صفحه 1 از 14 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 131
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037

اکواریوم گیاهی محسن رفیعی

سلام دوستان
    امروز بالاخره تصمیم گرفتم یه صفحه تو این قسمت باز کنم....قبلا از تمام کسانی که در ساخت این تانک از مطالبشون استفاده کردم تشکر میکنم
    ابتدا براتون چند تا عکس میزارم از مراحل کارم....از ابتدای کارم[.....این اولین تانکی هست که داشتم....خودم چسبوندمش.....ابعادش 30*160*1متر ارتفاع....هست....دارای سامپ گوشه.....پدرم در اومد تا چسبوندمش ....الان که یادم میاد تنم میلرزه .....به خاطر ابعاد ش چسبوندش واقعا هنره اونم برای اولین روزهای اکواریوم داری...یادمه که چقدر مطالب سایتهارو میخوندم و با دقت به چسبوندن اکواریوم ها در نواب نگاه میکردم تا بالا خره بعد از سه بار چسبوندن و دوباره از هم باز کردنش به دلیل اینکه اب داد.....موفق شدم درش بیارم.....این حتی از سربازی رفتن هم برام سختر بود.....

این چوب هم خودم اماده کردم ...شهرداری بریده بود انداخته بود تو خیابون .0.چوب درخت توت هست....بعد از کلی فیلمی که سرش اوردم به غلت کردن افتاد و بالاخره رنگ نداد......اینکه میگن ادم هر کاری اراده کنه انجام میده...

اینم 2 تا عکس دیگه که بفهمید چیکار کردم....دیوار رو خودم کندم.....بعد یه گچکار اورد و درسش کردم......بعد کاغذ دیواریش کردم........ بعد دیگه از کت و کول افتادم......

لطفا فعلا پیامی ندید تا من تمام عکسها رو پشت سر هم اپلود کنم بعدش در خدمتتون هستم...

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    مرحله بعد کاشت گیاها

حالا ماهای بعدی و کلا دیزاینایی که دادم روی این اکواریوم....

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037

و این هم یکی دیگه

سری اول عکسهایی که میخواستم اپلود کنم تمام شد .....بقیش چند روز دیگه....

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12671
    سلام آقا محسن خیلی عالیه فقط ای کاش خاک بستر و نوع گیاها و ماهی هارو می گفتین حرف نداره

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    دوست عزیز این فعلا قسمت اول بود و قسمتهای دیگه هم داره .....هنوز عکسها تمام نشده و بعد از اپلود تمامی عکسها به جزئیات فنی هم میرسیم......این پرسه بالا تا همین جا که توضیح دادم از شروع کار ومطالعه تا همینجا که عکس گزاشتم حدود یکو نیمسال یا بیشتر وقت برده....و هنوز تاریخجه ساخت ادامه داره.....همینجور عکس میزارم ...منتها الان عکسا ....تو مبایلمه ادامش و جایی جاش گزاشتم ...فردا شروع میکنم به اپلود کردن ادامه ماجرا....

