صفحه 17 از 19 نخستنخست 12345678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 161 به 170 از 184
    همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط mosayeb_saiedy نمایش پست ها
    شقایق سنگم داره از پایین پلاسیده میشه میاد بالا الگانسم هم باز میشه ولی شاداب نیست[
    از تانک بیارمش بیرون یا همونطور بمونه ضمنا با توجه به اینکه شرایط شیمیایی تانک بجز کلسیم که تست نکردم خوب بود احتمال دادم که از نورم مشکل باشه واسه همین یکی از ال ای دی هارو حذف و به جاش دو تا مهتابی تی 5 اضافه کردم یکی 10000 سفید و یکی 20000 آبی
    سلام شقایق سنگها به نور نسبتا زیاد و جریان متوسط نیاز دارن اما اگه اخیرا اینجوری شده ممکنه به خاطر پارامتر های آب باشه اعداد دقیق پارامتر ها رو بگین تا بهتر بشه نظر داد اما من به شخصه نظرم اینه که دلیلش اینه که شما به یکباره تعداد زیادی ابزی رو به یه اکوسیستم تازه راه اندازی شده وارد کردین

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    این موجودات سبز رنگ که روی لایوراک ها در اومده و هر روز بیشتر میشه چیه و اگه آفته راه حلش چیه؟

اینها هم یه جور باکتری هستن اسم دققش رو الان خاطرم نیست! معمولا تو قسمتهای تاریک زیر لایو راکا ایجاد میشن کم کم که شرایط مطلوب بشه و آب تانک جا بیوفته از بین میرن!

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سختی رو چطوری میشه کاهش داد و بهترین kh چنده؟

سلام
    بهترین سختی بین 8 تا 12 هستش و برای کاهش اون باید سیفون کنید با نمکی مثل برایت ول که سختی پایینی داره

امشب داشتم به تانک نگاه میکردم متوجه یه خرچنگ یا یه چیزی شبیه خرچنگ اما کاملا یکرنگ و همرنگ مرجانم روی اون هست میخواستم از تانک بیارمش بیرون گفتم قبلش از دوستان سوال کنم اینم عکس مرجان ولی واضح نیست
    در مورد این خرچنگ من اطلاعی ندارم ، خرچنگها در کل موجودات مزاحمی نیستند ولی در تانک بیخودی عناصری مثل ید رو مصرف میکنن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    امشب چیزای جدید میبینم تو تانک روی بعضی سنگها یه موجودات سبزرنگ کوچیک کوچیک که لوله ای شکل هستن داره در میاد که زیاد تو عکس واضح نیستن
    سلام جناب سعیدی اینها جزء خانواده اسفنج ها هستند و با فیلتر کردن اب ادامه حیات میدن البته به علت حساس بودن زیاد در اب موندگار نیستند در ضمن اسفنجها از سیلیکات موجود در اب هم استفاده میکنه در واقع مصرف کننده سیلیکات هستند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    در مورد مرجان سینولاریای من و اون خرچنگ کاملا شبیه به اون کسی نظری نداره؟
    در مورد خرچنگ هم ببینید چنگالهاش چه شکلیه اگه تیز و بلنده میتونه در سایز بزرگ تهدیدی واسه ماهسان کوچک باشه در غیر این صورت جزء خرچنگهای ریف سیف و مشکلی ایجاد نمیکنه که به شخصه فک میکنم خرچنگ مد نظر شما از نوع دوم باشه . کلا خرچنگها در سایز ریز به علت ریزه خوار بودن جزء کلینر ها محسوب میشن و وجودشون مفیده ( فقط در سایز ریز)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15655
    نقل قول نوشته اصلی توسط hektor 7 نمایش پست ها
    در مورد خرچنگ هم ببینید چنگالهاش چه شکلیه اگه تیز و بلنده میتونه در سایز بزرگ تهدیدی واسه ماهسان کوچک باشه در غیر این صورت جزء خرچنگهای ریف سیف و مشکلی ایجاد نمیکنه که به شخصه فک میکنم خرچنگ مد نظر شما از نوع دوم باشه . کلا خرچنگها در سایز ریز به علت ریزه خوار بودن جزء کلینر ها محسوب میشن و وجودشون مفیده ( فقط در سایز ریز)
    ممنونم از اطلاعاتی که دادین خصوصا در مورد اسفنجها
    خرچنگم سایز کوچیکه و چنگک هم من ندیدم و مقداری هم به عنکبوت شباهت داره
    راستی در مورد سیفون جایی خوندم که باید سیفون از کف انجام بشه میخواستم بدونم چطوری میشه انجام داد و اینکه سیب من زیاد مدفوع داره و کف تانک جمع میشه اولا تولید فسفات میکنه یا نه و ثانیا میشه با سیفون از کف خارجش کرد ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    ممنونم از اطلاعاتی که دادین خصوصا در مورد اسفنجها
    خرچنگم سایز کوچیکه و چنگک هم من ندیدم و مقداری هم به عنکبوت شباهت داره
    راستی در مورد سیفون جایی خوندم که باید سیفون از کف انجام بشه میخواستم بدونم چطوری میشه انجام داد و اینکه سیب من زیاد مدفوع داره و کف تانک جمع میشه اولا تولید فسفات میکنه یا نه و ثانیا میشه با سیفون از کف خارجش کرد ؟
    خواهش میکنم قربان
    در مورد سیفون از اون جهت میگن از کف بخاطر اینکه اول ممکنه به خاطر نبود جریان در تمام نقاط تانک قسمتی به عنوان نقطه کور وجود داشته باشه و ضایعات اونجا جمع شده باشه و تولید امونیاک کنه. دوم بهر حال فضولات و باقی مونده غذا و یا تکه های گیاه مرده یا جلبک های ضایع شده لابلای شنهای کف جمع میشن که بوسیله سیفون از تانک خارج میشن.روششم که خوب کاره خاصی نداره شما با یه لوله یا شلنگ یا وسایل مربوط به سیفون که به صورت اماده در بازار موجوده میتونید این کارو انجام بدید.
    در مورد مدفوع سیب هم فک کنم جوابتون رو دریافت کردید ( سطر بالا)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15655
    وضعیت تانکم خوب نیست میخوام بدونم ربطی به محصولات تریتون داره که استفاده میکنم یا تغییرات دما چون دمای تانک من بین 25 تا 27 نوسان داره چون من هفتگی سیفون میکنم با همین نمک تریتون و کلیه محلول های مورد نیاز رو هم هفتگی اضافه میکنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15655
    در مورد تست ها هم همگی نرمال هستند و تست کلسیم هم زدم روی 400 بود

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15655
    تصمیم گرفتم یه سطل ردسی بخرم و پشت دستمو داغ بذارم که دیگه سراغ محصولات ایرانی نرم اگه اشتباهه دوستان بگن

صفحه 17 از 19 نخستنخست 12345678910111213141516171819 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)