صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 38
    همکار قدیمی (معاون باغ های شیشه ای)

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    اگر بخواد قیمتش خیلی بالا باشه بیخیالش میشم و مهتابی میگیرم چون برام ارزش هزینه نداره به هیچ عنوان و ترجیح میدم اون هزینه رو برای ریف انجام بدم و سیستم نور معقول

مهتابی کوچکتر از 60 سانت هم داریم؟

اگر وقت داشتین میشه یک طرح بهم بدین که به چه صورت پشتش بندازم ؟
    اینطوری حداقل باید 10 سانت پشت رو برای سامپ در نظر بگیرم که واتر پمپ جا بشه البته سامپ پشت تانک مزیتش برام اینه که نیاز به سوراخ کاری و خرید فیتینگ و اکسسوری نداره

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.Moghadam نمایش پست ها
    اگر بخواد قیمتش خیلی بالا باشه بیخیالش میشم و مهتابی میگیرم چون برام ارزش هزینه نداره به هیچ عنوان و ترجیح میدم اون هزینه رو برای ریف انجام بدم و سیستم نور معقول

مهتابی کوچکتر از 60 سانت هم داریم؟

اگر وقت داشتین میشه یک طرح بهم بدین که به چه صورت پشتش بندازم ؟
    اینطوری حداقل باید 10 سانت پشت رو برای سامپ در نظر بگیرم که واتر پمپ جا بشه البته سامپ پشت تانک مزیتش برام اینه که نیاز به سوراخ کاری و خرید فیتینگ و اکسسوری نداره
    من ندیدم شرکتای معتبر مهتابی زیر 60 داشته باشن
    بچه سامپ یکمی جا میگیره ولی دیگه لوله کشی و اور فلو و اینا رو نداره
    نقشش فرق زیادی با سامپ معمولی نداره خیلی فکر کنم نقشش تو سایت هست یه سرچ کنید پیدا می کنید

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    خب با توجه به اینکه قرار بر ساخت بچه سامپ شد نظرتون چیه که کنار تانک باشه و ابعاد اون 15 سانت در 30 سانت باشه که 15 سانت از طول تان هستش 30 هم عرض تانک

مشکلی پیش نمیادش؟اگر اوکی هستش بفرمایید که کارهای اولیه رو انجام بدم

طول میشه 55(15 سانت برای سامپ کم میشه) عرض میشه 30 سانت بنظرتون ارتفاع 30 سانت بهتر میشه یا 40 سانت؟

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    سلام

این طرحی که شما بهش اشاره کردین (سامپ کنار تانک باشه و از طول کم بشه) تقریبا شبیه تانک قرنطیه ای هست که من ساختم (عکسش تو تاپیکم باید باشه)
    فقط یه ایراد داره اینکه ظاهر تانک را خراب میکنه و به مدیاها نور میخوره حتی اگه با پلکسی یا هر چیز دیگه ای اونو بپوشونید بازم ظاهر خوبی نداره
    بهتره شما عرض را بیشتر بگیرید و سامپ را پشت قرار بدین
    موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    ممنو از همه دوستان بخاطر کمک و همفکری

ابعاد تانک به این صورت شدش طول 45 عرض 40 ارتفاع 38 که تا 35 ابگیری میشه

سامپ میوفته پشت تانک که 10 سانت از عرض رو میگیره و در طول امتداد پیدا میکنه ( در اصل عرض تانک میشه 30 و ابعاد سامپ میشه 45 در 10)

اگر ابعاد تایید میشه فردا بدم ببرن برام

برای مدیا چی بگیرم ؟ یک بسته میکرومک خوبه ؟ یا همون بیوگلس فله ای بگیرم؟ بیو نیترات ای ایکس هم در اینده اضافه میشه برای نیترات گیر

بجای اسکیمر هم که قرار شدش پیروژن بگیرم درسته؟میشه یه مقدار در مورد کارکردش توضیح بدین و اینکه هر چندوقت باید عوض بشه؟

برای واتر پمپ هم 10 برابر حجم تانک خوبه؟

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    ممنو از همه دوستان بخاطر کمک و همفکری

ابعاد تانک به این صورت شدش طول 45 عرض 40 ارتفاع 38 که تا 35 ابگیری میشه

سامپ میوفته پشت تانک که 10 سانت از عرض رو میگیره و در طول امتداد پیدا میکنه ( در اصل عرض تانک میشه 30 و ابعاد سامپ میشه 45 در 10)

اگر ابعاد تایید میشه فردا بدم ببرن برام

برای مدیا چی بگیرم ؟ یک بسته میکرومک خوبه ؟ یا همون بیوگلس فله ای بگیرم؟ بیو نیترات ای ایکس هم در اینده اضافه میشه برای نیترات گیر

بجای اسکیمر هم که قرار شدش پیروژن بگیرم درسته؟میشه یه مقدار در مورد کارکردش توضیح بدین و اینکه هر چندوقت باید عوض بشه؟