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    امروز تصمیم گرفتم همونجور که مدیر عزیز گفت ابتدا موارد مربوط به این اکواریوم رو کامل شرح بدم بعد برم سراغ اکواریوم بعدی....
    به خاطر نوع کارم زیاد به اکواریومهای نواب سر میزدم...در اونجا با تانکهای اب شور و پلنت اشنا شدم...بعد از چند ماه که فقط اون اکواریوم ها رو نگاه میکردم تصمیم گرفتم یکی بسازم .....با اینکه تعداد تانکهای اب شور خیلی بیشتر از اکواریومهای پلنت بود من پلنت رو انتخاب کردم....چون به نظرم طبیعی تر بود و در یک کلمه حالت تازگی رو در انسان بوجود میاره مخصوصا وقتی فتوسنتز میکنه.....اما در مورد ساختش اطلاع نداشتم..هر وقت به مغازه ها رجوع میکردم با حرفهای سر بالا و خارج از منطقشون روبرو میشدم.....تصمیم به مطالعه گرفتم...از قبل دیده بودم که در اکواریوم پارک شهر کتابهای زیادی در این مورد میفروشن.....چند کتاب گرفتم.....کتاب اکواریوم گیاهی اقای مرادی ...کتاب اکواریوم دکتر عمادی...کتاب دیسکس علی کرمی...کتاب غذا و تغذیه دکتر عمادی....بعدها کتاب نور در اکواریوم دکتر عمادی.....در کنار اون به تجربیات دوستان عزیز در این سایت و سایتهای مشابه نگاهی مینداختم.....در اون موقع در مورد ساخت تانک مطالب زیادی در سایتها نبود یا مطالب درش حفره داشت و یک جاش خوب توضیح داده نشده بود......بیشتر با نگاه کردن با تانکهای در حال چسبوندن در نواب زیر زیرکی کم کم بعد از 6 ماه تانکم رو با مشقت چسبوندم...........
    تجهیزات تانک بالایی....
    4 عدد لامپ مهتابی که از لاله زار گرفتم وهمه سفید هستند...
    1 عدد وال واشر 1 متری با 36 led....سفید و صورتی...
    کپسول و مانومتر ......دیفیوزر تایفون...
    بستر jbl.. مانادو و اکوا بیسیس....
    گیاها سیوی....شیویدی...پشت برگ قرمزی...چمن تملوس....نیلوفر صورتی.....چمن گلسو....یک نوع روتالا.....التترانترا صورتی....باکوبا....لودگیا.....و. ...بود
    این تانک رو با تاثیر گیری از اکواریوم های دیواری که در عکسهای سایتهای خارجی دیده بودم....اکواریوم دیسکس ....که ابعادش مثل تانک بنده بود....در ایران دیسکس چنین تانکب قدیما بود...واکواریوم گیاهی ساختم......
    مهمترین سئوالی که برای شما پیش میاد فکر کنم اینکه چطوری با چنین ارتفاعی تونستم گیاها رو در ته تانک بکارو.....از یک انبر ذغال نیم متری استفاده کردم.....البته عکسهای دیگه ای هم از دیزاینای دیگه ای هم داشتم که خیلی بهتر از اینها بود ولی پیدا نکردم.....فعلا این عکس رو پیدا کردم با اینکه کم کیفیت ولی درش یک تانک کوچیک که در بالا قرار داره کنار دریچه کولر و به تانک بزرگ وصل هست رو نشون میده که ازش برای سایز کردن دیسکس استفاده میشد......

یک لوله از سامپ میومد داخلش و از سرف دیگه با یه لوله میریخت داخل اکواریوم.....پمپ ابم یکی از سری هاش دو تا خروجی داشت.....که در عکس های ابتدایی روی اکاواریوم گزاشتمش پمپ رو

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    انسان موجود بسیار کنجکاوی هست ....همش میخواد ببینه چی میشه.....بعضی وقتها یک اندیشه چنان درش رسوخ میکنه که نمیتونه جلوی خودش رو بگیره حتی وقتی اون فکر بسیار خطر ناک باشه...
    مثلا این فکر که برای افزایش نور چه میشد اگر به جای 2 تا پل افقی در بالا از 4 تا پل عمودی استفاده بشه....اینجوری دیگه پلها مانع نور رسانی نمیشدن...مخصوصا در چنین تانکی با چنین ارتفاعی..که نور در ارتفاعش مستهلک میشد.....
    البته این ابعاد تانک برای co2 خوب بود.....کمبودن سطح تماس اب با هوا در بالای تانک و ارتفاع زیادی که حباب ریز خارج شده از دیفیوزر باید تا سطح اب میومد به خوبی باعث حل شدن co2 ...میشد....چون تانک نیمه پلنت بود دیسکسها به راحتی تحمل میکردن و با وجود اون اکواریوم کوچیک در بالا در مواقعی که احساس میشد یکیشون نیاز به تنهایی داره ازش استفاده میکردم....اما این فکر همینجوری داشت هر روز بیشتر ذهن من رو به خودش مشغول میکرد ابتدا 4 تا پل عمودی رو چسبوندم بعد 2 هفته صبر کردم بعد 3 پل افقی رو در حالی که تانک پر اب بود بریدم........3 ساعت بعد تانک ترکید.......به ظاهر فکر خوبی بود....اما در عمل فاجعه به بار اورد....شانس اوردم دیسکس ها رو به تانک کوچیک بالایی انتقال داده بودم...البته در موارد دیگه زیاد شانس نیاوردم......تکه های شیشه هنوز در بالا پشته بام موجوده و هر چند وققت یکبار نگاهم بهشون میوفته...و یاد کارهای اشتباهی که در عمرم کردم میوفتم...همشون از بچگی تا حالا

