صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29

موضوع: قمری چینی

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573

قمری چینی

با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
    دوستان من یک سری اطلاعات در مورد قمری چینی میخواستم
    اگه اجازه بدید (تاپیک اگه تکراری نباشه و محل اش مناسب باشه )
    در این صفحه و صفحات آتی در مورد قمری چینی مطالبی نوشته بشه
    بسیار خوشحال میشم تجارب خودتون رو در مورد
    الف) انواع نژادها
    ب) نحوه نگهداری
    ج) قفس
    د) نحوه تکثیر و تعداد جوجه ها
    ه) تغذیه

در این تاپیک بفرمایید

متشکرم

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    با سلام خدمت دوستان
    شب همه عزیزان به خیر باشه

دوستان گلم، خوراک غالب قمری چینی ارزن دانه ریز است. اما شاهدانه ریز رو هم میتونه بخوره . اصولا به دانه های گرد علاقه داره (مثلا کتان رو دوست نداره !!)

می خواستم بدونم که به نظر دوستان چند درصد جیره میتونم شاهدانه بدم ؟ دوستانی که تجربه سایر پرنده ها رو داشتن و شاهدانه دادن به پرنده هاشون لطفا نظر بدهند (ممنون خواهم شد)

دانه گشنیز چطور؟ دانه گشنیز هم شکل گرد داره (به نظرتون چند درصد تخم گشنیز بدم)

متشکرم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    شب همه عزیزان به خیر باشه

دوستان گلم، خوراک غالب قمری چینی ارزن دانه ریز است. اما شاهدانه ریز رو هم میتونه بخوره . اصولا به دانه های گرد علاقه داره (مثلا کتان رو دوست نداره !!)

می خواستم بدونم که به نظر دوستان چند درصد جیره میتونم شاهدانه بدم ؟ دوستانی که تجربه سایر پرنده ها رو داشتن و شاهدانه دادن به پرنده هاشون لطفا نظر بدهند (ممنون خواهم شد)

دانه گشنیز چطور؟ دانه گشنیز هم شکل گرد داره (به نظرتون چند درصد تخم گشنیز بدم)

متشکرم
    سلام.من تجربه قمری نداشتم اما شاهدونه بسیار گرم و چرب هست و از طرفی این چرب بودنش لذیذش میکنه که باعث میشه کبد رو نابود کنه اگر زیاد مصرف بشه.

ارسال شده از HUAWEI G525-U00 با استفاده از تپاتالک 2

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.من تجربه قمری نداشتم اما شاهدونه بسیار گرم و چرب هست و از طرفی این چرب بودنش لذیذش میکنه که باعث میشه کبد رو نابود کنه اگر زیاد مصرف بشه.

استاد اسکندری ، ببخشین برای صد گرم ارزن ریز ، چقدر شاهدانه بریزم مناسبه ؟
    دانه گشنیز چطور؟
    ویرایش توسط omidkhosravi : 8th September 2014 در ساعت 01:25 AM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    استاد اسکندری ، ببخشین برای صد گرم ارزن ریز ، چقدر شاهدانه بریزم مناسبه ؟
    دانه گشنیز چطور؟
    من از این لفظ استاد بیزارم.
    شاهدانه به طوطی در زمان استراحت در یک کیلو دویست گرم و در زمان آماده سازی ۲۵۰ گرم میدن در یک کیلو ارزن.
    اما قمری فکر نمیکنم بیشتر از ۱۰۰ گرم نیاز داشته باشه در یک کیلو.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    من از این لفظ استاد بیزارم.
    شاهدانه به طوطی در زمان استراحت در یک کیلو دویست گرم و در زمان آماده سازی ۲۵۰ گرم میدن در یک کیلو ارزن.
    اما قمری فکر نمیکنم بیشتر از ۱۰۰ گرم نیاز داشته باشه در یک کیلو.

