صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 38
    همکار قدیمی (معاون باغ های شیشه ای)

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436

مشاوره و ساخت اکواریوم اب شور نانو

سلام
    با توجه به اینکه ساخت و نگهداری اکواریوم نانو یک مقدار بخاطر کوچک بودن و محدودیت فضایی تخصصی تر و دارای ریزه کاریهای بیشتر هستش این تاپیک رو باز کردم که یه مقدار بیشتر در موردش توضیح داده بشه
    البته توی ابشور تمامی اساتید میفرمایند که برای اولین بار با حجم بالا راه اندازی بشه بخاطر اینکه کنترل پارامترها بسیار راحتتر هستش و میشه گفتش که توی نانو کوچکترین اشتباه فاجعه به بار میاره.

خوب بریم سر اصل مطلب میخوام یک تانک جدید راه اندازی کنم که بدلیل کمبود جا و وقت بسیار زیاد میخوام حتما نانو باشه

برای سایز هم طول 55 سانت کل جایی هستش که دارم عرض هم ترجیهم رو 30 هستش ولی تا 40 هم جا داره که اضفافه بشه لطفا باتوجه به مشکل تامین منبع نور مناسب برای نانو ارتفاع رو بفرمایید

خوب شکل کلی تانک به این صورت در ذهمنم هستش

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.Moghadam نمایش پست ها
    سلام
    با توجه به اینکه ساخت و نگهداری اکواریوم نانو یک مقدار بخاطر کوچک بودن و محدودیت فضایی تخصصی تر و دارای ریزه کاریهای بیشتر هستش این تاپیک رو باز کردم که یه مقدار بیشتر در موردش توضیح داده بشه
    البته توی ابشور تمامی اساتید میفرمایند که برای اولین بار با حجم بالا راه اندازی بشه بخاطر اینکه کنترل پارامترها بسیار راحتتر هستش و میشه گفتش که توی نانو کوچکترین اشتباه فاجعه به بار میاره.

خوب بریم سر اصل مطلب میخوام یک تانک جدید راه اندازی کنم که بدلیل کمبود جا و وقت بسیار زیاد میخوام حتما نانو باشه

برای سایز هم طول 55 سانت کل جایی هستش که دارم عرض هم ترجیهم رو 30 هستش ولی تا 40 هم جا داره که اضفافه بشه لطفا باتوجه به مشکل تامین منبع نور مناسب برای نانو ارتفاع رو بفرمایید

خوب شکل کلی تانک به این صورت در ذهمنم هستش

سلام
    محمد جان اول اینکه کاش رو شکلی که کشیدید خط اندازه هم میزندید که معلوم بشه درست چی به چیه!
    بعد به نظر من ریفیجیم رو کلا حذف کن برای حذف نیترات تو این حجم بهتر هستش بری سراغ مدیا که جای خیلی کمتری میگیره مثل بیو نیترات اکس و...
    برای نورش هم چون عرض 55 فرمدید پس احتمالا بتونید از مهتابی 60 سانت استفاده کنید کافیه تو قطر تانک قرارش بدید
    موفق باشی عزیز
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : 14th May 2014 در ساعت 09:38 PM

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    جناب بهمنش عزیز ممنون از پاسختون
    والا این شکل فقط حالت چیدمان تانک بودش و اندازه ها فیکس نشده هستن و کاملا بنا به پیشنهاد شما هستش
    پس به این شک مشکلی با مهتابی ندارم درسته؟ کاملا جوابگو هستش چون ارتفاع رو کمتر از 50 سانت در نظر میگیرم؟
    پس برای نور یک مهتابی 60 سانتی 1400 نیاز دارم و یک اکتنیک چند سانتی؟برای نگهداری ریف
    در مورد ارتفاع نظرتون چیه؟ خودم یدونه از این اماده ها چند سال پیش توی نواب دیدم ارتفاع ابگیریش خیلی نزدیک به لبه شیشه بودش که خیلی خوشگلش کرده بود و چسب هم مثل مال تانک های بزرگ اصلا ماهیچه ای نشده بودش و فقط محل اتصال شیشه ها خورده بود که نمای تانک رو بسیار زیبا کرده بود اگر به اینصورت بسازم مشکل سار نمیشه؟

