صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 38
    همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    فقط یه نکته خونه واتر پمپ را ارتفاع تیغه را کوتاه تر بگیرید چون این نوع سامپ بدلیل تبخیر خیلی سریع خونه واتر پمپش خالی میشه و هوا وارد تانک میکنه
    حتی بنظر من خونه واته پمپ را فعلا نچسبونید و بعد از راه اندازی و تست میزان آب گیری خونه واتر پمپ دستتون میاد بعدا بچسبونید
    یه نکته دیگه (چون خودم برای تانک قرنطینه باهاش درگیر شدم ) اینه که سوراخی که برای ورود آب به سامپ میزنید را یکمی از سطح مورد نطرتون برای آب گیری پایین تر در نظر بگیرید یا از دوتا سوراخ (یکی پایین و یکی بالا) استفاده کنید تا سطح آب داخل تانک اصلی قابل کنترل باشه
    موفق باشید

همکار قدیمی (معاون باغ های شیشه ای)

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    فقط یه نکته خونه واتر پمپ را ارتفاع تیغه را کوتاه تر بگیرید چون این نوع سامپ بدلیل تبخیر خیلی سریع خونه واتر پمپش خالی میشه و هوا وارد تانک میکنه
    حتی بنظر من خونه واته پمپ را فعلا نچسبونید و بعد از راه اندازی و تست میزان آب گیری خونه واتر پمپ دستتون میاد بعدا بچسبونید
    یه نکته دیگه (چون خودم برای تانک قرنطینه باهاش درگیر شدم ) اینه که سوراخی که برای ورود آب به سامپ میزنید را یکمی از سطح مورد نطرتون برای آب گیری پایین تر در نظر بگیرید یا از دوتا سوراخ (یکی پایین و یکی بالا) استفاده کنید تا سطح آب داخل تانک اصلی قابل کنترل باشه
    موفق باشید
    بسیار بجا فرمودین. در مورد شیشه ای که تانک رو از سامپ جدا میکنه با توجه به اینکه قصدم برای ارتفاع ابگیری 35 سانت(ارتفاع تانک38) هستش خودم تو فکرم این بودم که یک شیشه معمولی به ارتفاع 32سانت بزارم و روش یک پلکسی با ارتفاع 38 سانت بچسبونم و شیار هاشو در یک گوشه و توی ارتفاع 34 سانت شروع کنم که یک سانت هم برای بالا بود جریان اب در نظر گرفتم تحت بدترین حالت هم هنوز 3 سانت تا لبه تانک فاصله داره و نباید مشکلی پیش بیادش
    در مورد خونه واتر پمپ متاسفانه متوجه منظورتون نشدم که البته این نکات ریز که فقط از تجربه بدست میادش خیلی تاثیر داره و برام بسیار مهم هستش

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.Moghadam نمایش پست ها
    بسیار بجا فرمودین. در مورد شیشه ای که تانک رو از سامپ جدا میکنه با توجه به اینکه قصدم برای ارتفاع ابگیری 35 سانت(ارتفاع تانک38) هستش خودم تو فکرم این بودم که یک شیشه معمولی به ارتفاع 32سانت بزارم و روش یک پلکسی با ارتفاع 38 سانت بچسبونم و شیار هاشو در یک گوشه و توی ارتفاع 34 سانت شروع کنم که یک سانت هم برای بالا بود جریان اب در نظر گرفتم تحت بدترین حالت هم هنوز 3 سانت تا لبه تانک فاصله داره و نباید مشکلی پیش بیادش
    در مورد خونه واتر پمپ متاسفانه متوجه منظورتون نشدم که البته این نکات ریز که فقط از تجربه بدست میادش خیلی تاثیر داره و برام بسیار مهم هستش
    در مورد خونه واتر پمپ
    در این نوع سامپ هم مثل سامپ های زیر تانک باید بزرگترین خونه به واتر پمپ اختصاص داده بشه ولی بدلیل محدودیت فضا با توجه به تجربه ای که من خودم داشتم بهتره تیغیه این خونه کوتاه تر در نظر گرفته بشه تا در زمان تبخیر ، واتر پمپ خشک کار نکنه یا با کاهش سطح آّب باعث ایجاد حباب نشه
    خدمتتون عرض کردم بهتره شیشه این قسمت چسبونده نشه و توسط نوار لاستیکی که شیشه بری ها دارن در محل مورد نظر گذاشته بشه و تانک تست آب بشه و بعد از مشخص شدن سطح آب بهترین انتخاب را در مورد ارتفاع این تیغه داشته باشید
    میتونید یه تانک tl550 را ببینید و از اون الگو برداری بکنید معمولا تانک های 550 یکی از مشکلاتی که دارن با کوچکترین تبخیری که صورت بگیره سطح آب در خونه واتر پمپ کم میشه و باید مدام آّب تبخیری را اضافه کرد بهمین خاطر بعضی از دوستان دست به اصلاح تیغه ها توی این نوع تانکها میزنن
    امیدوارم تونسته باشم کمک کرده باشم و متوجه منظورم شده باشید
    موفق باشید

