صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 38
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو _ اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    5913
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    ممنون دوستان.بله همین گیاه هست که داخل رفیجیوم گذاشتم هرچند خیلی قشنگه.به نظرتون برای جذب نیترات گیاه مناسبی باشه؟ممکنه که داخل تانک جراح ها بهش کاری نداشته باشن؟ یه کم راهنماییم کنید لطفا.سپاس عیدتون هم مبارک.
    سلام دوست عزیز من هم از این نوع گیاه دارم و داخل تانک اصلی گذاشتم به نظرم گیاه قشنگی هست ولی خیلی رشدش کمه و البته شنیدم گیاه های قرمز بیشتر فسفات مصرف میکن تا نیترات در ضمن بلوتانک و پادربلو که من دارم کاری باهاش ندارند...راستی اینم بگم که به صورت خیلی سریع بر روی شاخه هاش جلبک کرولاین رشد میکنه...

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali1364 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز من هم از این نوع گیاه دارم و داخل تانک اصلی گذاشتم به نظرم گیاه قشنگی هست ولی خیلی رشدش کمه و البته شنیدم گیاه های قرمز بیشتر فسفات مصرف میکن تا نیترات در ضمن بلوتانک و پادربلو که من دارم کاری باهاش ندارند...راستی اینم بگم که به صورت خیلی سریع بر روی شاخه هاش جلبک کرولاین رشد میکنه...
    ممنون دوست عزیز از نظرتون.این گیاه البته گیاه زیبایی است ولی بازم فکر نکنم مناسب محیط داخل اکواریوم باشه چون نیاز به نور زیادی داره در حدود 4 وات به ازای لیتر در حال ایده ال که داخل تانک امکانش اصلا نیست.این گیاه به اهن و کلسیم و عناصر کمیاب هم برای رشد نیاز داره که اگر تامین نشه رشدش به مقدار قابل توجهی کم میشه . بر طبق انچه من تحقیق کردم رشد این گیاه در حالت مناسب زیاد هست و بسیار بلند هم میشه.در ضمن این گیاه از خانواده ی همون گیاه انگوری هست که اون هم قرمزه و در کل از جهت جذب نیترات گیاه مناسبی به شمار میاد (البته به حد سکه ای (هالمیدیا) نمیرسه ).
    عیدتون مبارک و موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو _ اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    5913
    ممنون دوست عزیز از نظرتون.این گیاه البته گیاه زیبایی است ولی بازم فکر نکنم مناسب محیط داخل اکواریوم باشه چون نیاز به نور زیادی داره در حدود 4 وات به ازای لیتر در حال ایده ال که داخل تانک امکانش اصلا نیست.این گیاه به اهن و کلسیم و عناصر کمیاب هم برای رشد نیاز داره که اگر تامین نشه رشدش به مقدار قابل توجهی کم میشه . بر طبق انچه من تحقیق کردم رشد این گیاه در حالت مناسب زیاد هست و بسیار بلند هم میشه.در ضمن این گیاه از خانواده ی همون گیاه انگوری هست که اون هم قرمزه و در کل از جهت جذب نیترات گیاه مناسبی به شمار میاد (البته به حد سکه ای (هالمیدیا) نمیرسه ).
    عیدتون مبارک و موفق باشید
    خیلی ممنون بابت اطلاعات مفیدتون ....درست میفرماید از وقتی که از رفرجیوم به داخل نانک اصلی انتقال دادمش رشدش کمتر شده و قصد دارم که دوباره بذارمش تو رفرجیوم...

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    با سلام:
    رشد یک گیاه که عکسش رو هم قبلا گذاشتم و به صورت خودرو هست و رشد زیادی داره شبیه گیاه مویی هم هست اما این گیاه رو بقیه گیاهان رشد میکنه و به سرعت تکثیر میشه .به نظرتون اسیب میرسونه؟چطور میشه از رشدش جلوگیری کرد؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    با سلام:
    رشد یک گیاه که عکسش رو هم قبلا گذاشتم و به صورت خودرو هست و رشد زیادی داره شبیه گیاه مویی هم هست اما این گیاه رو بقیه گیاهان رشد میکنه و به سرعت تکثیر میشه .به نظرتون اسیب میرسونه؟چطور میشه از رشدش جلوگیری کرد؟
    حسین جان شما مکمل برای رف استفاده میکنید؟
    تست اهن بزن شاید اهن اب بالا باشه که این گیاه
    رشد میکنه
    البته نور بی تاثیر نمیتونه باشه

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط l2eza نمایش پست ها
    حسین جان شما مکمل برای رف استفاده میکنید؟
    تست اهن بزن شاید اهن اب بالا باشه که این گیاه
    رشد میکنه
    البته نور بی تاثیر نمیتونه باشه
    مکمل اهن اضافه میکنم ولی کم به مقدار 5 میلی لیتر در هفته(برایت ول).نور هم لامپ کم مصرف سفید(6500 لومن و 26 وات )استفاده میکنم.تست اهن هم چشم سعی میکنم حتما انجام بدم .ممنون از راهنماییت

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    مکمل اهن اضافه میکنم ولی کم به مقدار 5 میلی لیتر در هفته(برایت ول).نور هم لامپ کم مصرف سفید(6500 لومن و 26 وات )استفاده میکنم.تست اهن هم چشم سعی میکنم حتما انجام بدم .ممنون از راهنماییت
    این مکمل برایت ول خیلی درزش بالاست
    اگه فسفات اب بالا باشه با اضافه کردن اهن ( برایت ول فریون )
    رشد این جلبک چند برابر میشه
    تست اهن بزن اگه دیدی کمه ازش استفاده کن
    اگه نرمال بود تو ماه دز تکرار کن
    اینشالا که درست بشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10895
    دوستان این گیاه که برگ قرمز داشت از کجا تهیه کردید من میتونم تو تانک اصلی ازش استفاده کنم

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط alikm نمایش پست ها
    دوستان این گیاه که برگ قرمز داشت از کجا تهیه کردید من میتونم تو تانک اصلی ازش استفاده کنم
    باید بگردید و من ماهیران رو زیاد دیدم که گیاه هایه قرمز زیاد میاره و گیاه کلپ رو که قرمز هم هست رو میتونی با خیال راحت نگه داری تو اکواریوم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10878
    سلام
    داخل رفیجیوم من گیاه انگوری است ولی جدیدا سرعت رشدشون خیلی کم شده و کارهای جدیدی هم که می زنند سریع خراب می شه
    و بقیه ساقه ها هم خیلی خیلی نازک شدن....
    به نظر شما مشکل از چی هست؟
    نور رفیجیوم هم 3تا کم مصرف 18 وات است آبی رزد و صورتی

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)