خیلی علاقه دارم که تانک تا اونجایی که امکانش هستش بصورت طبیعی فعل و انفعالاتش رو انجام بده و چون ارتفاع پایه حداقل یک متر هستش و جا هم توی پایه هستش فکر میکردم میشه یک رفیجیوم خیلی قوی براش درست کردش نظرتون مناسب نیستش؟

برای اسکیمر به پچه فکری باشم؟تاحالا برای نانو دنبالش نبودم

راستی فکر میکنید با اسکیمر پیشنهادیتون موجساز سیو پمپ اب دایمکس و ... با چه هزینه ای میشه جمعش کرد البته بدون ماهی و لایو راک و موجودات زنده

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    جناب بهمنش عزیز ممنون از پاسختون
    والا این شکل فقط حالت چیدمان تانک بودش و اندازه ها فیکس نشده هستن و کاملا بنا به پیشنهاد شما هستش
    پس به این شک مشکلی با مهتابی ندارم درسته؟ کاملا جوابگو هستش چون ارتفاع رو کمتر از 50 سانت در نظر میگیرم؟
    پس برای نور یک مهتابی 60 سانتی 1400 نیاز دارم و یک اکتنیک چند سانتی؟برای نگهداری ریف
    در مورد ارتفاع نظرتون چیه؟ خودم یدونه از این اماده ها چند سال پیش توی نواب دیدم ارتفاع ابگیریش خیلی نزدیک به لبه شیشه بودش که خیلی خوشگلش کرده بود و چسب هم مثل مال تانک های بزرگ اصلا ماهیچه ای نشده بودش و فقط محل اتصال شیشه ها خورده بود که نمای تانک رو بسیار زیبا کرده بود اگر به اینصورت بسازم مشکل سار نمیشه؟

خیلی علاقه دارم که تانک تا اونجایی که امکانش هستش بصورت طبیعی فعل و انفعالاتش رو انجام بده و چون ارتفاع پایه حداقل یک متر هستش و جا هم توی پایه هستش فکر میکردم میشه یک رفیجیوم خیلی قوی براش درست کردش نظرتون مناسب نیستش؟

برای اسکیمر به پچه فکری باشم؟تاحالا برای نانو دنبالش نبودم

راستی فکر میکنید با اسکیمر پیشنهادیتون موجساز سیو پمپ اب دایمکس و ... با چه هزینه ای میشه جمعش کرد البته بدون ماهی و لایو راک و موجودات زنده

خواهش می کنم محمد جان
    بله نور رو با زوج مهتابی های سفید و آبی از یه برند خوب و معتبر برسونی به نزدیک یک وات به اضای یک لیتر عالیه و میتونی هر ریفی میخای راحت نگهداری انشاالله و تو ارتفاع زیر 50 کاملا جوابگو هستش
    اگه قراره ریفیجیوم از فضای تانک کم کنه به نظر من نباشه بهتره ولی اگه قراره بالا یا پایین باشه شاید بد هم نباشه باشه
    اگه یه مینی اسکیمر خوب تو بازار باشه و بتونی بگیری بدک نیست ولی در غیر اینصورت بیخیال بشو و یه بسته پیروژن بزار
    چسب هم درست بزنی چون لیتر خیلی بالا نیست میتونه قشنگ ظریف در بیاری انشاالله
    جریان آب رو هم دیگه باید حساب کنی ببینی چقدر میشه و به چیا احتیاج دارید واتر پمپ رو هم اروپایی ها معمولا کوچیک تر هستن و راحت تر میشه جاشون داد
    خیلی در جریان قیمت های جدید نیستم مثل قدیم هم که ثابت نیستن قیمتا یه سر بری نواب یه چرخ بزنی میتونه یه آمار دقیق بگیری و با برنامه و حساب شده بری جلو
    امیدوار یه نانو ریف فوق العاده بشه
    موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    یه سواب یه همچین نورپردازی رو کلا تو ایران باید قیدشو زد؟

g

خیلی علاقه دارم که رو تانکم باز باشه و بدون تاج و نور با فاصله بهش بتابه مثل مدل پایین