همکار قدیمی (معاون باغ های شیشه ای)

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    واقعا هوشمندانه بودش و ممنونم
    در مورد اون نوار پلاستیکی هیچ اطلاعاتی ندارم و تا حالا ندیدم
    برم شیشه فروشی بگم نوار پلاستیکی میخوام خودشون میدونن؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام
    این تایپیک رو من الان دیدم و من هم تو فکرش بودم برای خودم یکی بسازم با این برنامه تاپاتالک موضوعات جدید که ایجاد میشن رو چون داخلش عضو نیستی پیام نمیده
    در مورد گفته مجید آقا من متوجه این نشدم که چطور با کوتاه شدن تیغه واتر پمپ آبگیری بیشتر میشه ، هرچه تیغه خونه واتر پمپ بلندتر باشه قاعدتا میزان آبگیری بیشتر میشه
    به این نوع سامپ هم میگن سامپ داخلی شما یه سری به تایپیک فیلتراسیون در قسمت آب شیرین سر بزن من اونجا توضیح دادم فکر میکنم بد نباشه
    پلکسی هم قطعا خش میفته و بدرد تانک اصلی نمیخوره

Send by Tapatalk

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.Moghadam نمایش پست ها
    واقعا هوشمندانه بودش و ممنونم
    در مورد اون نوار پلاستیکی هیچ اطلاعاتی ندارم و تا حالا ندیدم
    برم شیشه فروشی بگم نوار پلاستیکی میخوام خودشون میدونن؟
    اگه تشریف ببرید شیشه بری یه سری نوار خاکستری زنگ هست که دور شیشه ها میندازن و بیشتر برای قاب درب و پنجره های آلومینیومی استفاده میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    این تایپیک رو من الان دیدم و من هم تو فکرش بودم برای خودم یکی بسازم با این برنامه تاپاتالک موضوعات جدید که ایجاد میشن رو چون داخلش عضو نیستی پیام نمیده
    در مورد گفته مجید آقا من متوجه این نشدم که چطور با کوتاه شدن تیغه واتر پمپ آبگیری بیشتر میشه ، هرچه تیغه خونه واتر پمپ بلندتر باشه قاعدتا میزان آبگیری بیشتر میشه
    به این نوع سامپ هم میگن سامپ داخلی شما یه سری به تایپیک فیلتراسیون در قسمت آب شیرین سر بزن من اونجا توضیح دادم فکر میکنم بد نباشه
    پلکسی هم قطعا خش میفته و بدرد تانک اصلی نمیخوره

Send by Tapatalk
    سلام وعرض ادب
    همونطور که میدونید تو خونه واتر پمپ آب از بالا سرریز میشه و اگه این تیغه کوتاه تر گرفته بشه سطح آب با خونه قبلی مساوی میشه ودیر تر در مواقع تبخیر آب دچار کاهش سطح آب میشه

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    اگه تشریف ببرید شیشه بری یه سری نوار خاکستری زنگ هست که دور شیشه ها میندازن و بیشتر برای قاب درب و پنجره های آلومینیومی استفاده میشه

