صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    Nothing
    شماره عضویت
    15595

شروع به کار اکواریوم ( راهنمایی)

با سلام بنده یک عدد آکواریوم دارم که چند سالی‌ می‌شه خاک میخوره ( ۲ سال) و دلیلش هم این بوده که پدر بنده این اکواریوم رو تهیه کرده و نه من و نه خودش وقت رسیدگی نداشته و بعد از مردن تمام ماهی‌های بی‌ گناه جمع شده .

حالا می‌خواستم دوباره راه اندازیش کنم و اطلاعاتی‌ می‌خواستم چون اطلاعات من در حد صفر هست و دوستان لطف کنن کمک کنن و اگر هم از نظر مدیریت تاپیک من جای اشتباهی‌ هست لطفا در جای درست بذارنش

عکس‌های آکواریوم و قطعاتی که داره رو گذاشتم

۱-اولا بفرمایید این آکواریوم چه آبی هست ؟

۲-و این موتوری که داره چی‌ هست ؟

۳- من از این پوشال‌ها ( اسم اصلیش رو نمیدونم ) ۲ ساله بلااستفاده هست آیا باید تعویض بشه؟

۴- نحوه شستو شویه پوشال‌ها ؟

۵-این لوله سوراخ در در سوراخ آخر به محفظه‌ی پوشالی نمیریزه و مستقیم وارد آب می‌شه ، اشکال نداره؟

۶-قبلا زیر این پوشال‌ها یک سری توپی‌ مانند سفید بود ، اونا چی‌ بودن باید دوباره تهیه بشه؟

۷- این هم وسایلی‌ هست که من دارم چه چیزهایی باید اضافه کنم؟

۸- می‌خوام مبتدی شروع کنم چه ماهی هایی باید بخرم ؟ به چه تعداد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ابزیان
    شماره عضویت
    14109
    سلام دوست عزیز خوش اومدی
    اکواریومتون اب شیرینه.
    اون موتور اسمش واتر پمپه که برای هدایت اب یه فیلتر استفاده میشه.
    اگه منظورتون از پوشال ابره که بهتره نوشو بگیرید.
    اون دونه های سفیدی که زیر ابر ها بوده اسمش سرامیکه که باعث تولید باکتری میشه و اگر خریداری کنید خیلی بهتره.
    برای انتخاب ماهی بهتره از ماهیان مقاوم استفاده کنید ولی قبل از خرید بهتره این مطلبو بخونیدhttp://www.parsipet.ir/thread70.html

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاکادو + ماهی
    شماره عضویت
    9778
    سلام
    امیدوارم هرچه زودتر بتونین آکواریومتون رو آب کنید و‌راه اندازی کنید.
    آکواریومتون از این مدلهای آماده است که الان هم نمومنش تو بازار زیاده
    این نوع آکواریوم برای آب‌شیرین کاربرد داره. معمولا پشت آکواریوم روی تاجش ( قسمت بالای آکواریوم رو تاج میگن) ابعاد و مشخصات تانک رو ذکر کرده
    اون موتور مشکی‌ واتر پمپ هست که آب‌را‌از داخل آکواریوم به وسیله یک‌ لوله مشکی (تو عکس اول مشخصه) که به زیرش متصل میشه بالا می کشه و روی قسمت بالای آکواریوم میریزه، اون لوله سوراخ دار سفید مسوول پخش آب بالای ‌پد فیلتر هست.تو قسمت بالا دو ‌قسمت وجود داره یکی خونه مستطیل شکل بلندی هست که روش ‌پد یا همون ابر فیلتر قرار میگیره و آب پس از عبور از اون کمی تصفیه شده و به آکواریوم بر می گرده، اون سوراخ بزرگی ‌که معمولا انتهای قسمت بالایی هست برای این تعبیعه شده که همون قطعات سرامیک (توپ های سفید رنگ) رو که داخل توری مثل یک بسته بزرگ قرار گرفته اونجا بزاری.‌ سوراخ بزرگ برای ایجاد جریان بیشتر آب هست...