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    حالا باید سریعا یک تانک جدید میساختم.....البته این بار تجربه زیادی داشتم در ساختن تانک....و همین طور مطالب بیشتری رو هم از سایتها در اورده بوده....یکی از این مطالب خیلی کمکم کرد این مطلب بود

چسب زدن تانک

من واسه چسب زدن تانک ، اول چسب بین شیشه ها رو میزنم ، بعد تمامی چسب های اضافه رو پاک میکنم و بعد با فاصله ای که قرار هست چسب آکواریوم بزنم دو طرف رو چسب کاغذی پهن میزنم میشه اینجوری :

بعد دقیقا با همون فاصله یه ابزار واسه صاف کردن چسب ها میسازم (پلکسی گلس ، برش با لیزر) :

بعد اون لبه رو چسب میزنم و چسب ها رو با دستم فشار میدم :

بعد اون ابزاری که واسه صاف کردن چسب ها ساخته بودم رو از پایین به سمت بالا ، با سرعت ثابت و بدون توقف روی چسب ها میکشم :

بعد از اون چسب های کاغذی رو جدا میکنم :

این هم اون ابزاری که برای صاف کردن چسب ها ساخته بودم (اینجوری میره توی سطل زباله) :

با تشکر از اقا رضای عزیز چون بنده مطلب ایشون رو بسیار مفید میدونستم و فکر میکردم به خوبی دیده نشده دوباره اینجا گزاشتمش ....دیگه از این بهتر کسی نمیتونه تمیز در بیاره ..

اخطار از کسانی که قدرت بدنی خوبی ندارند و یا برای اولین بار میخوان اقدام به چسبوندن اکواریوم بکنند...و یا کاملا به خودشون و دستاشون مسلط نیستند تقاضا میشود که از چسباندن تانکهای 250 لیتر به بالا خوداری کنند ....این امر کار بسیار خطر ناکی هست و به بیش از 2 نفر ادم بزرگسال نیاز داره....وزن شیشه ها زیاد است و ....سعی کنید اکواریوم رو روی پایه اصلی در منزل بچسبونید تا بعد از اتمام کار به دلیل وزن بالای اکواریوم دیگه نیازی به بلند کردن این جسم سنگین ترد نباشد....بعد از چسبوندن تانک 3 روز بزارید خوش بشه....ابتدا یک سوم اب کنید بعد از چند ساعت یک سوم دیگه و بعد از چند ساعت به طور کامل پرش کنید تا اگه از جایی اب داد خطر شما رو تهدید نکنه....نکته بعدی در پر کردن و خالی کردن اب اکواریوم است که این امر باید اهسته و یواش یواش انجام بشه و در غیر این صورت با تانکتون خدا حافظی کنید و یا ترک های ریز مویی در شیشه ایجاد میشه که بعدا باعث ترکیدن اکواریوم میشه0....