ممنون آقای اسکندری
    جناب اسکندری ، قمری چینی دانه ها رو با پوست اش میخوره و مثل فنچ نیست پوسته ارزن رو بگیره
    بنابراین نیاز به شن یا ماسه داره
    آیا نحوه صیح تهیه ماسه رو برای سنگدان قمری ها میتونید برای بنده بفرمایید؟ بشورم، الک کنم ؟ بجوشنم ؟ چیکار کنم ؟

متشکرم از راهنمایی شما

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ممنون آقای اسکندری
    جناب اسکندری ، قمری چینی دانه ها رو با پوست اش میخوره و مثل فنچ نیست پوسته ارزن رو بگیره
    بنابراین نیاز به شن یا ماسه داره
    آیا نحوه صیح تهیه ماسه رو برای سنگدان قمری ها میتونید برای بنده بفرمایید؟ بشورم، الک کنم ؟ بجوشنم ؟ چیکار کنم ؟

متشکرم از راهنمایی شما
    تا جاییکه من میدونم و قبلا شنیده بودم ارزن پاک نشده که شن ریز داره میریختن جلوشون.ولی یه سری مغازه ها شن مخصوص میاوردن میفروختن.اگر جایی شن ریز تمیز سراغ دارین میتونید بیارید بشورید و جلو آفتاب پهن کنید و بهشون بدین.این رو توی یه پرنده فروشی شنیدم.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    تا جاییکه من میدونم و قبلا شنیده بودم ارزن پاک نشده که شن ریز داره میریختن جلوشون.ولی یه سری مغازه ها شن مخصوص میاوردن میفروختن.اگر جایی شن ریز تمیز سراغ دارین میتونید بیارید بشورید و جلو آفتاب پهن کنید و بهشون بدین.این رو توی یه پرنده فروشی شنیدم.

متشکرم
    بسیار ممنون
    در یکی از سایت ها محصولی است به نام Vogelgrit که گویا سنگریزه شنی است و 1200 گرمی و با قیمت 25000 تومان !!!
    ارزنی که من گرفتم بوجاری شده است . اما به نکته ظریفی اشاره کردید. دفعه بعد مقداری هم ارزن بوجاری نشده تهیه می کنم (آیا ارزن بوجاری نشده به غیر از سنگریزه ، چیز اضافی هم داره که مشکل ساز بشه ؟ )
    ------------------
    اما موضوع بعدی:
    متاسفانه کلا قمری ها علاقه چندانی به میوه نشان نمیدهند. و برای تامین ویتامین و کلسیم هم باید دست به دامن مکمل های ویتامنیه و معدنی بشم !! مخصوصا برای ویتامین D3 که برای جذب کلسیم و رشد جوجه ها و جلوگیری از پیچش تخم لازمه (چون من نمیتونم تمام پرنده ها رو جلو آفتاب بذارم ! )

به نظر شما من از ویتامین های مخصوص پرندگان زینتی استفاده کنم ؟ خیلی گرونه !!
    یا مکمل های ویتامینه و معدنی ماکیان (مثل مرغ تخمگذار) رو استفاده بکنم ؟
    البته میدونم که نیازهای متابولیک این دو پرنده با هم کاملا فرق دارند
    اما اطلاعات اندکی در مورد نیاز پرندگان زینتی وجود داره متاسفانه
    می خواستم اگه لطف بکنبد تجربه شخص خودتون رو در این مورد بفرمایید که از کدام نوع مکمل ویتامنیه و معدنی استفاده می فرمایید ؟
    ممنون از شما
    ویرایش توسط omidkhosravi : 8th September 2014 در ساعت 02:08 AM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    متشکرم
    بسیار ممنون
    در یکی از سایت ها محصولی است به نام Vogelgrit که گویا سنگریزه شنی است و 1200 گرمی و با قیمت 25000 تومان !!!
    ارزنی که من گرفتم بوجاری شده است . اما به نکته ظریفی اشاره کردید. دفعه بعد مقداری هم ارزن بوجاری نشده تهیه می کنم (آیا ارزن بوجاری نشده به غیر از سنگریزه ، چیز اضافی هم داره که مشکل ساز بشه ؟ )
    ------------------
    اما موضوع بعدی:
    متاسفانه کلا قمری ها علاقه چندانی به میوه نشان نمیدهند. و برای تامین ویتامین و کلسیم هم باید دست به دامن مکمل های ویتامنیه و معدنی بشم !! مخصوصا برای ویتامین D3 که برای جذب کلسیم و رشد جوجه ها و جلوگیری از پیچش تخم لازمه (چون من نمیتونم تمام پرنده ها رو جلو آفتاب بذارم ! )

