صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    کاربر ساده

شماره عضویت
    664

آکواریومهای گیاهی و ماهیهایArgu(natus)

سلام خدمت دوستان

چند سالی هست که اینجا حساب کاربری باز کردم ولی نمیدونم چرا تا حالا مطلبی ننوشته بودم.

به هر حال ممکنه آکواریومهای بنده برای خیلی از دوستان تکراری باشه ولی در هر حال حداقل سعی می کنم از زوایای جدید عکس بذارم اینجا.

برای شروع

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    سلام دوست عزیز خیلی زیبا بود
    میتونید از خزه و مخصوصا گیاه زیبا انوبیاس نانا کوتوله یا پتی استفاده کنی قشنگتر و سبز تر میشه.............کاش شن کف مشکی بود تا رنگ سبز بیشتر جلوه میکرد

کاربر ساده

شماره عضویت
    664
    سلام
    این عکس مربوط به 3 سال پیش هست. (دیدم یکی از دوستان علاقه پیدا کرده به ردلوتوس، گفتم این رو براش آپلود کنم)

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    سلام دوست عزیز
    گیاهی که به من به عنوان نیلوفر ببری کوتوله فروختن.....الان 10 برگ داره اما اندازه برگها از 3 سانت بزرگتر نیست.....و 2 هفته میشه که کاشتمش.....در ضمن این گیاه پیاز نداشت و ریشه دار بود.....اما گیاهی که شما در این تصویر گزاشتید...برگ های بزرگ و ساقه های بزرگی داره که با نام کوتوله بودن این گیاه هم نمیخونه......البته هر هفته من ازش یه عکس میندازم و در اینترنت میزارم...امیدوارم که گیاه من نیز مثل برای شما قشنگ و زیبا بشه.....
    سئوال دیگه ای که از شما داشتم مربوط به گیاه جاوا است .......چگونه جوانه هاش رو ازش جدا کنم که به گیاه اصلی اسیبی نرسه و گیاه اصلی سوراخ نشه ........در ضمن در تانکم همیانتوس کوبا هم کاشتم که عکسش رو بعدا میزارم....

کاربر ساده

شماره عضویت
    664
    معمولا هر برگ جاوا بالغ بر 3 تا 4 بوته جدید تولید می کنه. یه مقدار که بگذره و جوونه جدید جون بگیره خودش ریشه های قویتری می زنه و کمکم از برگ اصلی بدون هیچ مشکلی کنده میشه. (بعضا خود به خود و با جریان آب به شرط آنکه به اندازه کافی بزرگ و سنگین شده باشه.)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فیش
    شماره عضویت
    14605
    بسیار خوب یه توضیح میدید که این جاوا موسهای رو چوب چقدر زمان برده تا شده این تو چه نوری ........................mojtabasmd

کاربر ساده

شماره عضویت
    664
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojtabasmds نمایش پست ها
    بسیار خوب یه توضیح میدید که این جاوا موسهای رو چوب چقدر زمان برده تا شده این تو چه نوری ........................mojtabasmd
    سلام
    احوال شما
    این جاواها، جاوافرن هستن از نوع ویندلو یا همون برگ پنجه ای.
    عموما رشدشون کند هست ولی بسیار مقاوم و زیبا هستن.
    نور کمی می طلبن و برای رشد سریع تر، تکثیر و شادابی بیشتر می بایست حتما دی اکسید کربن و کود مایع استفاده شود.

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط argu نمایش پست ها
    سلام
    این عکس مربوط به 3 سال پیش هست. (دیدم یکی از دوستان علاقه پیدا کرده به ردلوتوس، گفتم این رو براش آپلود کنم)
    سلام

چه خبر از وضعیت الانی تانک؟

یه چندتا از این عکس های زیبا آپلود کنید تا ما هم یکم لذت ببریم.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15899
    سلام
    چی شد دیگه خبری از عکسهای جدید نشد، دوست داریم عکسهای الان تانک شما رو هم ببینیم.
    اگه میشه در مورد مقدار نوری که برای جاوا فرن / جاوا ویندلو استفاده کرید دقیقتر توضیح بدید (الان شما برای این تانکتون چند وات نور و برا چه حجم آب دارید)

با تشکر

کاربر ساده

شماره عضویت
    664
    این عکس کلی از تانک

جاواها معمولا گیاههای مقاومی هستند و البته اگر نور مناسب باشه و CO2 و کود هم باشه سرعت رشدشون و تکثیرشون خوب میشه.

در حال حاضر تانک بنده با 4 عدد لامپ مهتابی (1 عدد اسرام فلورا + 2 عدد 6400 کلوین ویک عدد 9000 کلوین) مجموع 160 وات برای 220 لیتر حدودا.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)