حرف اخر 100 هزار بده بیان تو خونه روی پایه برات نصب کنه و خودت رو راحت کن.....کار سختی هست ......اصولا در فروم ها کسی به ایکنه چقدر این کار خطر ناکه اشاره نمیکنه و ..چون سن و سال افرادی که در این فروم ها مطالب رو میخونن معلوم نیست ممکنه یه بچه اقدام به اینکار بکنه..و..
    ویرایش توسط sepideh : 23rd April 2014 در ساعت 12:41 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    بلاخره تانک جدیدم رو ساختم ولی این بار بیشتر به تانک گیاهی نزدیکش کردم ابتدا عرضش رو از 30 به 50 تغییر دادم و ارتفاع کلش رو 60 تا گرفتم......طولش همون قبلی هست...چون کفش بزرگتر شده بود کمی کود خریدم و به کود فبلیش اظافی کردم....خوش بختانه تانک 10 سانت از بالای بسر شکسته بود و بستر دست نخورده بود..............عرض پلهای بالا ای هم کمتر کردم و در عوض در کف به جای 2 تا 3تا پل زدم......

چسب رو هم به همون طریق بالا زدم و خیلی هم تمیز در امد........

برای قاب دور هم از چوب جنگلی استفاده کردم....... و فعلا چیزهایی که برام باقی مونده بود ریختم توش.......شد این

فعلا یه چند ماهی همینجوری موند و خیلی خسته شده بودم جمع کردن بقایا و چسبوندن تانک جدید و راه اندازیش ....چند روز بیخوابی کشیدم....تازه اتاقم هم سیل ورداشته بود و یک نظافت دسته جمعی میخواست.....تنها دلگرمی من این بود که اعضائ خوانواده خیلی همکاری کردن و چیزی بهم نگفتن چون واقعا تانکم برای اونها هم جالب بود..

البته چون از قبل مطالب زیادی برای یک تانک گیاهی جمع کرده بودم از نظر اطلاعات برای طراحی مشکلی نبود و از انتهای کار رازی بودم...

بعد از 2تا 3 ماه که خودم روبیشتر جمع کردم ..مراحل کار به این صورت پیش رفت .......عکس از دیزانینایی که برای این تانک دادم......طی چندین ماه...

در اینجا بود که باید یک تصمیم جدی میگرفتم....اول اینکه وقتی میزان co2 رو زیاد میکردم دیکس ها ناراحت میشدن...و وقتی میزان co2 رو کم میکردم تانک جلبک میزد..... اینجا بود که فهمیدم پلنت سنگین و دیسکس در کنار هم امکان نداره....در ضمن چوبم هم خیلی بزرگ بود و خیلی جا میگرفت و در ضمن بیشتر از هر چیزی در تانک نما گرفته بود به طوری که به جای اینکه اکواریوم گیاهی باشه اول این جور بود که اکواریوم چوبی هست ......با یه اره پدرش رو در اوردم تا دیگه خود نمایی بیش از حد نکنه و با منظره همراه باشه ........

البته اینجا تعداد دیفیوزر تایفون رو به 2 تا افزایش دادم یکمی هم نور رو بهتر کردم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    امروز گه سر زدم دیدم یکسری عکسها بالا نمیاد....اگر مدیریت اجازه بده و حالت ویرایش و برای ون پست باز کنه دوباره اپلودشون میکنم....فکر میکنم به خاطر این بوده که از اپلود سنتر سایت پاکشون کردم اخه جدیدا خوب اپلود نمیکنه فکر کنم چون عکس زیادی روش اپلود کردم یا شاید هم حجم عکسا زیاده.....البته همشون با مبایل گرفته شده.....
    حالا براتون یک عکس از همون دیزاین تانک بالا وقتی که پر پشت شده میزارم....البته اینجا دیسکس هارو دیگهاز این تانک در اوردم .....واقعا داشتن اذیت میشدن و دیگه خدا رو خوش نمیومد مخصوصا اینکه خودم سایزشون کرده بودم.......

صفحه 1 از 14 1234567891011121314 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)