صفحه 1 از 37 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 370

موضوع: اسکیمر

همکار قدیمی آکواریوم آب شور

شماره عضویت
    13

اسکیمر

در این بخش به معرفی اسکیمر و بحث و تبادل نظر در مورد عملکرد و مشکلات آن خواهیم پرداخت

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    دوستان سلام
    حالا که تالار تخصصی برای اسکیمر ایجاد شده دیدم شاید بد نباشه اسکیمر های مختلف شرکت azoo رو خدمت دوستان معرفی کنم

1-AZOO MINGNON SKIM
    اسکیمر کوچک مدل میگنون

طراحی دقیق برای جداسازی لایه های معلق روی آب، پروتئین محلول وشناور از آب اکواریم.
    قابلیت تصفیه 360 لیتر آب در ساعت، مناسب برای آکواریم های کوچک آب شور و آب شیرین تا حجم 50 لیتر.
    نصب و راه اندازی آسان و کارکرد دقیق با خروجی قابل تنظیم.
    تعویض آسان فیلتر.

2-AZOO TRI-SUPER SKIMMER
    اسکیمر بزرگ مدل تری سوپر

طراحی منحصر به فرد و ثبت شده با حق انحصار ی تولید برای شرکت AZOO
    به کار گیری جریان های متقاطع و قوی کخ موجب افزایش جریان تعداد حباب در واحد زمان بوده و کشش سطحی بسشتری را ایجاد می کند.
    طراحی منحصر به فرد این محصول موجب افزایش سرعت چرخش آب،تقویت جریان و کشش سطحی شده و ترکیبات آلی پروتیین آب را به خوبی جدا می کند. این ویژگی منحصر به فرد در ایجاد گردش قوی و برخورد آب و اکسیژن موجب جداسازی کامل فلزات سنگین، ترکیبات آلی، پروتیین و فیبر می شود.
    مجهز به شیر تنظیم سطح آب.
    قابل نصب در داخل و خارج اکواریم
    مجهز به بست های دوبل به منظور نصب روی اکواریم.
    به کار گیری پره های ساخته شده از مواد پلاستیکی مقاوم برای جلوگیری از هر گونه خوردگی.

3- AZOO VORTEX PROTEIN SKIMMER
    اسکیمر ورتکس

توان بالای تصویه آب، افزایش میزان حباب های ریز در کردش با به کار گیری طراحی جدید
    طراحی انژکتور های جدید جریان هوا با توان گردش بالا ( 2000 لیتر در ساعت در مدل متوسط) و (3600 لیتر در ساعت در مدل بزرگ)
    قابل نصب در بیرون و داخل سامپ های اکواریم
    نصب و راه اندازی سریع و آسان

مطالب فوق به نقل از کاتالوگ محصولات AZOO بدون هیچ گونه دخل و تصرف بود.
    یا علی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم- طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    3370
    دستگاه پروتئین اسکیمر در حفظ کیفیت آب آکواریوم کمک شایانی انجام می دهد. این دستگاه در حفظ آلاینده های آلی موجود در آب بسیار موثر می باشد. توسط حباب های تولید شده چربی و پروتئین حل شده در آب را جذب و در مخزنی که در بالای اسکیمر قرار گرفته ذخیره می کند تا پس از پر شدن از آکواریوم خارج گردد.
    در صورتیکه اسکیمر شما احتیاج به رسیدگی زیاد دارد و به صورت صحیح کار نمی کند می بایست یک فرد متخصص دستگاه شما را سرویس کند(اسکیمر همانند لوازم دیگر مثل یخچال، ماشین لباس شویی و...احتیاج به سرویس دارد)
    اسکیمر بی کیفیت = آکواریومی با تلفات بالا، صدای زیاد(به طوری که آسایش فرد را خصوصا در هنگام شب خواهد گرفت)، لرزش و تکان ها زیاد و از همه مهم تر خرابی زود رس و عملکرد نا مطلوب از همان روز اول
    طور قطع و با یقین می توان گفت محصولات کمپانی های Deltec , Aqua Medic , Hydor در این زمینه حرف اول را در دنیا می زنند.
    سكيمر وسيله اي است كه در تصفيه آب براي خارج كردن مواد باقي مانده از غذا دهي و فضولات ماهي ها به منظور پيشگيري از توليد نيتريت و نيترات و در نتيجه حفظ كيفيت آب استفاده مي شود.در آكواريوم آب شور كه كيفيت آب جنبه حياتي دارد اكيدا توصيه مي شود.
    مكانيزم عمل هم به وسيله دمش هوا در خلاف جهت حركت آب به منظور معلق كردن ذرات زايد مي باشد.

این وسیله در محل های مختلفی بکار گرفته میشه.

توصیه شده که این دستگاه از سطح تانک اصلی آب را جمع آوری کند در نتیجه میتوانیم این دستگاه را بالای تانک اصلی متصل کنیم که هم منظره بدی میسازد و هم صدای ایجاد شده توسط آن زیاد است. اگر از فیلتر های خارجی و سطلی استفاده میکنیم چاره ای جز این کار نداریم اما اگر از سامپ استفاده میکنیم میتوانیم اسکیمر را در درون سامپ جاسازی کرد. با این کار هم به چهره تانک لطمه نمیزنیم و هم تا حدود زیادی صدای این دستگاه گرفته میشود.

