سلام _Nihao_به دوستان
قبل از عید یک سفر شغلی برایم پیش آمد که چین رفتم خیلی سعی کردم که برم و بازار پرنده ها و حیوانات خانگی اونجا را هم ببینم تا برای دوستانم یک گزارش تهیه کنم حتی قبل از رفتن پرس و جو کردم گفتند که بازار پرندگانش کجا هست و ... ولی متاسفانه به عللی یک هفته از مدت سفرمان کم شد و دیگه وقتی نشد تا به اون بازار سر بزنم ولی یک سری عکس برای دوستان گرفتم که خالی از لطف نیست. امروز چند تا از مناطق دیدنی میگذارم و مرحله بعد عکس هایی که از فروشگاه بزرگ مواد غذایی اونجا گرفتم برایتان قرار میدم و مرحله بعد چند عکس از محیط زیست و برخورد چینی ها از این مقوله را هم قرار خواهم داد امیدوارم بپسندید.

دیوار چین:
حدودا فکر کنم در هفتاد کیلومتری شمال پکن بود و با یک تور که در آنجا پیدا کردیم و تور چینی بود رفتیم. همینقدر از عظمت این دیوار بگم که وقتی با تله کابین رفتیم بالای کوه و تا روی دیوار رسیدیم دیدیم تا چشم کار میکرد نوک کوههای صعب العبور دیوار کشیده بودند مارپیچ مارپیچ لحظه اول هنگ کردیم و همینطور ایستاده بودیم و راه نمی رفتیم و فقط محو دیوار بودیم تا اینکه راهنمای تور ما رو بخودمون آورد. در این عکس شاید خوب دیده نشود ولی شما هر کوهی را که میبینید بدانید که نوک آن دیوار کشیده اند و این را هم بگم بسیار سرد بود چون دقیقا منتهی الیه کوه بود باد از این سمت کوه به آن سمت می وزید. ما متعجب مونده بودیم که در ایام قدیم و ابزار های آن روز چگونه رفتند بالای کوه چه برسیه که دیواری نظامی بسازند.

پهنا و ارتفاع رو میتونید در مقایسه با ما که روی دیواریم ببینید. منم در روی دیوارم. اولین بار بود که از دیوار دیگران بالا رفتم. اگر پیدام کردیدکه کدومم؟؟؟

میتونید ارتفاعی کوه رو از خودروها و ساختمانهای کف دره و کنار جاده هستند ببینید و به صعب العبوری آن منطقه پی ببرید.

چند تا عکس پانارامای زیبا

در انجا سوار قطاری شدیم که بیش از سیصد کیلومتر سرعت داشت و ما هزارو پانصد کیلومتر با آن قطار مسافرت کردیم. این قطار برعکس قطارها و یا متروی ایران، به اندازه سر سوزنی تکان نداشت. جالب آنکه تمام 1500 کیلومتر مسیر روی ستونهایی عظیم قرار داشت. در زیر تصویر ستونهایی که این قطار روی آن حرکت میکند و نیز یک ایستگاه در یک شهر کوچک را قرار دادم. بهتره بدانید این قطار برقی بود.

ایستگاه قطار

مسجدی در شهر بسیار زیبای هانژو

این هم برای حسن ختام، یک کوچولوی بامزه چینی

انشا.. گزارشم خوب بوده باشه. اگر پسندیده باشید دو سه گزارش دیگه از غذاها و محیط زیست اونجاهم دارم. اگر هم که نپسندیده باشید که از دوستان عذرمیخواهم.
تشکر_ci ci ye_ از توجهتون
محمد. ص