اون پمپ آبی‌رنگی‌که داری پمپ هواست برای هوارسانی به آب استفاده میشه،‌چیزی‌که تو عکسات نداری و‌لازم داری شلنگ و سنگ هواست که حتما باید تهیه کنی
    اونی که تو جعبه است بخاریه واسه گرم کردن آب...
    با توجه به گذشت تاریخ دو سال از هیچ غذا دارو یا چیزهایی که ممکنه فاسد شده باشن استفاده نکن و همه رو دور بریز
    ببین پد (ابر) تصفیه و سرامیکی که داری رو می تونی بعد از شستشو‌استفاده کنی، اما ارزش ‌نداره، بهتره بری‌نو بخری...‌همش‌۱۰ تومن هم نمیشه
    برای شستن آکواریوم و هر چیز مربوط‌به اون فقط و‌فقط‌از‌آب استفاده کن، از‌هیچ مایع شستشو‌یا صابون یا ... استفاده نکن
    برای‌شستن پدها، بگیرشون زیر آب و قشنگ بشورش،‌مثل یک تیکه پارچه یا ابر یا اسفنج معمولی!
    فعلا به نظر من برای گرفتن و انتخاب ماهی زوده،‌یک کم اطلاعاتتو بیشتر کن، اما من پیشنهادم ماهی های ارزون زیبا و کوچک برای‌شروعه، زنده زاها مثل گوپی و‌مولی ‌و دم شمشیری‌و ... گزینه های خوبی هستن...
    گلد فیش هم چون ماهی مقاومی هست مناسبه اما به فضای بزرگتری نیاز داره
    شما برای تزیین آکواریومت به شن هم نیاز داری که حتما باید دقت کنی آهکی نباشه (‌با سرکه امتحان میکنن)
    دیگه به سلیقه خودت گیاه طبیعی، مصنوعی ،‌چوب، سنگ، دکورهای مخصوص ‌آکواریوم و ... هم می تونی بزاری...
    آکواریوم دوستان رو تو سایت ببینی خیلی بهت کمک می کنه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    Nothing
    شماره عضویت
    15595
    باتشکر از اقا بهداد و اریا.
    فقط سوال بنده اینکه شلنگ و سنگ هوا چی هست و اصلا کجا قرار میگیره و کارش چیه؟
    البته اگه منظورتون اون شلنگی هست که به همین پمپ بالایی نصب میشه و یه قسمتش باید بیرون باشه اون رو دارم ولی یادم رفت ازش عکس بگیرم.
    در مورد اون قضیه شن کف اکواربوم که گفتید با سرکه بزنیم بهش چی میشه؟ رنگ عوض میکنه؟
    همونطور که گفتید پد جدید میخرم سرامیک جدید هم میخرم.
    سوال دیگه ام اینه که ایا این پمپ اب کشش و ظرفیت این رو داره؟
    در مورد دما سنج و ph هم توضیحات تکمیلی بدین.

میخشید اینقدر سوال کردم اگر وقت ندارید تاپیک معرفی کنید بخونم.

Sent from XPERIA P using Tapatalk 2

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamed-M1 نمایش پست ها
    باتشکر از اقا بهداد و اریا.
    فقط سوال بنده اینکه شلنگ و سنگ هوا چی هست و اصلا کجا قرار میگیره و کارش چیه؟
    البته اگه منظورتون اون شلنگی هست که به همین پمپ بالایی نصب میشه و یه قسمتش باید بیرون باشه اون رو دارم ولی یادم رفت ازش عکس بگیرم.
    در مورد اون قضیه شن کف اکواربوم که گفتید با سرکه بزنیم بهش چی میشه؟ رنگ عوض میکنه؟
    همونطور که گفتید پد جدید میخرم سرامیک جدید هم میخرم.
    سوال دیگه ام اینه که ایا این پمپ اب کشش و ظرفیت این رو داره؟
    در مورد دما سنج و ph هم توضیحات تکمیلی بدین.

میخشید اینقدر سوال کردم اگر وقت ندارید تاپیک معرفی کنید بخونم.

Sent from XPERIA P using Tapatalk 2
    به پارسی پت خوش امدید

نکات کاربردی رو دوستان لطف کردن کاملا براتون توضیح دادند
    همین طئر که دوستمون گفتن حتما قسمت سیکل ازت رو مطالعه کنید چون اولین مرحله و مهمترین مرحله قسمت راه اندازی اکواریوم هست

این قسمتها رو هم در صورت تمایل مطالعه کنید کمک بهتون می کنه و مجددا سوالی بود بپرسی تا دوستان راهنمایی کنند
    اصول راه اندازی آکواریوم های آب شیرین

در مورد سوالاتتون

شیلنگ و سنگ هوا همونطور که ذکر کردید به پمپ هوا وصل می شه کارش هوادهی به تانک برای ایجاد چرخه اکسیژن در اب هست اگر دارید که هیچ اگر ندارید حتما تهیه کنید
    شن تون اگر از این شنها سفید رنگ هست یک مقداریش رو بردارید (خیلی کم) مقداری سرکه روش بریزید اگر شروع کرد به حباب زدن که اون شن اهکی هست نباید استفاده کنید در غیر این صورت مشکلی نداره
    ابرها رو تازه بگیرید سرامیک هم که نیاز دارید
    اون پمپ اب که گفتید یا بهتر بگم تاپ فیلترتون برای حجم تانک شما جوابگو هست و بخوبی می تونه کار تمیز کردن تانک رو انجام بده فقط اتصاللات(اتصال شیلنگ به فیلتر و مخزن بالای اکواریوم) رو بخوبی رعایت کنید تا نشتی نداشته باشه

