صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 29

موضوع: قمری چینی

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    سلام
    آقای اسکندری
    خوبید؟
    ممنون از اینکه همیشه در دسترس هستید
    باور کنید نعمت بزرگیه مشاور دلسوز داشتن (در کشور ما شاید تشکر زیاد جنبه شیرین زبانی داشته باشه/ اما من اخلاقم اصلا اینجوری نیست/ قصدم صرفا تشکر از شما و همه عزیزان و کاربران دیگه است/ خوشحالم که اینجام)

منظورتون از مکمل های کلسیم برای کبوتر رو متوجه نشدم (در مرغداری از دی کلسیم فسفات و پودر صدف و پودر استخوان استفاده می کنیم). آیا ماده دیگه ای هم مد نظر جنابعالی هست؟
    حضرتعالی خودتون با تجربه هستید. مشکل اصلی اینه که شیشه های معمولی اشعه ماورا بنفش رو فیلتر می کنند. و در نتیجه نور پشت شیشه هیچ تایثیری در ساخت ویتامین D3 نداره . بنابراین مشکل اصلی ویتامین D3 است.
    ------------------------------------------------
    من تا حالا نمیدنستم که در عطاری ها هم ارزن می فروشند. نظرم برای دوستان اینه که خوراک پرنده ها رو از عطاری ها تامین بکنند. چون آلودگی و تماس با پرنده های مغازه ها رو نداشته
    (من تعجب می کنم چه کسی به این پرنده فروش ها مجوز مغازه داده !!!!!!!! / آقا بهداشت صفره شاید هم زیر صفر !!!!!)
    سلام.شما لطف دارید .انجام وظیفس.
    قبلا هم عرض کردم که تجربه ای در قمری ندارم.اما فکر میکنم بشه از مکمل های مرغداری و همچنین مکمل های پودری که قبلا معرفی کردم استفاده کرد.اما در کبوتر که استاد فلاح قطعا بهتر میتونن راهنمایی کنن املاح رو از طریق گل شور هم به کبوتر میرسونن که خیلی کمک میکنه بهشون.
    من نگفتم از پشت شیشه باشه نور.عرض کردم که پنجره باشه که با باز و بسته کردنش بدون تغییر جای قفس ها بتونن نور رو هرچقدر هم کم جذب کنن.حتی اگر شده گوشه ای از قفس در معرض نور مستقیم باشه کافیه که پرنده خیلی کوتاه هم که شده نور مستقیم بخوره.این هم برای ویتامین د.
    شاید براتون عجیب باشه اما من چند ساله که دارم از پرنده فروشی ها به صورت گونی های باز و بسته ارزن میخرم و تا حالا هم مشکلی نداشتم.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.شما لطف دارید .انجام وظیفس.
    قبلا هم عرض کردم که تجربه ای در قمری ندارم.اما فکر میکنم بشه از مکمل های مرغداری و همچنین مکمل های پودری که قبلا معرفی کردم استفاده کرد.اما در کبوتر که استاد فلاح قطعا بهتر میتونن راهنمایی کنن املاح رو از طریق گل شور هم به کبوتر میرسونن که خیلی کمک میکنه بهشون.
    من نگفتم از پشت شیشه باشه نور.عرض کردم که پنجره باشه که با باز و بسته کردنش بدون تغییر جای قفس ها بتونن نور رو هرچقدر هم کم جذب کنن.حتی اگر شده گوشه ای از قفس در معرض نور مستقیم باشه کافیه که پرنده خیلی کوتاه هم که شده نور مستقیم بخوره.این هم برای ویتامین د.
    شاید براتون عجیب باشه اما من چند ساله که دارم از پرنده فروشی ها به صورت گونی های باز و بسته ارزن میخرم و تا حالا هم مشکلی نداشتم.

ممنون جناب آقای اسکندری
    حتما نظر دوست عزیزم آقای فلاح رو هم می پرسم
    راستش اگه یک بار تبریز تشریف بیارید و افتخار میزبانی شما رو داشته باشم، متوجه خواهید شد که تبریز زمستان هاش خیلی سرده ! در ضمن خونه ما یک جوری است که فقط به یک بخش کوچیک از خونه نور می تابه و من قفس ها رو تقریبا اونجا گذاشتم
    ----
    تعجب هم نمی کنم داداشم/ درست می فرمایید. اما بازم در کل عطاری ها بهترن (نظر شخصی بنده است)
    اما اینکه پرنده های زینتی به سختی مریض میشن درسته / چون برنامه اصلاحی روی انها صورت نگرفته / در برنامه های اصلاحی بخش عمده ای از انرژی به سمت تولید گوشت هدایت شده و انرژی اندکی برای سیستم ایمنی هدایت میشه . به همین دلیله که این قدر امنیت زیستی و برنامه واکسیناسیون و ویتامین تراپی رو در مرغداری های متراکم جدی می گیرند
    شما خودتون هم مشاهده کرید که مرغ های بومی رو فضولات دامی خوراک میخورند و چیزی اشون هم نمیشه که این به دلیل سهم بالای سیستم ایمتی در دریافت انرژی در پرنده های اصلاح نشده است
    ------------
    اما بازم باید جوانب احتیاط رو رعایت کرد/ (ببخشید)

