نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: بیوبال

همکار قدیمی( انجمن گل و گیاه)

شماره عضویت
    453

بیوبال

مطالب مربوط به بیوبال اینجا مطرح شود

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    با سلام
    بیو بال
    قطعاتی به اندازه یک توپ پینگ پنگ با سوراخ های متعدد که کار آنها تولید باکتری های مفید است
    قسمتي از تصفيه آب آكواريوم كه به چرخه ازت مربوط مي شه توسط باكتري هايي انجام مي شود كه به 2 دسته هوازي و بي هوازي تقسيم مي شوند، اين باكتري ها براي رشد نياز به سطوح به اندازه كافي زبر دارند تا بتوانند بر روي آنها تشكيل كولوني بدهند، اگر سطح زبري كافي نداشته باشد نمي توانند به آن بچسبند و به حيات خود ادمه دهند، حال با توجه به مفيد بودن اين باكتري ها، ما نياز داريم كه محيط مناسب براي اين باكتري ها را در آكواريوم ايجاد كنيم تا از آنها بهره ببريم، هر چه باكتري بيشتر، آب سالمتر، سطوحي داخل آكواريوم نظير شن، تزيينات به ويژه سراميكي و پلاستيكي و فيلترهاي مكانيكي درون آب مكانهاي مناسبي براي رشد اين باكتري ها هستند، اما در آكواريوم هاي بزرگتر يا آكواريوم هاي آب شور كه تصفيه زيستي بيشتري نياز دارند، سطوح بيشتري براي اين باكتري ها نياز دارند، بنابر اين انسان اين مكان ها را به صورت مصنوعي ساخته تا به هدف خود برسد، بيو بال يكي از اين مكان هاست. در ميان احجام هندسي بيشترين سطح خارجي را كره دارد . نام بيو بال (توپ بيولوژيكي) گوياي بالا بودن سطح زيست اين جسم به واسطه اين اصل هندسي مي باشد. براي افزودن سطح اين جسم و افزايش قابليت عبور آب از ميان آن و مسدود نشدن آن، آن را به صورت متخلخل و يا شيار دار مي سازند.جنس آن نيز از پلاستيك است تا هم سبك باشد و هم زبري مورد نياز را داشته باشد.البته یک نوع ان هم پلاستیکی نیست
    اما نوع دیگر که از پلاستیک نیست هم موجود می باشد و کلا هر سطح زبری می تواند کار بیو بال را انجام دهد.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9110
    با سلام خدمت همگی دوستان..
    قسمتی که مربوط به مواد مورد استفاده در فیلتر باشه رو پیدا نکردم و سوالمو اینجا با اجازه دوستان مطرح می کنم ..
    آیا استفاده از بیوبال و سرامیک هر دو با هم تغییری در وضعیت فیلتراسیون داره یا نه ..آخه هر دو اینها کار مشابهی دارند.....اصلاً تفاوتی هم دارند اگه دارند ممنون می شم اگه راجعشون توضیحی بدید
    با تشکر از مدیران و سایر دوستان بابت توجه و پاسخ گویی.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    نقل قول نوشته اصلی توسط msn1987 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همگی دوستان..
    قسمتی که مربوط به مواد مورد استفاده در فیلتر باشه رو پیدا نکردم و سوالمو اینجا با اجازه دوستان مطرح می کنم ..
    آیا استفاده از بیوبال و سرامیک هر دو با هم تغییری در وضعیت فیلتراسیون داره یا نه ..آخه هر دو اینها کار مشابهی دارند.....اصلاً تفاوتی هم دارند اگه دارند ممنون می شم اگه راجعشون توضیحی بدید
    با تشکر از مدیران و سایر دوستان بابت توجه و پاسخ گویی.
    سلام دوست عزیز
    مطمئنا استفاده از مواد گوناگون میتونه مفید باشه البته به شرطی که در جای درست مورد استفاده قرار بگیره
    در مورد بیوبال، بهترین مکان، جایی هست که در مجاورت هوا باشه به عنوان مثال در فیلترهای تر و خشک، سامپ یا هر جایی که آب روی اون بریزه
    اما سرامیک داخل فیلترهای اکسترنال یا داخل سامپ بصورت غوطه وری مورد استفاده قرار میگیره
    بنابراین باید ابتدا نوع فیلتراسیون رو مشخص کنید و بعد برای خرید مدیا تصمیم بگیرید

