صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20
    همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687

49 تراریوم بزرگ جدید Aquatech + مراحل ساخت

سلام خدمت دوستان عزیزم.این هم تراریوم جدید و بزرگه منه که درواقع همون تراریوم دیواری که کامل از نو ساختمش و دیگه مصالح نداره و فقط فوم پلی اورتان استفاده شده و بسیار سبک و زیبا ساختمش.از مرحله قبل از کاشت عکس گذاشتم.بزودی بعد کاشت گیاهان و سیستم نور عکسهای جدید را خواهم گذاشت.
    یک محیط شیشه ای 80*80 درست کنید که جلوش باز باشه به عرض 25 سانتی متر.بعد گلدان ها را به سلیقه خودتان داخلش بگذارید.سپس چندتا اسپری فوم بخرید و بپاشید روی شیشه و بین گلدانها.سپس بعد خشک شده روی گلدانها هم بپاشید.باید توجه کنید که اسپری به محض پاشیدن باید تا آخر استفاده بشه والا به سرعت دهانه آن بسته خواهد شد.علت اینکه میگم اول بین گلدانها اسپری کنید و بعد خشک شده روی گلدانها،به این دلیله که اگر اول روی گلدانها اسپری کنید فوم از روی گلدانها به سمت پایین ریزش میکنند و چون لایه پایین هم تازه و چسبناکه با هم قاطی میشن.اما اگر بعد خشک شدن لایه بین گلدانها اسپری کنید، فوم به محض پایین رفتن روی لایه خشک پایین میماند و سطح گلدان پر میشود..یک روز صبر میکنید تا خشک بشه.بعد چندتا چسب آکواریوم میگیرید و روی فوم با انگشت یک لایه نازک میکشید.همینطور کم کم روی فوم میکشید و بلافاصله روی اون کوکوپیت پودرشده میریزید و با انگشت آروم فشار میدید تا محکم بشه.تمام سطح فوم که با کوکوپیت پوشانده شد بعدش یک روز صبر میکنید تا خشک بشه.بعد با جارو برقی تمیز کنیدش.هرکجا که خالی مونده باید دوباره پر بشه.دیگه بعدش تمامه و میتونید گلها رو انتقال بدید.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15475
    خیلی قشنگ شده ولی باید گل توش کاشته بشه تا بشه نظر داد.(منتظر عکس ها ی دیگه با گل هم هستیم)

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط امیر ارسلان ابراهیمی نمایش پست ها
    خیلی قشنگ شده ولی باید گل توش کاشته بشه تا بشه نظر داد.(منتظر عکس ها ی دیگه با گل هم هستیم)
    ممنونم.تنها مشکل من هم نبود گلهای زیبایی مثل وریزیا و ایکمیا هستش که تو شهر ما نیست.چون گلهای رطوبتی هستند و شرایط نگهداری خاص دارند.اما بسیار مناسب تراریوم صخره ای هستند.از گلهایی که دارم استفاده میکنم و جاهای خالی رو با گلهای جدید پر میکنم.متاسفانه نبود گلهای ستاره ای شکل واقعا مشکل بزرگی برای من ایجاد کرده.اکثر گلها بسیار بزرگ و دارای تنه هستند و یا رشد زیادی دارن و داخل تراریوم مشکل ساز میشوند.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15475
    نقل قول نوشته اصلی توسط AquaTech نمایش پست ها
    ممنونم.تنها مشکل من هم نبود گلهای زیبایی مثل وریزیا و ایکمیا هستش که تو شهر ما نیست.چون گلهای رطوبتی هستند و شرایط نگهداری خاص دارند.اما بسیار مناسب تراریوم صخره ای هستند.از گلهایی که دارم استفاده میکنم و جاهای خالی رو با گلهای جدید پر میکنم.متاسفانه نبود گلهای ستاره ای شکل واقعا مشکل بزرگی برای من ایجاد کرده.اکثر گلها بسیار بزرگ و دارای تنه هستند و یا رشد زیادی دارن و داخل تراریوم مشکل ساز میشوند.
    من این گلها رو تو چنتا تراریوم استفاده کردم زیبا هم شد نمیدونم بیرجند داشته باشه یا نه ولی نما رو زیبا میکنه ولی شما ماشاالله بدون این گلها هم(وریزیا و ایکمیا)تراریوم های زیبایی درست میکنید.
    جامع ترین دایرة المعارف گل و گیاه ایران » Blog Archive معرفی کالادیوم » جامع ترین دایرة المعارف گل و گیاه ایران
    جامع ترین دایرة المعارف گل و گیاه ایران » Blog Archive معرفی گل مارانتا » جامع ترین دایرة المعارف گل و گیاه ایران
    جامع ترین دایرة المعارف گل و گیاه ایران » Blog Archive معرفی باباآدم » جامع ترین دایرة المعارف گل و گیاه ایران
    جامع ترین دایرة المعارف گل و گیاه ایران » Blog Archive معرفی بگونیا ببری » جامع ترین دایرة المعارف گل و گیاه ایران
    جامع ترین دایرة المعارف گل و گیاه ایران » Blog Archive معرفی بگونیا رکس » جامع ترین دایرة المعارف گل و گیاه ایران

