صفحه 1 از 27 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 269
    همکار قدیمی آکواریوم آب شور

شماره عضویت
    13

بحث و تبادل نظر در مورد تمام بی مهرگان

در این بخش به بحث و تبادل نظر در مورد تمام بی مهرگان شامل انواع مرجانها ، شقایق ها، کرمهای لوله ایف خرچنگها و غیره می پردازیم می پردازیم. لطفاً از معرفی این دسته از آبزیان در این بخش خودداری نمایید

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4174
    سلام

من یک آکواریوم به ابعاد 150*60*80 دارم. حدود 1 ماه از راه اندازیش میگذره. دو تا شقایق بابل سفید و نوک حبابی سبز و 1 شقایق موکتی سفید دارم.نور مورد استفاده واسه اکواریوم 2 تا مهتابی 60 سانتی Rex 4 و 1 مهتابی 150 سانتی Rex PLD هست. شقایق های من الان دو روزه که رفتن داخل سنگ ها. اول بابل ها رفتن و بعدش موکتی. الان من چی کار کنم بیارمشون بیرون یا خودشون میان؟ البته 2 تا کلارکی ، 1 دونه کلارکی نوار آبی ، 2 تا اوسالاریس ، 2 تا هم پرکولا دارم. لطفا راهنمائی کنید.

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    سلام دوست عزيز
    شقايق ها كلن به نور براي زنده بودن احتياج دارن
    براي جابجايشون اگه پشت سنگي رفتن سنگو بچرخون
    يا سنگو از جلوش بردار با دستهم ميتوني يواش جابجاش كني(خيلي با احتياط)
    براي نگه داري از شقايق ها يه خورده زود اقدام كردي
    بايد چندماهي صبر ميكردي تا سيستم فيلتراسيون جا بيفته
    بعد اقدام به تهيه شقايق ميكردي.

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4174
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    شقايق ها كلن به نور براي زنده بودن احتياج دارن
    براي جابجايشون اگه پشت سنگي رفتن سنگو بچرخون
    يا سنگو از جلوش بردار با دستهم ميتوني يواش جابجاش كني(خيلي با احتياط)
    براي نگه داري از شقايق ها يه خورده زود اقدام كردي
    بايد چندماهي صبر ميكردي تا سيستم فيلتراسيون جا بيفته
    بعد اقدام به تهيه شقايق ميكردي.
    مرسی از جوابت
    آکواریوم فعلا تمام شرایطش خوبه و شقایق ها هم جابجا کردنشون خیلی سخته. الان نمی دونم چیکار کنم. از زیر ها سعی می کنم در بیارمشون. به نظرتون خودشون در نمیان بیرون. امروز یکی از بابلها از پشت اومد بیرون بعد دوباره خودش رفت. می خوام خودشون جا بجا بشن. !!!

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط aydin606 نمایش پست ها
    مرسی از جوابت
    آکواریوم فعلا تمام شرایطش خوبه و شقایق ها هم جابجا کردنشون خیلی سخته. الان نمی دونم چیکار کنم. از زیر ها سعی می کنم در بیارمشون. به نظرتون خودشون در نمیان بیرون. امروز یکی از بابلها از پشت اومد بیرون بعد دوباره خودش رفت. می خوام خودشون جا بجا بشن. !!!
    همونطور که میدونید شقایق ها حساس ترین رف ها هستن
    معمولا توصیه میشه تو اکواریم هایی که تازه راه اندازی میشه از شقایق ها استفاده نگهداری نکنید
    من خودم یه بار یه شقایقم که رفته بود پشت لای راک ها نور رو متمرکز کردم روش و برگشت جلو ولی خوب این فقط یه تجربه بود وریشه علمی نداره
    اما اگه شقایقتون چند روزی بدون نور بمونه متاسفانه از بین میره
    به هر حال شقایق ها بسیار بسیار حساس هستند

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    مرسی از جوابت
    اگه خواستی سریع اونهارو بیرون بیاری موج ساز رو رو به اونا بزار خودشون در میان.
    ولی همون طور که دوستان گفتن اصلا عجله نکن واسه خرید ری.
    موفق باشید.

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4174
    سلام دوستان
    من 2 روزه احساس می کنم که روی لایوراک ها داره زرد میشه به نظر شما جلبک های دیاتومه یا رنگ لایوراک ها داره بهتر میشه؟ من آکواریومم از ماهیرانهاست سایز 150*80*60 هست. از اونایی که سامپ داره. حجم آکواریوم 720 لیتره اسکیمر ماکرو 150 ماکرو نصبه ولی از دو روز بعد با اسکیمر دایمکس ls30 عوض می کنم. از دو تا مهتابی 60 سانتی دایمکس rex 4 و یک دونه مهتابی 150 سانتی دایمکس pld استفاده می کنم. ( نمی دونم کافیه یا نه؟ ) می خوام از سیستم ats استفاده کنم که چند روزه دارم سعی می کنم یه جائی واسش پیدا کنم. ( اگه کسی نظری داره لطفا کمکم کنه.) از واتر پمپ نیوجت مارک آکواریوم سیستم 4500 لیتر استفاده می کنم که خیلی بی صدا هست واسه همه توصیه می کنم. فعلا موج ساز نگذاشتم ولی می خوام یک سیو 1500 بگیرم. حدود 80 کیلو لایوراک دارم. لطفا هر توصیه ای دارید بهم بفرمائید تا انجام بدم. فقط می خوام بدونم که اصول اضافه کردن کلسیم و منیزیوم چیه؟ منیزوم 1320 هست و کلسیم نزدیک به 400 هست ولی می خوام اندازشون رو افزایش بدم. اگه لایوراک ها بخون زرد بشن چی کار کنم.؟ چند ساعت و از کدوم نور برای آکواریوم اسفاده کنم؟( منظورم سفید یا آبی )
    ماهی های تو آکواریوم هم بنویسم که راحت تر نظرتون رو بدید : 6 تا دامسل - 1 بلوتنگ - 1 جراح بادبانی - 1 بلنی خزه ای - 2 آنتیاس - 2 کورال بیوتی - 2 دلقک کلارکی - 1 کلارکی نوار آبی - 1 مارون - 2 پرکولا - 2 اسالاریس - 1 ماندورین - 1 گابی خط دار - 1 راس دراگون - 5 تا کرم لوله ای پرطاووسی - 2 شقایق بابل - 1 شقایق موکتی - 1 شقایق سنگ پلیپ کوتاه