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ممنون جناب آقای اسکندری
    حتما نظر دوست عزیزم آقای فلاح رو هم می پرسم
    راستش اگه یک بار تبریز تشریف بیارید و افتخار میزبانی شما رو داشته باشم، متوجه خواهید شد که تبریز زمستان هاش خیلی سرده ! در ضمن خونه ما یک جوری است که فقط به یک بخش کوچیک از خونه نور می تابه و من قفس ها رو تقریبا اونجا گذاشتم
    ----
    تعجب هم نمی کنم داداشم/ درست می فرمایید. اما بازم در کل عطاری ها بهترن (نظر شخصی بنده است)
    اما اینکه پرنده های زینتی به سختی مریض میشن درسته / چون برنامه اصلاحی روی انها صورت نگرفته / در برنامه های اصلاحی بخش عمده ای از انرژی به سمت تولید گوشت هدایت شده و انرژی اندکی برای سیستم ایمنی هدایت میشه . به همین دلیله که این قدر امنیت زیستی و برنامه واکسیناسیون و ویتامین تراپی رو در مرغداری های متراکم جدی می گیرند
    شما خودتون هم مشاهده کرید که مرغ های بومی رو فضولات دامی خوراک میخورند و چیزی اشون هم نمیشه که این به دلیل سهم بالای سیستم ایمتی در دریافت انرژی در پرنده های اصلاح نشده است
    ------------
    اما بازم باید جوانب احتیاط رو رعایت کرد/ (ببخشید)
    انشالله حتما تبریز مزاحمتون میشیم.
    برای زمستان حتما دما رو روی 26 ثابت نگه دارید.سعی کنید الان که آفتاب هنوزنسبتا جون داره با جابجایی قفس ها پرنده هارو در معرض نور مستقیم قرار بدین تا زمستان به مشکل بر نخورن.
    ضمن اینکه الان که قفس ها کم هستن توصیه میکنم یک چهارپایه ی چرخدار طراحی کنید که راحت بتونید جابجاشون کنید.خیلی به کار میاد.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    انشالله حتما تبریز مزاحمتون میشیم.
    برای زمستان حتما دما رو روی 26 ثابت نگه دارید.سعی کنید الان که آفتاب هنوزنسبتا جون داره با جابجایی قفس ها پرنده هارو در معرض نور مستقیم قرار بدین تا زمستان به مشکل بر نخورن.
    ضمن اینکه الان که قفس ها کم هستن توصیه میکنم یک چهارپایه ی چرخدار طراحی کنید که راحت بتونید جابجاشون کنید.خیلی به کار میاد.
    خواشه می کنم
    افتخار بزرگیه در خدمت شما بودن
    بله دقیقا / الان متوجه میشم که چرخدار بودن پایه ها خیلی خوب میشه
    فقط وقتی اینا رو جابه جا می کنم استرس تحمیل نیمشه ؟ از تخم نمی افتن ؟ (هرچند که الان تخمی در کار نیست !! )
    (خودم میدونم که قمری چینی جفت خوردن اش کمی سخته / اما باید صبر کنم / به قول شما کار با موجود زنده صبر میخواد )

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    خواشه می کنم
    افتخار بزرگیه در خدمت شما بودن
    بله دقیقا / الان متوجه میشم که چرخدار بودن پایه ها خیلی خوب میشه
    فقط وقتی اینا رو جابه جا می کنم استرس تحمیل نیمشه ؟ از تخم نمی افتن ؟ (هرچند که الان تخمی در کار نیست !! )
    (خودم میدونم که قمری چینی جفت خوردن اش کمی سخته / اما باید صبر کنم / به قول شما کار با موجود زنده صبر میخواد )
    نه نگران نباشید.حتی بعد از تخم گذاری با چرخ جابجا کردن چندان استرسی به جفت وارد نمیکنه.
    جفت خوردنش اتفاقا چندان سخت نیست و اگر شانس بیارید خیلی سریع جفت میشن.اما خوب دقیقا جمله ی خوبی رو به کار بردین.همیشه کار با موجود زنده توی اسارت صبر زیادی میخواد.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    با سلام
    دوستان خوبم آدینه اتون به خیر
    -------------
    من کف دریا رو از پرنده فروشی ها خریدم . الان سه روزه که داخل آب انداختم و هر روز آب اش رو عوض کردم
    سه روز کافیه ؟ یا بازم بمونه؟

