صفحه 21 از 102 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394071 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 201 به 210 از 1017
    همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    اين قسمت با تركيب نور اب طيف نوريش تغيير ميكنه ويا بالاتر ميره رو توضيح ميدي من متوجه منظورتون نشدم

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    اگه امکانش هست یکم بیشتر از ال ای دی هاتون بگید مارک ...
    بعدش شما چه نوع ریفی نگه میدارید که میگید خوب جواب داده
    ارتفاع تانکتون بگید ممنون( ابگیریشو )

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    من نور ال ای دی هایی که خود بچه ها از بازار غیر آب شور(کمپانی های معروف نور آکواریوم) میسازند قبوا ندارم چون تمام اینها کلوینشون تقلبی هستش و بالای 6400 کلوین تو ایران نیست برای نور هم مجبوران برابر متال (از نظر وات ببندد)تا تازه جواب لوکس رو بده

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    شاید بشه یک سری ریف با هاش نگه داری کرد
    ولی نور تخصصی نمیتونه داشته باشه
    منم زیاد قبول ندارم ال ای دی های تو ایرانو برای استفاده اب شور
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    من نور ال ای دی هایی که خود بچه ها از بازار غیر آب شور(کمپانی های معروف نور آکواریوم) میسازند قبوا ندارم چون تمام اینها کلوینشون تقلبی هستش و بالای 6400 کلوین تو ایران نیست برای نور هم مجبوران برابر متال (از نظر وات ببندد)تا تازه جواب لوکس رو بده

کاربر عالی

شماره عضویت
    5880
    ببینید من ال ای دی های سفید دونو هستن 1 سفید افتابی با کلوین 6400 2سفید یخی با کلوین 10000
    من توی دانشگاهمون با کلوین سنج امتحان کردم درست بود و از ترکیب 2ال ای دی سفید و یک ابی 450 نانو متری نوری با کلوین 13000 تا 14000 بدست میاد البته با لنز بالای 10 درجه

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezacpu نمایش پست ها
    شاید بشه یک سری ریف با هاش نگه داری کرد
    ولی نور تخصصی نمیتونه داشته باشه
    منم زیاد قبول ندارم ال ای دی های تو ایرانو برای استفاده اب شور
    من هم led استفاده میکنم و همونطور که میدونید بیشتر از یک ماه از شقایق سنگ که به نور حساس هست نگهداری کردم که کاملا باز میشد .قارچ و پلیپ هام هم کاملا باز میشدن .به نظر من که با کمی دقت در انتخاب نوع مناسب هم در هزینه برق کلی صرفه جویی میشه هم گرما اضافی تولید نمیشه و هم نتیجه خوبی در نگهداری اکثر ریفها داره.شاید نشه بعضی ریفهای تخصصی رو نگه داشت که به نظر من اصلا اهمیت نداره چون من و اکثر دوستان سعی میکنن ریفهای معمولی و مقاوم رو انتخاب کنیم.عمر طولانی و عدم کاهش میزان نور در اثر گذشت زمان از مزایای دیگه یا led هست.در ضمن نور اون یکنواخت و متوازن تر هست.همونطور که میدونید اکثر گیاهان فتوسنتز کننده نیاز به کلوین زیاد بالا ندارن و اصولا نور با کلوین بالاتر از 14000 ارزش زیادی برای فتوسنتز کنندگان که طیف گستره ای از ریفها هستند نداره.تنها عیب کلوین های پایین رشد جلبک هست که اتفاقا من روی شنهام تا حالا جلبک خیلی کمی رشد میکنه (که البته تماما در زمان تاریکی از بین میرن و صبحها شنها کاملا سفید هستند)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    يه بازه زماني كوتاه نميشه قضاوت كرد بعدشم منبع نوري خوبه كه بشه تمام ريفارو زيرش نگه داشت
    در مورد طيف نور ال اي دي نميشه گفت كه دوتا نور و تركيب كردم به يه طيف ديگه رسيدم
    اين كه شما ميگيد رو من تاحالا از هيچ منبعي نشنيدم كه دوتا نوره مجزا با هم يه طيف ديگرو تشكيل ميدن
    يه منبع برايه داشتن يه طيف نوري مشخص بايد از ابتدا دارايه اون طيف نوري باشه
    فقط در مورد ال اي دي با كم كردن جريان ميشه به طيف نوري كمتر رسيد كه هيچ ربطي به موضوعي كه شما گفتيد نداره

