صفحه 25 از 102 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434475 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 241 به 250 از 1017
    همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    آقا مهدی عزیز قربون دهنت منم همین رو میگم شما تو کاتالوگ ادیسون و اسرام و الوس هم برین بالای 10000 کلوین ندارن محصولاتی هم که تو ایران هستند حداکثر 7500 تا 8000 کلوین دارن حالا بسته به نیازتون می تونید ازش استفاده کنید همون تور که من تو بخش نور در رفریجوم ال ای دی رو پیشنهاد میکنم چون هم گرماش برای یک محیط بسته (اغلب کنار سامپ و زیر کابینت تانکشون هستش)کمه هم زاویه اشعه نورش پایین و به اصطلاح فوکوس هستش و راحت تر میشه از نور دیدن سایر خونه ها سامپ جلوگیری کرد.
    اقا ahmadeng عزیز بنده اون همه پست در مورد نور مناسب و کلوینش از سایتهای مختلف نوشتم و ارائه دادم که همین رو بگم کلوین 8تا 10 هم قابل استفاده برای اب شور هست.درسته نور 14 نتیجه ی دلخواه و مناسبی هست که امکانش در متال هست نه در led .صحبت های من هم برای این نبود که بگم led بالای 10 داریم . الله اعلم بما تفعلون

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    استندهاش نقره ای یا همون رنگ فولادی هست .از این نظر بازتاب نور خوبی داره. در ضمن من با ایشون هم صحبت کردم گفتند لامپها تا 1 سال هم ضمانت داره یعنی اگر در اثر نور نامناسب سبب از بین رفتن ریفی شد هزینه ریف پرداخت بشه!همچنین در صورت سوختن تعویض میشه. در مورد کلوین هم همونطور که گفتم زیر کلوینومتر 14000 هست .البته ترکیب رنگ ابی که 50000 کلوین و سفید حدود 9000 کلوین هست.! این هم مجموعه ی اطلاعات.

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    استندهاش نقره ای یا همون رنگ فولادی هست .از این نظر بازتاب نور خوبی داره. در ضمن من با ایشون هم صحبت کردم گفتند لامپها تا 1 سال هم ضمانت داره یعنی اگر در اثر نور نامناسب سبب از بین رفتن ریفی شد هزینه ریف پرداخت بشه!همچنین در صورت سوختن تعویض میشه. در مورد کلوین هم همونطور که گفتم زیر کلوینومتر 14000 هست .البته ترکیب رنگ ابی که 50000 کلوین و سفید حدود 9000 کلوین هست.در مورد لومن هم گفتند هر کدوم 900 لومن هست با مصرف 3 وات! این هم مجموعه ی اطلاعات.
    الان خیلی سرم درد میکنه(آخه کوبیدمش به دیوار)یعنی این لامپ ها لومن بر واتش میشه 300 بهشون بگید این اختراع بی نظیر رو در صنعت روشنایی به ثبت برسونند
    من این مفاهیم رو براتون میزارم در زیر که دیگه امثال این دوست عزیز نتونه هر چیزی رو به مشتری هاش جهت فروش جنسش عنوان کنه
    لوکس : واحد شدت روشنائی را به لوکس نشان میدهند و یک لوکس واحد روشنائی تولید شده از فلوی نور یکنواخت یک شمع در سطح یک متر مربع است .