برای واتر پمپ هم 10 برابر حجم تانک خوبه؟
    اگه عرض تانکتون میشد بزرگتر باشه خیلی ایده آل تر بود
    به نظرم organit R و purit برایت ول مدیا ی بیولوژیکی بهتری هستن organit خوبیش اینه که قابل شارژ هستش اما تجربه استفاده از پیوریژن رو نداشتم
    واتر پمپ هم چون قرار نیست ارتفاع خیلی زیادی جابه جا کنه همون 10-12 برابر خوبه یعنی جریانی حدود 700-800

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    نقل قول نوشته اصلی توسط afro.samurai نمایش پست ها
    اگه عرض تانکتون میشد بزرگتر باشه خیلی ایده آل تر بودبه نظرم organit R و purit برایت ول مدیا ی بیولوژیکی بهتری هستن organit خوبیش اینه که قابل شارژ هستش اما تجربه استفاده از پیوریژن رو نداشتمواتر پمپ هم چون قرار نیست ارتفاع خیلی زیادی جابه جا کنه همون 10-12 برابر خوبه یعنی جریانی حدود 700-800
    ممنون از پاسختون
    والا متاسفانه جا ندارم که بخوام عرض رو بیشترش کنم امیدوارم برای چیدمان لایوراک و ریف به مشکل برنخورم

بنظرتون با توجه به اینکه موجسازهایی که وسع بنده میرسه تهیه کنم هیچکدوم ظریف نیستش قدرت واتر پمپ رو بیشتر کنم مشکلی پیش نمیادش ؟ اینطوری جریان بهتری توی تانک برقرار میشه و نیاز به استفاده از موجساز کمتر میشه و بخاطر نبود موجساز زیباتر. مثلا اگر از واتر پمپ 1200 استفاده کنم مشکل ساز نیستش و حجم ابی که از مدیا رد میشه خیلی زیاد نمیشه ؟
    این طرحی هستش که برای سامپ در نظر گرفتم لطفا نظرتون رو بفرمایید که بعد از اوکی شدن فردا بدم ببرن برام

برای فاصله شیشهای توی سامپ که خونه هارو از هم جدا میکنه چقدر از هم و کف و بالا فاصله داشته باشه؟

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    ممنون از پاسختون
    والا متاسفانه جا ندارم که بخوام عرض رو بیشترش کنم امیدوارم برای چیدمان لایوراک و ریف به مشکل برنخورم

بنظرتون با توجه به اینکه موجسازهایی که وسع بنده میرسه تهیه کنم هیچکدوم ظریف نیستش قدرت واتر پمپ رو بیشتر کنم مشکلی پیش نمیادش ؟ اینطوری جریان بهتری توی تانک برقرار میشه و نیاز به استفاده از موجساز کمتر میشه و بخاطر نبود موجساز زیباتر. مثلا اگر از واتر پمپ 1200 استفاده کنم مشکل ساز نیستش و حجم ابی که از مدیا رد میشه خیلی زیاد نمیشه ؟
    این طرحی هستش که برای سامپ در نظر گرفتم لطفا نظرتون رو بفرمایید که بعد از اوکی شدن فردا بدم ببرن برام

برای فاصله شیشهای توی سامپ که خونه هارو از هم جدا میکنه چقدر از هم و کف و بالا فاصله داشته باشه؟
    اگه از موج ساز استفاده کنین بهتره چون باعث گردش آب داخل تانک میشه اما اگه نمی خواین استفاده کنین ورودی تانک رو 2 شاخه کنین تا قسمت راکدی تو تانک ایجاد نشه
    خونه ها هم به نظرم به ترتیب 7_9_8_2_14 بگیرین (از چپ به راست) از بالا هم 6 سانت و از کف 3 سانت فکنم کافی باشه
    فقط مگه نگفتین اسکیمر نمیخواین بزارین؟

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    فعلا در حال مطالعه هستم پیش خودم گفتم تا تصمیم میگیریم تانک رو بدم ببرن و چسب کاریش بشه خودم تو فکر این دوشاخه های شرکتی بودش که سرشونم بخاطر اینکه سرعت پرتاب بیشتر بشه کوبیده شده اینطوری بجای هزینه بر روی یک موجساز زشت یک واتر اکواریوم سیستم 1200 تهیه میکنممدیا هم اگر دوستان موافق هستن یک بسته میکرومک جی بی ال بگیرم و زودتر بزارم توی سامپ تانکی که توی خونه دارم که یه مقدار سیکل سریعتر طی بشه(تاثیری داره)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    فعلا در حال مطالعه هستم پیش خودم گفتم تا تصمیم میگیریم تانک رو بدم ببرن و چسب کاریش بشه خودم تو فکر این دوشاخه های شرکتی بودش که سرشونم بخاطر اینکه سرعت پرتاب بیشتر بشه کوبیده شده اینطوری بجای هزینه بر روی یک موجساز زشت یک موجساز اکواریوم 1200 تهیه میکنممدیا هم اگر دوستان موافق هستن یک بسته میکرومک جی بی ال بگیرم و زودتر بزارم توی سامپ تانکی که توی خونه دارم که یه مقدار سیکل سریعتر طی بشه(تاثیری داره)
    از مدیا های همون یکم بزارین داخل این تانک سیکل سریع تر طی میشه
    چون فضاتون کمه مدیای کم حجم ولی قوی استفاده کنین ماتریکس خیلی گزینه خوبیه میکرو مک هم همینطور

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)