نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687

21 تانک گیاهی AquaTech

سلام به همه دوستان.این هم از تانک گیاهی من.البته خیلی جالب نشد.ولی خب به عنوان کار اولم راضی هستم.
    تانک 50 لیتری
    دی اکسید دست ساز
    بستر دست ساز
    نور اس ام دی
    کود مایع قطره بامبو،کربنات پتاسیم،کربنات منیزیم،کربنات کلسیم و نیترات پتاسیم
    فیلتر گردشی کلاریفیر داخلی

این عکس مربوط به زمان یک هفته پس از کاشت.
    [IMG][/IMG]

این هم چندتا عکس دیگه که تازه گرفتم و یک ماه پس از کاشت.با اینکه نور ضعیفه اما سرعت رشد بسیار عالیه.البته دیر شروع به رشد کردن اما الان واقعا خوب رشد میکنند.علتش هم موادی هست که من در ساخت بستر استفاده کردم.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    سلام . مبارک باشه . با گیاهای معمولی شروع کردی که تانک جا بیوفته درسته ؟ آفرین کار اصولی همینه . امیدوارم زیباترین تانک گیاهی از کار دربیاد . راستی توی بستر دست ساز رو چیا بکار بردین ؟

موفق باشی

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام . مبارک باشه . با گیاهای معمولی شروع کردی که تانک جا بیوفته درسته ؟ آفرین کار اصولی همینه . امیدوارم زیباترین تانک گیاهی از کار دربیاد . راستی توی بستر دست ساز رو چیا بکار بردین ؟

موفق باشی
    سلام آقامهدی.خیلی ممنونم لطف دارید.گیاهاش معمولیه.اصلا گیاه اینجا پیدا نمیشه متاسفانه.خواستم سفارش بدم واسه آکواریوم کوچیکم صرف نمیکرد.اگه خواستم بزرگتر بسازم حتما سفارش میدم.بسترش خاک باغی،خاک رس، کمپوست جنگلی بنه ، خاکبرگ،شن شسته و ماسه.البته تصمیم دارم تراریوم قدیمی خودمو خالی کنم و یک پلنت بسازم و بسترش رو مخضوض با راک داست و سوپرجاذب کار کنم ببینم چطوری میشه.جدیدا چندکیلو راک داست طبیعی خوب بدستم رسیده که امیدوارم داخل بستر آکواریوم جواب بده.راستی آقامهدی دولومیت لازم دارم.از کجا میشه تهیه کرد؟ یک کیسه بزرگ میخوام

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط AquaTech نمایش پست ها
    سلام آقامهدی.خیلی ممنونم لطف دارید.گیاهاش معمولیه.اصلا گیاه اینجا پیدا نمیشه متاسفانه.خواستم سفارش بدم واسه آکواریوم کوچیکم صرف نمیکرد.اگه خواستم بزرگتر بسازم حتما سفارش میدم.بسترش خاک باغی،خاک رس، کمپوست جنگلی بنه ، خاکبرگ،شن شسته و ماسه.البته تصمیم دارم تراریوم قدیمی خودمو خالی کنم و یک پلنت بسازم و بسترش رو مخضوض با راک داست و سوپرجاذب کار کنم ببینم چطوری میشه.جدیدا چندکیلو راک داست طبیعی خوب بدستم رسیده که امیدوارم داخل بستر آکواریوم جواب بده.راستی آقامهدی دولومیت لازم دارم.از کجا میشه تهیه کرد؟ یک کیسه بزرگ میخوام
    سلام

من توی رشت دنبال دولومیت گشتم فروشگاه های لوازم کشاورزی نداشتن ولی فکر کنم باعث بالا رفتن سختی آب میشه چون شامل اهک و کلسیوم و منیزیوم هست . نظرت چیه ؟

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام

من توی رشت دنبال دولومیت گشتم فروشگاه های لوازم کشاورزی نداشتن ولی فکر کنم باعث بالا رفتن سختی آب میشه چون شامل اهک و کلسیوم و منیزیوم هست . نظرت چیه ؟
    سلام.عرض کنم خدمت شما که شهر ما هم دولومیت اصلا پیدا نمیشه.چون کسی کاربردشو نمیدونه و بنابراین اصلا بازاری نداره.اما واقعا چیز مفیدیه.خارجی ها هم داخل اکواریوم گیاهی و مخصوصا داخل بسترهای آماده پاتینگ میکس که ترکیبی از پیت ماس و کوکوپیت و پرلیت و چند چیز دیگست دولومیت هم به عنوان خنثی کننده اسیدیته استفاده میکنند.دولومیت باعث بالارفتن سختی نمیشه،یعنی یک سیستم خودتنظیم داره.به محض اینکه سختی به حد خنثی برسه حلالیت دولومیت متوقف میشه.البته کربنات کلسیم خیلی بهتره و صددرصد هم این اثر رو داره و قیمتش هم پایینه.اما فقط کلسیم داره.اما دولومیت منیزیم بالایی داره و خوبه.گیاهان آبزی معمولا به سرعت دچار کمبود منیزیم و آهن میشن و این به رفع کمبود کمک میکنه.کلا دولومیت و انواع خاک های معدنی بدون فلزات سنگین و مضر که مجموعا راک داست رو تشکیل میدن چه برای گیاهان آبزی و غیرآبزی بسیار مفیدن

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)