•شار نوری
    شار نوری بیان کننده آهنگ تابش نور از یک منبع نوری است و بر حسب لومن اندازه گیری می شود. یعنی اگر یک منبع نقطه ای نور، با شدت یک کاندلا، درمرکز کره ای به شعاع یک متر قرار بگیرد، سطحی با مساحت یک متر مربع در داخل این کره، شار نوری ای برابر یک لومن دریافت خواهد کرد. هرچه لومن تولید شده توسط یک منبع نور به ازای هر وات توان ورودی بیشتر باشد منبع نور بازدهی بیشتری دارد.
    • بهره وری:
    رابطه نور خروجی را با توان ورودی توصیف می کند. بهره وری به صورت لومن بر وات بیان میشود. حداکثر مقدار بهره وری برابر 680 لومن بر وات است که از یک لامپ فرضی که هیچ گونه تلفات ندارد و همه تشعشع آن در طول موج 555/0 میکرون صورت می گیرد به دست می آید. در مورد لامپهای التهابی 8 تا 20 لومن بر وات است که پایین ترین بهره وری را در میان لامپها دارند، برای لامپهای فلورسنت تا حدود 90 لومن بر وات، برای لامپهای جیوه ای تا حدود 50 لومن بر وات و برای لامپهای سدیمی تا بیشتر از 100 لومن بر وات است که بالاترین بهره وری را در میان لامپها دارند.
    • چگالی توان ورودی:
    مقدار توان بکار رفته برای مقاصد روشنائی در محدوده ای مشخص یا در کل ساختمان را تعریف می کنند و بر حسب وات بر واحد سطح w/m2 بیان می شود.
    • دمای رنگ(کلوین):
    دمای رنگ بر اساس رنگ تابیده شده از جسمی سیاه در دمای معیین تعریف شده است و بر حسب درجه کلوین بیان میشود. دمای رنگ بیشتر از 4000 درجه کلوین به عنوان نور سرد و دمای رنگ پایین تر از 3000 درجه کلوین به عنوان نور گرم در نظر گرفته می شود .
    منابع: ویکی پدیا

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    راستی یک موضوع دیگم بگم واسه اون سری از دوستان که متال رو از اکواریوم های آب شور تهیه نمیکنند
    به http://www.eyelighting.com/ss/EQS-N-52-84-00018.pdf که سر بزنید می بینید که متالهاش زیر 5000 کلوین هستند!!! پس هر متالی هم بدرد اکواریوم نمیخوره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    دوستان من یه لامپ PL واسه رفیوجیوم گرفتم من تاحالا نصب کردم چه طوریه ترانس میخواد ؟
    دایمکس هستش :

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    بايد از اين ترانس هايه الكترونيكي استفاده كني
    رويه بدنه ترانس چگونگيه وصل كردن سيم هارو كشيده كه لامپتم بايد 4تا پين داشته باشه
    راستي پايشم هست كه بهش ول كني يا از ترمينال هم ميتوني استفاده كني
    اينم بگم كه اين ترنسها چون برايه مهتابي استفاده ميشه تا40وات بيشتر نداره و خوبيشم
    اينه كه استارت رو حذف كرده

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    تو ناصر خسرو من دیدم پایهاشو
    ولی چند واته لامپش ؟