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    خب تا قطعی شدن سیستم نور که فعلا بزرگترین مشکلم هستش لوازم زیر رو انتخاب کردم که اگر دوستان تایید میکنن ایشالا توی اولین فرصت که برم نواب خریداری میکنم

واتر پمپ 200 یا 400دایمکس که اگر حجم تانک رو 40 لیتر در نظر بگیرم 200 باید مناسب باشه
    مینی اسکیمر ns 12 ماکرو که خوبیش اینه کم جا میگیره و قبلا که یه دامکس 200 داشتم خوب کف میکردش و ازش راضی بودم
    برای تانک هم شیشه 6 میل تهیه میکنم و اگر بتونم بدونه ماهیچه ای کردن چسب میچسبونم البته خیلی توی تاپیک های خارجی دیدم که از پلکسی استفاده میکنن و بسیار تمیزتر و زیباتر میشه فقط نمیدونم اینها خط نمیوفته به مرور زمان ؟؟؟

برای پایه هم فکر نمیکنم اگر از ام دی اف استفاده بشه مشکلی پیش بیاد درسته؟ یا بدم پروفیل ببرن برام؟

راستی چسب سیستا مشکی هم داریم؟

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    خب تا قطعی شدن سیستم نور که فعلا بزرگترین مشکلم هستش لوازم زیر رو انتخاب کردم که اگر دوستان تایید میکنن ایشالا توی اولین فرصت که برم نواب خریداری میکنم

واتر پمپ 200 یا 400دایمکس که اگر حجم تانک رو 40 لیتر در نظر بگیرم 200 باید مناسب باشه
    مینی اسکیمر ns 12 ماکرو که خوبیش اینه کم جا میگیره و قبلا که یه دامکس 200 داشتم خوب کف میکردش و ازش راضی بودم
    برای تانک هم شیشه 6 میل تهیه میکنم و اگر بتونم بدونه ماهیچه ای کردن چسب میچسبونم البته خیلی توی تاپیک های خارجی دیدم که از پلکسی استفاده میکنن و بسیار تمیزتر و زیباتر میشه فقط نمیدونم اینها خط نمیوفته به مرور زمان ؟؟؟

برای پایه هم فکر نمیکنم اگر از ام دی اف استفاده بشه مشکلی پیش بیاد درسته؟ یا بدم پروفیل ببرن برام؟

راستی چسب سیستا مشکی هم داریم؟

واتر پمپ که به نظر میاد یکم قوی تر بگیرید بهتره من یه مدل ایهایم دارم که قدرتش تا 1000 قابل تنظیمه اگه از اونا باشه بگیری راحتی واتر پمپ خوبی هم به نظر میاد!
    پس تصمیم گرفتید از اسکیمر استفاده کنید
    پلکسی که تخصص مصطفی هستش یه زنگ بش بزنی همه چیزش رو بت میگه
    برا پایه هم mdf اکی هستش مشککلی نداره
    سیستا که یه مدته معمولیش هم گیر نیماد چه برسه به مشکیش ولی فکر کنم قبلنا بود اگه اشتباه نکنم

