها نشین . نمیخوای بگی که از روی رنگ مرجانها که اگه سفید شدن دیمرو کم و اگه تیره رنگ شدن دیمرو زیاد میکنن(اتفاقا دقیقا میخوام همینو بهتون بگم همین شرکت رادیون که شما ظاهرا خیلی مجذوب اطلاعات نداشتش هستین میدونین چه تانکایی رو به فنا داده به دلیل ندونستن اینکه چه شدت نوری باعث کورال بلیچینگ میشه این شرکت فقط یه سیستم نوری داد بیرون و تمام باقی قضایا که همو کمو زیاد کردن نور با دیمر رنگ مرجانها شد رو کاربرا با ازمون و خطا پیدا کردن حتی هنوزم که هنوزه یه شدت مشخص برای این سیستم وجود نداره و هر کسی با ازمون و خطا توسط کم کردن دیمر به بهترین نور میرسه یا اسکجول یه تانک موفق رو از صاحبش میپرسه و اون رو ست میکنه رو سیستمش). البته شاید در افراد معمولی از این روش ( ازمونو .خطا ) استفاده کنن ولی در شرکتهای سازندخ این اتفاق نمیوفته
    من دارم با صفحه کلیدی تایپ میکنم که فارسی نداره ببخشید اگه ایرادی تو تایپ دیدید.ممنون
    در اخر امیر جان من منکر این نیستم که رادیون یه شرکت خوبه البته فقط به دلیل اپلیکیشن هاش هست که روی موبایلو غیره نصب میشه و از همه جای دنیا میشه کنترلش کرد محبوبیت زیاد داره
    عذر خواهی میکنم برای پست طولانی
    بعد مدتها دوری از گفتگو های اب شوری شما باعث شدی باز یه گشتی تو اطلاعات ناقص و نداشتمون بزنیم خیلی متشکرم
    موفق باشی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    من برا دوستانی که با بحث پار زیاد اشنایی ندارن چند تا عکس قرار میدم تو پست های بعدی که فکر میکنم تا حدودی به دوست خوبم اقا امیر هم کمک کنه برای رسیدن به جواب سوالش

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    این عکس گرفته شده توسط یه فرد شناخته شده تو این تفریح به نام melevsreef هست که سایت هم داره که در اون پار خروجی نور متال با دو برند معروف و وات و کلوین مشخص که بالاش نوشته شده در قسمتهای مختلف تانک نشون داده

همونطور که میبینید نمونه گیری نور در فاصله18 اینچی نصب شده و جریان هم در تانک روشنه چون جریان خاموش رو بالا رفتن پار تاثیر گذاره
    ویرایش توسط farbodb : 10th March 2015 در ساعت 06:57 PM

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    مورد بعدی رادیون جن 2 هست که نسل قدیمی تره رادیون هست و اگر درست به خاطرم مونده باشه تفاوت با جن 3 نوع ال ای دی سفیدش هست و اضافه کردن 4 ال ای دی که به طیف اکتنیک نزدیکتره
    در جن 2 از cree xpg2 اما در جن 3 از cree xte برای نور سفید استفاده شده که نور سردتری نصبت به جن 2 داره
    عکس زیر هم پار در کلوین های مختلف و در عمق های مختلف نشون داده شده

ویرایش توسط farbodb : 10th March 2015 در ساعت 08:02 PM

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    درعکس بعدی به مقایسه 3 نسل از رادیون(نسل اول.نسل اول با لنزهای تایر که لنزهای 120 درجه هستن و نسل سوم یا همون پرو) با متال 250 وات پرداخته که این مقایسه نشون دهنده پار تو ارتفاع 8 اینچی از اب و با شدت 100 درصد نور(این نور باعث کورال بلیچینگ توسط رادیون میشه) در عمق های مختلف تانک هستش
    ویرایش توسط farbodb : 10th March 2015 در ساعت 07:19 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    سلام فربد جان
    خوب بالاخره بعد از چندین پست متوالی من به جوابم رسیدم.البته من سوالم کلی بود و منظورم به شرکت خاصی مثل رادیون که شما فکر میکنی من مجذوبش هستم نبود در نهایت همین رنج خروجی و ارتفاع از سطح اب رو میخواستم که شما زحمتشو کشیدی ازتم ممنونم/ تو ی سایتا که میگشتم موارد مشابه و اینکه هر مرجان چه مقدار پار نیاز داره زیاد دیدم ولی خروجیه تثبیت شده نهایی پیدا نکردم . البته شما هم معتقدی هنوز به همچین اعددی نرسیدن. و اینم برام خیلی جالب و تعجب داشت که میگی شرکت رادیون خم از روش ازمون و خطا استفاده میکنه و کلی تانک هم به فنا داده.خوب از این موضوع بگذریم.
    یه مطلب هم تو یکی از سایتا دیدم در مورد تبدیل لوکس به پار که جدولی از یه سری سیستم های نوری معروفتر با ضریب اعدادشون که بوسیله اون میشد اگه لوکس متر با حساسیت بالا به دو رنگ قرمز و ابی داشته باشیم و لوکس رو اندازه بگیریم میشد تبدیل به پار کرد . چون فک میکنم دست رسی ما به لوکس متر راحتر از پار متره . اگه اطلاعاتی از این قضیه یا جدولی کلی تری داری حتما قرار بده میتونه مفید باشه. ممنون به خاطر وقتی که میذاری.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    دوستان یه مختصر توضیحی در مورد لوکس که واحد شدت نوری هست که جسم در یافت میکنه حالا ممکنه از چنتا منبع نوری و از جند جهت باشه .
    اکثر لوکس متر ها بیشترین حساسیتو به نور سفید که تشکیل شده از تمام طیف نوره مریی و نور زرد یا افتابی هست دارند .ولی در مورد دو رنگ ابی و قرمز حساسیت بسیار کمی دارند و قادر به نشاندادن دقیق این طیفها نیستند . مگر در لوکس مترهای که با دقتر بیشتر تست همین موضوع تولید میشن.
    پار متر در واقع دستگاه ارتقاع یافته لوکس متر محسوب میشه و قابلیت اندازه گیری تمام طیف نور مخصوصا ابی و قرمز رو به شکل دقیق داره و با واتر پروف بودن سنسورش مناسب و طراحی شده واسه داخل اب و اکواریوم و با واحد پار این شدت نور و طیف تابشی نشان داده میشه.