سلام وعرض ادب
    همونطور که میدونید تو خونه واتر پمپ آب از بالا سرریز میشه و اگه این تیغه کوتاه تر گرفته بشه سطح آب با خونه قبلی مساوی میشه ودیر تر در مواقع تبخیر آب دچار کاهش سطح آب میشه
    سلام
    گفته شما به نظر من درست نیست
    شما تیغه آخر رو تا حد امکان وقتی بلند تر بگیرید آبگیری تمام خونه ها بالا میاد و ظرفیت آبگیری خونه آخر هم اضافه میشه و در نتیجه وقتی ظرفیت آب گیری بیشتر بشه نیاز به جای گزین کردن آب تبخیری کمتر میشه

Send by Tapatalk

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    سلام
    گفته شما به نظر من درست نیست
    شما تیغه آخر رو تا حد امکان وقتی بلند تر بگیرید آبگیری تمام خونه ها بالا میاد و ظرفیت آبگیری خونه آخر هم اضافه میشه و در نتیجه وقتی ظرفیت آب گیری بیشتر بشه نیاز به جای گزین کردن آب تبخیری کمتر میشه

Send by Tapatalk
    سلام
    من تجربه خودم در مورد تانک قرنطینه را دارم و اینجا باشتراک گذاشتم و این نکاتی بود که باهاش درگیر بودم
    ولی جیزی که معمولا اتفاق میوفته در تمامی سامپها خونه ای که واتر پمپ قرار داره بدلیل وجود واتر پمپ و پمپاژ آب سطح آب اون از تمام خونه ها پایین تر هست و زمانی که تبخیر صورت میگیره سطح تمام خونه ها ثابت هستش و فقط خونه آخری هست که سطحش پایین تر میاد
    با اضافه کردن آب به سامپ دز زمان تبخیر فقط سطح خونه واتر پمپ هست که تغییر میکنه و اندازه تیغه این خونه تعیین کننده سطح آب در سامپ هست (باستثناء خونه آخر)
    موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام
    من تجربه خودم در مورد تانک قرنطینه را دارم و اینجا باشتراک گذاشتم و این نکاتی بود که باهاش درگیر بودم
    ولی جیزی که معمولا اتفاق میوفته در تمامی سامپها خونه ای که واتر پمپ قرار داره بدلیل وجود واتر پمپ و پمپاژ آب سطح آب اون از تمام خونه ها پایین تر هست و زمانی که تبخیر صورت میگیره سطح تمام خونه ها ثابت هستش و فقط خونه آخری هست که سطحش پایین تر میاد
    با اضافه کردن آب به سامپ دز زمان تبخیر فقط سطح خونه واتر پمپ هست که تغییر میکنه و اندازه تیغه این خونه تعیین کننده سطح آب در سامپ هست (باستثناء خونه آخر)
    موفق باشید
    سلام
    این گفته های شما درسته و منظور من این نبود که با تبخیر آب سطح آب در کل سامپ پایین میره ولی وقتی تیغه خونه آخر رو بلند تر بگیریم خواه نا خواه آب در کل سامپ بالا نیاد ولی من سر حرفم هستم برای کم کردن تعداد جایگزینی آب تبخیری تیغه خونه آخر رو باید بلند تر بگیرید
    صبر کن من جمعه برمیگردم مشهد با کامپیوتر چندتا طرح میکشم تا موضوع روشن بشه

Send by Tapatalk

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    سلام
    این گفته های شما درسته و منظور من این نبود که با تبخیر آب سطح آب در کل سامپ پایین میره ولی وقتی تیغه خونه آخر رو بلند تر بگیریم خواه نا خواه آب در کل سامپ بالا نیاد ولی من سر حرفم هستم برای کم کردن تعداد جایگزینی آب تبخیری تیغه خونه آخر رو باید بلند تر بگیرید
    صبر کن من جمعه برمیگردم مشهد با کامپیوتر چندتا طرح میکشم تا موضوع روشن بشه

Send by Tapatalk
    سلام علی آقا
    در کل من متوجه شدم که هر دو حرفمون یکیه فقط از دوتا منظر نگاه میکنیم
    منم جمعه شب میرم سر کار ، و تا دوهفته به نت دسترسی ندارم
    نظرمنم اینه که این خونه چسبونده نشه و بعد از آبگیری و تست بهترین ارتفاع براش در نظر گرفته بشه
    موفق باشید

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)