موفق باشید

این پست و پست قبل تا 24ساعت آینده به تاپیک زیر منتقل خواهد شد

http://www.parsipet.ir/thread2807.html

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15503
    سلام
    بیوبال میشه با آب دپو شده شست
    ؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط white ghost نمایش پست ها
    سلام
    بیوبال میشه با آب دپو شده شست
    ؟
    سلام

اگر کلر زدایی شده باشد و هم دما با اب تانک اصلی باشد مشکلی نخواهد داشت.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فایتر و ایشالله در آینده سنگال
    شماره عضویت
    17269
    سلام.
    استفاده از بیوبال چندان تاثیری داره ؟ بود و نبودش اصلا فرقی میکنه ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام،ِ تاثیرش که مشخصه برای چه کاری استفاده مشیه. دقیقا مثل سرامیک و سیپوراکس و سیارمدیا های معروف فیلتر برای باکتری سازی و در نتیجه خارج کردن آمونیاک و نیتریت کاربرد داره. همیشه استفاده ازش بحث بر انگیز بوده و نظرات عجیب غریب هم راجع بهش داده شده. عده ای معتقد هستند از بعضی جهات نسبت به مدیا هایی مثل سرامیک برتری داره. مثلا سطح مقطع و همچنین عمر بیشتری داره و به دلیل اینکه بیشتر در معرض جریان و هوا قرار داره عمل تصفیه بیولوژیکی رو بهتر انجام میده. عده ای هم معتقدند مشکلاتی مثل گیر کردن غذا و ماهی و ... داره . قدر مسلم آن است که حتما برای حصول بهترین نتجیه ممکن باید آب از بالا با جریان روش بریزه...مشابه چیزی که در Wet / Dry آکواریوم های آب شور مشاهده میکنید.

و اگر نظر شخصی من رو میخواید، من شخصا به پیچیده کردن کار در نگهداری از آکواریوم علاقه ای ندارم . بنا بر این اگر تانتکتون آب شیرینه، یک فیلتر سطلی که حرفه ای لود شده از نظر من کفایت میکنه و اجباری به استفاده از Bio Ball نیست

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاکادو + ماهی
    شماره عضویت
    9778
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    تانتکتون آب شیرینه، یک فیلتر سطلی که حرفه ای لود شده از نظر من کفایت میکنه و اجباری به استفاده از Bio Ball نیست

موفق باشید

سلام.
    میشه یک توضیح در خصوص حرفه ای لود کردن فیلتر سطلی بدین..
    من الان یک فیلتر سطلی سه طبقه دارم که برای 600 لیتر آب هست.
    آکواریوم خودم هم 175 لیتره که توش گلدفیش نگه می دارم.
    از چه مدیاهایی و چه ترتیبی استفاده کنم که بهترین نتیجه رو بگیرم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام دوست عزیز

به نظر بنده بهترین مدیا حد اقل برای تانک های آب شیرین substrat نوع pro مارک ایهایم آلمان هست.

در ضمن یک موضوع مهمی هم هست که باید توجه کنید بشه. سیکل با هر مدیایی در نهایت طی میشه.... قوی تری وضعیف تر ، سریع تر یا کند تر داره ولی در نهایت این چرخه شکل میگیره . سخت ترین کار نگهداری ازش هست. با یک سیفون اشتباه یا اضافه کردن دارو به آب خیلی سریع آسیب میبینه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)