صفحه 71 از 102 نخستنخست ... 21525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 701 به 710 از 1017
    همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    به صحبت های کامل و جامع اقای میرنژاد اینم من اضافه کنم تفاوت رشد مرجانها در زیر نور 20k با 14k تقریبا اگه بخوایم با عدد بیان کنیم 30% هست یعنی مرجانها زیر نور 20k سی درصد رشد کمتری نسبت به 14k دارن

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    به صحبت های کامل و جامع اقای میرنژاد اینم من اضافه کنم تفاوت رشد مرجانها در زیر نور 20k با 14k تقریبا اگه بخوایم با عدد بیان کنیم 30% هست یعنی مرجانها زیر نور 20k سی درصد رشد کمتری نسبت به 14k دارن
    سلام اقا فربد :
    منبعی که این اطلاعات رو داده رو هم به یاد دارید؟ اگر امکانش هست معرفی کنید چون تحقیقی که داشتم به منبعی که دقیقا عدد خاصی بده برنخوردم . جالب هست اگر تنها 30 درصد کاهش داشته باشه جاگزینی با نور 20000 گزینه ی بدی نخواهد بود چون در برخی سایت ها گفته شده حتی باعث توقف رشد مرجان ها خواهد شد البته برای مرجان های مختلف مثل sps ها با قارچها و lps تفاوت وجود داره ضمن اینکه منابع نوری هم با هم متفاوتند و باید انالیز بشه که طول موج هایی که نور 20000 را تولید کردن به تفکیک چه شدتی دارند و طیف نوری لامپ 200000 مورد استفاده هم بررسی بشه . به عنوان مثال ادرس زیر اطلاعات نسبتا جامعی رو جمع اوری کرده :
    Aquarium Lighting Information Guide | Reef & Planted | PAR PUR
    موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین میرنژاد نمایش پست ها
    سلام اقا فربد :
    منبعی که این اطلاعات رو داده رو هم به یاد دارید؟ اگر امکانش هست معرفی کنید چون تحقیقی که داشتم به منبعی که دقیقا عدد خاصی بده برنخوردم . جالب هست اگر تنها 30 درصد کاهش داشته باشه جاگزینی با نور 20000 گزینه ی بدی نخواهد بود چون در برخی سایت ها گفته شده حتی باعث توقف رشد مرجان ها خواهد شد البته برای مرجان های مختلف مثل sps ها با قارچها و lps تفاوت وجود داره ضمن اینکه منابع نوری هم با هم متفاوتند و باید انالیز بشه که طول موج هایی که نور 20000 را تولید کردن به تفکیک چه شدتی دارند و طیف نوری لامپ 200000 مورد استفاده هم بررسی بشه . به عنوان مثال ادرس زیر اطلاعات نسبتا جامعی رو جمع اوری کرده :
    Aquarium Lighting Information Guide | Reef & Planted | PAR PUR
    موفق باشید
    منبع هم داره ولی الان نمیدونم دقیق کجا خوندم خیلی قدیمیه اسم فروم و تاپیکو یادم بیاد حتما قرار میدم براتون ولی حضور ذهنی که دارم فردی که این مطلبو بیان کرده بود تو فروم جزوه افراد معتبر این بخش بود
    تانکای اس پی اس زیادی حتی زیر 20k خالی هستن و مشکلی ندارن فقط رشد مرجانها پایینتره که میگم بیشتر از 30% کمتر نمیشه طبق تحقیقی که انجام دادن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    سلام دوستان ، اگر من اشتباه نکرده باشم با فرمایشاته شما عزیزان نوری با کلوینه 6000 تا 10000 بهترین حالت هستش واسه رشد مرجانها و شقایقها . اگر این موضوع صحت داره پس چرا برخی اساتید ارجمند در فرمهایه دیگه الزامأ همیشه تاکید دارن این طیف بدرد ریف نمیخوره و موجب از بین رفتنه ریفها میشه و بهترین نور واسه ریفها رو نورهایه با کلوینه بینه 14000 تا 20000 کلوین میدونن . من خودم از ال ای دیه 6500 کلوین و آبیه 460 نانومتر استفاده کردم ، البته میدونم که این نور خیلی محرکه خوبیه واسه دیاتومها و جلبکها ، ولی با فرمایشاته برخی دوستان که اعتقاد دارند این نور باعثه مرگه ریفها میگردد اجبارأ برایه تکمیل کردنه طیفه نور یک اکتنیک جیسمان و یک مهتابیه 10/000 کلوین تهیه کردم ، که با این فرمایشات همان نور قبلیم بهترین نور برایه ریف بوده ، دوستان اگر من در درکه این موضوع اشتباهی کرده ام ممنون میشم این مطلبرو برام روشن کنید ، بازم ممنون

