صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 64
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    .مرغ عشق.عروس هلندی.فنچ.ماهی
    شماره عضویت
    15612

اکواریوم اب شور saber63

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام صابر جان
    تانک خوبی به نظر میرسه
    لطفا در مورد سایز و سامپ و رف و بقیهچیزها هم هم توضیح بدید و هم از جاهای مختلف عکس بزارید تا هم لذت ببریم و هم اگه چیزی به نظر من و دوستان رسید بگیم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    سلام دوست عزیز
    آکواریوم بسیار زیبایی دارید ، امیدوارم ساعات خوشی در کنار تانکتون داشته باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15612
    با سلام
    راستش دوستان خیلی دوست دارم در مورد تانکم حرف بزنم ولی به قدری این چند شب که عضو این سایت شدم تانک زیبا دیدم یا اصول درست و طراحی رو یاد گرفتم روم نمیشه توضیح بدم.واسه این تانک خیلی سختی کشیدم ولی چیزی که می خواستم نشده.اب تانک رو من هیچ وقت کاملا شفاف ندیم.از اونجایی که دوست داشتم زیاد هزینه نکنم گفتم فقط یه تانک باشه ماهی اب شور داشته باشم کافیه.غفلت از این که بزرگترین اشتباه رو انجام دادم.تانک من 150*45*70 که تقریبا به ارتفاع 65تا اب گیری میشود.سامپ قبلیم 50*50*45 بود.که الان سامپ جدید ساختم به ابعاد 74*53*50 سیستم رف ندارم.بهتر بگم حتی نمی دونستم چی هست.Ats رو که همین الانم نمی دونم چی هست.زمانی که تانک اب گیری شد من سر کار بودم.مغازه دار که دوستم بود 1 هفته لایوراک ها رو داخل یخدون نگهداشته بود.چون وقت نداشتن این اتفاق افتاد.بعد این که تانک رو نصب کردن و چسب فیتینگ رو زدن لایوراکا رو چیدن که فیکس 114 کیلو بود.بعد دوستان با اب شهر تانک و سامپ رو پر اب کردن بعد از اینم که مرحله نمک حل کردن تو اب شروع شد.اقا سرتونو زیاد درد اوردم.فقط گفتم که بعضی از دوستان کاری که من کردم را انجام ندهند.و حتما به کسی که تجربه کافی داره مراجعه کنند.دوستان می خوام تانک رو عوض کنم اگر امکانش هست راهنمایی کنند.راستی بعد 6ماه کل لایوراکا رو ریختم دور.البته الان خدا رو شکر لایوراک خوب گرفتم.حال ماهی ها هم خوبه.الان 6 ماه می شود که لایوراکو چیدم.البته لایوراکا روشون پلبپ داشت که به رنگ سبز بود.بعد جند ماه هم کم شدن هم کم رنگ.الانم به رنگ قهوه ای در اومدن.می خوام یه تانک جدبد به سایز 155*60*65 بسازم.ولی چی کار کنم مثل دفعات قبل که تعغیرات می دادم تلفاتی ندم.می خوام یه تانک بسازم که واقعا ازش لذت ببرم.الان مشخصات تانک قبلی رو واستون تایپ می کنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15612
    مشخصات تانک :

طول : عرض : ارتفاع :150*45*70

ظرفیت : لیتر

لایو راک : کیلو 50

ضخامت شیشه :10ml

اندازه اورفلو :

اندازه و نوع پایه 150*60*100 قوطی 2

نوع کمد :MDF

سامپ :

طول : عرض : ارتفاع :43*53*50

مدیا ی سامپ :25 کیلو مرجان شکسته-6 کیلوsipurax-
    4کیلو bioball
    8بسته سرامیک

فیلتر سطلی :

مدیای فیلتر سطلی :

لوازم :

اسکیمر :macro as 150p

واتر پمپ :6000

موج ساز : SEIO PROP 530-sobo wp-300m

بخاری :500w

دنیتراتور :

سیستم co2 :

کلسیم راکتور :

چیلر :

فن :

کنترلر دما:

تایمر برق:

سیستم ازن :

سیستم نور:

led آبی : عدد 2 هلوژن LED

led سفید : عدد

مهتابی مارک : وات: رنگ : کلوین : مهتابی کلوین دار ماهیران 1 عدد ابی 1 عدد سفید-مهتابی معمولی ام 1 عدد سفید 1 عدد ابی
    مهتابی اکتنیک مارک : وات:

سیستم کاهش no3 و po4 :

ats
    :
    ابعاد صفحه : واتر پمپ :

رفریجیوم
    :

طول : عرض : ارتفاع : ضخامت شیشه :

لایو راک : کیلو 50

گیاهها :

واتر پمپ :6000

مکملها :
    Aqua Lifeسری کامل که 7 عدد به همراه 1 coralax

غذاهای ماهیها :tetra marine گرانول-o**** one-Green marine algaeگرانول-ارتمیا منجمد ماهیران-کرم منجمد-میگو خوراکی اسیاب شده به همراه پودر سیر-در هفته 2 وعده برگ کاهو اب پز شده

