صفحه 65 از 102 نخستنخست ... 15464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 641 به 650 از 1017
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9721
    نقل قول نوشته اصلی توسط Abn2a نمایش پست ها
    در خریدش شک نکن تازه به کامپیوتر وصل میشه وبرنامه هم میگیره
    اینم یه تانک فوق حرفه ای تو ابعاد مال شما با این سیستم
    TOTM Article
    جالبه این تانک نه کلسیم رآکتور داره و نه چیلر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9721
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    اضافه کنم که یکی از این سری ها نمیدونم این بود یا پیشرفته ترش که قابلیت وای فای و کنترل با گوشی اندروید و آی او اس رو داشت .
    علاوه بر اون قابلیت تولید همه طیفهای رنگ نور خورشید رو داره

مثلا از طلوع آفتاب تا ظهر و غروب ، دقیقا شدت و رنگ نور خورشید رو ایجاد میکنه

ماهیه با خودش تصور میکنه وسط سواحل قناریه داره عشق میکنه برا خودش .

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط mobomas نمایش پست ها
    جالبه این تانک نه کلسیم رآکتور داره و نه چیلر
    به جاش دوزینگ پمپ داره
    دقیقا همون چیزیه که مد نظر شماست 80%ال پی اس 20% اس پی ای

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آک آب شور
    شماره عضویت
    16239
    من هم یه مدت با دوستمون clownfish خیلی درباره نور تحقیق کردیم . بهترین و ثابت شده ترین نور که هم ریف توش باز میشن هم رشد عالی دارن متال و مهتابی هست . اگر هزینشو میتونید تامین کنید که این رو انتخاب کنید ولی اگه نمیتونید هر سال یه هزینه بدید و پول برق براتون ناخوش آینده پس ال ای دی بگیرید ولی برای ال ای دی هم شما که داری هزینه میکنی یه چیزی بگیر که بعدا پشسمون نشی و از مارک های مهم شرکتی بگیر ولی همون شرکت ها هم توی تانک های خودشون بیشتر مهتابی و متال دارند . از جلبک مویی و ... خبری نیست مگر اینکه پارامتر های آب بهم بخوره وگر نه بخاطر نور هیچ مشکلی نمیخورید
    والا منم داشتم بحثتون رو دنبال می کردم که آخرش نفهمیدم چی شد!!! تاپیک جابجا شد!
    اینم بگم که خیلی عالی بود. به نتیجه ای رسیدید؟؟؟
    ویرایش توسط hwdp1 : 26th July 2014 در ساعت 06:31 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط hwdp1 نمایش پست ها
    والا منم داشتم بحثتون رو دنبال می کردم که آخرش نفهمیدم چی شد!!! تاپیک جابجا شد!
    به نتیجه ای رسیدید؟؟؟
    نتیجه ای که من گرفتم رو گفتم چند پست قبل . بهترین و ثابت شده ترین نور متا و مهتابی هست . اگر ال ای دی میخوایین در درجه اول آماده از شرکت های معتبری مثل اورفک و ... و اگر باز هم نمیتونید باید خودتون ال ای دی بسازید که با این ال ای دی های موجود در بازار یه ریسک به حساب میاد . میمونه فقط اینکه سفارش بدین ال ای دی های مورد نظر مثل کری رو براتو وارد کنن حالا آشنا یا یه کاربلد بیاره و یا خودتون یا تجربه دار ها اسمبل کنن که نورشو دوستان تایید میکنن . حالا انتخاب با خودتون هست .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی رینتی
    شماره عضویت
    12480
    سلام پیرو مطالب قبلی دوستان باید عرض کنم
    وات واحد سنجش الکتریسیته
    و لومن واحد سنجش شدت روشنایی
    و کلوین واحد اندازه گیری درجه گرمای نور است
    در مورد لامپها عدد دیگه ای که مطرح میشه مقدار لومن بر وات هست یعنی لامپ شما به ازای هر وات مصرفی الکتریسیته چند لومن نور تولد میکند
    مثلا
    لامپ های فلورست 60 لومن بر وات که در صورت با کیفیت بودن لامپ این عدد بزرگتر و در صورت بی کیفیت بودن لامپ عدد کوچکترخواهد بود
    لامپها رشته ی 20 لومن بر وات
    و لامپ های ال ای دی 110 لومن بر وات