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    یک سری توضیحات به نقل از اقای مرادی دقیقا:
    سلام
    با توجه به برخی اختلاف نظرها در مورد کلوین یه توضیح مختصر (به زبان ساده و فقط در مورد نور لامپ)خدمتتون اعلام می کنم:
    واژه ی کلوین به رنگ نور اتلاق میشه یعنی رنگی که می بینیم از رنگ های مختلف تشکیل میشه و ما برآیند کلی این رنگ ها رو به صورت یک رنگ واحد می بینیم وبرای هر رنگ نهایی یه عدد در نظر گرفته شده است. برای اولین بار فیزیکدان معروف آقای نیوتن رنگ های اصلی قابل رویت رو 7 رنگ شناسایی و معرفی کرد که به طیف رنگ معروف شد. در این طیف رنگ، رنگ آبی با 400 نانومتر طول موج پایین ترین رنگ و رنگ صورتی با 700 نانومتر طول موج بالاترین رنگ های این طیف هستند و رنگ های دیگه مثل سبز و زرد و قرمز بینابین این دوتا رنگ قرار می گیرن. طول موج های بیشتر از 700 را مادون قرمز و کمتر از 400 رو ماورا بنفش میگن که توسط چشم انسان قابل رویت نیستند. اما در لامپ های ساخته شده معمولاً رنگ خالص وجود نداره که به همین دلیل برای مشخص نمودن نوع رنگ و ترکیب اون از واحد کلوین استفاده می شه. هر چه رنگ نور به قرمز نزدیک تر باشه کلوین اون کمتره مثلاً نور شمع در حدود 1800 کلوین هستش و هر چی به رنگ آبی نزدیک تر باشه کلوین اون بالاتره به عنوان یه مثال دیگه نور خورشید 6500 کلوین هستش.
    پس با توجه به توضیحات بالا نورهای اکتینیک که از لامپ های مهتابی مخصوص آکواریوم منتشر میشه به دلیل خلوص بالای رنگ آبی در حدود 50000 کلوین رنگ نور داره و لامپ های صو رتی مخصوص فتوسنتز هم در حدود 1000 کلوین رنگ نور دارند.
    با ترکیب لامپ های مختلف میشه نور با کلوین های مختلف رو به دست آورد اما اینجوری نیست که هر طور دلمون خواست این کار رو انجام بدیم. به عنوان مثال:
    برای به دست آوردن 15000 کلوین رنگ نور می تونید از 4 تا لامپ 8000 کلوین در کنار 3 تا اکتینیک استفاده کنید(این اعداد فرضی هستند و فقط برای روشن شدن موضوع هستند. برای تست نور نهایی حتماً باید از کلوین متر استفاده کنید) اما در این صورت مطمئن باشید که آکواریومتون بیش از حد نرمال جلبک می زنه. چرا؟ چون نور قرمز موجود در لامپ 8000 کلوین خیلی زیاده و برای رسیدن به 15000 کلوین مجبور هستید از اکتینیک بیشتری استفاده کنید در نتیجه نورهای دو سمت طیف نوری بیش تر از حد نرمال میشه و رشد جلبک تسریع میشه. به همین دلیله که شرکتها خودشون لامپ های 15000 کلوین میسازن و هیچ وقت توصیه نمی کنن از یه لامپ مثلاً 6400 در کنار 4 تا اکتینیک استفاده کنید در حالیکه در این صورت هم میشه به 15000 کلوین رسید.
    اما نتیجه اینکه:
    بهترین نور برای آکواریوم های مرجانی استفاده از لامپ های سفید 10000 الی 14000 کلوین در کنار 2 یا 3 لامپ اکتینیک هستش تا به نوری معادل 14000 الی 16000 کلوین رسید.
    حالا شاید پرسیده بشه پس چرا شرکتها لامپ های 20000 کلوین می سازن؟
    خیلی جاها مثل آکواریوم های بزرگ نمیشه یا بعضی ها دوست ندارن از لامپ های مهتابی استفاده کنند به همین دلیل لامپ های متال 20000 کلوین رو جایگزین اونها می کنن. به همین دلیل استفاده از لامپ های 20000 کلوین به عنوان تنها منبع نوری آکواریوم کاملاً غیر اصولی هستش
    در ضمن یه مطلب دیگه : هر چه کلوین لامپ بالاتر باشه لومن و شاخص تابش نور اون ها(cri) کمتره بنابراین با توجه به تمام این حساسیت ها باید در انتخاب نور آکواریوم دقت کنید نوع لامپ می تونه متال باشه یا led و یا مهتابی اما کیفیت نور تولیدی مهمتره!

امیدوارم راضی باشند که این مطلب رو اینجا قرار دادم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    دوستان من یه لامپ PL واسه رفیوجیوم گرفتم من تاحالا نصب کردم چه طوریه ترانس میخواد ؟
    دایمکس هستش :

سیعید این لامپ رو از کجا گرفتی؟

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    دايمكسو اكومارين داره تازه همين مدلي اكومديكم هست يه مدل ماهيرانم داره كه اشغاله
    معمولياشم ميتوني از الكتريكي ها تهيه كني كه 2700داره6400هم داره كه نورشم از زير
    كابينتي خيلي بهتره

صفحه 25 از 102 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434475 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)