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    عکسهای تراریوم پس از کاشت.اون گلهایی که شما گذاشتید فقط دوسه نمونه بگونیا اینجا هست که زیاد بدرد تراریوم نمیخوره.اونم تراریوم دیواری.چون محیطش کاملا بازه و رطوبت به سرعت از بین میره.مثلا بگونیا عروس یا رکس خیلی رطوبتیه و نمیشه داخل این تراریوم نگهداری کرد.گلهایی مثل سرخس های کوچک و پاپیتال مینیاتوری و گلوریا هم بسیار مناسب هستند ولی من به اونها دسترسی ندارم.من فقط از گلهای موجودی که داشتم استفاده کردم و گل جدید خرید نکردم.گل گندم و دراسنای سبز و قرمز و گل یخ به خشکی مقاوم هستند.هرچند من مقدار زیادی سوپر جاذب روی ریشه های گلها ریختم تا در صورتی که حتی تا یکماه آبیاری نشن باز هم مشکلی پیش نیاد.چون جایی که میخوام تحویلشون بدم ممکنه زیاد به تراریوم رسیدگی نکنن و گلها از بین برن.تنها بدی کار تراریوم اینه که اگر دست مشتری تا شش ماه هم دوام بیاره واقعا شاهکاره.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15475
    عکسهای تراریوم پس از کاشت.اون گلهایی که شما گذاشتید فقط دوسه نمونه بگونیا اینجا هست که زیاد بدرد تراریوم نمیخوره.اونم تراریوم دیواری.چون محیطش کاملا بازه و رطوبت به سرعت از بین میره.مثلا بگونیا عروس یا رکس خیلی رطوبتیه و نمیشه داخل این تراریوم نگهداری کرد.گلهایی مثل سرخس های کوچک و پاپیتال مینیاتوری و گلوریا هم بسیار مناسب هستند ولی من به اونها دسترسی ندارم.من فقط از گلهای موجودی که داشتم استفاده کردم و گل جدید خرید نکردم.گل گندم و دراسنای سبز و قرمز و گل یخ به خشکی مقاوم هستند.هرچند من مقدار زیادی سوپر جاذب روی ریشه های گلها ریختم تا در صورتی که حتی تا یکماه آبیاری نشن باز هم مشکلی پیش نیاد.چون جایی که میخوام تحویلشون بدم ممکنه زیاد به تراریوم رسیدگی نکنن و گلها از بین برن.تنها بدی کار تراریوم اینه که اگر دست مشتری تا شش ماه هم دوام بیاره واقعا شاهکاره.

خیلی زیبا شد مخصوصا اون (گل نازی )که کاشتید وقتی پخش بشه واقعا زیبایی خاصی به این نوع تراریوم میده ولی طبق حرف شما اگه دست مشتری دوام بیاره.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    همه رفتند فقط مونده ماهی :(
    شماره عضویت
    14440
    سلام و درود
    واقعا زيباشده
    يه سوال ببينم اين كوكوپيت كه فرموديد چي هست؟؟

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط texima نمایش پست ها
    سلام و درود
    واقعا زيباشده
    يه سوال ببينم اين كوكوپيت كه فرموديد چي هست؟؟
    درود بر شما.ممنونم.کوکوپیت همون پوسته نارگیله که به نام اکوپیت هم شناخته میشه.فاقد عناصر غذایی هست و فقط برای جذب و نگهداری آب و زهکش خاک کاربرد داره.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    همه رفتند فقط مونده ماهی :(
    شماره عضویت
    14440
    درود بر شما.ممنونم.کوکوپیت همون پوسته نارگیله که به نام اکوپیت هم شناخته میشه.فاقد عناصر غذایی هست و فقط برای جذب و نگهداری آب و زهکش خاک کاربرد داره.
    سلام و درود
    بله الان فهميدم منظور كدوماستكه فكر كنم واسه كار منم مناسب باشه چون يه آكواريوم دارم كه تصميم دارم ريپاريومش كنم اما خب فعلا هنوز تو مرحله طراحي هست :D

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط texima نمایش پست ها
    سلام و درود
    بله الان فهميدم منظور كدوماستكه فكر كنم واسه كار منم مناسب باشه چون يه آكواريوم دارم كه تصميم دارم ريپاريومش كنم اما خب فعلا هنوز تو مرحله طراحي هست :D
    فکرکنم اشتباه متوجه شدید بازهم.کوکوپیت اصلا بدرد ریپاریوم نمیخوره.داخل گلدان ریپاریوم فقط شن و ماسه بکار میره.و باید حواستون به کوددهی باشه.کود و آهن،منیزیم و پتاسیم باید مرتبا افزوده بشن.کلا به نظرم دربین تمام انواع آکواریوم و تراریوم و پالداریوم و هرچی که هست ریپاریوم بهترین گزینست.انتخاب خوبی کردید.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)