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    سلام
    واتر پمپ های آکواریوم سیستم اگه مدل 1200 را بگیری خیلی عالیه و خروجیش قابلیت تنظیم داره
    موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    واتر پمپ که به نظر میاد یکم قوی تر بگیرید بهتره من یه مدل ایهایم دارم که قدرتش تا 1000 قابل تنظیمه اگه از اونا باشه بگیری راحتی واتر پمپ خوبی هم به نظر میاد!
    پس تصمیم گرفتید از اسکیمر استفاده کنید
    پلکسی که تخصص مصطفی هستش یه زنگ بش بزنی همه چیزش رو بت میگه
    برا پایه هم mdf اکی هستش مشککلی نداره
    سیستا که یه مدته معمولیش هم گیر نیماد چه برسه به مشکیش ولی فکر کنم قبلنا بود اگه اشتباه نکنم
    چون برای رف تانک خونم ار همین 200 گرفتم فکر کردم مناسبه اگر اینطوریه 600 میگیرم یا اگر ایهام 1000 گیرم اومد میگیرم
    نه تصمیم قطعی نیستش بخاطر همین اول اینجا مطرح کردم که از صلاحدید شما استفاده کنم اگر میفرمایید پروژن بهتره اونو میگیرم که اینطوری باشه دیگه نیازی به ساخت سامپ مجزا نیستش و میندازم کنار تانک الان بیشتر برم کم هزینه بودنش مهم هستش که زودتر استارتشو بزنم تا شهر شلوغه تو محل کار!!!
    با مصطفی قبلا رفتیم پامنار اونجا معدنشه ولی احساس میکنم با مگنت که ادم تمیز کنه خط میوفته
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام
    واتر پمپ های آکواریوم سیستم اگه مدل 1200 را بگیری خیلی عالیه و خروجیش قابلیت تنظیم داره
    موفق باشید
    خروجی این دایمکس ها هم قابل تنظیم هستش و راه برای تنظیم زیاد هستش مثل گذاشتن یک شیر خروجی برای تنظیم و فشار نیومدن به پمپ
    چون سرو صداش مهم نیستش خیلی علاقه ای ندارم بخوام براش اکواریوم سیستم بگیرم و ترجیح میدم پمپ خونه رو تعویض و بع اکواریوم سیستم ارتقاع بدم

ممنون از سروران که کمک میکنن

برای نور چیکار کنم الان بزرگترین مسئلم همونه احتمالا طول تانک رو 50 یا 40 میگیرم و دوست دارم نور مثل عکسهای بالا با فاصله از تانک باشه

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    چون برای رف تانک خونم ار همین 200 گرفتم فکر کردم مناسبه اگر اینطوریه 600 میگیرم یا اگر ایهام 1000 گیرم اومد میگیرم
    نه تصمیم قطعی نیستش بخاطر همین اول اینجا مطرح کردم که از صلاحدید شما استفاده کنم اگر میفرمایید پروژن بهتره اونو میگیرم که اینطوری باشه دیگه نیازی به ساخت سامپ مجزا نیستش و میندازم کنار تانک الان بیشتر برم کم هزینه بودنش مهم هستش که زودتر استارتشو بزنم تا شهر شلوغه تو محل کار!!!
    با مصطفی قبلا رفتیم پامنار اونجا معدنشه ولی احساس میکنم با مگنت که ادم تمیز کنه خط میوفته

خروجی این دایمکس ها هم قابل تنظیم هستش و راه برای تنظیم زیاد هستش مثل گذاشتن یک شیر خروجی برای تنظیم و فشار نیومدن به پمپ
    چون سرو صداش مهم نیستش خیلی علاقه ای ندارم بخوام براش اکواریوم سیستم بگیرم و ترجیح میدم پمپ خونه رو تعویض و بع اکواریوم سیستم ارتقاع بدم

ممنون از سروران که کمک میکنن

برای نور چیکار کنم الان بزرگترین مسئلم همونه احتمالا طول تانک رو 50 یا 40 میگیرم و دوست دارم نور مثل عکسهای بالا با فاصله از تانک باشه
    برا سامپ از سیستم معروف به بچه سامپ یا همون سامپ پشت استفاده کنید خیلی راحت ترید
    برای سیستم نور هم از led های مخصوص آب شور بخای استفاد کنی ممکنه تو نواب یا پیش آقای صائمی برید یه چیزای داشته باشه ولی قیمتش بالاس اگه اونجوری بخای
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : 17th May 2014 در ساعت 12:04 AM

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)