صفحه 12 از 102 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 111 به 120 از 1017
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    4283
    سلام دوستان. علت گرم شدن آكواريومم دو تا مهتابي زيركابينتي هست كه روي رفيوجيوم و اي.تي.اس گذاشتم. ميخوام بدونم چه نوع نوري بگذارم كه گرماي كمتري توليد كنه. مثلا لامپ ال.اي.دي خوبه؟
    اگه خوبه، چه رنگيشو براي رفيوجيوم بگذاردم؟

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    ل اي دي اگه بخواي اماده بگيري مخصوص ابشور هست
    اگه خودت ميخاي درست كني يكم هزينش زياده فكر نكنم بصرفه باشه
    ولي رنگ سفيد سرد خيلي خوبه من خودم دارم عاليه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    4283
    بيشتر دنباله اينم كه گرما نداشته باشه. ال.اي.دي. سفيد گرما نداره؟

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    ال اي دي يكي از حسناش گرمايه كميه كه توليد ميكنه هستش
    نسبت به مهتابي ولامپ كم مصرف خيلي كمه گرماش

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    4283
    ممنون راهنمايي عالي بود. ميخوام پاور ال.اي.دي سفيد (سه تا ال.اي.دي قوي هست كه خيلي پرنوره) بگيرم. قيمتش فكر كنم 11 بود

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    اگه از اين اماده هايي كه 3تا ال اي دي تو يه قابه كه با برق220كار ميكنه ميخاي بگيري
    دقت كن جنس خوبو بد داره
    يه مدل تايواني داره اونو بگير خوبه(دقت كن3تا ال اي دي توشه)

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    سلام دوستان راستش این سوالم رو نمیدونستم کجا بپرسم تا این که بالاخره دل رو به دریا زدم و اینجا مطرحش میکنم
    ابعاد تانک من طوت 50 عرض 50 و ارتفاع آبگیری هم 55 سانت هست از چه نوری باید استفاده کنم تا بتونم شقایق نگه دارم؟
    الان فقط یه مهتابی سفید 60 سانتی 14000 کلوین آرکادیا دارم!!!
    یه کلنی کوچیک پلیپ و یه ماشروم هم دارم که اوایل خوب باز میشدن اما الان اصلا باز نمیشن میتونه به خاطر نور باشه؟(ماشرومه کلا سفید شده و خودش رو جمع کرده)
    شرایط آب:
    نیتریت تقریبا رو صفره اما نیترات خیلی بالاس (البته اینم اضافه کنم که یه مدت طولانی هم هست که بهشون غذا ندادم چون غذاشون تموم شد و دوروبرمم غذای ریف گیر نمیاد)
    با این شرایطی که الان ریف های مقاوم دارن مطمئنم اگه شقایق بگیرم دخلش اومده مشکل از کجاس؟(البته میدونم همش مشکله اما بازم ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن)

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    سلام دوستان راستش این سوالم رو نمیدونستم کجا بپرسم تا این که بالاخره دل رو به دریا زدم و اینجا مطرحش میکنم
    ابعاد تانک من طوت 50 عرض 50 و ارتفاع آبگیری هم 55 سانت هست از چه نوری باید استفاده کنم تا بتونم شقایق نگه دارم؟
    یه کلنی کوچیک پلیپ و یه ماشروم هم دارم که اوایل خوب باز میشدن اما الان اصلا باز نمیشن میتونه به خاطر نور باشه؟(ماشرومه کلا سفید شده و خودش رو جمع کرده)
    شرایط آب:
    نیتریت تقریبا رو صفره اما نیترات خیلی بالاس (البته اینم اضافه کنم که یه مدت طولانی هم هست که بهشون غذا ندادم چون غذاشون تموم شد و دوروبرمم غذای ریف گیر نمیاد)
    با این شرایطی که الان ریف های مقاوم دارن مطمئنم اگه شقایق بگیرم دخلش اومده مشکل از کجاس؟(البته میدونم همش مشکله اما بازم ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن)
    سلام دوست عزیز
    برای نور باید لامپ های اکتینک رو به صورت جفت استفاده کنید (سفید+آبی) اگه بتونید نور رو به 1 وات به اضای هر یک لیتر آب برسونید خیلی بهتر میشه
    برای نیترات هم با توجه به حجم تانکتون من پیشنهاد می کنم اول یه سیفون 50% انجام بدید بعد از بیو نیترات اکس محصول شرکت jbl استفاده کنید خیلی خوب جواب میده و یه 6 ماهی خیالتون رو از بابت نیترات راحت می کنه
    فسفات هم مهمه یه تست بزنید ببینید اوضاع فسفات آب به چه صورت
    شقایق ها جزو حساس ترین ریف ها هستن توصیه می کنم فعلا تا بهتر شدن شرایط از خرید شقایق خود داری کنید
    موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    شرایط آب:
    سلام به همه دوستان
    پیرو صحبتهای محمد جان باید عرض کنم که علت باز نشدن و سفید شدن ماشرومها نوره .
    اکثر مرجانها انرژی خودشونو از طریق جلبک همزیست با خودشون تامین میکنند که این جلبک جهت فتوسنتز نیاز به نور کافی داره و در صورت عدم نور از بین خواهد رفت . و در نهایت موجب سفید شدن و از بین رفتن اون ریف میشه.
    در صورت تامین نور مناسب نیازی به غذا دهی آنچنانی هم نداره ولی استفاده از فیتو و زئوپلانکتون یه شادابی دیگه ای بهشون میده.
    بعد از تعویض آب حتما به فکر یه سیستم نور سرحال باش.
    موفق باشید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    ممنون از آقا سعید و محمد صادق
    چه سیستم نوری رو برای آکواریوم من پیشنهاد میکنن؟
    متال خوبه چند کلوین باید باشه؟
    در ضمن اون بیو نیترات jblقیمتش چنده؟استفاده هم زمانش با رفیجیوم مشکل ساز نیست؟

صفحه 12 از 102 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303162 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)