در ضمن کف دریا رو میخوام پودرش کنم . چون قمری چینی نمیتونه مثل فنچ یا مرغ عشق از منقارش برای برداشتن کف دریا استفاده کنه
    حالا سوالم اینه که کف دریا همیشه در اختیار قمری ها باشه ؟
    مرسی
    ویرایش توسط omidkhosravi : 12th September 2014 در ساعت 01:52 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    با سلام
    دوستان خوبم آدینه اتون به خیر
    -------------
    من کف دریا رو از پرنده فروشی ها خریدم . الان سه روزه که داخل آب انداختم و هر روز آب اش رو عوض کردم
    سه روز کافیه ؟ یا بازم بمونه؟

در ضمن کف دریا رو میخوام پودرش کنم . چون قمری چینی نمیتونه مثل فنچ یا مرغ عشق از منقارش برای برداشتن کف دریا استفاده کنه
    حالا سوالم اینه که کف دریا همیشه در اختیار قمری ها باشه ؟
    مرسی
    سلام.من تا حالا سنگ کف دریا خیس نکردم و علت خیس کردن رو هم نمیدونم.معمولا آلودگی های روی سنگ کف دریا رو میتراشن.
    اما شماکه هدفوتون پودر کردن سنگ کف دریا بودمیتونستید پودرش رو از عطاری تهیه کنید.هم میتونید توی آب حل کنید و هم روی سفیده تخم مرغ و جوانه ها بپاشید.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    سلام.من تا حالا سنگ کف دریا خیس نکردم و علت خیس کردن رو هم نمیدونم.معمولا آلودگی های روی سنگ کف دریا رو میتراشن.
    اما شماکه هدفوتون پودر کردن سنگ کف دریا بودمیتونستید پودرش رو از عطاری تهیه کنید.هم میتونید توی آب حل کنید و هم روی سفیده تخم مرغ و جوانه ها بپاشید.
    سلام
    خیس کردن اش فقط به خاطر انینه که شوریش کمتر بشه
    چون از دریای آزاد بدست می آد و مقداری هم فلزات سنگین داره
    پرسیدم از عطاری ها / متاسفانه نداشتن
    ممنون از شما
    ----------------
    در مورد آلودگی اش متوجه نشدم . آلودگی اش به چه صورتیه؟
    همه جای این کف دریاها سفیده و فقط در یک طرف اش یک لایه بسیار نازک زرد رنگ وجود داره

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام
    خیس کردن اش فقط به خاطر انینه که شوریش کمتر بشه
    چون از دریای آزاد بدست می آد و مقداری هم فلزات سنگین داره
    پرسیدم از عطاری ها / متاسفانه نداشتن
    ممنون از شما
    ----------------
    در مورد آلودگی اش متوجه نشدم . آلودگی اش به چه صورتیه؟
    همه جای این کف دریاها سفیده و فقط در یک طرف اش یک لایه بسیار نازک زرد رنگ وجود داره
    شما هرچقدر هم سنگ کف دریا رو توی آب خیس کنید نه شوریش از بین میره و نه اون فلزات سنگین.چون به خوردش رفته.تا حالا هم من نشنیده بودم کسی سنگ کف دریارو خیس کنه.به هرحال.
    معمولا اگر قسمتی از سنگ کف دریا زرد بشه یا چیزی بهش چسبیده باشه با یه چیز تیز میتراشن اون قسمت رو.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    شما هرچقدر هم سنگ کف دریا رو توی آب خیس کنید نه شوریش از بین میره و نه اون فلزات سنگین.چون به خوردش رفته.تا حالا هم من نشنیده بودم کسی سنگ کف دریارو خیس کنه.به هرحال.
    معمولا اگر قسمتی از سنگ کف دریا زرد بشه یا چیزی بهش چسبیده باشه با یه چیز تیز میتراشن اون قسمت رو.
    سلام
    ممنون
    بله راهنمایی شما حتما در نظر گرفته خواهد شد
    سپاس بی کران

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)