در زیر بعضا از انواع آن در سامپ و یک نمونه خارج ار سامپ آورده شده است:

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    دوستان همونطوری که گفتم یه اسکیمر انستنت اوشن 800 گرفتم از امروز صبح که اونو کار گذاشتم هنوز چیزی جمع نکرده در صورتی که ویپرو 2013 هر روز کلی آشغال جمع میکرد.
    تو راهماش و چند تا سایت نوشته بود که چند روز طول میکشه که به بازدهی برسه .
    کسی علتشو میدونه ؟؟؟ حبابها باید تا کجا بالا بیان ؟ من تجربه این اسکیمر رو نداشتم.
    حبابها در در وسط لوله کاپ شکل حباب ها تو آب شیرین میترکن این موضوع طبیعیه ؟؟؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    امروز صبح اسکیمر رو نگاه میکردم دیدم که یه خورده داره بهتر میشه یه لایه زرد رنگ داخل لوله کاپ بود با انگشت که روش کشدیدم دیدم آره همون مواد پروتئینی هستش .
    تنها دلیل که میتونستم کار اسکیمر رو توجیه کنم و خودم رو راضی کنم این بود که حدس میزتم باید یه لایه از چربی داخل کاپ رو چرب کنه تا حبابها به سمت بالا راحت سر بخورند و در بالای کاپ بعلت خشک شدن سطح بالایی حباب بترکن .
    بازم نتایج رو به دوستان اطلاع میدم.

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    سلام سعید جان
    مبارکه
    آقا یه سوال چرا اسکیمر به این بزرگی خریدید ؟
    مگه تانکتون رو عوض کردید؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    سلام سعید جان
    مبارکه
    آقا یه سوال چرا اسکیمر به این بزرگی خریدید ؟
    مگه تانکتون رو عوض کردید؟
    زنده باشی محمد جان
    من تانکم با سامپ و رفیوجیوم تقریبا 400 لیتر میشه که یه اسکیمر 800 لیتر گرفتم که بعداً چون قرار بود تانکو بزرگ کنم گفتم الان و سال آینده نداره یه دفعه بزرگ گرفتم.
    محمد جان من تو چند تا سایت دیدم کف تا زیر کاپ بالا آمده بود ولی اسکیمر قبلی من که ویپرو بود من کفو تا تصفه کاپ تنظیم میکردم ولی تو راهنمای اینم گفته تا زیر کاپ .نظرتون چیه ؟؟؟
    مرسی

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    زنده باشی محمد جان
    من تانکم با سامپ و رفیوجیوم تقریبا 400 لیتر میشه که یه اسکیمر 800 لیتر گرفتم که بعداً چون قرار بود تانکو بزرگ کنم گفتم الان و سال آینده نداره یه دفعه بزرگ گرفتم.
    محمد جان من تو چند تا سایت دیدم کف تا زیر کاپ بالا آمده بود ولی اسکیمر قبلی من که ویپرو بود من کفو تا تصفه کاپ تنظیم میکردم ولی تو راهنمای اینم گفته تا زیر کاپ .نظرتون چیه ؟؟؟
    مرسی
    سلام
    معمولا همون ابتدای ورودی استوانه داخلی کاپ هستش که آب رو تنظیم می کنن اکثر اسکیمر ها یه خطی یا نشانه ای هم داره برای تنظیم آب

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    سلام
    معمولا همون ابتدای ورودی استوانه داخلی کاپ هستش که آب رو تنظیم می کنن اکثر اسکیمر ها یه خطی یا نشانه ای هم داره برای تنظیم آب
    تو راهنمای نصب گفته تا زیر کاپ .
    محمد به نظر اگه بالا تر باشه تا وسط لوله کاپ چی میشه ؟ من با ویپرو این مشکل رو نداشتم اونو همیشه تا نصفه لوله کاپ تنظیم میکردم و از لحاظ کارکرد عالی بود و میشه گفت هر روز کلی آشغال و چربی میگرفت.
    در بهتر بودن انستنت اوشن شکی نیست ولی به نظرت میتونه کارکردش از ویپرو کمتر باشه ؟؟
    من از روز اول مشکلی با نصفه قرار دادن کف تو لوله کاپ نداشتم ومواد آلاینده زیادی رو میپرفت ولی فقط رطوبت و آب هم تو کاپ جمع میشد.
    شاید من خیلی عجولم.

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    اینستنت اوشن خیلی عالیه من خیلی از اسکیمرش خوشم میاد
    معمولا میگن اسکیمر رو جوری تنظیم کنید که کف خشک جمع کنه! البته کف خشک که نمیشه ولی خوب اب کمی داشته باشه
    هر چه شما آب رو تو استوانه ببرید بالاتر اونور کف رو آبدار تر جمع می کنه

صفحه 1 از 37 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)