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    سلام دوستان ، اگر من اشتباه نکرده باشم با فرمایشاته شما عزیزان نوری با کلوینه 6000 تا 10000 بهترین حالت هستش واسه رشد مرجانها و شقایقها . اگر این موضوع صحت داره پس چرا برخی اساتید ارجمند در فرمهایه دیگه الزامأ همیشه تاکید دارن این طیف بدرد ریف نمیخوره و موجب از بین رفتنه ریفها میشه و بهترین نور واسه ریفها رو نورهایه با کلوینه بینه 14000 تا 20000 کلوین میدونن . من خودم از ال ای دیه 6500 کلوین و آبیه 460 نانومتر استفاده کردم ، البته میدونم که این نور خیلی محرکه خوبیه واسه دیاتومها و جلبکها ، ولی با فرمایشاته برخی دوستان که اعتقاد دارند این نور باعثه مرگه ریفها میگردد اجبارأ برایه تکمیل کردنه طیفه نور یک اکتنیک جیسمان و یک مهتابیه 10/000 کلوین تهیه کردم ، که با این فرمایشات همان نور قبلیم بهترین نور برایه ریف بوده ، دوستان اگر من در درکه این موضوع اشتباهی کرده ام ممنون میشم این مطلبرو برام روشن کنید ، بازم ممنون
    سلام اقا یونس
    مبحث نور خیلی پیچیدست هر روز دارن یه چیز جدید میدن و تغییر میکنه
    بهترین نور از نظر من نوریه که طیفهای زیرو شامل شه حالا متال و مهتابی که مشخصه قضیش بیشتر برا ال ای دی به کار میره این چارت

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    فربد جان ، کمی عامیانه تر برام باز میکنید که ، این چارت گویایه چیه ، بلاخره نتیجه چی بگیریم چه نوری مناسب هستش ، اصلا کاری به این که منبعه نور مهتابیه یا ال ای دی یا متال نداریم ، من فقط طیفه نورو مد نظرم هستش که الان واسم سوال پیش اومده که چه طیف و چه کلوینی واسه ریفها مناسب هستش ، اصلا میشه قاطع نور خاصیرو بیان کرد یا هنوز اجماعیی نیستش که چه نوری واسه ریفها مناسب هستش ، الان کسی میخاد ریف نگهداری کنه باید چه نوری تهیه کنه طیفه نور باید ؟ در کل با ترکیب نورها باید دسته آخر چه طیفیرو بدست بیاریم که بهترین نتیجرو بگیریم ، نور ،6000 تا 20000 کدوم طیف مناسبتر هستش یا ترکیبی از همه طیفها ، این سوالرو مطرح کردم تا دوستانی که مانند بنده کمی اطلاعاتشون ناقص هستش با توضیحاته سادهتر راحتر بتونن تصمیم بگیرن و سردرگمی نداشته باشن ،
    ویرایش توسط یونس58 : 20th November 2014 در ساعت 01:58 AM

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    سلام فربد جان ، مثله اینکه پیغامتون نصفه رسیده ، من منتظر بقیه مطلب هستم
    نه کامل بود
    رو چارت مشخصه طیفایی که بیشترین حد فوتو سنتز تو اون انجام میشه این طیفا تو نوری که میسازین باید به کار بره تا به اصطلاح full spectrum باشه
    مثلا تو 400 تا450 که کاملا نوربنفش و ابی هست و 660 تا 670 که نور قرمز هست بیشترین حد فوتو سنتزه ونور سفید و زرد اینا زیاد نقش حیاتی نداره تعداد کمه اونها هم کفایت میکنه
    ویرایش توسط farbodb : 20th November 2014 در ساعت 01:54 AM

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    نه کامل بود
    رو چارت مشخصه طیفایی که بیشترین حد فوتو سنتز تو اون انجام میشه این طیفا تو نوری که میسازین باید به کار بره تا به اصطلاح full spectrum باشه
    مثلا تو 400 تا450 که کاملا نوربنفش و ابی هست و 660 تا 670 که نور قرمز هست بیشترین حد فوتو سنتزه ونور سفید و زرد اینا زیاد نقش حیاتی نداره تعداد کمه اونها هم کفایت میکنه
    اقا فربد اگر امکانش باشه وقتی عکسی یا نموداری هست به رفرنسش هم اشاره کنید تا دقیق تر بشه بررسی و تحلیل کرد .
    من به عنوان نمونه یکی از led های اماده ی حرفه ای که ساخت کشور امریکا است رو برحسب چینش لامپها و تعداد و کلوین هر یک قرار میدم چون این محصولات بر طبق اخرین مطالعات روی طیف نوری مفید برای محیطهای مرجانی ساخته میشن :
    این نمودار ها مربوط به R420r از شرکت RAZOR هست:

• 12 - Cool-White 8000K LED
    • 6 - Warm-White 3000K LED
    • 9 - Blue 465nm-485nm LED
    • 6 - Royal-Blue 450nm-465nm LED
    • 6 - Super-Actinic 410nm-420nm LED
    • با توجه به این ساختار دیده میشه که نوری با کلوین 3000 (سفید گرم مایل به زرد) بخش با تعداد 6 ال ای دی و نور 8000 (سفید سرد ) با 12 ال ای دی تشکیل دهنده ی این چینش نوری هستند .

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    به عنوان نمونه ی کاملا شناخته شده و به روز دیگه از Radion XR30w شرکت اکوتک هم میشه نام برد . نوع و چینش این محصول نیز نمایانگر طیف های نوری مورد نیاز و میزان هر طیف در یک سیستم نورپردازی ریف است :

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    سلام به دوستانه عزیز و گرامی و تشکر بابته زحماتتونمن امروز کله این بازارو زیرورو کردم ال ای دی کلوین بالایه 6500 ، پیدا نکردم اصلا تخمشو ملخ خورده ، رویال باو که اصلا صحبتشو نکنید ، فقط یه مدل ال ای دیه یووی 410 نانومتر پیدا کردم که اونم مونده بود رو دسته فروشنده ، با این توصیفات پس این دوستانی که از ال ای دی استفاده میکنن و در کارشون موفق هستند ، از چه نوع ال ای دی استفاده میکنن. بازم ممنون و تشکر از زحماتتون ، ،

صفحه 71 از 102 نخستنخست ... 21525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)