منتظر نظرات خوبتون هستم

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    سلام دوستان
    من 2 روزه احساس می کنم که روی لایوراک ها داره زرد میشه به نظر شما جلبک های دیاتومه یا رنگ لایوراک ها داره بهتر میشه؟ من آکواریومم از ماهیرانهاست سایز 150*80*60 هست. از اونایی که سامپ داره. حجم آکواریوم 720 لیتره اسکیمر ماکرو 150 ماکرو نصبه ولی از دو روز بعد با اسکیمر دایمکس ls30 عوض می کنم. از دو تا مهتابی 60 سانتی دایمکس rex 4 و یک دونه مهتابی 150 سانتی دایمکس pld استفاده می کنم. ( نمی دونم کافیه یا نه؟ ) می خوام از سیستم ats استفاده کنم که چند روزه دارم سعی می کنم یه جائی واسش پیدا کنم. ( اگه کسی نظری داره لطفا کمکم کنه.) از واتر پمپ نیوجت مارک آکواریوم سیستم 4500 لیتر استفاده می کنم که خیلی بی صدا هست واسه همه توصیه می کنم. فعلا موج ساز نگذاشتم ولی می خوام یک سیو 1500 بگیرم. حدود 80 کیلو لایوراک دارم. لطفا هر توصیه ای دارید بهم بفرمائید تا انجام بدم. فقط می خوام بدونم که اصول اضافه کردن کلسیم و منیزیوم چیه؟ منیزوم 1320 هست و کلسیم نزدیک به 400 هست ولی می خوام اندازشون رو افزایش بدم. اگه لایوراک ها بخون زرد بشن چی کار کنم.؟ چند ساعت و از کدوم نور برای آکواریوم اسفاده کنم؟( منظورم سفید یا آبی )
    ماهی های تو آکواریوم هم بنویسم که راحت تر نظرتون رو بدید : 6 تا دامسل - 1 بلوتنگ - 1 جراح بادبانی - 1 بلنی خزه ای - 2 آنتیاس - 2 کورال بیوتی - 2 دلقک کلارکی - 1 کلارکی نوار آبی - 1 مارون - 2 پرکولا - 2 اسالاریس - 1 ماندورین - 1 گابی خط دار - 1 راس دراگون - 5 تا کرم لوله ای پرطاووسی - 2 شقایق بابل - 1 شقایق موکتی - 1 شقایق سنگ پلیپ کوتاه

منتظر نظرات خوبتون هستم
    سلام دوست عزیز
    دیاتم در مواقعی که تازه اکواریم رو راه اندازی کردید ممکنه به وجود بیاد
    موج سازتون رو بهترین حالتی که میگن اینه که جریان 20 بارا رو تو تانکتون ایجاد کنه که با توجه به حجم تانکتون به نظر میاد موج سازی که انتخاب کردید به تنهایی پاسخگو نباشه!
    سیستم نورتون به نظر کمی ضعیف میاد معمولا میگن نور رو طوری انتخاب کنید که به نسبت یک وات به اضای یک لیتر اب باشه و چون ارتفاع تانکتون زیاده معمولا توصیه میشه برای این ارتفاع از لامپ های متال استفاده کنید
    برای ats من خودم جا نداشتم تو سامپ به خاطر همین با یه جانونی پلاستیکی و یه واتر پمپ یه ats افقی گذاشتم رو سامپ و خیلی خوب جواب داد تو بخش ats تصاویر و مراحل کار موجوده
    برای کلسیم و منیزیم من خودم از سنگ دولومیت استفاده کردم کلسیم رو به طور کامل جواب میده ولی برای منیزیم باید یه مقدار کمکش کنید !
    موفق باشید
    یا علی

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4174
    سلام
    روی شقایق سنگ آکواریوم دوستم دارخ یه حالت ژله ای میاد و فکر کنم داره خراب میشه؟ علتش و درمانش چطوره ؟ نورش مثل منه ( آکتینیک ) و تو قسمت بالایی آکواریوم و در جریان متوسط به بالا قرار داره. مرسی اگه زود جواب بدید.

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    سلام
    روی شقایق سنگ آکواریوم دوستم دارخ یه حالت ژله ای میاد و فکر کنم داره خراب میشه؟ علتش و درمانش چطوره ؟ نورش مثل منه ( آکتینیک ) و تو قسمت بالایی آکواریوم و در جریان متوسط به بالا قرار داره. مرسی اگه زود جواب بدید.
    سلام
    بله متاسفانه شقایق سنگشون داره از بین میره
    علتش میتونه شرایط نا مناسب آب یا شرایط نا مناسب جاش باشه
    شقایق سنگ ها خیلی حساسن
    فعلا به نظر من تو آب با دست بگیریدش و تکون تکونش بدید تو آب تانک تا این لایه کنده شه اینجوری ممکنه برگرده یا حداقل بقیش خراب نشه (این قسمتش تجربی بود و تا به حال جایی ندیدم که از نظر علکمی درست باشه یا نه!)

صفحه 1 از 27 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)