دماسنج هم بستگی به خودتون داره از مغازه های اکواریومی می تونید تهیه کنید نوع ساده برچسبی یا شیشه ای هست که بین 2 تا 4 هزار تومنه و دیجیتال هم هست که دقیق تر هستن حدودا 15 هزار تومنه

شما نیاز به اندازه گیری ph ندارید کلا به اون مورد فکر نکنید چون این کار مشکلی هست نیاز به ph سنج دارید که قیمتش بالاست شما برای ماهی های که قراره تهیه کنید همون ph اب شهری مناسبه

فعلاتانکتون رو راه اندازی کنید هوا و بخاری قرار بدید و قسمت سیکل رو هم مطالعه کنید تا سیکل تانکتون طی بشه (با توجه به تایپیک سیکل ازت)بعد از این موارد می تونید برای تهیه ماهی اقدام کنید اگر سوالی هم در مورد سیکل داشتید در تایپیک مربوطه مطرح کنید تا دوستان راهنمایتون کنند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12671

سلام به پارسی پت خوش آمدین.

همه ی مواردو که دوستان گفتن فقط چند تا نکته کوچک بگم شاید به دردتون بخوره.

برای تهیه ابر میتونید از فیلتر هود آشپز خانه استفاده کنید که هم به صرفه تره و موقع تمیز کردنش حالت خودشو از دست نمیده(وا نمیره).

یه پوستر هم برای آکتون بگیرید بهتر میشه که از آکواریوم فروشی ها میتونید تهیه کنید.

موفق باشید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    Nothing
    شماره عضویت
    15595
    برای مشاهده عکس ها با کیفیت روی عکس کلیک کنید

سلام من یکسری چیز دوباره تهیه کردم و الان هم دارم ابگیری میکنم .
    اول که از این ریگ ها خریدم نمیدونم خوبن یا نه ولی اهکی نیستن . بعد هم چند بار شستمشون که خوب تمیز بشن . ایا میشه گیاه هم کاشت؟ قطر کف که سنگ میریزم چقدر باید باشه ؟

دوم یه سرامیک و یک زغال خریدم حالا سوالم اینجاست که اینا رو با چه ترکیبی بریم ؟ عکس محفظه تاپ فیلتر رو اون بالا میبینید . دو تا محفظه مستطیلی . حالا مثلا از کف محقظه تو هردوشون اول مثلا زغال بریم بعد روش سرامیک بعد روش ابر ؟

اینم عکس یه انتی کلر چه قدر بریزم خوبه ؟

من به این فروشنده در مورد سیکل ازت گفتم میگه اینا به درد شما نمیخوره برای حرفه ای هاست .
    حالا چیزی که اون گفته ایمه فعلا 4 یا 5 روزب بزار اکواریومت کار کنه بعد بیا ماهی ببر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم/عروس هلندی
    شماره عضویت
    16152
    سلام دوست عزیز
    کسی که گفته سیکل به درد شما نمیخوره یقینا خودش اصلا نمیدونسته سیکل چیه!و یا اینکه دیده شما تازه کار هستید میخواد شما هی ازش ماهی بخرید و هی ماهی هاتون رو از دست بدید تا ایشون سود کنن!
    سیکل مهمترین بخشه دوست عزیز که روش های های مختلفی برای طی کردنش هست میتونید مطالعه کنید.
    ذغال هم به نظر من نیازی نیست مگر در موارد خاص.
    سرامیک ها رو جایی قرار بدید که کامل درون آب باشن و آب کامل جریان داشت باشه.
    کلا هرچی دارو کمتر استفاده کنید بهتره....برای کلرزدایی من همیشه 48 ساعت آب رو میذارم کنار تا کامل کلرش بره.
    میزان سنگی هم که استفاده میکنید بستگی به خودتون داره ولی نظر م اینه از شن زیادی استفاده نکنید تا موقع سیفون مشکل نداشته باشید.
    برای خرید ماهی هرگز به حرف فروشنده اعتماد نکنید! 4 یا 5 روز خیلی کمه و عملا اتفاقی نمیفته....بازم تاکید میکنم مبحث سیکل رو کامل بخونید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    Nothing
    شماره عضویت
    15595
    ممنون . حالا که دیگه زغال رو خریدم . فقط این زغال رو همونجایی که سرامیکام هستن بریزم مشکل بوجود میاد؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15475
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamed-M1 نمایش پست ها
    ممنون . حالا که دیگه زغال رو خریدم . فقط این زغال رو همونجایی که سرامیکام هستن بریزم مشکل بوجود میاد؟

سلام
    با اجازه اساتید
    شما اگر زغالم بزاری مشکلی پیش نمیاد ولی برای این که بوی بد نگیره و آب زلال بشه مناسبه با همون توری که داره قرار بدید مناسبه
    ویرایش توسط امیر ارسلان ابراهیمی : 12th July 2014 در ساعت 05:29 PM

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)