کاربر عالی

شماره عضویت
    5880
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    من هم led استفاده میکنم و همونطور که میدونید بیشتر از یک ماه از شقایق سنگ که به نور حساس هست نگهداری کردم که کاملا باز میشد .قارچ و پلیپ هام هم کاملا باز میشدن .به نظر من که با کمی دقت در انتخاب نوع مناسب هم در هزینه برق کلی صرفه جویی میشه هم گرما اضافی تولید نمیشه و هم نتیجه خوبی در نگهداری اکثر ریفها داره.شاید نشه بعضی ریفهای تخصصی رو نگه داشت که به نظر من اصلا اهمیت نداره چون من و اکثر دوستان سعی میکنن ریفهای معمولی و مقاوم رو انتخاب کنیم.عمر طولانی و عدم کاهش میزان نور در اثر گذشت زمان از مزایای دیگه یا led هست.در ضمن نور اون یکنواخت و متوازن تر هست.همونطور که میدونید اکثر گیاهان فتوسنتز کننده نیاز به کلوین زیاد بالا ندارن و اصولا نور با کلوین بالاتر از 14000 ارزش زیادی برای فتوسنتز کنندگان که طیف گستره ای از ریفها هستند نداره.تنها عیب کلوین های پایین رشد جلبک هست که اتفاقا من روی شنهام تا حالا جلبک خیلی کمی رشد میکنه (که البته تماما در زمان تاریکی از بین میرن و صبحها شنها کاملا سفید هستند)
    سیستم نور شمارو اقای شمس نیا درست کرده
    اقای شمس نیا تو سیستم های ال ای دی اعطلاعات زیادی دارن و میبینید مشکلی برای homirne پیش نیومده

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    پست بالا رو مطالعه كنيد واگه منبعي برايه گفتتون داريد اعلام كنيد كه با يه منبع10000 كلوين ويه نور ابيه420نانومتر
    چگونه ميشه به نوره14000رسيد؟

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    این تقریبا کلوین نورها رو بیان میکنه:

دماي رنگ

دماي رنگ با درجه کلوين بيان ميشود و عبارتست از ميزان حرارتي که بايد به يک منبع جسم سياه داده شود تا نوري با خواص طيفي مشابه با آن رنگ ساطع نمايد.
    براي توضيح اين تعريف، رنگ فلز گداخته را در نظر بگيريد. وقتي يک تکه فولاد گداخته ميشود، در ابتدا رنگ آن قرمز تيره ميشود. وقتي که گرمتر شود، داراي رنگي بين آبي و سفيد ميشود. اين پديده رابطه بين دما و رنگ را نشان ميدهد. با بالاتر رفتن دما رنگ فلز گداخته به آبي مايل به بنفش تبديل شده و سرانجام اشعه ماوراء بنفش نامرئي ساطع ميکند. وقتي قطعه فلز از منبع حرارت دور شود، رنگ آن زرد، سپس نارنجي و قرمز ميشود.
    مثالهايي از دماي رنگ هاي غير نور روز:
    نور شمع : 1500 کلوين
    لامپ نئون 40 واتي: 2680 کلوين
    لامپ نئون 200 واتي: 3000 کلوين
    لامپ تنگستن: 3400 کلوين
    نور لامپ گزنون: 5000-4500 کلوين
    نور فلاش الکترونيکي: 5500-5600 کلوين
    ولي به خاطر داشته باشيد که دو منبع نور مختلف که داراي دماي رنگ مساوي هستند، لزوما داراي کيفيت بصري رنگ مشابه نيستند. دو منبع نور با رنگ مساوي نيز مي توانند داراي کيفيت به شدت متفاوتي باشند.
    نور خورشيد

خورشيد مانند يک جسم سياه عمل ميکند. نوري که خورشيد توليد ميکند بايد از ميان فضا و سپس اتمسفر زمين عبور کرده تا به سطح زمين برسد. بنابر اين نور خورشيد ترکيبي از نور مستقيم خورشيد و نيز نور غير مستقيم حاصل از پخش شدن و انعکاس نور توسط اتمسفر و ابرها ميباشد. اين پديده باعث ميشود که نور خورشيد داراي دماي رنگ متفاوتي از 2000 کلوين تا 20000 کلوين شود. در جدول زير دماي معمول نور روز در شرايط زماني و آب و هوايي مختلف آورده شده است.
    شرايط نور روز کمترين (K) بيشترين(K)
    سايه (نور آسمان آبي) 12000 20000
    سايه (نور هواي مهآلود) 7500 8400
    نور خورشيد+نور آسمان صاف وسط روز 6000 6500
    نور خورشيد+نور آسمان صاف صبح/عصر 5700 6200
    نورخورشيد +نور آسمان مه آلود 5700 5900
    فقط نور مستقيم خورشيد وسط روز متوسط 5400
    فقط نور مستقيم خورشيد، عصر/صبح 4900 5600
    نور خورشيد 1 ساعت قبل غروب يا بعد طلوع 3200 3400
    نور خورشيد در غروب / طلوع 1900 2400
    همونطور که در بالا ذکر شد من فلسفه ی بحث نور در مورد ریفها رو اصلا نمیفهمم.ایراد کلوین پایین نور فقط جلبک زدن هست .اینکه نور با کلوین بالا چه نتیجه ای داره برای من کاملا مبهم چون در توضیحات یک ریف هم تا حالا ندیدم بنویسن به این کلوین نور نیاز داره بلکه حساسیت روی شدت و لوکس نور هست.

صفحه 21 از 102 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394071 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)