صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فیش
    شماره عضویت
    14605

7 نانو تراریم کاکتوس باب اسفنجی mojtabasmd

سلام خدمت تمام دوستان این بخش خیلی وقته خوابیده تصمیم گرفتم با گذاشتم عکسها به مرور از مینی تراریوم خودم جان دوباره بهش بدم با همکاری شما ابعاد تراریم طول 50 در عرض 20 در ارتفاع 30 تشکیل شده از بیش از 20 نوع کاکتوس ..............................

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojtabasmds نمایش پست ها
    سلام خدمت تمام دوستان این بخش خیلی وقته خوابیده تصمیم گرفتم با گذاشتم عکسها به مرور از مینی تراریوم خودم جان دوباره بهش بدم با همکاری شما ابعاد تراریم طول 50 در عرض 20 در ارتفاع 30 تشکیل شده از بیش از 20 نوع کاکتوس ..............................
    سلام مجتبی جان
    یک مقدار بیتر در مورد ساخت تراریوم برامون توضیح بده
    مثل
    نوع بستر
    میزان ابدهی
    نوع کاکتوسها
    میزان نوردهی
    کلا هر چیزی که در این امر موثر هستند رو برامون توضیح بده تا بیشتر اشنا بشیم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فیش
    شماره عضویت
    14605

35

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    سلام مجتبی جان خوشحالم که دوباره با نیرویی مضاعف بر گشتی یک مقدار بیتر در مورد ساخت تراریوم برامون توضیح بدهمثل نوع بستر میزان ابدهی نوع کاکتوسهامیزان نوردهی کلا هر چیزی که در این امر موثر هستند رو برامون توضیح بده تا بیشتر اشنا بشیم
    با سلام بر سعید عزیز برادر اون ورا که دیگه نیستی پس اینورایی خیلی دلم برات تنگه میدونیحالا چی بگم چرا منو تو این موقعیت قرار میدید ..................................خوب بریم سر اصل مطلب بستر تشکیل از کف تانگ شن درشت یا سنگریزه لایه بعد زغال بعد برای قاطی نشدن مواد بعدی بالایه پایین یه توری سرتاسر بستر و لای بعدی خزه اسفاکتوم با ترکیب خاک مخصوص کاکتوسدیگه موارد دیگه دست خودتون آبدهی در کاکتوس به مراتب نصبت به گیاهان دیگه خیلی کمتره در جاهای گرمسیری و کویری خشک در تابستان 7 روز یکبار باز بسته به نور خورشید و درزمستان در همین مناطق ذکر شده 15 روز یکبار صورت میگیرهنیاز نوری کاکتوس نیاز واجب به روزی 3 تا 5 ساعت به نور خورشید دارد در مورد نژادها وانواع کاکتوسهایی که در این تراریوم کار شده از انواع مختلق کار شده که بعضیاشون نیاز آب دهیشون فرق میکنه یک سری از این کاکتوسها حتی 4 روز یکبار نیاز به آب دارند علت اصلی کارشدن نژادهای مختلف بیشتر تجربه شخصی بوده چرا که این اولین تراریوم شخصی من هست امیدوارم تونست باشم مطلب رو درست عدا کنم سعید جان یه چند تا تصویر برای تکمیل کلام .......................

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12671
    سلام آقا مجتبی تراریومت خیلی عالیه فقط یه آناناس کم داره .
    فقط عکس های جدید یادتون نره.

همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojtabasmds نمایش پست ها
    سلام آقا مجتبی.تراریومت خیلی قشنگه و مبارک باشه.فقط اگر شما روی خاکتون رو با ماسه ساحلی بپوشونید خیلی خوشگلتر میشه.فقط باید خیلی تمیز کار کنید تا خوب در بیاد.لایه خاک جلویی شیشه هم که دیده میشه،باید در حین خاک ریختن توسط ماسه پوشیده بشه و خاک در میان ماسه ها مخفی باشه و دیده نشه.میتونید چندلایه ماسه رنگی کار کنید.کاکتوس سروی هم زیاد مناسب تراریوم نیست.چون بزودی رشد خواهد کرد و بسیار بزرگ خواهد شد.
    تراریوم خوبی شده.امیدوارم خوب ازش مراقبت کنید.
    موفق باشید آقامجتبی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فیش
    شماره عضویت
    14605

49

نقل قول نوشته اصلی توسط shayan123 نمایش پست ها
    سلام آقا مجتبی تراریومت خیلی عالیه فقط یه آناناس کم داره .فقط عکس های جدید یادتون نره.
    آره آناناس میخواد یه نارگیلم برا پاتریک میخواد ممنون که سرزدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط AquaTech نمایش پست ها
    سلام آقا مجتبی.تراریومت خیلی قشنگه و مبارک باشه.فقط اگر شما روی خاکتون رو با ماسه ساحلی بپوشونید خیلی خوشگلتر میشه.فقط باید خیلی تمیز کار کنید تا خوب در بیاد.لایه خاک جلویی شیشه هم که دیده میشه،باید در حین خاک ریختن توسط ماسه پوشیده بشه و خاک در میان ماسه ها مخفی باشه و دیده نشه.میتونید چندلایه ماسه رنگی کار کنید.کاکتوس سروی هم زیاد مناسب تراریوم نیست.چون بزودی رشد خواهد کرد و بسیار بزرگ خواهد شد.تراریوم خوبی شده.امیدوارم خوب ازش مراقبت کنید.موفق باشید آقامجتبی
    ممنون دوست عزیز ازینکه منت این تاییپ گذاشتید و باورودتون نورانیش کردید این اولین تجربه منه ومیخواستم از انواع نژاد کاکتوس به پسند ظاهری تست بشه هیچ تجربه خاصی هم ندارم من بستر رو نپوشوندم از ماسه چرا که اگه تغییراتی صورت میگرفت همش میریخت به هم این عکس هم مال 3 ماه پیش تو این چند وقت تغییراتی هم صورت گرفته در مورد کاکتوس سروری متوجه نشدم دقیقا کدوم کاکتوس مد نظرتون بگید تا باهاش برخورد کنم .. ممنون که چراغ دار این تاییپ بودی منتظر دیدار های مکرر شما هستم .......mojtabasmd

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو.عروس هلندی.سگ
    شماره عضویت
    9830
    خیلی جالب و بامزه شده آفا مجتی دمت گرم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فیش
    شماره عضویت
    14605

21

نقل قول نوشته اصلی توسط skidrow22 نمایش پست ها
    خیلی جالب و بامزه شده آفا مجتی دمت گرم
    دمه خودت گرم که ازت یه گرما به گرم میشه خخخخخ آقا رامتینتم باحال یکم تافت بزن به سرش .................mojtabasmd

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فیش
    شماره عضویت
    14605

7 نمایی جدید

با شروع فصل گرما تراریوم من شامل تغییراتی بوده یه سری هم از کاکتوسهای نرم هم کم شدن بخاطر هم ردیف نبودن

شرایط آب و هوایی ....... به مرور هم از تمام کاکتوسها در صورت پسند یه برداشت دارم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14169
    آقا مجتبي ماشاال... به اين همه ذوق و صد البته حوصله.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)