البته با کار کردن وکهنه شدن لامپها مقدر لومن بر وات انها کم میشود

مثلا اگر شما با یک مهتابی 80 وات نور کافی برای اکواریوم خود دارید لامپ ال ای دی حدود 43 وات همان روشنایی را برای شما فراهم میکند

ارادتمند
    ویرایش توسط fea1845 : 27th July 2014 در ساعت 12:11 PM

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط fea1845 نمایش پست ها
    سلام پیرو مطالب قبلی دوستان باید عرض کنم
    وات واحد سنجش الکتریسیته
    و لومن واحد سنجش شدت روشنایی
    و کلوین واحد اندازه گیری درجه گرمای نور است
    در مورد لامپها عدد دیگه ای که مطرح میشه مقدار لومن بر وات هست یعنی لامپ شما به ازای هر وات مصرفی الکتریسیته چند لومن نور تولد میکند
    مثلا
    لامپ های فلورست 60 لومن بر وات که در صورت با کیفیت بودن لامپ این عدد بزرگتر و در صورت بی کیفیت بودن لامپ عدد کوچکترخواهد بود
    لامپها رشته ی 20 لومن بر وات
    و لامپ های ال ای دی 110 لومن بر وات

البته با کار کردن وکهنه شدن لامپها مقدر لومن بر وات انها کم میشود

مثلا اگر شما با یک مهتابی 80 وات نور کافی برای اکواریوم خود دارید لامپ ال ای دی حدود 43 وات همان روشنایی را برای شما فراهم میکند

ارادتمند
    ممنون جناب پیرامون توضیحاتتون راجبه لومن ، وات ، کلوین...
    یه سوال تمام ال ای دی های موجود در بازار لومنی برابر با110 دارن یا این عدد مختص ال اد دی های به کار رفته در پنل های شماست
    مبحث بعدی مثلا ما یه تانک با نیاز 200 وات نور ال ای دی یا طبق عددی که شما اشاره کردین 22000 لومن نور نیاز داره اگه بخوایم با این پنل ها نور اون رو تامین کنیم میشه :
    اگر هر پنل رو 18 ال ای دی(اکثرا پنل هاتون 12 تایی فکر کنم) در نظر بگیریم: تقریبا به 11 پنل تولیدی شما رو نیازمندیم درسته؟ که با کنترلرش فکر میکنم تقریبا یه چیزی حدودا 2.500.000 میشه برا یه تانک 350 تا 400 لیتری
    مبحث بعدی پار تولیدی پنل ها شما تو ارتفاع های مختلف نفوذ داخل اب هست با توجه به اینکه ال ای دی ها همه یک وات هستند(تو اب شور پیشنهاد میشه ترکیب 3 وات و 1 وات مصرف شه به دلیل پار نفوذی) به نظرتون اون پار مورد نیاز مرجانها تو ارتفاع های مختلف رو تامین میکنه؟
    سوالات من پیرامون یه تانک حرفه ای که مرجان sps نگهداری میکنه هست
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    ممنون جناب پیرامون توضیحاتتون راجبه لومن ، وات ، کلوین...
    یه سوال تمام ال ای دی های موجود در بازار لومنی برابر با110 دارن یا این عدد مختص ال اد دی های به کار رفته در پنل های شماست
    مبحث بعدی مثلا ما یه تانک با نیاز 200 وات نور ال ای دی یا طبق عددی که شما اشاره کردین 22000 لومن نور نیاز داره اگه بخوایم با این پنل ها نور اون رو تامین کنیم میشه :
    اگر هر پنل رو 18 ال ای دی(اکثرا پنل هاتون 12 تایی فکر کنم) در نظر بگیریم: تقریبا به 11 پنل تولیدی شما رو نیازمندیم درسته؟ که با کنترلرش فکر میکنم تقریبا یه چیزی حدودا 2.500.000 میشه برا یه تانک 350 تا 400 لیتری
    مبحث بعدی پار تولیدی پنل ها شما تو ارتفاع های مختلف نفوذ داخل اب هست با توجه به اینکه ال ای دی ها همه یک وات هستند(تو اب شور پیشنهاد میشه ترکیب 3 وات و 1 وات مصرف شه به دلیل پار نفوذی) به نظرتون اون پار مورد نیاز مرجانها تو ارتفاع های مختلف رو تامین میکنه؟
    سوالات من پیرامون یه تانک حرفه ای که مرجان sps نگهداری میکنه هست
    لومن های ال ای دی ها باهم فرق میکنه دوست عزیز .بستگی به چیپستشون داره . بیشترین لومن هارو توی ال ای دی های کری دیدم ولی خوده مارک epiled از یه وات 20000 کلوینش 3 مدل داره که تفاوتشون در لومن های تولیدی هست .
    بعد به نظرم نور باید یکدست باشه ترکیب 3 وات و یک وات بدلیل درجه حرارت رنگی مشکل ایجاد میکنه . البته تجربشو ندارم که شدت نور زیاد چیکار میکنه با مرجان ولی حتما شدت زیاد نسبت به جاهای دیگه صدمه میزنه به نظرم
    ویرایش توسط vestlaif : 27th July 2014 در ساعت 03:46 PM

