نقل قول نوشته اصلی توسط پارسا حق نظری نمایش پست ها
دوست عزیز اغلب کسانی که دست به شکار پلنگ و یوز می زنند برای پوستش نیست و تا حالا گزارشی به دلیل شکار یوز برای پوست ثبت نشده بیشتر این افراد به دلیل این یوز یا پلنگ شکار می کنند که بگویند بله ! ما پلنگ و یوز را زدیم و این را برای خود افتخار می دانند!!! ولی جز 1 مورد ثبت شد در چناران که هنوز هم پرونده اش بعد از یکسال مشخص نشده گزارشی مبنی بر شکار یوز ثبت نشده متاسفانه طی چند سال اخیر سگ های گله به خصوص در پارک ملی توران و همینطور تلفات جاده ای در پارک های ملی توران پناهگاه حیات وحش طبس و ... موجب تلفات یوزپلنگ در ایران شده همینطور شکار غیر قانونی طعمه های یوز درزیستگاه هایش و فعالیت انسانی در زیستگاه های مانند بافق موجب خارج شدن یوز از زیستگاه های می شود که خود تهدید بزرگی است .
می شود کمی درباره ی دیده شدن یوز در پارک ملی کلاه قاضی در اصفهان توضیح دهید زیرا با توجه به شرایط صخره ای کلاه قاضی همینطور دوربودن زیستگاه های یوز از ان منطقه و پایش های صورت گرفته وجود یوز در ان منطقه ثبت نشده و فقط در سال 1386 دو قلاده پلنگ در این منطقه دیده شد
سلام
همونطور که گفتم من اطلاعات زیادی در این زمینه ندارم
من زیاد میرم کلاه قاضی.یک بار که رفتم دیدبان اومد بیرونم کرد.توی راه که باهاش حرف زدم گفت چند سال پیش دوتا دیدن.من فقط در این حد شنیدم