به نظر شما من از ویتامین های مخصوص پرندگان زینتی استفاده کنم ؟ خیلی گرونه !!
    یا مکمل های ویتامینه و معدنی ماکیان (مثل مرغ تخمگذار) رو استفاده بکنم ؟
    البته میدونم که نیازهای متابولیک این دو پرنده با هم کاملا فرق دارند
    اما اطلاعات اندکی در مورد نیاز پرندگان زینتی وجود داره متاسفانه
    می خواستم اگه لطف بکنبد تجربه شخص خودتون رو در این مورد بفرمایید که از کدام نوع مکمل ویتامنیه و معدنی استفاده می فرمایید ؟
    ممنون از شما
    ارزن بجاری نشده هیچ چیز اضافی جز پوسته های اضافی و سنگریزه نداره و نگران نباشید.
    شن های بسته بندی شده ی ارزون تری هم در مغازه ها موجوده که باید دنبالش بگردین.
    تقریبا همه پرنده ها از سبزی گشنیز و جعفری و هویج رنده شده استقبال میکنن.حتی با مرور زمان و گذشت مدت زیادی.
    حتما نباید مکمل های گرون قیمت خارجی خرید.ویتاسید و ویتاکرافت و ویتالین محصولات ایرانی هستن که میتونید خیلی خیلی ارزون تر از موارد مشابه خارجی تهیه کنید.درسته همون کیفیت رو ندارن اما بسیاری از نیازهای بدنشون رو در طولانی مدت جبران میکنن.هرچند بهتره سالنتون آفتاب گیر باشه.حتما هم نباید برای نور خورشید جابجا بشن.کافیه جوری قرار بگیرن در ساعاتی از روز پنجره رو باز کنید نور به قسمتی از قفس بتابه تا خودشون رو در معرض نور آفتاب قرار بدن.
    ضمن اینکه شما میتونید از خیلی از مکمل های کلسیم کبوتر برای این ها استفاده کنید که قیمت بالایی ندارن.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    سلام
    آقای اسکندری
    خوبید؟
    ممنون از اینکه همیشه در دسترس هستید
    باور کنید نعمت بزرگیه مشاور دلسوز داشتن (در کشور ما شاید تشکر زیاد جنبه شیرین زبانی داشته باشه/ اما من اخلاقم اصلا اینجوری نیست/ قصدم صرفا تشکر از شما و همه عزیزان و کاربران دیگه است/ خوشحالم که اینجام)

منظورتون از مکمل های کلسیم برای کبوتر رو متوجه نشدم (در مرغداری از دی کلسیم فسفات و پودر صدف و پودر استخوان استفاده می کنیم). آیا ماده دیگه ای هم مد نظر جنابعالی هست؟
    حضرتعالی خودتون با تجربه هستید. مشکل اصلی اینه که شیشه های معمولی اشعه ماورا بنفش رو فیلتر می کنند. و در نتیجه نور پشت شیشه هیچ تایثیری در ساخت ویتامین D3 نداره . بنابراین مشکل اصلی ویتامین D3 است.
    ------------------------------------------------
    من تا حالا نمیدنستم که در عطاری ها هم ارزن می فروشند. نظرم برای دوستان اینه که خوراک پرنده ها رو از عطاری ها تامین بکنند. چون آلودگی و تماس با پرنده های مغازه ها رو نداشته
    (من تعجب می کنم چه کسی به این پرنده فروش ها مجوز مغازه داده !!!!!!!! / آقا بهداشت صفره شاید هم زیر صفر !!!!!)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)