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavash1995 نمایش پست ها
    سلام دوستان.میخواستم نظرتون رو در مورد سیستم نور دلفیران بدونم؟
    نظرتون چیه؟ممنون
    http://www.dolphiran.com/product_item.aspx?oid=5045
    سلام سیاوش جان ممنون لطف داشتی که خواستی نظر منو بدونی
    به نظر من این نور فقط قیافه قشنگی داره همین با قیمت بالا فکر کنم 500 600 هست درسته؟
    دلفیران خواسته یه چیزی تو مایه های رادیون بزنه البته فقط از نظر ظاهری یکی هست تقریبا
    اگه اشتباه نکنم 40 وات هست هر سیستمش که خیلی ضعیفه
    و تا زمانی هم این شرکت یه پار خروجی معتبر برای نورش نده بیرون نمیشه بهش اعتماد کرد
    البته این کار رو هم نمیتونه بکنه چون 40 وات نور پار استانداردی نداره که بخواد اونو به نمایش بزاره(خیلی جالبه الان که نگاه کردم تو سایتش زده پار 1050!!!رادیون با 150 60 وات با لنزای تایر 900 پار خروجی داره اونم با ال ای دی 5 وات کری!!! این سیستم با 46 وات و ال ای دی بی نام نشون 1050 پار میده )
    در کل به نظر من این نور بر خلاف ادعای شرکت اصلا به درد تانک ریف نمیخوره
    چون :
    وات خروجی خیلی کمه (مثلا برای یه تانک 200 لیتری حداقل 3 تا 4 تا از این باید روش بزاری که اصلا عقلانی نیست اگرم یکی این کارو بکنه بازم به مشکل میخوره چون layout ال ای دی ها به هم میریزه)
    ال ای دی استفاده شده معتبر و شناخته شده نیست
    هیچ اطلاعاتی مبنی بر طول موجهای استفاده شده و چیپ ست ال ای دی ها مطرح نشده و فقط گفته ما از روی رادیون زدیمو وکه البته به نظر من درست میگن ماکت خوبی زدن
    متاسفانه تا زمانی که ما بخوایم از کم اطلاعات بودن خریدار سو استفاده کنیم همین بحث تو صنف اب شور وجود داره و هست البته کارشون قابل ستایشه که میخوان تولید داخل باشه خیلی هم عالیه اما نه اینکه اونو با رادیون یکی کنند و به خورد مشتری بدن که این نور همون تاثیری که رادیون میزاره رو رو تانک شما میزاره
    به نظر من شما خودت 24 تا ال ای دی بگیر طیفای رادیون هم مشخصه چیه بارها من تو همین ساین گفتم عین همین سیستمو با یک سوم مبلغ و حتی کمتر میتونی درست کنی ولی بازم میگم این وات و نور مناسب نیست
    اگرم بری بگی هیچ وقت علمی نمیتونن شمارو قانع کنند فقط میبرنت تانک نانو گوشه مغازرو نشونت میدن میگن ببین رو تانک خودمونم هست توشم مرجان داریم
    در صورتی که بحث نور فقط به زنده نگه داشتن خطم نمیشه بلکه مرجانها باید رشد هم بکنند
    ویرایش توسط farbodb : 29th March 2015 در ساعت 02:00 PM

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    من تو سایت یه ای دی dolphiran چند وقت پیش دیدم خیلی خوبه اگه بیان شرکت کنند تو بحث حداقل یه تبلیغ رایگان برای محصولشونه
    این قضیه رو چند وقت پیش با نمک اویسا هم داشتیم ولی بعد یه مدت دیگه پیگیر نشدن و رفتن
    تو فروم های خارجی تمام شرکتا نماینده دارن و تو اینجور بحثا میان از انتقادات استفاده میکنند یا در مورد محصولشون اطلاعات میدن ولی ما تو ایران چون از بالا به هم نگاه میکنیم این کارو نمیکنیم

صفحه 76 از 102 نخستنخست ... 26575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889909192939495 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)