صفحه 15 از 102 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333465 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 141 به 150 از 1017
    همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    البته من اطلاع دقیقی ندارم ولی فکر نمیکنم هزینه اکواریوم اب شور در سایر کشورها هم خیلی کمتر یا متفاوت باشه ؟ چون اصولا تجهیزات زیاد و مصرف نسبتا زیادی از مواد و برق و ... ماهی ها هم که دیگه همه جا صید سخت و کمیاب بودن در هر منطقه باعث اونه. خوشبختانه به علت استقبال بیشتر قیمت اون تو ایران افت زیادی نسبت به قبل داشته. هر جا نیاز داره دوستان درستشو بنویسن.ممنون. در مورد نور استنباط شخصی من استفاده توامان از مهتابی و متاله که از نوشته های خود دوستان دریافتم. میشه هزینه led برای تانک معمولی 1 متری رو هم بنویسید. و اینکه ایا نوع خاصی از اون برای اب شوره . چه رجحان به مهتابی و متال داره ؟با سپاس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3761
    در سایر کشورهاقیمت بیشتر ماهیها تو از ایران بیشتر است ولی قیمت محلولها و وسایل و غذا ها ارزونتر است و همچنین بهای برق به کشور بستگی داره ولی نسبت به در امدشون از ایران ارزونتر در میاد.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    4283
    سلام دوستان. اين چند روزي درباره نور LED در اينترنت جستجو ميكردم. به يك نكته جالب برخورد كردم. در نشاني زير، مشخصات قاب توليدي يكي از كارخانه ها (AQUA SPACE LED) مخصوص آبشور را ذكر كرده و نوشته كه از 120 عدد power LED 1 وات در اون استفاده شده كه 10/000 كلوين و تركيب سفيد و آبي هست.
    من دقيقا مشابه اين ال.اي.دي ها را در ايران ديدم. اين پاور ال.اي.دي ها هر عدد 3000 تومان هست . اما يك مشكل داره و اون حرارت بالايي هست كه پاور ال.اي.دي توليد ميكنه اما در خصوص همه ال.اي.دي ها طول عمرشون 50/000 ساعت قيد شده.
    لطفا دوستان نظرشون را درباره سفارش دادن يك قاب با 40 يا 80 پاور ال.اي.دي بگن. حدودا 50/000 بهم قيمت دادن.
    لازم بذكر هست كه الان متال 14/000 كلوين 150 وات هم دارم منتها ميخوام از نورهاي تركيبي بيشتري استفاده كنم تا اثراتش را بر آبزيان ببينم.

ويرايش: ببخشيد نشاني رافراموش كرده بودم:
    http://rjmarine.co.uk/site/index.php?q=node/32

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    4283
    با مطالبي كه تاكنون در اينترنت ديدم ، به نظرم اساسا آكواريوم آبشور در كشورهاي خارجي از تفريحات طبقه مرفه جامعه هست اما در ايران حتي طبقه متوسط درآمدي جامعه (مثل خودم) هم ميتونن از پس هزينه هاي اون برآن.

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    نقل قول نوشته اصلی توسط dr.daraei نمایش پست ها
    سلام دوستان. اين چند روزي درباره نور LED در اينترنت جستجو ميكردم. به يك نكته جالب برخورد كردم. در نشاني زير، مشخصات قاب توليدي يكي از كارخانه ها (AQUA SPACE LED) مخصوص آبشور را ذكر كرده و نوشته كه از 120 عدد power LED 1 وات در اون استفاده شده كه 10/000 كلوين و تركيب سفيد و آبي هست.
    من دقيقا مشابه اين ال.اي.دي ها را در ايران ديدم. اين پاور ال.اي.دي ها هر عدد 3000 تومان هست . اما يك مشكل داره و اون حرارت بالايي هست كه پاور ال.اي.دي توليد ميكنه اما در خصوص همه ال.اي.دي ها طول عمرشون 50/000 ساعت قيد شده.
    لطفا دوستان نظرشون را درباره سفارش دادن يك قاب با 40 يا 80 پاور ال.اي.دي بگن. حدودا 50/000 بهم قيمت دادن.
    لازم بذكر هست كه الان متال 14/000 كلوين 150 وات هم دارم منتها ميخوام از نورهاي تركيبي بيشتري استفاده كنم تا اثراتش را بر آبزيان ببينم.