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    لومن های ال ای دی ها باهم فرق میکنه دوست عزیز .بستگی به چیپستشون داره . بیشترین لومن هارو توی ال ای دی های کری دیدم ولی خوده مارک epiled از یه وات 20000 کلوینش 3 مدل داره که تفاوتشون در لومن های تولیدی هست .
    ممنون که اطلاع دادی،بله منم میدونم هر چیپست لومنش فرق میکنه،سوال از اقای بود راجبه ال ای دیاشون اگر درست بخونید متوجه میشین
    در رابطه با ترکیب 3 وات و 1 وات این کار مشکل به وجود نمیاره
    ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی رینتی
    شماره عضویت
    12480
    سلام عدد ذکر شده ۱۱۰ لومن بر وات مثال بو د بسته به کیفیت میتونه کمتر یا بیشتر باشه رنجی در حد ۸۰ تا ۱۳۰ لومن خیر. پنلهای فعلی ۲۴ ال ای دی در متر هستند که میشه حدود ۳۰ وات دقت کنید ال ای دی های یک وات د واقع 1.26 وات و ال ای دی های ۳ وات در واقع 2.52 وات هستنددر مورد حجم نور باید بگم تا حالا توی اکواریم هایی با این حجم ۴۰۰ لیتر اکواریم دارهای محترم با حدود ۱۲۰ تا ۱۶۰ وات به نتیجه مطلوب رسیدن در مورد ال ای دی پارامترهای زیادی دخیل هست مثلا کافیه شما از ال ای دی ۳ وات استفاده کنید و به دلایل مختلف مانند جریان اضافی یا ولتاژ اضافی یا دمای دفعنشده یا ... در ۲۴ ساعت اول استفاده لامپهای شما خراب شده در هر وات حتی ۲۰ لومن هم دیگه نتونن نور دشته باشن. برای اکواریم ۴۰۰ لیتری حدود ۱۴۰۰ هزار تومان باید هزینه کنید که فقط مربوط به نور نیست و کنترل سایر تجهیزات هم‌میتونه انجام بشه میتونید از اداپتور استفاده کنید که هزینه کمتر میشه والبته کیفیت در مورد تجهیزات مارک شنبه باید بگم بالاترین کیفیت رو دارن مثلا یه نمونه کوچک تمام پیچ و مهره ها در پنلهای جدید از جنس استنلس استیل است که بهیچوجه زنگ نمیزند خوب این موارد هزینه روبالا میبره اما من همیشه میگم ایرانی ها لایق بهترین کیفیت هستند ارادتمند

صفحه 65 از 102 نخستنخست ... 15464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)