غذاهای ریف :

تسترها
    :نیترات وph tetra-امونیاک Api

نمک :kent

باکتری استارتر (لایو باکتری) :tetra aqua کپسولی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15612
    دوستان من این شاه میگو رو ندیده سفارش دادم و خریدم.می خواستم بدونم اگه وارد تانک اصلی کنم با ماهی یا کاری نداره؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15612
    این مرون من از روزی که خریدمش مریض احوال بود.اولش کم غزا بود و گوشه گیر.وقتی به تانک عادت کرد و کاملا بازی گوش شد روی بدنش یه چیزایی چسبیده.2 دوره درمان روش شروع کردم ولی تعغیری نکرده.داروهای محصولات azoo ectoparasite treatmentو fungus treatment الانم داخل قرنطینه بسر میبره

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط saber63 نمایش پست ها
    دوستان من این شاه میگو رو ندیده سفارش دادم و خریدم.می خواستم بدونم اگه وارد تانک اصلی کنم با ماهی یا کاری نداره؟

این میگوی مانتیسه و سر و صدای زیادی داره و حتی میتونه با چنگالش ماهی هایی که در لونش شب بخوابن رو شکار کنه و ما نوصیه میکنیم قبل راه اندازی لایوراکها رو بگردید و مانتیس و خرچنگها رو بگیرید

نقل قول نوشته اصلی توسط saber63 نمایش پست ها
    این مرون من از روزی که خریدمش مریض احوال بود.اولش کم غزا بود و گوشه گیر.وقتی به تانک عادت کرد و کاملا بازی گوش شد روی بدنش یه چیزایی چسبیده.2 دوره درمان روش شروع کردم ولی تعغیری نکرده.داروهای محصولات azoo ectoparasite treatmentو fungus treatment الانم داخل قرنطینه بسر میبره

نام بیماری : brooklynella
    ریشه بیماری : انگل

جزو انگلهای ریشه دار می باشند، که از پوست میزبان استفاده می کنند و آن را با نام بیماری دلقک ماهی می شناسند. البته این به این معنا نیست که فقط دلقک ماهی دچار این بیماری می شود و سایر گونه هایماهیان نیز دچار این بیماری می شوند.
    این انگل جزو آن دسته است که می تواند ماهی بیمار را به سرعت از پای در آورد.
    تکثیر در این نوع انگل از طریق دوتایی شدن می باشد پس به سرعت می تواند تکثیر شود برای همین امر است که تشخیص در این بیماری مهم ترین اصل است،تا از ازدیاد این انگل جلوگیری شود.
    علائم:
    تنفس سریع برای ماهی. تقریباً ماهی کم تعادل می شود و در سطح آب حرکت می کند.
    امتناع از خوردن غذا، کم رنگ شدن بدن ماهی، و مهم ترین علامت غبار یا غشایی است که بر روی بدن ماهی دیده می شود که این ها تماماً نشانه های ضایعاتی پوستی از حملات این انگل است.
    ماهی در صورت حاد بودن این بیماری به حالت سر به هوا در می آید، به دلیل حمله این انگل ماهی مقدار زیادی از آب بدن خود را از دست می دهد.
    پیشگیری:
    خرید از فروشگاه های معتبر زیرا در فروشگاه های معتبر ماهی قبل از فروش قرنطینه می شود.
    قبل از ورود ماهی به سیستم اصلی آکواریوم آن را تا یک هفته در قرنطینه خانگی نگه داری کنید.
    استفاده از غذائی مناسب با ترکیبات متفاوت گوشتی و گیاهی.
    استفاده حداقل 20 روز یکبار از دستگاه UV
    درمان:
    یکی از بهترین درمان ها حمام آب شیرین می باشد 4 روز و در روز 3 مرتبه به مدت 5/1 تا 3 دقیقه بسته به تحمل ماهی، در برخی مقالات آمده که داروهای با ترکیبات مس نیز برای درمان مناسب است. استفاده از قرص مترونیدازول برای این بیماری بسیار موثر می باشد.
    استفاده از داروهایی با ترکیبات مالاشیت گرین و در برخی موارد فرمالین نیز تاثیر خوبی بر روی این بیماری دارد.

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    سلام آکواریوم خیلی خوشگلی دارید
    این سیستم نور کفایت میکنه؟ برای ریف مناسب هست؟ نیست؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15612
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi69 نمایش پست ها
    سلام آکواریوم خیلی خوشگلی دارید
    این سیستم نور کفایت میکنه؟ برای ریف مناسب هست؟ نیست؟
    سلام مرسی اقا مهدی نطر لطف شماست.برای نگه داشتن ماهی فکر کنم کافی باشه ولی برای ریف فکر میکنم به مشکل بخورم

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)