صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    15690

اکواریوم اب شور 200*70*55

سلام دوستان اکواریومی با ابعاد 200*55 با ارتفاع 70 با شیشه 6-لمینت-6 سفارش دادم تا بسازن برام. البته شیشه ها رو بسازن دیگه. در شیشه کف هم یک سوراخ به قطر 6 سانت دادم که بزنن که از دیواره ها 8 سانت فاصله داشته باشه.
    دیواره واترفلو هم میخوام از یک شیشه 8 میل که در قسمت بالا با مته چند تا سوراخ برای ابریز باشه بگیرم که بصورت مثلثی در اکواریوم نصب بشه .
    حالا با توجه به حجم ابی که داره به نظر شما (770لیتر) چه لوازمی با چه مارکی بگیرم بهتره ؟ اگه میشه کامل در مورد لوازمی که نیاز داره توضیح بدید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آک شور
    شماره عضویت
    14682
    سلام
    واقعا این بستگی به بوجه ای که اختصاص دادی داره داداش.
    هر چقدر پول بیشتر مارک بهتر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15725
    با این حجمی که شما زدید احتمالا یه 5 میلیونی پیاده بشید برای آب شور

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    15690
    دوستان کسی میتونه برای همچین حجمی بگه چه اورفلویی و چه سامپ و رفیجیوم با چه ابعادی باید بسازم. خونه ها به چه ابعادی باشه بهتره؟ تا انجا که امکان داره میخوام سامپ و رفیجیوم کوچک باشن

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام
    بهتره برای این طول دوتا اورفلو در دوطرف درست کنید و اندازه اون رو هرچه کوچکتر و متناسب با فیتینگها بگیرید

send by Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    15690
    جناب نوروزی
    ممنون از توجهتون
    دو تا مسئله
    1- من کف اکواریوم رو به قطر 6 سانت سوراخ کردم . پس فکر کنم خروجی اب از تانک زیاد باشه.
    2- اگه ورودی اب به تانک از سامپ رو در طرف دیگه اکواریوم بذارم به نظرتون بهتر نیست.
    با دو فرضیه بالا میشه از زدن دوتا اورفلو جلوگیری کرد؟
    بی زحمت در مورد ساخت سامپ با حداقل فضا هم توضیح بدید. من چند تا فیلم تو اینترنت از این سامپهای خارجی دیدم که حتی توشون رف هم بود . خیلی جمع و جور بودن . البته زیاد ازشون سر درنیاوردم. خیلی به نظر پیچیده میومدن
    ممنون میشم باز راهنمایی کنید

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط smohamad2320 نمایش پست ها
    جناب نوروزی
    ممنون از توجهتون
    دو تا مسئله
    1- من کف اکواریوم رو به قطر 6 سانت سوراخ کردم . پس فکر کنم خروجی اب از تانک زیاد باشه.
    2- اگه ورودی اب به تانک از سامپ رو در طرف دیگه اکواریوم بذارم به نظرتون بهتر نیست.
    با دو فرضیه بالا میشه از زدن دوتا اورفلو جلوگیری کرد؟
    بی زحمت در مورد ساخت سامپ با حداقل فضا هم توضیح بدید. من چند تا فیلم تو اینترنت از این سامپهای خارجی دیدم که حتی توشون رف هم بود . خیلی جمع و جور بودن . البته زیاد ازشون سر درنیاوردم. خیلی به نظر پیچیده میومدن
    ممنون میشم باز راهنمایی کنید
    خواهش میکنم
    من گفتم دو تا بزنید چون وقتی طول زیاده با دوتا اورفلو جریان بهتری میتونید ایجاد کنید در تانک و شما میتونید با گذاشتن یه شیر روی لوله خروجی هم از ایجاد صدا جلوگیری کنید و هم مقدار آب عبوری رو تنظیم کنید
    شما در بخش دیسکس نگاه کنید یه تایپیکی هست به اسم ساخت آکواریوم حرفه ای اون دوتا اورفلو داره
    سامپ باید حدود یک چهارم ابعاد تانک باشه و به نظر من گذاشتن نخودی کار بیخودیه و شما اگه متریال خوب بذارید هر لیترش برای 200 لیتر کفایت میکنه و در نتیجه سامپ جای کمی لازم داره

send by Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    15690
    ممنون از تتبعی که میفرمائید جناب نوروزی
    ان تاپیک رو دیدم . جالب بود . با توجه به توضیحاتی که دادید من چند تا سوال برام پیش اومد.
    1- من واسه اوفلو یک شیشه 10 میل به اندازه ارتفاع سفارش دادم که از لبه بالا به فاصله 5 سانت چند تا سوراخ 1 سانتی خورده و اوفلو بصورت مثلی نصب میکنم نه مربع (به نظر زیبا تر میاد) . اگه با همین یک اوففلو استفاده کنم مشکلی پیش میاد؟(چون من اکواریومم از هر دو طرف دید داره و پشتش به دیوار نیست (در اصل تو یک دیوار که بیان ناهار خوری و پذیرایی است جا گذاری شده) پس دو تا اوفلو بی ریخت میشه . میشه کاری کرد که دو تا استفاده نشه و همون مقدار گردش اب رو ایجاد کرد؟
    2- شما فرمودید باید سامپ یک چهارم تانک باشه و اگه متریال خوب بریزم سامپ کوچیک میشه . میشه یکم توضیح بدید. من جای کم سامپ برام مهمتره تا پول مدیا. همچنین میخوام رف توی سامپ باشه نه یک اکواریوم جاگانه باشه . نمونه های خارجی هم دیدم که رف توی سامپ بود

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط smohamad2320 نمایش پست ها
    ممنون از تتبعی که میفرمائید جناب نوروزی
    ان تاپیک رو دیدم . جالب بود . با توجه به توضیحاتی که دادید من چند تا سوال برام پیش اومد.
    1- من واسه اوفلو یک شیشه 10 میل به اندازه ارتفاع سفارش دادم که از لبه بالا به فاصله 5 سانت چند تا سوراخ 1 سانتی خورده و اوفلو بصورت مثلی نصب میکنم نه مربع (به نظر زیبا تر میاد) . اگه با همین یک اوففلو استفاده کنم مشکلی پیش میاد؟(چون من اکواریومم از هر دو طرف دید داره و پشتش به دیوار نیست (در اصل تو یک دیوار که بیان ناهار خوری و پذیرایی است جا گذاری شده) پس دو تا اوفلو بی ریخت میشه . میشه کاری کرد که دو تا استفاده نشه و همون مقدار گردش اب رو ایجاد کرد؟
    2- شما فرمودید باید سامپ یک چهارم تانک باشه و اگه متریال خوب بریزم سامپ کوچیک میشه . میشه یکم توضیح بدید. من جای کم سامپ برام مهمتره تا پول مدیا. همچنین میخوام رف توی سامپ باشه نه یک اکواریوم جاگانه باشه . نمونه های خارجی هم دیدم که رف توی سامپ بود
    شما اگه تانک یه سرش تو دیواره یه اورفلو به صورت عرضی بزارید و جلوش رو با نمای ساختمون مثل گچ بپوشونید تا اصلا دیده نشه
    تا شب صبر کنید من با pc کانکت شم براتون کروکی بکشم که خوب متوجه شید

send by Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    15690
    ممنون منتظرم. البته یک طرف اکواریوم میچسبه به دیوار و طرف دیگه اکواریوم در اصل بازه و نما داری. یعنی اکواریوم 3 بر هست . من میخواستم ان قسمت که که طرف دیوار هست رو اورفلو بزنم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)