درسته این ال ای دی که میگید هست تو ایران
    من خودم برای رفیجیوم دارم استفاده میکنم (3 وات)
    یکم هزینه اولی بالایی داره نور خوبی داره

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    من خودم چندين بار تو امجد كه ميشه گفت تمام دوستان از اونجا خريد ميكنن با فروشنده هاشون صحبت كردم
    اكثر ال اي دي هايه اينجا دارايه دمايه پايين و لومن كمي هستند اگر ازشونم مشخصات ال اي دي رو بپرسي
    يا از رويه رنگ ال اي دي ميگن حولو حوش اينقدره يا اگه بروشور محصولم داشته باشن ميزان استاندارد مشخصات
    نورهايه اكواريومه ابشورو ندارن . تو امجد دو سه تا مغازه هستن كه به صورت تخصصي ال اي دي ميارن
    هيچكدومشونم ال اي دي با مشخصاتي كه ما ميخوايم رو ندارن تو فروم يا سايت هايه خارجيم ال اي دي ها تمام
    مشخصاته مناسب اكواريوم اب شور رو دارا هستن چون مخصوص اينكار هستن
    بنظرم با اين ال اي دي هايه تو ايران مثل ازمون و خطا ميمونه .
    نميشه گفت جايه مهتابي و متالو ميتونه بگيره و نياز ريفارو ميتونه تامين كنه.

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    این بحث کلا ادمو گیج میکنه !!! لطف کنن دوستان واضح تر بنویسید. انچه من فهمیدم اینه که تو ایران led مخصوص اب شور نیست .اونهایی که هست هزینه بالاتر و مصرف کمتری داره اما خوب وقتی برای اب شور نیست دیگه نمیشه ازشون استفاره کرد.!!! پس کلا بحث led منتفی است.( یا نه؟!!!!) هزینه و مصرف و مزایا و معایب هر سه (مهتابی و led و متال ) رو اگر کسی وقت داره تو یک پست مختصرا مطرح کنه خیلی خوبه.ممنون

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    این بحث کلا ادمو گیج میکنه !!! لطف کنن دوستان واضح تر بنویسید. انچه من فهمیدم اینه که تو ایران led مخصوص اب شور نیست .اونهایی که هست هزینه بالاتر و مصرف کمتری داره اما خوب وقتی برای اب شور نیست دیگه نمیشه ازشون استفاره کرد.!!! پس کلا بحث led منتفی است.( یا نه؟!!!!) هزینه و مصرف و مزایا و معایب هر سه (مهتابی و led و متال ) رو اگر کسی وقت داره تو یک پست مختصرا مطرح کنه خیلی خوبه.ممنون
    دقيقن همينه كه گفتي ال اي دي هايه تو بازار هيچكدوم مخصوص اب شور نيستن
    تو لاله زار بگردي اكثرشون مهتابي ميفروشن ولي يدونه مهتابيه مخصوص ابشور پيدا نميكني!چرا؟
    كلن ساخت لامپهايه ابشور هزينه بر هستن وقيمت بالايي نسبت به لامپهايه معمولي دارن به همين علت
    مغازه هايي بغير از فروشندگان تجهيزات ابشور اينگونه لامپهارو نميارن

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    کلا مبحث نور رو میشه پیچیده ترین مبحث آب شور دونست
    به تفکیک بررسی می کنیم با هم
    1- led:
    led هایی که تو بازار ایران هست اکثرا مناسب اب شور نیستند و قاب های آماده ای که شرکت های معتبر ارائه دادن فعلا قیمت خیلی بالایی داره البته چون مبحث led مبحث نویی هست تحقیقات در این ضمینه همچنان ادامه داره

2- متال : لامپ های متال شدت نور خیلی خوبی دارن و خوب هم تو عمق نفوذ می کنن تو بازار ایران در دو نوع 150 وات و 250 واتش موجوده یه متال 150 وات خوب رو بسته به برندش میشه از 70 تا 140 هزار تومان خریداری کرد و 250 وات قیمت کمی بالا تری داره عمر مفیدش 2 سال تا 2.5 سال هست مصرف برقش هم یه مقدار بالاس

3- مهتابی :
    مهتابی های آب شور بسته به سایز و برندشون قیمتی حدود 15 تا 35 هزار تومان دران عمر مفیدشون 6 تا 8 ماه هست و برای اک.اریم های کوچیک بسیار مناسبن ولی عمق نفوذشون در اب کمتر از متاله و برای تانک های با ارتفاع بیشتر از 50 سانتی متر به تنهایی توصیه نمیشن

در کل فعلا سیستم های نوری که ترکیبی از متال و مهتابی باشن خیلی محبوب هستند.

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    بسیار مفید و جامع بود اقای بهمنش از پاسختون لازم دونستم جداگانه تشکر کنم .نظر نهاییتون مبنی بر استفاده همزمان از متال و مهتابی است که کاملا معقوله . نکته دیگر مدت زمان روشن نگه داشتن این سیستمها در طول شبانه روزه مثلا متال رو چند ساعت و کی و مهتابی هم مینطور زمان استانداردش چه قدره.یا علی

صفحه 15 از 102 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333465 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)