صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از 31 به 32 از 32
    همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط shadi.a نمایش پست ها
    سلام
    مهرانه جان خیلییییی خیلیییییی تبریک میگم

بی نهایت سگ خوشگل و زیبایی هست و امیدوارم سالیان دراز سالم و سرحال کنارت باشه و روز های خوبی رو با هم داشته باشین

به نظر من سگ داشتن واقعا دنیای خاص خودش رو داره و هر کسی ازش بهره مند نمیشه! ایشالا شما حساااابی لذت اش رو ببری!

مهرانه جان علت خوردن جوجه ها نژاد این خوشگل خانومه!
    با توجه به اندازه و یه سری خصوصیات ظاهری میشه متوجه شد که اشپیتز خالص نیست اما با توجه به فرم گوش و دم و رنگ و ... رگ اشپیتز اش غالب بوده و بیشتر از دیگری بروز کرده و به همین علت خلق و خوی اشپیتز داره و در کل اشپیتز خوی شکار بالایی داره و با بقیه حیوانات خانگی اصلا خوب نیست
    به هیچ عنوان کنار هیچ حیوونی تنهاش نذار و حدالامکان رو به رو هم نشن بهتره؛حتی رابطه خیلی خوبی با بچه های کوچیک و شیطون هم ندارن و نباید با هم تنها بمونن چون امکان اسیب رسوندن وجود داره
    با توجه به اینکه سن اش از سن تربیت گذشته بعید میدونم که بشه این مسئله رو با تربیت حل کرد...
    اما اگر فکر میکنی صبر و حوصله اش رو داری میتونی شروع کنی به خواندن مقالات مختلف در این رابطه و امتحان کنی؛همه ی سگ ها مثل هم نیستند و بعضی در عین بالغ بودن قابلیت تربیت پذیری شون رو دارند اما نژاد هر سگ تاثیر بسیار به سزایی توی اخلاق و رفتار هاش داره

سگ های سفید خیلیییی خوشگل اند اما به رسیدگی بیشتری نیاز دارند و با توجه به ریزش مو ی نسبتا زیاد اشپیتز و خز بلندشون به برس کشیدن زیادی نیاز دارن و از این به بعد اگر تا سر کوچه هم بره مجبوری حمام اش کنی
    و اگر دلت بخواد برای تمیز کردن زیر چشم اش محلول هایی هست که میتونی براش استفاده کنی تا دیگه قهوه ای رنگ نباشه،البته توی فصل های سرد مثل زمستان و پاییز این تغییر رنگ خیلی بیشتره تا فصل های گرم مثل الان !

مهرانه جان سه تا عکس کمه هاااا،اگر هر روز هم عکس بذاری برای من که کمه!

سلام شادی جان

ممنون بابت توضیحات عالی و کاملت

میبینم این جسی خانم زیاد به برادرزاده هام علاقه نشون نمیده پس به همین خاطره. برادرزاده هام باهاش خیلی با احتیاط برخورد میکنن . فوق العاده هم باهاش مهربونن و دوستشون دارن. حتی با وجود اینکه جسی جوجه هاشون رو خورده باز کینه ی ازش به دل نگرفتن. با این حال باز هم احتیاط کنم و اجازه ندم تنهایی باهاش بازی کنن؟

واسه تربیتش که صبر و حوصله دارم ولی وقتش رو ندارم. هم سرکار میرم و هم باید به غیر از جسی به پرنده هام هم رسیدگی کنم.ماشالا یکی دو تا هم نیستن
    موهاش که به شدت میریزه. واقعا واسمون معضل شده. هر روز شونه میکنم ولی انگار این ریزش موهاش تمومی نداره. کلافه ام کرده

جسی دختر ارومیه. نه سروصدا داره نه خرابکاری میکنه (البته به غیر از اون ماجرای جوجه ها) دستورات رو هم به خوبی اجرا میکنه (البته باز به استثنای مواقعی که از قدم زدن شبانه برمیگردیم ولی اون میخواد همچنان تو کوچه بمونه) فقط تنها مشکلی که رفتارش با غریبه هاست

هر غریبه ای که می بینه اولش واسش گارد میگیره و واق میزنه ولی خیلی زود انچنان باهاش صمیمی میشه که نگو. حتی دنبالشون میره و به چشم صاحب جدید بهشون نگاه میکنه

میخواسنم ببینم راهی هست که بهش اموزش بدم رفتارش نسبت به غریبه ها یه کم جدی تر بشه و انقدر بهشون عادت نکنه. اصلا میشه کاری کرد که به اصطلاح بگیر بشه؟؟؟

عکس که ازش زیاد دارم ولی هیچکدوم کیفیت ندارن. بزار دوربینم رو درست کنم به روی چشم عکس بیشتری ازش میگیرم

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام شادی جان

ممنون بابت توضیحات عالی و کاملت

میبینم این جسی خانم زیاد به برادرزاده هام علاقه نشون نمیده پس به همین خاطره. برادرزاده هام باهاش خیلی با احتیاط برخورد میکنن . فوق العاده هم باهاش مهربونن و دوستشون دارن. حتی با وجود اینکه جسی جوجه هاشون رو خورده باز کینه ی ازش به دل نگرفتن. با این حال باز هم احتیاط کنم و اجازه ندم تنهایی باهاش بازی کنن؟

واسه تربیتش که صبر و حوصله دارم ولی وقتش رو ندارم. هم سرکار میرم و هم باید به غیر از جسی به پرنده هام هم رسیدگی کنم.ماشالا یکی دو تا هم نیستن
    موهاش که به شدت میریزه. واقعا واسمون معضل شده. هر روز شونه میکنم ولی انگار این ریزش موهاش تمومی نداره. کلافه ام کرده

جسی دختر ارومیه. نه سروصدا داره نه خرابکاری میکنه (البته به غیر از اون ماجرای جوجه ها) دستورات رو هم به خوبی اجرا میکنه (البته باز به استثنای مواقعی که از قدم زدن شبانه برمیگردیم ولی اون میخواد همچنان تو کوچه بمونه) فقط تنها مشکلی که رفتارش با غریبه هاست

هر غریبه ای که می بینه اولش واسش گارد میگیره و واق میزنه ولی خیلی زود انچنان باهاش صمیمی میشه که نگو. حتی دنبالشون میره و به چشم صاحب جدید بهشون نگاه میکنه

میخواسنم ببینم راهی هست که بهش اموزش بدم رفتارش نسبت به غریبه ها یه کم جدی تر بشه و انقدر بهشون عادت نکنه. اصلا میشه کاری کرد که به اصطلاح بگیر بشه؟؟؟

عکس که ازش زیاد دارم ولی هیچکدوم کیفیت ندارن. بزار دوربینم رو درست کنم به روی چشم عکس بیشتری ازش میگیرم
    مهرانه جان در درجه ی اول سن برادر زاده هاتون بسیار مهمه و شیوه رفتارشون با جسی
    اینکه حرکات ناگهانی و سریع،سر و صدای زیاد و ناگهانی و یک سری رفتار های خاص که باعث عصبانیت سگ میشه رو نباید داشته باشند
    مثل کشیدن دُم و گوش سگ،دست زدن به ظرف غذای سگ و مزاحمت موقع غذا خوردن و...
    اما با این حال حتی اگر خیلی هم مطمئن باشین بهتره خودتون یا یک فرد بزرگسال که سگ ازشون حرف شنوی داره به بازی کردن شون نظارت داشته باشین
    تربیت سگ به وقت زیاد نیاز نداره،به چیزی که نیاز داره صبر و حوصله و اموزش مستمر هست
    اگر روزی چند دقیقه به طور مستمر برای تربیت وقت بگذارین مفیدتر از چندین ساعت در یک روزه
    در مورد موهاش متاسفانه راه حل خاصی وجود نداره و فقط با چند فعالیت میشه از مقدار اش کاهش داد که شامل :
    -مصرف مخمر -بالانس بودن غذا و استفاده از غذاهای خشک و کنسرو شده در کنار غذای خونگی -برس کشیدن منظم -نبود استرس شدید -سلامت کامل از جهت مشکلات پوستی و قارچ و.. هست اما در نظر داشته باشین که اشپیتز از نظر نژادی بسیار ریزش مو داره و موارد بالا تاثیر انچنانی ندارن و فقط از مقدار موها کم میکنن
    مهرانه جان تربیت درست باید طوری باشه که سگ در تمام مواقع مثل عصبانیت یا استرس و هیجان زدگی حرف شنوی داشته باشه
    اکثر حوادث و اتفاقات چه برای خود سگ چه اطرافیان توی این مواقع میفته که سگ از حالت فرمانبرداری خارج میشه
    در رابطه با گارد گرفتن نسبت به غریبه ها؛اول از همه شما باید روی فرمان های اولیه اش کار کنین و مبحث الفا بودن رو جا بندازین تا بعد بتونید اموزش های مهم و سخت تری مثل حمله و ... رو کار کنید
    اگر قرار بر این باشه که به هر فرد جدیدی گارد بگیره دیگه سگ خونگی نیست و با توجه به اینکه داخل منزل مسکونی زندگی میکنه باعث بروز یکسری مشکلات میشه مثل حمله به مهمان ها یا هر فرد جدیدی... پس بهتره بهش اموزش بدین که در چه مواقعی احساس خطر کنه و از غریزه خوبش بهره مند بشه !
    میتونین اموزش های اولیه رو با استفاده از مقالات و اموزش های مختلف خودتون بهش اموزش بدین اما در ارتباط با حمله کردن بهتره از مربی کمک بگیرین چون اموزش اشتباه میتونه هم برای خودتون و هم دیگران زیان بار باشه و عواقب بدی رو به همراه داشته باشه

پیشنهاد من به شما اینه که از الفا بودن شروع کنین و در درجات بعدی اموزش های اولیه مثل بشین و بیا و بخواب
    بلد بودن اموزش به معنی انجام به موقع فرمان ها بدون تاخیر هست و تداوم فرمان،یعنی اگر بهش گفته شده "بشین" تا موقعی که فرمان دیگه ای بهش داده نشده در حالت نشسته بمونه
    باید باهاش با قاطعیت برخورد کنین تا متوجه لزوم حرف شنوی و فواید اش بشه
    هرگز طی اموزش تنبیه اش نکنین و از تشویق و شرطی کردن استفاده کنین
    طی اموزش ها از همان ابتدا از مشاوره های یک مربی خوب کمک بگیرین چون اموزش اشتباه مصادف هست با نتیجه نگرفتن یا مشکلات جدی تر تربیتی در سگ

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)